Setari Cookie-uri

Visarea ursitului in noaptea de Sfantul Andrei....

Credeti in astfel de superstitii? Este adevarat ca daca pui busuic sub perna in noaptea de 29 spre 30 noiembrie este foarte posibil sa iti visezi barbatul care iti este sortit? A facut cineva ritualul cu busuiocul sub perna si s-a adeverit visul din acea noapte? Sunt foarte curioasa de experientele voastre.
Miss_Y
Postat pe 29 Noiembrie 2013 19:37
De la: kudika_939634, la data 2013-11-29 19:37:10Credeti in astfel de superstitii? Este adevarat ca daca pui busuic sub perna in noaptea de 29 spre 30 noiembrie este foarte posibil sa iti visezi barbatul care iti este sortit? A facut cineva ritualul cu busuiocul sub perna si s-a adeverit visul din acea noapte? Sunt foarte curioasa de experientele voastre.


in secolul 21 inca mai crezi in tampenii din astea ????
yurei_
Postat pe 29 Noiembrie 2013 19:40
N-am nimic impotriva acestor "superstitii..." dimpotriva, sunt frumoase, sunt vesele si de ce nu, sunt ale noastre, ale romanilor!
De ce sa intrerupem acest ciclu?! Eu una cred in ele, nah..c-am spus-o!
rondina
Postat pe 29 Noiembrie 2013 19:41
De la: rondina, la data 2013-11-29 19:41:00N-am nimic impotriva acestor "superstitii..." dimpotriva, sunt frumoase, sunt vesele si de ce nu, sunt ale noastre, ale romanilor!
De ce sa intrerupem acest ciclu?! Eu una cred in ele, nah..c-am spus-o!


braxva tie !!
yurei_
Postat pe 29 Noiembrie 2013 19:43
De la: yurei_, la data 2013-11-29 19:40:30
De la: kudika_939634, la data 2013-11-29 19:37:10Credeti in astfel de superstitii? Este adevarat ca daca pui busuic sub perna in noaptea de 29 spre 30 noiembrie este foarte posibil sa iti visezi barbatul care iti este sortit? A facut cineva ritualul cu busuiocul sub perna si s-a adeverit visul din acea noapte? Sunt foarte curioasa de experientele voastre.


in secolul 21 inca mai crezi in tampenii din astea ????
Fiecare e liber sa creada ce vrea, nu crezi ?
Miss_Y
Postat pe 29 Noiembrie 2013 19:43
De la: yurei_, la data 2013-11-29 19:43:21
De la: rondina, la data 2013-11-29 19:41:00N-am nimic impotriva acestor "superstitii..." dimpotriva, sunt frumoase, sunt vesele si de ce nu, sunt ale noastre, ale romanilor!
De ce sa intrerupem acest ciclu?! Eu una cred in ele, nah..c-am spus-o!


braxva tie !!

Merciiiiiiiiiiiic...
rondina
Postat pe 29 Noiembrie 2013 19:45
De la: kudika_939634, la data 2013-11-29 19:43:31
De la: yurei_, la data 2013-11-29 19:40:30
De la: kudika_939634, la data 2013-11-29 19:37:10Credeti in astfel de superstitii? Este adevarat ca daca pui busuic sub perna in noaptea de 29 spre 30 noiembrie este foarte posibil sa iti visezi barbatul care iti este sortit? A facut cineva ritualul cu busuiocul sub perna si s-a adeverit visul din acea noapte? Sunt foarte curioasa de experientele voastre.


in secolul 21 inca mai crezi in tampenii din astea ????
Fiecare e liber sa creada ce vrea, nu crezi ?


asa e ! e o tara libera !
yurei_
Postat pe 29 Noiembrie 2013 19:45
De la: yurei_, la data 2013-11-29 19:45:50
De la: kudika_939634, la data 2013-11-29 19:43:31
De la: yurei_, la data 2013-11-29 19:40:30
De la: kudika_939634, la data 2013-11-29 19:37:10Credeti in astfel de superstitii? Este adevarat ca daca pui busuic sub perna in noaptea de 29 spre 30 noiembrie este foarte posibil sa iti visezi barbatul care iti este sortit? A facut cineva ritualul cu busuiocul sub perna si s-a adeverit visul din acea noapte? Sunt foarte curioasa de experientele voastre.


in secolul 21 inca mai crezi in tampenii din astea ????
Fiecare e liber sa creada ce vrea, nu crezi ?


