Setari Cookie-uri

Sex friends

"sex cu benefits" o varianta buna DOAR pentru lasii care nu-s in stare sa-si faca o relatie sau s-o mentina pe linia de plutire.


O persoana care se respecta, atat pe sine, cat si corpul sau, va face dragoste doar cu omul iubit, atat.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 28 Ianuarie 2014 10:12
@Radu_Cristian_1: mi-a plãcut stilul argumentãrii.

Am remarcat sensibilitatea doamnelor si domnisoarelor de pe acest forum in legatura cu acest subiect. As tinde sa cred ca exista o legatura intre modul de exprimare si parerea legata de subiect.

Pe de alta parte, de unde acest "a cere sa se culce cu tine". Eu evoc doar posibilitatea ca amandoi sa isi doreasca, dar sa nu doreasca o relatie normala, din varii motive.

Un al doilea argument indus: "Vrei relatii sexuale fara implicare emotionala?". Nu, implicare emotionala e normal sa existe si fata de un prieten, d-apoi de o persoana care e mai mult decat un prieten. Dar e o diferenta intre a fi cu cineva si a fi cu ACEL cineva.

Argumentul cu gastile de tineri mi se pare excelent, pe de-o parte am putea zice ca este o gandire juvenila, dar pe de alta nu exista acea presiune a varstei, care vrei nu vrei, societatea tinde sa o puna cu cat avansezi in etate.

Ma rog, mi-am facut o idee legata despre o parte din persoanele ce frecventeaza acest forum. In rest, din punctul meu de vedere subiectul e incheiat, fiecare intelege ce vrea. Numai bine!
perfect1
Postat pe 28 Ianuarie 2014 23:57
Radu_Cristian_1

Postat pe: 28 Ianuarie 2014, ora 01:13


Fara suparare dar in opinia mea un barbat care ii cere unei femei sa se culce cu el doar de dragul de a face sex nu face altceva decat sa o trateze ca pe o curva chiar daca nu o plateste in mod direct.



CORECT, asa este!!

Shelby_
Postat pe 29 Ianuarie 2014 02:59
De la: perfect1, la data 2014-01-28 23:57:09
Pe de alta parte, de unde acest "a cere sa se culce cu tine". Eu evoc doar posibilitatea ca amandoi sa isi doreasca, dar sa nu doreasca o relatie normala, din varii motive.



Aici sta ascuns miezul problemei.
Femeia isi doreste ca relatia intima sa fie cu ALESUL .
Barbatul isi doreste relatia intima cu orice femeie disponibila si pe gustul sau.

Din acest motiv apar suferintele datorate infidelitatii barbatilor. Pentru ca barbatul este disponibil mai tot timpul pe cand femeia e mult mai selectiva si legata emotional de partener.

La gandirea asta am ajuns dupa ceva mai multi ani. Pe la 20 de ani nici eu nu intelegeam de ce fetele nu doresc sa faca sex doar de placere.

Sa sti insa ca nimic pe lumea asta nu se compara cu a face dragoste cu persoana iubita.

In privinta prietenelor iti sugerez sa nu faci gresala sa le convingi sa faceti sex daca nu esti indragostit. Este pacat sa se strice o prietenie.
Esti tanar si daca vrei sex just for fun nu trebuie decact sa ai un loc cumsecade unde sa poti merge cu fata un pic de rabdare si mare grija sa ai prezervative de calitate. Mai sunt si fete care o fac just for fan.
Ramane insa de vazut ce alte calitati mai au cu exceptia faptului ca sunt disponibile.
Radu_Cristian_1
Postat pe 29 Ianuarie 2014 12:28
Atata poliloghie fara sens...
Viorica_Ecaterina
Postat pe 29 Ianuarie 2014 12:48
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-29 12:48:58Atata poliloghie fara sens...


Fara sens pentru tine.
Tu le sti pe toate.
Este firesc sa te comporti in felul acesta cand suficienta numai are loc in propria piele.

Cred ca ar trebui sa le scri celor de la Kudica sa iti faca o rubrica speciala ;
Guru Kudica - Viorica Vio
Vei avea posibilitatea sa aduni acolo toti adeptii si sa te bucuri nedisimulat de omagiile lor.
Radu_Cristian_1
Postat pe 29 Ianuarie 2014 13:26
Fara sens pentru oricine. Scrii mult si prost. Si n-am remarcat doar eu asta, ci si altii.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 29 Ianuarie 2014 13:27
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-29 13:27:35Fara sens pentru oricine. Scrii mult si prost. Si n-am remarcat doar eu asta, ci si altii.



