Setari Cookie-uri

Nehotarata. Help!

Sunt genul de persoana ce prefera relatii lungi, nu "combinatii" de cateva zile, o luna, doua. Nu am multa experienta in domeniul acesta, observandu-se doar o relatie de un an in trecutul meu. Sunt doar o adolescenta.
Preferinta mea pentru o relatie lunga pare a fi un defect urias. Acum am implinit un an de cand m-am indragostit si am o relatie cu un baiat...un baiat care a avut inaintea mea o alta relatie timp de 5 ani cu o fata. Mi-a povestit despre ea, o cunosc din vedere, am vazut-o, am observat-o si am mirosit-o. Genul de fata ce sta langa un baiat, in speranta ca acesta se va insura cu ea, cu parinti asemanatori, ce vor sa scape mai repede de fata lor...Ciudati.
Problema este urmatoarea: Am impresia ca el asa ma considera si pe mine, cu toate ca ii sunt total opusa, din orice punct de vedere. In ultimele luni, am suportat multe. Relatia, in viziunea mea, este monotona, nu ma surprinde nimic, am inceput sa realizez ca nu mai e acel baiat saritor, grijuliu si atent de la inceput. Se schimba cu trecerea timpului. Nu simt ca ma mai intelege, nu ma asculta, nu ma ia in serios niciodata, mai ales cand eu sunt cu adevarat furioasa, suparata etc. Ma simt de parca ma tine asa...de forma...nu stiu... Ma simt foarte ciudat, sunt mereu pusa pe ganduri si singura solutie ce imi vine in minte este sa inchei relatia. Insa aici intervine defectul meu. AS REGRETA DACA AS TERMINA INCA O RELATIE. Am incercat o data, dar parca nici nu pricepea... Nu accepta ideea sub niciun chip si se comporta ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic. Atunci cand eu ma cert cu el, ii reprosez lucruri, ma descarc (chiar are loc o cearta), el o considera drept o simpla discutie... Ma considera un copil, si asta realizez ca sunt, dar chiar nu ma crede in stare sa il parasesc.
Pe de alta parte, IL URASC SI IL IUBESC IN ACELASI TIMP Am incercat sa discut cu el despre ce ma deranjeaza in mii si mii de feluri, dar NU MA INTELEGE. Se comporta mai siropos o vreme, dupa care revine la comportamentul normal. Simt si ca ma iubeste in felul lui... O stiu sigur. Sunt copila lui... Dar copila se maturizeaza, nu ramane pe veci fara minte. M-as oftica enorm sa termin relatia, dar nici nu vreau sa mai stau asa... Nu stiu ce sa fac...
Am nevoie de pareri, sugestii...incurajari si indrumari in legatura cu asta, va rog... Nici nu vreau sa se termine, dar nici nu il pot face sa ma inteleaga...Il si iubesc , il si urasc ...
Madalina-G
Postat pe 12 Ianuarie 2014 02:24
ooooooofffffffff........intortochiate sant caile inimii!!!!
cred ca trebe intai sa te limpezesti TU...sa-ti dai seama daca si cata nevoie ai de cineva de genu` langa tine...
apoi...chestia cu..."nu vreau sa mai inchei inca o relatie"...ma pune pe ganduri si...cred ca ar trebui sa-ti dea si tie de gandit...
unde ar fi pb daca s-ar mai incheia "inca o relatie"?
de fapt...tu...ce anume vrei de la viata ta?
O RELATIE...si atat?...sau...chiar vrei sa traiesti viata...cu tot ce implica ea...bucurii sentimente necazuri...impliniri ...esecuri...pentru ca toate aceste elemente....dau culoare si motivatie vietii...