asa e ! e o tara libera !
Miss_Y
Postat pe 29 Noiembrie 2013 19:52
De la: kudika_939634, la data 2013-11-29 19:37:10Credeti in astfel de superstitii? Este adevarat ca daca pui busuic sub perna in noaptea de 29 spre 30 noiembrie este foarte posibil sa iti visezi barbatul care iti este sortit? A facut cineva ritualul cu busuiocul sub perna si s-a adeverit visul din acea noapte? Sunt foarte curioasa de experientele voastre.
mai sa fie oare asa ma duc sa ma culc si-ti spun maine pe cine am visat
-Iulya
Postat pe 30 Noiembrie 2013 00:28
De la: kudika_939634, la data 2013-11-29 19:37:10Credeti in astfel de superstitii? Este adevarat ca daca pui busuic sub perna in noaptea de 29 spre 30 noiembrie este foarte posibil sa iti visezi barbatul care iti este sortit? A facut cineva ritualul cu busuiocul sub perna si s-a adeverit visul din acea noapte? Sunt foarte curioasa de experientele voastre.


Sunt doar niste superstitii, carora nu le-am acordat niciodata incredere. :)
Viorica_Ecaterina
Postat pe 30 Noiembrie 2013 10:44
Si eu am incercat de Sf Andrei si de Boboteaza mi-a aparut aceeasi persoana in vis dar ceva amuzant e ca mia aparut preotul cu care ma inteleg foarte bine.In noaptea de Sf Andrei eram eu imbracata in alb iar de boboteaza era el in alb si am vazut si verigetele pe degetul meu si al lui.Ce parere aveti eu nu mai inteleg nimic,oare asa va fi?
kudika_950875
Postat pe 12 Ianuarie 2014 12:51
cand eram si eu fata,credeam in tot felul de superstitii,acum nu pot nici planuri sami fac ca nici unul nu-mi reuseste,asa ca timpul le rezolva pe toate cum vrea celde sus!
Titanika
Postat pe 12 Ianuarie 2014 13:49
asa este timpul e cel mai bun ajutor si Dumnezeu numai curiozitatea e mare,acum daca am visat asa tot la visul ala imi este mintea
kudika_950875
Postat pe 12 Ianuarie 2014 20:38
De la: kudika_950875, la data 2014-01-12 20:38:49asa este timpul e cel mai bun ajutor si Dumnezeu numai curiozitatea e mare,acum daca am visat asa tot la visul ala imi este mintea
pacatoaso
-Iulya
Postat pe 12 Ianuarie 2014 20:55
De la: kudika_939634, la data 2013-11-29 19:37:10Credeti in astfel de superstitii? Este adevarat ca daca pui busuic sub perna in noaptea de 29 spre 30 noiembrie este foarte posibil sa iti visezi barbatul care iti este sortit? A facut cineva ritualul cu busuiocul sub perna si s-a adeverit visul din acea noapte? Sunt foarte curioasa de experientele voastre.

eu cred ca esti o fire romantica..cat tine de restul.. sant superstii, daca tu vrei sa crezi..exista..
Fulg-de-nea
Postat pe 12 Ianuarie 2014 20:56
Buna seara fetelor am si eu o mica nedumerire poate stiti voi ceea ce doresc sa aflu sau care ati incercat si este sigur cu obiceiurile de sf Andrei si de Boboteaza, am citit pe net in foarte multe locuri si mai vorbesc femeile un pic mai invarsta despre ele am incercat si eu anul trecut si anul acesta, de sf Andrei 2013 am pus grau sub perna si l-am visat pe omul care il iubesc, de boboteaza am pus busuioc tot pe el l-am visat acum de sf Andrei am pus grau si am facut si obiceiul cu oglinda tot pe acea persoana am vazut-o tot el apare, in vis se facea ca a venit in fata mea mi-a furat graul din mana,a zambit dupa care a plecat disparand intr-o ceata densa si era noapte dar eram in locul in care lucreaza el tot acolo il visez. Voi ce crede-ti? astept parerile voastre poate ma pute-ti ajuta cumva. Eu ''cred'' sa zicem ca mi-a aparut tot acea persoana si il iubesc.
kudika_977335
Postat pe 4 Decembrie 2014 18:15
De la: kudika_977335, la data 2014-12-04 18:15:58 Buna seara fetelor am si eu o mica nedumerire poate stiti voi ceea ce doresc sa aflu sau care ati incercat si este sigur cu obiceiurile de sf Andrei si de Boboteaza, am citit pe net in foarte multe locuri si mai vorbesc femeile un pic mai invarsta despre ele am incercat si eu anul trecut si anul acesta, de sf Andrei 2013 am pus grau sub perna si l-am visat pe omul care il iubesc, de boboteaza am pus busuioc tot pe el l-am visat acum de sf Andrei am pus grau si am facut si obiceiul cu oglinda tot pe acea persoana am vazut-o tot el apare, in vis se facea ca a venit in fata mea mi-a furat graul din mana,a zambit dupa care a plecat disparand intr-o ceata densa si era noapte dar eram in locul in care lucreaza el tot acolo il visez. Voi ce crede-ti? astept parerile voastre poate ma pute-ti ajuta cumva. Eu ''cred'' sa zicem ca mi-a aparut tot acea persoana si il iubesc.