Pacat ca nu ai venit si cu contraargumente.

Pot spune si eu acelas lucru despre oricare comentarii inclusiv ale tale.
Daca nu spun si de ce este mult si prost ce scriu altii nu valoreaza nimic parerea mea.


E trist ca nu realizezi ca ti-sa pus pata si reactionezi exagerat.

Am remarcat la tine aceiasi lipsa de obiectivitate si atunci cand Nicolae a revenit pe forum sub numele de 'iiiiiiiiio'. Cum ti-a spus ca este el cum ai schimbat tonul.
Cred ca trebuie sa mai lucrezi un pic cu propriul temperament si efectele lui asupra obiectivitatii tale.
Radu_Cristian_1
Postat pe 29 Ianuarie 2014 13:43
Nu-i nevoie sa scrii, in cele mai multe cazuri, o intreaga poliloghie ca sa exprimi niste ganduri, decat daca vrei sa te invarti inutil in jurul cozii, pentru ca vrei sa faci pe interesantul...

Oamenii care au intr-adevar ceva de spus, iar acele lucruri nu reprezinta marturisiri personale, pot sa spuna ceea ce doresc si in cateva cuvinte.

Vorba lunga, saracia omului...
Viorica_Ecaterina
Postat pe 29 Ianuarie 2014 13:58
Si mai e un lucru: mergi foarte mult pe aparente si nu pe realitati, dai dovada de atitudini contradictorii, iar lucrul asta te face neserios in ochii mei, asa ca nu mai pot lua in serios ceea ce scrii.

Fii tu insuti, si te voi respecta si te voi lua, din nou, in serios. Nu reusesti sa faci asta, prefer sa nu-mi bat capul cu tine, decat cu misto-uri sau cu multa indiferenta.

Viorica_Ecaterina
Postat pe 29 Ianuarie 2014 14:03
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-29 14:03:13Si mai e un lucru: mergi foarte mult pe aparente si nu pe realitati, dai dovada de atitudini contradictorii, iar lucrul asta te face neserios in ochii mei, asa ca nu mai pot lua in serios ceea ce scrii.

Fii tu insuti, si te voi respecta si te voi lua, din nou, in serios. Nu reusesti sa faci asta, prefer sa nu-mi bat capul cu tine, decat cu misto-uri sau cu multa indiferenta.



Respect opinia ta.

Te rog sa eviti mistourile si apropourile discrete nejustificate la adresa mea.

Prefer indiferenta.

Intotdeauna voi trata cu seriozitate comentariile tale daca vei veni cu argumente.

Radu_Cristian_1
Postat pe 29 Ianuarie 2014 14:09
Respecti ce vrei si pe cine vrei, e treaba ta, insa am o rugaminte la tine: ce-ar fi daca ai arata mai mult respect, cu adevarat RESPECT, si nu doar formal, si oamenilor care nu-ti impartasesc parerile, stilul de viata, alegerile etc, pentru ca de acolo au inceput problemele de comunicare dintre noi doi. Eu te cred ca esti convins ca tot ceea ce faci, spui si simti este bine (pentru tine), dar asa si altii sunt convinsi de acelasi lucru, in ceea ce-i priveste. Nu poti sa spui acum "iti respect opinia", ca mai apoi sa-i dai dreptate unuia care denigreaza exact lucrul pe care ai zis ca-l respecti, intelegi? Respect din asta formal, ne putem oferi cu totii, dar de respectul real, nu sunt in stare decat foarte putini.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 29 Ianuarie 2014 14:27
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-29 13:58:53Nu-i nevoie sa scrii, in cele mai multe cazuri, o intreaga poliloghie ca sa exprimi niste ganduri, decat daca vrei sa te invarti inutil in jurul cozii, pentru ca vrei sa faci pe interesantul...

Oamenii care au intr-adevar ceva de spus, iar acele lucruri nu reprezinta marturisiri personale, pot sa spuna ceea ce doresc si in cateva cuvinte.

Vorba lunga, saracia omului...