daca dupa doar un an...a intervenit o astfel de...rutina...la ce anume te astepti in continuare?...sa devii un breloc...fara de care el nu vrea sa stea?...iar tu...vrand-nevrand...sa ramai in veci agatata de el...doar pentru ca nu vrei sa mai inchei inca o relatie?
de unde poti sti...cine te merita cu adevarat...atata vreme cat....nu dai ocazia sa se intample asta?
si...ar fi extrem de multe de discutat...mai ales ca...stiu ca vrei o viata frumoasa...dar parca...prea devreme pentru a fi si atat de linistita cum iti doresti tu...
oricum...trebuie sa-ti limpezesti foarte bine mintea...pentru a vedea clar...directia in care vrei sa mergi si mai ales...alaturi de cine!!!
eu_ovidiu
Postat pe 12 Ianuarie 2014 03:00
De la: Madalina-G, la data 2014-01-12 02:24:02Sunt genul de persoana ce prefera relatii lungi, nu "combinatii" de cateva zile, o luna, doua. Nu am multa experienta in domeniul acesta, observandu-se doar o relatie de un an in trecutul meu. Sunt doar o adolescenta.
Preferinta mea pentru o relatie lunga pare a fi un defect urias. Acum am implinit un an de cand m-am indragostit si am o relatie cu un baiat...un baiat care a avut inaintea mea o alta relatie timp de 5 ani cu o fata. Mi-a povestit despre ea, o cunosc din vedere, am vazut-o, am observat-o si am mirosit-o. Genul de fata ce sta langa un baiat, in speranta ca acesta se va insura cu ea, cu parinti asemanatori, ce vor sa scape mai repede de fata lor...Ciudati.
Problema este urmatoarea: Am impresia ca el asa ma considera si pe mine, cu toate ca ii sunt total opusa, din orice punct de vedere. In ultimele luni, am suportat multe. Relatia, in viziunea mea, este monotona, nu ma surprinde nimic, am inceput sa realizez ca nu mai e acel baiat saritor, grijuliu si atent de la inceput. Se schimba cu trecerea timpului. Nu simt ca ma mai intelege, nu ma asculta, nu ma ia in serios niciodata, mai ales cand eu sunt cu adevarat furioasa, suparata etc. Ma simt de parca ma tine asa...de forma...nu stiu... Ma simt foarte ciudat, sunt mereu pusa pe ganduri si singura solutie ce imi vine in minte este sa inchei relatia. Insa aici intervine defectul meu. AS REGRETA DACA AS TERMINA INCA O RELATIE. Am incercat o data, dar parca nici nu pricepea... Nu accepta ideea sub niciun chip si se comporta ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic. Atunci cand eu ma cert cu el, ii reprosez lucruri, ma descarc (chiar are loc o cearta), el o considera drept o simpla discutie... Ma considera un copil, si asta realizez ca sunt, dar chiar nu ma crede in stare sa il parasesc.
Pe de alta parte, IL URASC SI IL IUBESC IN ACELASI TIMP Am incercat sa discut cu el despre ce ma deranjeaza in mii si mii de feluri, dar NU MA INTELEGE. Se comporta mai siropos o vreme, dupa care revine la comportamentul normal. Simt si ca ma iubeste in felul lui... O stiu sigur. Sunt copila lui... Dar copila se maturizeaza, nu ramane pe veci fara minte. M-as oftica enorm sa termin relatia, dar nici nu vreau sa mai stau asa... Nu stiu ce sa fac...
Am nevoie de pareri, sugestii...incurajari si indrumari in legatura cu asta, va rog... Nici nu vreau sa se termine, dar nici nu il pot face sa ma inteleaga...Il si iubesc , il si urasc ...