Da , il iubesti iar daca merita , iubste-l
kudykkka
Postat pe 4 Decembrie 2014 18:24
De la: kudika_977335, la data 2014-12-04 18:15:58 Buna seara fetelor am si eu o mica nedumerire poate stiti voi ceea ce doresc sa aflu sau care ati incercat si este sigur cu obiceiurile de sf Andrei si de Boboteaza, am citit pe net in foarte multe locuri si mai vorbesc femeile un pic mai invarsta despre ele am incercat si eu anul trecut si anul acesta, de sf Andrei 2013 am pus grau sub perna si l-am visat pe omul care il iubesc, de boboteaza am pus busuioc tot pe el l-am visat acum de sf Andrei am pus grau si am facut si obiceiul cu oglinda tot pe acea persoana am vazut-o tot el apare, in vis se facea ca a venit in fata mea mi-a furat graul din mana,a zambit dupa care a plecat disparand intr-o ceata densa si era noapte dar eram in locul in care lucreaza el tot acolo il visez. Voi ce crede-ti? astept parerile voastre poate ma pute-ti ajuta cumva. Eu ''cred'' sa zicem ca mi-a aparut tot acea persoana si il iubesc.


lasa prostiile si obiceiurile
kudika_976884
Postat pe 4 Decembrie 2014 18:29
ar fi bine sa merite, as dori sa fiu cu el insa mi-e frica ca tot am sa astept mult si bine si nu o sa mai vina niciodata
kudika_977335
Postat pe 4 Decembrie 2014 23:01
De la: kudika_977335, la data 2014-12-04 18:15:58 Buna seara fetelor am si eu o mica nedumerire poate stiti voi ceea ce doresc sa aflu sau care ati incercat si este sigur cu obiceiurile de sf Andrei si de Boboteaza, am citit pe net in foarte multe locuri si mai vorbesc femeile un pic mai invarsta despre ele am incercat si eu anul trecut si anul acesta, de sf Andrei 2013 am pus grau sub perna si l-am visat pe omul care il iubesc, de boboteaza am pus busuioc tot pe el l-am visat acum de sf Andrei am pus grau si am facut si obiceiul cu oglinda tot pe acea persoana am vazut-o tot el apare, in vis se facea ca a venit in fata mea mi-a furat graul din mana,a zambit dupa care a plecat disparand intr-o ceata densa si era noapte dar eram in locul in care lucreaza el tot acolo il visez. Voi ce crede-ti? astept parerile voastre poate ma pute-ti ajuta cumva. Eu ''cred'' sa zicem ca mi-a aparut tot acea persoana si il iubesc.



Ce pot sa iti spun????Daca poti iubi o imagine este doar problema ta!!!Important este sa il iubesti dupa momentul intrarii lui in viata ta,daca se va intampla vreodata,aceasta este important!!!!!Il cunosti fizic????
kudika_15804
Postat pe 5 Decembrie 2014 07:14
Inainte ma iubea si el mult era reciproc dar cu timpul m-am plictisit sa astep nu aveam nici unul curaj sa spunem ceva si am inceput o relatie care a durat un an si ceva dar fara rost nu puteam sa il iubesc la urma am ajuns sa ne distantam si iar mia sarit mintea la el defapt tot acolo era, orice as face tot la el imi este gandul si inima zi de zi acum m-am plictisit sa mai sper, de 4 ani e cam mult
Nu mai stiu ce sa fac
kudika_977335
Postat pe 6 Decembrie 2014 15:34
De la: kudika_977335, la data 2014-12-06 15:34:05Inainte ma iubea si el mult era reciproc dar cu timpul m-am plictisit sa astep nu aveam nici unul curaj sa spunem ceva si am inceput o relatie care a durat un an si ceva dar fara rost nu puteam sa il iubesc la urma am ajuns sa ne distantam si iar mia sarit mintea la el defapt tot acolo era, orice as face tot la el imi este gandul si inima zi de zi acum m-am plictisit sa mai sper, de 4 ani e cam mult
Nu mai stiu ce sa fac



