Setari Cookie-uri

Cate putem accepta in numele iubirii ?

La intrebarea asta poate raspunde oricine, fie barbat fie femeie... Intrebarea este: cate putem accepta intr-o relatie in numele iubirii? Pana acum am dat doar peste barbati extrem de libertini,dar unul in mod sigur a depasit masura, isi petrecea aproape fiecare week-end in cluburi, uneori pe pe ascuns si fara mine, bineinteles,avea foarte multe prietene de sex feminin(pe unele le chema la el acasa sa ii gateasca fiindca el nu stie, dupa spusele lui) apeluri si mesaje din 10 in 10 minute si un trecut destul de dubios- si-a inselat fiecare iubita care a avut-o... si in momentul de fata e singur la cei 36 de ani ai lui, asadar, cate ati putea accepta voi intr-o relatie? cat este acceptabil si ce este normal? Nu vreau sa fiu nici extrem de geloasa si posesiva dar nici sa fiu luata de fraiera pe viitor, fiindca am fost inselata nu as mai vrea sa trec prin asa ceva si ma gandesc ca poate vina imi apartine mine. Si nu, nu imi plac genul de baieti genul bad boy. Ultimul chiar parea un familist convins. Astept parerea tuturor.
Miss_Y
Postat pe 29 Decembrie 2013 14:34
Nu este primul Topic de acest gen pe care-l deschizi. Sunt alegerile tale si "felul tau de a iubi" ,un anumit gen de barbati.
-Iulya
Postat pe 29 Decembrie 2013 14:39
Din contra, analizand fostii mei prieteni nu au nimic in comun unul cu altul, doar faptul ca sunt libertini si slabi de caracter- nu se pot abtine sa nu insele. Cred ca am precizat destul de clar ca nu imi plac si nu am ales niciodata genul de baiat bad boy -adica smecher.
Miss_Y
Postat pe 29 Decembrie 2013 14:42
De la: kudika_939634, la data 2013-12-29 14:42:06Din contra, analizand fostii mei prieteni nu au nimic in comun unul cu altul, doar faptul ca sunt libertini si slabi de caracter- nu se pot abtine sa nu insele. Cred ca am precizat destul de clar ca nu imi plac si nu am ales niciodata genul de baiat bad boy -adica smecher. [/quote


Vrei un raspuns clar si la obiect???Nu accepta nimic din ce iti poate face rau .nici macar in numele iubirii,caci orice compromis facut se va transforma intr-un bumerang!!!!!Barbatii sunt profitori a unor astfel de situatii de compromis!!!Iubirea nu inseamna subjugare,ci supunere ,decenta in numele iubirii!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Decembrie 2013 14:52
De la: kudika_939634, la data 2013-12-29 14:42:06Din contra, analizand fostii mei prieteni nu au nimic in comun unul cu altul, doar faptul ca sunt libertini si slabi de caracter- nu se pot abtine sa nu insele. Cred ca am precizat destul de clar ca nu imi plac si nu am ales niciodata genul de baiat bad boy -adica smecher. [/quote