Si vrei sa arunci responsabilitatea unei astfel de decizii, pe umerii altor oameni, in speta, pe umerii nostri?

Poate ca iubitul tau are dreptate si ar trebui sa te mai maturizezi...

In fine, sa trec peste acest aspect, si sa revin la problema ta: in toata postarea ta, vorbesti de ceea ce nu-ti place la el, de faptul ca-ti doresti mult sa-l parasesti, vorbesti de multe lucruri negative atat la adresa lui, cat si la adresa relatiei voastre, ceea ce-mi arata, ca tu cam vrei sa-l parasesti, desi ti-e teama sa-ti asumi acest lucru, si sa-i aduci si lui la cunostiinta faptul acesta. Tu astepti ca el sa faca acest pas si iti doresti, prin faptul ca ni te-ai adresat, ca noi sa preluam o parte din responsabilitatea, ce ti-ar reveni tie de fapt, si sa-ti spunem sa-l parasesti, devenind, autorii morali ai acestei despartiri.

Parerea mea: daca ai tinut sau inca mai tii la baiatul asta, ar trebui sa-i spui si lui exact ce ne-ai scris noua aici, nu sa astepti ca el sa intuiasca ce este in inima si-n mintea ta.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 12 Ianuarie 2014 08:05
Esti tanara si probabil vei mai avea relatii pana te mariti, asa ca stai calma. Gaseste-ti un baiat de care sa fii indragostita si cu care sa te intelegi mai bine. Nu e obligatoriu sa ramai cu cel cu care esti acum. Daca e sa va despartiti, tot va veti desparti intr-o zi. Traieste anii astia, cat inca esti libera
kudi10
Postat pe 15 Ianuarie 2014 18:38
De la: Madalina-G, la data 2014-01-12 02:24:02

Pe de alta parte, IL URASC SI IL IUBESC IN ACELASI TIMP Am incercat sa discut cu el despre ce ma deranjeaza in mii si mii de feluri, dar NU MA INTELEGE. Se comporta mai siropos o vreme, dupa care revine la comportamentul normal. Simt si ca ma iubeste in felul lui... O stiu sigur. Sunt copila lui... Dar copila se maturizeaza, nu ramane pe veci fara minte. ...


Ce varsta aveti voi ?

Varsta voastra conteaza daca vrei niste pareri obiective.
Radu_Cristian_1
Postat pe 19 Ianuarie 2014 09:52
De ce sa regreti ca termini o relatie ??? Din ce motiv ? Il iubesti mult sau te gandesti ca ti-e greu sa o iei de la inceput cu schimbul de numere de telefoane , cu intalnirile ,cu "schimbatul lenjeriei "? Mai da o sansa relatiei , vorbiti despre ce asteptari aveti unul de la altul cu toate cartile pe fata , fara perdea ... ! Nu lua hotarari sa va despartiti doar ca relatia e monotona pentru ca monotnonia intervine si din faptul ca toti si toate suntem prinsi in activitatile cotidiene si stim ca avem o relatie acasa si atunci ne gandim ca partea asta este "checked", monotonie nu inseamna ca nu te mai iubeste ! Vorbiti ! si daca vezi ca nu ajungeti la un numitor comun , girl , lasa regretele la o parte si cere mai mult de la viata !
Iar faptul ca te considera copila , hhmmm... sa stii ca nu e nimic rau in asta !E bine sa fii asa ,toti ar trebui sa avem o doza de infantilism in noi !Am impresia ca esti copila doar acolo unde trebuie dar si matura cand situatia o cere :)

Hai curaj!!! Da cartile pe fata cu el !!!
Suntem aici sa auzim ce ai facut
norocoasa13
Postat pe 19 Ianuarie 2014 09:59
ma tu esti normala? ce diferenta de ani este intre voi daca zici ca esti copila lui?,puneti ordine in ginduri ca dupa cum vad eu bati cimpi,pa.
kudika_951023
Postat pe 19 Ianuarie 2014 17:19
lasa tinere,ca nu stie ce vrea,ii recomand un psiholog,in limite elegante,ca da semne de mai mult
kudika_951023
Postat pe 19 Ianuarie 2014 17:21
Am discutat DIN NOU cu el despre tot... E constient ca nu avem relatia perfecta, dar nu isi permite sa schimbe mare lucru, cel putin, nu acum. E vorba de job-ul lui si activitatile sale zilnice.
Anyway, in momentul de fata suntem chiar ok si ma simt happy
Multumesc pentru raspuns si scuzele mele daca am raspuns foarte tarziu, dar abia azi am accesat site-ul.
Madalina-G
Postat pe 20 Ianuarie 2014 23:27
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-19 09:52:33
De la: Madalina-G, la data 2014-01-12 02:24:02

Pe de alta parte, IL URASC SI IL IUBESC IN ACELASI TIMP Am incercat sa discut cu el despre ce ma deranjeaza in mii si mii de feluri, dar NU MA INTELEGE. Se comporta mai siropos o vreme, dupa care revine la comportamentul normal. Simt si ca ma iubeste in felul lui... O stiu sigur. Sunt copila lui... Dar copila se maturizeaza, nu ramane pe veci fara minte. ...


Ce varsta aveti voi ?

Varsta voastra conteaza daca vrei niste pareri obiective.