Patru ani de chin,de ce asa???? De ce v-a lipsit curajul,ce va statea in cale,ce v-a impiedicat sa va marturisiti sentimentele???In acest caz,daca mai este posibil si daca sentimentele sunt reciproce,puteti reincerca o apropiere,de data ceasta insotiti de acel curaj,daca nu exista alte motive,care sa va impiedice sa mergeti mai departe in relatie!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Decembrie 2014 16:00
Da problema este ca el are pe cineva de inainte sa incep sa il iubesc din cauza asta am preferat sa tac nu vreau sa fac nimic rau, tot stau si sper ca poate intr-o zi se va intampla ceva ca asa vrea D-zeu nu eu, este ffffoarte greu sa treci pe langa un om pe care il iubesti si nu poti sa fii cu el, parca de ce trece timpul il iubesc mai mult desi uneori simt ca, cade cerul pe mine de tristete si incerc sa nu il mai iubesc dar tot parca ceva ma incurajeaza sa merg mai departe si nu doar iubesc pur si simplu cu el adorm si ma trezesc in gand orice fac parca toate sunt legae de el
kudika_977335
Postat pe 7 Decembrie 2014 21:53
De la: kudika_977335, la data 2014-12-07 21:53:09Da problema este ca el are pe cineva de inainte sa incep sa il iubesc din cauza asta am preferat sa tac nu vreau sa fac nimic rau, tot stau si sper ca poate intr-o zi se va intampla ceva ca asa vrea D-zeu nu eu, este ffffoarte greu sa treci pe langa un om pe care il iubesti si nu poti sa fii cu el, parca de ce trece timpul il iubesc mai mult desi uneori simt ca, cade cerul pe mine de tristete si incerc sa nu il mai iubesc dar tot parca ceva ma incurajeaza sa merg mai departe si nu doar iubesc pur si simplu cu el adorm si ma trezesc in gand orice fac parca toate sunt legae de el

Gaitaaaa , tu cand tastezi realizezi cat de batuta in cap esti ?
kudykkka
Postat pe 7 Decembrie 2014 21:59
De la: kudika_977335, la data 2014-12-07 21:53:09Da problema este ca el are pe cineva de inainte sa incep sa il iubesc din cauza asta am preferat sa tac nu vreau sa fac nimic rau, tot stau si sper ca poate intr-o zi se va intampla ceva ca asa vrea D-zeu nu eu, este ffffoarte greu sa treci pe langa un om pe care il iubesti si nu poti sa fii cu el, parca de ce trece timpul il iubesc mai mult desi uneori simt ca, cade cerul pe mine de tristete si incerc sa nu il mai iubesc dar tot parca ceva ma incurajeaza sa merg mai departe si nu doar iubesc pur si simplu cu el adorm si ma trezesc in gand orice fac parca toate sunt legate de el
kudika_977335
Postat pe 7 Decembrie 2014 22:00
De la: kudika_977335, la data 2014-12-07 21:53:09Da problema este ca el are pe cineva de inainte sa incep sa il iubesc din cauza asta am preferat sa tac nu vreau sa fac nimic rau, tot stau si sper ca poate intr-o zi se va intampla ceva ca asa vrea D-zeu nu eu, este ffffoarte greu sa treci pe langa un om pe care il iubesti si nu poti sa fii cu el, parca de ce trece timpul il iubesc mai mult desi uneori simt ca, cade cerul pe mine de tristete si incerc sa nu il mai iubesc dar tot parca ceva ma incurajeaza sa merg mai departe si nu doar iubesc pur si simplu cu el adorm si ma trezesc in gand orice fac parca toate sunt legae de el


De 4 ani , saracutza de tineee iti dai seama cat fanatism virtual zace in creierasii tai ......
Nu stii ce sa faci , iti zic eu , tine-o tot asa inca 4 ani
kudykkka
Postat pe 7 Decembrie 2014 22:02
Bai n-o sa visati ursitul daca va puneti busuioc sub perna sau orice altceva!!! Nu! Pt a-l visa, trebuie sa va puneti sorici sub perna, ca porcul va aparea si el in vis!
puiut_77
Postat pe 12 Ianuarie 2015 13:40
De ani de zile tot incerc si eu sa visez ceva insa nu mi-a aparut nimic niciodata.Anul asta,dupa atata amar de timp am reusit sa visez si eu ceva si mi-a aparut un maimutzoi zburator.Deci,m-am lasat pagubasa cu vise cu tot.
nicolagrozava
Postat pe 7 Aprilie 2015 15:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt geloasa 3 De la: l_diana_c 29 Mai 2009 20:09
varsta celor care posteaza 31 De la: roxys 20 Octombrie 2013 11:53
Gelozie ce este normal si ce nu?? 114 De la: ana_camyyy 4 Decembrie 2014 18:23
Sunt obsesiva? 87 De la: Creata24 27 Decembrie 2010 15:03
cum poti uita 20 De la: kudika033142 2 Iulie 2009 15:07