Vrei un raspuns clar si la obiect???Nu accepta nimic din ce iti poate face rau .nici macar in numele iubirii,caci orice compromis facut se va transforma intr-un bumerang!!!!!Barbatii sunt profitori a unor astfel de situatii de compromis!!!Iubirea nu inseamna subjugare,ci supunere ,decenta in numele iubirii!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Decembrie 2013 14:52
De la: kudika_939634, la data 2013-12-29 14:42:06Din contra, analizand fostii mei prieteni nu au nimic in comun unul cu altul, doar faptul ca sunt libertini si slabi de caracter- nu se pot abtine sa nu insele. Cred ca am precizat destul de clar ca nu imi plac si nu am ales niciodata genul de baiat bad boy -adica smecher.
astia cumintei de care dai tu mereu se dovedesc a fi si ei ,slabi de caracter inca de la inceputul relatiei ,remarci anumite aspecte ,poti pune capat relatiei !
-Iulya
Postat pe 29 Decembrie 2013 14:57
De la: kudika_943488, la data 2013-12-29 14:57:55
De la: kudika_939634, la data 2013-12-29 14:42:06Din contra, analizand fostii mei prieteni nu au nimic in comun unul cu altul, doar faptul ca sunt libertini si slabi de caracter- nu se pot abtine sa nu insele. Cred ca am precizat destul de clar ca nu imi plac si nu am ales niciodata genul de baiat bad boy -adica smecher.
astia cumintei de care dai tu mereu se dovedesc a fi si ei ,slabi de caracter inca de la inceputul relatiei ,remarci anumite aspecte ,poti pune capat relatiei !
Am remarcat aspectele de care ai zis tu dar am sperat ca daca ii voi da un ultimatum se va schimba.... ok, deci a fost greseala mea. Inteleg. Tot ce pot sa sper e ca poate nu toti barbatii sunt atat de slabi de caracter ca si fostii mei.
Miss_Y
Postat pe 29 Decembrie 2013 15:08
De la: kudika_939634, la data 2013-12-29 15:08:51
De la: kudika_943488, la data 2013-12-29 14:57:55
De la: kudika_939634, la data 2013-12-29 14:42:06Din contra, analizand fostii mei prieteni nu au nimic in comun unul cu altul, doar faptul ca sunt libertini si slabi de caracter- nu se pot abtine sa nu insele. Cred ca am precizat destul de clar ca nu imi plac si nu am ales niciodata genul de baiat bad boy -adica smecher.
astia cumintei de care dai tu mereu se dovedesc a fi si ei ,slabi de caracter inca de la inceputul relatiei ,remarci anumite aspecte ,poti pune capat relatiei !
Am remarcat aspectele de care ai zis tu dar am sperat ca daca ii voi da un ultimatum se va schimba.... ok, deci a fost greseala mea. Inteleg. Tot ce pot sa sper e ca poate nu toti barbatii sunt atat de slabi de caracter ca si fostii mei.
NU este grseala ta si nu toi barbatii unt la fel ,inainte de a lega o relatie nu te implica pana nu-i cunosti ,caracterul ca de cat ,in cazul ,in care nu este ceea ce doresti,nu ai ce regreta.Acum sincer nici eu nu le stiu chiar pe toate
-Iulya
Postat pe 29 Decembrie 2013 15:16
De la: kudika_939634, la data 2013-12-29 15:08:51
De la: kudika_943488, la data 2013-12-29 14:57:55
De la: kudika_939634, la data 2013-12-29 14:42:06Din contra, analizand fostii mei prieteni nu au nimic in comun unul cu altul, doar faptul ca sunt libertini si slabi de caracter- nu se pot abtine sa nu insele. Cred ca am precizat destul de clar ca nu imi plac si nu am ales niciodata genul de baiat bad boy -adica smecher.
astia cumintei de care dai tu mereu se dovedesc a fi si ei ,slabi de caracter inca de la inceputul relatiei ,remarci anumite aspecte ,poti pune capat relatiei !
Am remarcat aspectele de care ai zis tu dar am sperat ca daca ii voi da un ultimatum se va schimba.... ok, deci a fost greseala mea. Inteleg. Tot ce pot sa sper e ca poate nu toti barbatii sunt atat de slabi de caracter ca si fostii mei.




paradox! ceilalti care nu "sunt slabi de caracter"......nu iti sunt pe plac, pentru ca sunt slabi din alte puncte de vedere.......
kudika_34407
Postat pe 29 Decembrie 2013 15:18
De la: kudika_939634, la data 2013-12-29 15:08:51
De la: kudika_943488, la data 2013-12-29 14:57:55
De la: kudika_939634, la data 2013-12-29 14:42:06Din contra, analizand fostii mei prieteni nu au nimic in comun unul cu altul, doar faptul ca sunt libertini si slabi de caracter- nu se pot abtine sa nu insele. Cred ca am precizat destul de clar ca nu imi plac si nu am ales niciodata genul de baiat bad boy -adica smecher.
astia cumintei de care dai tu mereu se dovedesc a fi si ei ,slabi de caracter inca de la inceputul relatiei ,remarci anumite aspecte ,poti pune capat relatiei !
Am remarcat aspectele de care ai zis tu dar am sperat ca daca ii voi da un ultimatum se va schimba.... ok, deci a fost greseala mea. Inteleg. Tot ce pot sa sper e ca poate nu toti barbatii sunt atat de slabi de caracter ca si fostii mei.