Eu aproape 20, 1l 25.
Madalina-G
Postat pe 20 Ianuarie 2014 23:28
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-12 08:05:58
De la: Madalina-G, la data 2014-01-12 02:24:02Sunt genul de persoana ce prefera relatii lungi, nu "combinatii" de cateva zile, o luna, doua. Nu am multa experienta in domeniul acesta, observandu-se doar o relatie de un an in trecutul meu. Sunt doar o adolescenta.
Preferinta mea pentru o relatie lunga pare a fi un defect urias. Acum am implinit un an de cand m-am indragostit si am o relatie cu un baiat...un baiat care a avut inaintea mea o alta relatie timp de 5 ani cu o fata. Mi-a povestit despre ea, o cunosc din vedere, am vazut-o, am observat-o si am mirosit-o. Genul de fata ce sta langa un baiat, in speranta ca acesta se va insura cu ea, cu parinti asemanatori, ce vor sa scape mai repede de fata lor...Ciudati.
Problema este urmatoarea: Am impresia ca el asa ma considera si pe mine, cu toate ca ii sunt total opusa, din orice punct de vedere. In ultimele luni, am suportat multe. Relatia, in viziunea mea, este monotona, nu ma surprinde nimic, am inceput sa realizez ca nu mai e acel baiat saritor, grijuliu si atent de la inceput. Se schimba cu trecerea timpului. Nu simt ca ma mai intelege, nu ma asculta, nu ma ia in serios niciodata, mai ales cand eu sunt cu adevarat furioasa, suparata etc. Ma simt de parca ma tine asa...de forma...nu stiu... Ma simt foarte ciudat, sunt mereu pusa pe ganduri si singura solutie ce imi vine in minte este sa inchei relatia. Insa aici intervine defectul meu. AS REGRETA DACA AS TERMINA INCA O RELATIE. Am incercat o data, dar parca nici nu pricepea... Nu accepta ideea sub niciun chip si se comporta ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic. Atunci cand eu ma cert cu el, ii reprosez lucruri, ma descarc (chiar are loc o cearta), el o considera drept o simpla discutie... Ma considera un copil, si asta realizez ca sunt, dar chiar nu ma crede in stare sa il parasesc.
Pe de alta parte, IL URASC SI IL IUBESC IN ACELASI TIMP Am incercat sa discut cu el despre ce ma deranjeaza in mii si mii de feluri, dar NU MA INTELEGE. Se comporta mai siropos o vreme, dupa care revine la comportamentul normal. Simt si ca ma iubeste in felul lui... O stiu sigur. Sunt copila lui... Dar copila se maturizeaza, nu ramane pe veci fara minte. M-as oftica enorm sa termin relatia, dar nici nu vreau sa mai stau asa... Nu stiu ce sa fac...
Am nevoie de pareri, sugestii...incurajari si indrumari in legatura cu asta, va rog... Nici nu vreau sa se termine, dar nici nu il pot face sa ma inteleaga...Il si iubesc , il si urasc ...


Si vrei sa arunci responsabilitatea unei astfel de decizii, pe umerii altor oameni, in speta, pe umerii nostri?

Poate ca iubitul tau are dreptate si ar trebui sa te mai maturizezi...

In fine, sa trec peste acest aspect, si sa revin la problema ta: in toata postarea ta, vorbesti de ceea ce nu-ti place la el, de faptul ca-ti doresti mult sa-l parasesti, vorbesti de multe lucruri negative atat la adresa lui, cat si la adresa relatiei voastre, ceea ce-mi arata, ca tu cam vrei sa-l parasesti, desi ti-e teama sa-ti asumi acest lucru, si sa-i aduci si lui la cunostiinta faptul acesta. Tu astepti ca el sa faca acest pas si iti doresti, prin faptul ca ni te-ai adresat, ca noi sa preluam o parte din responsabilitatea, ce ti-ar reveni tie de fapt, si sa-ti spunem sa-l parasesti, devenind, autorii morali ai acestei despartiri.

Parerea mea: daca ai tinut sau inca mai tii la baiatul asta, ar trebui sa-i spui si lui exact ce ne-ai scris noua aici, nu sa astepti ca el sa intuiasca ce este in inima si-n mintea ta.