sa mi dai nr tau sa socializam
kudika_940065
Postat pe 29 Decembrie 2013 15:22
.............nu-l baga in seama.....este la fel si el ...........slab de caracter
-Iulya
Postat pe 29 Decembrie 2013 15:23
De la: kudika_34407, la data 2013-12-29 15:18:13
De la: kudika_939634, la data 2013-12-29 15:08:51
De la: kudika_943488, la data 2013-12-29 14:57:55
De la: kudika_939634, la data 2013-12-29 14:42:06Din contra, analizand fostii mei prieteni nu au nimic in comun unul cu altul, doar faptul ca sunt libertini si slabi de caracter- nu se pot abtine sa nu insele. Cred ca am precizat destul de clar ca nu imi plac si nu am ales niciodata genul de baiat bad boy -adica smecher.
astia cumintei de care dai tu mereu se dovedesc a fi si ei ,slabi de caracter inca de la inceputul relatiei ,remarci anumite aspecte ,poti pune capat relatiei !
Am remarcat aspectele de care ai zis tu dar am sperat ca daca ii voi da un ultimatum se va schimba.... ok, deci a fost greseala mea. Inteleg. Tot ce pot sa sper e ca poate nu toti barbatii sunt atat de slabi de caracter ca si fostii mei.




paradox! ceilalti care nu "sunt slabi de caracter"......nu iti sunt pe plac, pentru ca sunt slabi din alte puncte de vedere.......
Daca te referi la aspectul fizic da-mi voie sa iti zic ca de felul meu nu sunt foarte pretentioasa, conteaza mai mult sa ma inteleg cu el, sa comunic despre orice si sa fiu eu fara sa fie nevoie sa ma prefac ca sunt altcineva atunci cand sunt cu el, din contra chiar, ultimul meu prieten nu era rupt din soare ( nu o spun eu, ci toti cunoscitii mei care ma intrebau ce am vazut la respectivul ) Deci , eu am cautat un barbat simplu, cand e prea frumos e dorit si de alte femei dupa cate am observat, dar daca nici asa nu a mers, nu stiu altcumva cum sa procedez, daca as putea sa le citesc gandurile bine ar fii!
Miss_Y
Postat pe 29 Decembrie 2013 15:36
Nu, nu ma-am referit la aspectul fizic......era vorba de paradox.....refolmulez: Barbatul fara experienta in comportament cu femeile este indezirabil. Paradoxul este ca dupa ce capata si isi insuseste o alta abordare, de data asta dezirabila devine si "slab de caracter"
Femeilie in general (genetic) nu agreaza barbatii imaturi
kudika_34407
Postat pe 29 Decembrie 2013 15:50
Hmmm, pai nici eu nu tolerez barbatii imaturi. Cu toate ca si ultimul eu prieten era imatur, la inceput a jucat teatru, asa am ajuns sa cred, o facea pe-a barbatul serios si familist. Deci, aici e vina lor ca isi schimba modul de abordare. Dar nu stiu cum se face ca numai peste din astia dau. De asta ma si gandeam ca poate gresesc eu undeva!
Miss_Y
Postat pe 29 Decembrie 2013 15:59
meu*
Miss_Y
Postat pe 29 Decembrie 2013 16:00
De la: kudika_939634, la data 2013-12-29 15:59:07Hmmm, pai nici eu nu tolerez barbatii imaturi. Cu toate ca si ultimul eu prieten era imatur, la inceput a jucat teatru, asa am ajuns sa cred, o facea pe-a barbatul serios si familist. Deci, aici e vina lor ca isi schimba modul de abordare. Dar nu stiu cum se face ca numai peste din astia dau. De asta ma si gandeam ca poate gresesc eu undeva!


logic ca gresesti,,gresesti ca nu mi dai nr tau
kudika_940065
Postat pe 29 Decembrie 2013 16:01
De la: kudika_939634, la data 2013-12-29 15:59:07Hmmm, pai nici eu nu tolerez barbatii imaturi. Cu toate ca si ultimul eu prieten era imatur, la inceput a jucat teatru, asa am ajuns sa cred, o facea pe-a barbatul serios si familist. Deci, aici e vina lor ca isi schimba modul de abordare. Dar nu stiu cum se face ca numai peste din astia dau. De asta ma si gandeam ca poate gresesc eu undeva!



Daca "a jucat teatru" nu era imatur! "Imatur" in context, ma refer la inabilitatea..... sa te faca sa te urci pe culmi......
Un barbat care stie sa faca o femeie fericita, precizez, care stie!, este dorit de majoritare, numai ca...are un defect este si afemeiat!
Tu, daca "numai peste astia dai".....este pentru faptul ca astia iti sunt pe plac ceilalti, sigur nu iti doresti si de aici, cercul vicios!
kudika_34407
Postat pe 29 Decembrie 2013 16:17
De la: kudika_34407, la data 2013-12-29 16:17:47
De la: kudika_939634, la data 2013-12-29 15:59:07Hmmm, pai nici eu nu tolerez barbatii imaturi. Cu toate ca si ultimul eu prieten era imatur, la inceput a jucat teatru, asa am ajuns sa cred, o facea pe-a barbatul serios si familist. Deci, aici e vina lor ca isi schimba modul de abordare. Dar nu stiu cum se face ca numai peste din astia dau. De asta ma si gandeam ca poate gresesc eu undeva!



Daca "a jucat teatru" nu era imatur! "Imatur" in context, ma refer la inabilitatea..... sa te faca sa te urci pe culmi......
Un barbat care stie sa faca o femeie fericita, precizez, care stie!, este dorit de majoritare, numai ca...are un defect este si afemeiat!
Tu, daca "numai peste astia dai".....este pentru faptul ca astia iti sunt pe plac ceilalti, sigur nu iti doresti si de aici, cercul vicios!

schimba ti avatarul si lasa fata ca e cu mn vz de treaba ta
kudika_940065
Postat pe 29 Decembrie 2013 16:20
De la: kudika_939634, la data 2013-12-29 15:08:51
De la: kudika_943488, la data 2013-12-29 14:57:55
De la: kudika_939634, la data 2013-12-29 14:42:06Din contra, analizand fostii mei prieteni nu au nimic in comun unul cu altul, doar faptul ca sunt libertini si slabi de caracter- nu se pot abtine sa nu insele. Cred ca am precizat destul de clar ca nu imi plac si nu am ales niciodata genul de baiat bad boy -adica smecher.
astia cumintei de care dai tu mereu se dovedesc a fi si ei ,slabi de caracter inca de la inceputul relatiei ,remarci anumite aspecte ,poti pune capat relatiei !
Am remarcat aspectele de care ai zis tu dar am sperat ca daca ii voi da un ultimatum se va schimba.... ok, deci a fost greseala mea. Inteleg. Tot ce pot sa sper e ca poate nu toti barbatii sunt atat de slabi de caracter ca si fostii mei.


Sigur ca a fost greseala ta,barbatii nu accepta ultimatumurile,nici in situatiile de criza sentimentala!!!Draga mea,barbatii nu sunt toti la fel,as gresi daca as face o astfel de afirmatie,dar,pe de alta parte,nu sunt nici departe de adevar!!

De cand frecventez acest mediu virtual,am sesizat ,ca nota generala,la mai toti userii,aplicanti de subiecte pentru discutii ulterioare,faptul ca nu se prezinta varsta detinuta,dragilor,tocmai acest element este foarte important in momentul in care topicul este abordat de catre diversi useri,in vederea acordarii unui sfat sau ajutor imediat!!!Relatiile,ca si cei implicati in ele,cunsc mai multe etape si moduri de derulare,tocmai in functie de varsta participantilor la acele relatii!!Este imatur sa soliciti un sfat,in conditiile in care nu se dau niste elemente fundamentale in descrierea dorintelor personale referitoare la o eventuala relatie!!!