Tin la el. Prin faptul ca am vorbit doar negativ despre el sau relatie, denota faptul ca il iubesc, cu tot cu raul si defectele... Adica am putere sa indur, dar am si momente in care parca vreau sa dispara tot ce nu imi convine...insa daca nu ar fi rau, nu ar fi nici bine. Doar cer pareri...
Madalina-G
Postat pe 20 Ianuarie 2014 23:32
De la: norocoasa13, la data 2014-01-19 09:59:17De ce sa regreti ca termini o relatie ??? Din ce motiv ? Il iubesti mult sau te gandesti ca ti-e greu sa o iei de la inceput cu schimbul de numere de telefoane , cu intalnirile ,cu "schimbatul lenjeriei "? Mai da o sansa relatiei , vorbiti despre ce asteptari aveti unul de la altul cu toate cartile pe fata , fara perdea ... ! Nu lua hotarari sa va despartiti doar ca relatia e monotona pentru ca monotnonia intervine si din faptul ca toti si toate suntem prinsi in activitatile cotidiene si stim ca avem o relatie acasa si atunci ne gandim ca partea asta este "checked", monotonie nu inseamna ca nu te mai iubeste ! Vorbiti ! si daca vezi ca nu ajungeti la un numitor comun , girl , lasa regretele la o parte si cere mai mult de la viata !
Iar faptul ca te considera copila , hhmmm... sa stii ca nu e nimic rau in asta !E bine sa fii asa ,toti ar trebui sa avem o doza de infantilism in noi !Am impresia ca esti copila doar acolo unde trebuie dar si matura cand situatia o cere :)

Hai curaj!!! Da cartile pe fata cu el !!!
Suntem aici sa auzim ce ai facut



Am discutat DIN NOU cu el despre tot... E constient ca nu avem relatia perfecta, dar nu isi permite sa schimbe mare lucru, cel putin, nu acum. E vorba de job-ul lui si activitatile sale zilnice.
Anyway, in momentul de fata suntem chiar ok si ma simt happy
Multumesc pentru raspuns si scuzele mele daca am raspuns foarte tarziu, dar abia azi am accesat site-ul.

Madalina-G
Postat pe 20 Ianuarie 2014 23:33
De la: y89, la data 2014-01-15 18:38:52Esti tanara si probabil vei mai avea relatii pana te mariti, asa ca stai calma. Gaseste-ti un baiat de care sa fii indragostita si cu care sa te intelegi mai bine. Nu e obligatoriu sa ramai cu cel cu care esti acum. Daca e sa va despartiti, tot va veti desparti intr-o zi. Traieste anii astia, cat inca esti libera



Dupa ce am discutat din nou cu el, e mai bine, e constient si el...
Nu sunt nici genul de fata din ziua de azi... NU imi place sa schimb baietii, sa imi bat joc sau sa ma destrabalez prin cine stie ce cluburi sau locatii. Prefer fluturi in stomac la varsta asta
Multumesc pentru raspuns!
Madalina-G
Postat pe 20 Ianuarie 2014 23:39
De la: eu_ovidiu, la data 2014-01-12 03:00:57ooooooofffffffff........intortochiate sant caile inimii!!!!
cred ca trebe intai sa te limpezesti TU...sa-ti dai seama daca si cata nevoie ai de cineva de genu` langa tine...
apoi...chestia cu..."nu vreau sa mai inchei inca o relatie"...ma pune pe ganduri si...cred ca ar trebui sa-ti dea si tie de gandit...
unde ar fi pb daca s-ar mai incheia "inca o relatie"?
de fapt...tu...ce anume vrei de la viata ta?
O RELATIE...si atat?...sau...chiar vrei sa traiesti viata...cu tot ce implica ea...bucurii sentimente necazuri...impliniri ...esecuri...pentru ca toate aceste elemente....dau culoare si motivatie vietii...
daca dupa doar un an...a intervenit o astfel de...rutina...la ce anume te astepti in continuare?...sa devii un breloc...fara de care el nu vrea sa stea?...iar tu...vrand-nevrand...sa ramai in veci agatata de el...doar pentru ca nu vrei sa mai inchei inca o relatie?
de unde poti sti...cine te merita cu adevarat...atata vreme cat....nu dai ocazia sa se intample asta?
si...ar fi extrem de multe de discutat...mai ales ca...stiu ca vrei o viata frumoasa...dar parca...prea devreme pentru a fi si atat de linistita cum iti doresti tu...
oricum...trebuie sa-ti limpezesti foarte bine mintea...pentru a vedea clar...directia in care vrei sa mergi si mai ales...alaturi de cine!!!