Presupun ca esti foarte tanara,deci ai viata in fata ta,orizontul este incarcat cu tineri doritori de relatii,nu iti ramane decat sa cauti persoana potrivita,in functie de pretentiile si dorintele tale,neuitand faptul ca nimeni nu este perfect,nici chiar tu,marea doritoare de o pereche in viata sentimentala,si,oricand,vei putea fi supusa unei selectii majore ,de catre posibilii candidati!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Decembrie 2013 16:25
De la: kudika_15804, la data 2013-12-29 16:25:54
De la: kudika_939634, la data 2013-12-29 15:08:51
De la: kudika_943488, la data 2013-12-29 14:57:55
De la: kudika_939634, la data 2013-12-29 14:42:06Din contra, analizand fostii mei prieteni nu au nimic in comun unul cu altul, doar faptul ca sunt libertini si slabi de caracter- nu se pot abtine sa nu insele. Cred ca am precizat destul de clar ca nu imi plac si nu am ales niciodata genul de baiat bad boy -adica smecher.
astia cumintei de care dai tu mereu se dovedesc a fi si ei ,slabi de caracter inca de la inceputul relatiei ,remarci anumite aspecte ,poti pune capat relatiei !
Am remarcat aspectele de care ai zis tu dar am sperat ca daca ii voi da un ultimatum se va schimba.... ok, deci a fost greseala mea. Inteleg. Tot ce pot sa sper e ca poate nu toti barbatii sunt atat de slabi de caracter ca si fostii mei.


Sigur ca a fost greseala ta,barbatii nu accepta ultimatumurile,nici in situatiile de criza sentimentala!!!Draga mea,barbatii nu sunt toti la fel,as gresi daca as face o astfel de afirmatie,dar,pe de alta parte,nu sunt nici departe de adevar!!

De cand frecventez acest mediu virtual,am sesizat ,ca nota generala,la mai toti userii,aplicanti de subiecte pentru discutii ulterioare,faptul ca nu se prezinta varsta detinuta,dragilor,tocmai acest element este foarte important in momentul in care topicul este abordat de catre diversi useri,in vederea acordarii unui sfat sau ajutor imediat!!!Relatiile,ca si cei implicati in ele,cunsc mai multe etape si moduri de derulare,tocmai in functie de varsta participantilor la acele relatii!!Este imatur sa soliciti un sfat,in conditiile in care nu se dau niste elemente fundamentale in descrierea dorintelor personale referitoare la o eventuala relatie!!!

Presupun ca esti foarte tanara,deci ai viata in fata ta,orizontul este incarcat cu tineri doritori de relatii,nu iti ramane decat sa cauti persoana potrivita,in functie de pretentiile si dorintele tale,neuitand faptul ca nimeni nu este perfect,nici chiar tu,marea doritoare de o pereche in viata sentimentala,si,oricand,vei putea fi supusa unei selectii majore ,de catre posibilii candidati!!!
Da, sunt tanara, am 23 de ani,am toata viata inainte, si asta e adevarat. Iti multumesc pentru sfaturi.
Miss_Y
Postat pe 29 Decembrie 2013 17:01
Pitem accepta multe in numele iubirii, depinde si ce felde iibire e: daca e fata de parinti si de copiii tai, atunci accepti totul. Ce ai descris tu mai sus e o simpla ,,abureala":un tip imatur care intalneste numai proaste (fara sa te ofensezi) si le fraiereste. Fii demna si mergi mai departe, nu ai pierdut nimic.
cuba_libre
Postat pe 29 Decembrie 2013 17:17
De la: cuba_libre, la data 2013-12-29 17:17:27Pitem accepta multe in numele iubirii, depinde si ce felde iibire e: daca e fata de parinti si de copiii tai, atunci accepti totul. Ce ai descris tu mai sus e o simpla ,,abureala":un tip imatur care intalneste numai proaste (fara sa te ofensezi) si le fraiereste. Fii demna si mergi mai departe, nu ai pierdut nimic.

M-am grabit si am pocit o groaza de cuvinte:
*putem
*fel de
*iubire
cuba_libre
Postat pe 29 Decembrie 2013 17:19
De la: cuba_libre, la data 2013-12-29 17:19:29
De la: cuba_libre, la data 2013-12-29 17:17:27Pitem accepta multe in numele iubirii, depinde si ce felde iibire e: daca e fata de parinti si de copiii tai, atunci accepti totul. Ce ai descris tu mai sus e o simpla ,,abureala":un tip imatur care intalneste numai proaste (fara sa te ofensezi) si le fraiereste. Fii demna si mergi mai departe, nu ai pierdut nimic.

M-am grabit si am pocit o groaza de cuvinte:
*putem
*fel de
*iubire


nu pot sa cred,,,cum draga tocmai tu
kudika_940065
Postat pe 29 Decembrie 2013 17:23
De la: kudika_939634, la data 2013-12-29 14:34:22La intrebarea asta poate raspunde oricine, fie barbat fie femeie... Intrebarea este: cate putem accepta intr-o relatie in numele iubirii? Pana acum am dat doar peste barbati extrem de libertini,dar unul in mod sigur a depasit masura, isi petrecea aproape fiecare week-end in cluburi, uneori pe pe ascuns si fara mine, bineinteles,avea foarte multe prietene de sex feminin(pe unele le chema la el acasa sa ii gateasca fiindca el nu stie, dupa spusele lui) apeluri si mesaje din 10 in 10 minute si un trecut destul de dubios- si-a inselat fiecare iubita care a avut-o... si in momentul de fata e singur la cei 36 de ani ai lui, asadar, cate ati putea accepta voi intr-o relatie? cat este acceptabil si ce este normal? Nu vreau sa fiu nici extrem de geloasa si posesiva dar nici sa fiu luata de fraiera pe viitor, fiindca am fost inselata nu as mai vrea sa trec prin asa ceva si ma gandesc ca poate vina imi apartine mine. Si nu, nu imi plac genul de baieti genul bad boy. Ultimul chiar parea un familist convins. Astept parerea tuturor.


Mai bine zis cat ne putem umili in numele iubirii
O relatie in care nu exista reciprocitate e sortita esecului. Nu sta cu cineva doar asa ca sa nu te simti singura, ca nu rezolvi absolut nimic.

kidd_o
Postat pe 29 Decembrie 2013 17:26
De la: kudika_939634, la data 2013-12-29 17:01:05 Da, sunt tanara, am 23 de ani,am toata viata inainte, si asta e adevarat. Iti multumesc pentru sfaturi.



Sa fii sanatoasa,draga mea,multi ani de acum incolo!!!Exact cum am banuit ,deci nu ma dezic de cele tastate mai sus!!!Esti la inceputul vietii amoroase,nu face din aceasta sport in fnctie de anoimp,cauta-ti perechea ,dar fa-o in asa fel incat sa nu te compromiti cu absolut nimic in fata unui barbat,ai apanajul tineretii,profita de acest avantaj!!!!Nu dispera,negasind persoana corespunzatoare nu pierzi nimic,in ciuda aparentelor!!!!Fii selectiva,calitativa,nu cantitativa!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Decembrie 2013 17:52
De la: kudika_15804, la data 2013-12-29 17:52:17
De la: kudika_939634, la data 2013-12-29 17:01:05 Da, sunt tanara, am 23 de ani,am toata viata inainte, si asta e adevarat. Iti multumesc pentru sfaturi.



Sa fii sanatoasa,draga mea,multi ani de acum incolo!!!Exact cum am banuit ,deci nu ma dezic de cele tastate mai sus!!!Esti la inceputul vietii amoroase,nu face din aceasta sport in fnctie de anoimp,cauta-ti perechea ,dar fa-o in asa fel incat sa nu te compromiti cu absolut nimic in fata unui barbat,ai apanajul tineretii,profita de acest avantaj!!!!Nu dispera,negasind persoana corespunzatoare nu pierzi nimic,in ciuda aparentelor!!!!Fii selectiva,calitativa,nu cantitativa!!!



Sorry
Functie...anotimp
kudika_15804
Postat pe 29 Decembrie 2013 17:56
De la: kudika_939634, la data 2013-12-29 15:59:07Hmmm, pai nici eu nu tolerez barbatii imaturi. Cu toate ca si ultimul eu prieten era imatur, la inceput a jucat teatru, asa am ajuns sa cred, o facea pe-a barbatul serios si familist. Deci, aici e vina lor ca isi schimba modul de abordare. Dar nu stiu cum se face ca numai peste din astia dau. De asta ma si gandeam ca poate gresesc eu undeva!