Nu vreau doar o relatie...
Nu sunt genul ala de fata care sa petreaca majoritatea timpului in cluburi, sau locatii de genul acesta, sa schimbe baietii non-stop... Nu imi place. Prefer fluturi in stomac, ma repet. Si vreau o relatie draguta, lunga, poate chiar sa fie alesul. Dar nu sunt atat de sigura ca actualul meu prieten mai este alesul.
Stiu si ca sunt tanara, am toata viata inainte, sunt constienta. Nu am vrut sa spun fix ca vreau sa raman cu el toata viata chiar daca nu nu ne vom mai intelege etc. Nu imi plac despartirile, pur si simplu. Imi e foarte greu sa trec peste ele, mai ales sa nimeresc dupa aceea alt tip asemanator, sau poate si mai rau de atat... Pff...e mai complicat. Am fost ranita rau si eu mai demult, nu vreau sa cauzez si eu ceva de genul vreodata, la randul meu.
Madalina-G
Postat pe 20 Ianuarie 2014 23:49
De la: kudika_951023, la data 2014-01-19 17:19:38ma tu esti normala? ce diferenta de ani este intre voi daca zici ca esti copila lui?,puneti ordine in ginduri ca dupa cum vad eu bati cimpi,pa.



Daca tu esti mai trecuta prin viata, mai matura, sau stii mai multe decat mine, nu ar trebui sa sari cu vorbe astfel de dure la adresa mea. Eu am scris decat ceea ce era necesar pentru a cere pareri despre situatia respectiva, nu despre mine la modul general. Depinde de tine cum ai simtit , si ce cuvinte le pui pe repeat din tooooot textul .
Daca nu poti spune ceva dragut (sau macar sa fie acolo, o limita), mai bine nu mai spune nimic.
Madalina-G
Postat pe 21 Ianuarie 2014 00:03
De la: Madalina-G, la data 2014-01-20 23:28:50
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-19 09:52:33
De la: Madalina-G, la data 2014-01-12 02:24:02

Pe de alta parte, IL URASC SI IL IUBESC IN ACELASI TIMP Am incercat sa discut cu el despre ce ma deranjeaza in mii si mii de feluri, dar NU MA INTELEGE. Se comporta mai siropos o vreme, dupa care revine la comportamentul normal. Simt si ca ma iubeste in felul lui... O stiu sigur. Sunt copila lui... Dar copila se maturizeaza, nu ramane pe veci fara minte. ...


Ce varsta aveti voi ?

Varsta voastra conteaza daca vrei niste pareri obiective.



Eu aproape 20, el 25.



E posibil sa ma insel der eu cred ca esti o fata rasfatata care se supara usor atunci cand lucrurile nu se intampla asa cum vrei tu.
El avand ceva experienta numai reactioneaza promt pentru a satisface dorintele tale asa cum fac baietii aflati la prima relatie si din acest motiv cred ca apar certurile la care faci referire.
Daca te intelegi bine cu el din majoritatea punctelor de vedere ar fi bine sa nu te mai gandesti la prosti cum ar fi de exemplu despartirea.
Toate relatiile depasesc faza cu fluturasii si evolueaza spre altceva.
Asa cum fluturii sunt efemerii asa si emotiile vulcanice de la inceputul unei relatii dispar si se transforma intr-o iubire bazata pe prietenie, pasiune ceva mai temperata si nu in ultimul rand respect reciproc.

Nu stiu ce sfat sa iti dau daca tu tanjesti permanent la fluturasii de inceput de relatie.
E posibil ca tineretea ta sa isi spuna cuvantul in aceasta privinta.

Radu_Cristian_1
Postat pe 21 Ianuarie 2014 19:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu inteleg ce vrea de la mine!!!! 43 De la: just_me00 10 Martie 2013 14:49
cum iti dai seama ca un barbat te vrea pt viitor? 13 De la: arielle 12 Iunie 2010 15:33
Il urasc pe fratele lui!!!!!!!!!!!!!!! 14 De la: mirogow 27 Iunie 2009 20:22
Barbatul Obsesie...si barbatul obsesiv... 6 De la: loveisblinde 8 Octombrie 2009 10:15
M-am indragostit de preotul din sat.Sa sper la mai mult? 280 De la: lover_woman 10 Noiembrie 2010 16:44