Vei saruta multi broscoi pana vei gasi pe fat frumos
kudika_34407
Postat pe 29 Decembrie 2013 18:00
De la: kudika_940065, la data 2013-12-29 17:23:51
De la: cuba_libre, la data 2013-12-29 17:19:29
De la: cuba_libre, la data 2013-12-29 17:17:27Pitem accepta multe in numele iubirii, depinde si ce felde iibire e: daca e fata de parinti si de copiii tai, atunci accepti totul. Ce ai descris tu mai sus e o simpla ,,abureala":un tip imatur care intalneste numai proaste (fara sa te ofensezi) si le fraiereste. Fii demna si mergi mai departe, nu ai pierdut nimic.

M-am grabit si am pocit o groaza de cuvinte:
*putem
*fel de
*iubire


nu pot sa cred,,,cum draga tocmai tu

Da, tocmai eu... Nici mie nu imi vine sa cred. Asta e... Bine ca am corectat, ca nu mai dormeam la noapte. Vezi, asta chiar e motiv sa imi stergi: contul: sunt o agramata.
cuba_libre
Postat pe 29 Decembrie 2013 18:28
De la: kudika_939634, la data 2013-12-29 14:34:22La intrebarea asta poate raspunde oricine, fie barbat fie femeie... Intrebarea este: cate putem accepta intr-o relatie in numele iubirii? Pana acum am dat doar peste barbati extrem de libertini,dar unul in mod sigur a depasit masura, isi petrecea aproape fiecare week-end in cluburi, uneori pe pe ascuns si fara mine, bineinteles,avea foarte multe prietene de sex feminin(pe unele le chema la el acasa sa ii gateasca fiindca el nu stie, dupa spusele lui) apeluri si mesaje din 10 in 10 minute si un trecut destul de dubios- si-a inselat fiecare iubita care a avut-o... si in momentul de fata e singur la cei 36 de ani ai lui, asadar, cate ati putea accepta voi intr-o relatie? cat este acceptabil si ce este normal? Nu vreau sa fiu nici extrem de geloasa si posesiva dar nici sa fiu luata de fraiera pe viitor, fiindca am fost inselata nu as mai vrea sa trec prin asa ceva si ma gandesc ca poate vina imi apartine mine. Si nu, nu imi plac genul de baieti genul bad boy. Ultimul chiar parea un familist convins. Astept parerea tuturor.


Depinde de fiecare parte cate poate accepta in numele iubirii. Nu exista un raspuns general valabil la intrebarea ta.

Tu singura iti stabilesti limitele pe care iti propui sa nu le depasesti intr-o relatie, de comun acord, desigur cu iubitul/sotul tau.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 29 Decembrie 2013 23:09
De la: kudika_939634, la data 2013-12-29 15:59:07Hmmm, pai nici eu nu tolerez barbatii imaturi. Cu toate ca si ultimul eu prieten era imatur, la inceput a jucat teatru, asa am ajuns sa cred, o facea pe-a barbatul serios si familist. Deci, aici e vina lor ca isi schimba modul de abordare. Dar nu stiu cum se face ca numai peste din astia dau. De asta ma si gandeam ca poate gresesc eu undeva!


Pont pentru viitor, in ceea ce te priveste: inainte de a crede vorbele oamenilor, lasa mai intai sa-si exprime intentiile prin fapte, si mai putin prin cuvinte.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 29 Decembrie 2013 23:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Water Park detalii va rog frumos 1 De la: Deeliaaaa 27 Iulie 2011 13:43
Vreau o canapea 3 De la: berbecutza22 24 Ianuarie 2011 11:38
Ingrasat...Help please:) 5 De la: Titanika 19 Februarie 2012 17:16
Unde este Celia_29? 58 De la: valy90 23 Noiembrie 2010 13:32
Curiozitate sau dorinta 7 De la: kudika_6958 14 Decembrie 2014 13:04