O Doamne, tu te auzi (ma rog, te citesti) ce spui ???
Mai multe "poliloghii" ca tine nu scrie nimeni, nici macar curcubeu!
Si tu bati apa-n piua la greu!
Uite, in cateva cuvinte: nu cred sub nicio forma ce scriai pe un topic ca te pupi cu sotul pe strazi si ai o relatie/casnicie perfecta si mai cred si faptul ca esti o persoana fara ocupatie.
Nici pe departe nu esti persoana care vrei sa-i faci pe altii sa creada ca esti.
Am fost scurta...
emaemanuella11
Postat pe 29 Ianuarie 2014 14:31
De la: emaemanuella11, la data 2014-01-29 14:31:17
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-29 13:58:53Nu-i nevoie sa scrii, in cele mai multe cazuri, o intreaga poliloghie ca sa exprimi niste ganduri, decat daca vrei sa te invarti inutil in jurul cozii, pentru ca vrei sa faci pe interesantul...

Oamenii care au intr-adevar ceva de spus, iar acele lucruri nu reprezinta marturisiri personale, pot sa spuna ceea ce doresc si in cateva cuvinte.

Vorba lunga, saracia omului...

O Doamne, tu te auzi (ma rog, te citesti) ce spui ???
Mai multe "poliloghii" ca tine nu scrie nimeni, nici macar curcubeu!
Si tu bati apa-n piua la greu!
Uite, in cateva cuvinte: nu cred sub nicio forma ce scriai pe un topic ca te pupi cu sotul pe strazi si ai o relatie/casnicie perfecta si mai cred si faptul ca esti o persoana fara ocupatie.
Nici pe departe nu esti persoana care vrei sa-i faci pe altii sa creada ca esti.
Am fost scurta...





A tunat si v-a adunat, pe bune!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 29 Ianuarie 2014 14:33
De la: emaemanuella11, la data 2014-01-29 14:31:17
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-29 13:58:53Nu-i nevoie sa scrii, in cele mai multe cazuri, o intreaga poliloghie ca sa exprimi niste ganduri, decat daca vrei sa te invarti inutil in jurul cozii, pentru ca vrei sa faci pe interesantul...

Oamenii care au intr-adevar ceva de spus, iar acele lucruri nu reprezinta marturisiri personale, pot sa spuna ceea ce doresc si in cateva cuvinte.

Vorba lunga, saracia omului...

O Doamne, tu te auzi (ma rog, te citesti) ce spui ???
Mai multe "poliloghii" ca tine nu scrie nimeni, nici macar curcubeu!
Si tu bati apa-n piua la greu!
Uite, in cateva cuvinte: nu cred sub nicio forma ce scriai pe un topic ca te pupi cu sotul pe strazi si ai o relatie/casnicie perfecta si mai cred si faptul ca esti o persoana fara ocupatie.
Nici pe departe nu esti persoana care vrei sa-i faci pe altii sa creada ca esti.
Am fost scurta...


Draga emanuela, am aruncat si eu privire la profilul tau, asa ca sa-mi fac o parere mai pe larg despre ce-ti poate mintea, nu ca nu m-ai fi convins de lipsa de neuroni in urma postarii pe care am citat-o, dar am vrut sa ma conving inca o data. Asa, si ce am vazut la profilul tau: niste teste in care vrei sa arati lumii cat esti tu de sensibiloasa, si, supriza, pe forum, doar replici pline de rautate si lipsite de continut. Cred ca lucrurile astea spun mai multe despre tine si vorbesc de la sine, asa ca eu o sa ma abtin in a te caracteriza prea mult.

Si da, draguto, exista oameni care se mai iubesc si sunt dragastosi unii cu altii, chiar si dupa ani de relatie, te oftici ca nu esti in stare sa traiesti asemenea lucruri, si te-ai gandit sa arunci cu noroi? Sau esti una dintre alea, care fug din floare in floare, desi sunt maritate, si te-au atins vorbele mele, referitoare la cei ce inseala si se complac in relatii mizere...

Ce anume lucrez si unde anume sunt angajata, nu te priveste. Cum nu te priveste, de fapt, nici viata mea sentimentala, decat n-ai si tu o viata...

Si stii ce mi se pare interesant: ca nu te deranjeaza mesajele lui radu_cristian si faptul ca este omniprezent pe forum, ci te deranjeaza mesajele mele si timpul pe care-l petrec pe aici. Asta ca sa vezi cat de ipocrita esti, cat de prefacuta esti...
Viorica_Ecaterina
Postat pe 29 Ianuarie 2014 14:46
incetati bree ce aveti?
nu-i nimeni perfect. nu va mai scoateti ochii. fiti oameni
Muse__
Postat pe 29 Ianuarie 2014 14:50
Ignore tuturor frustratilor, intrigantilor si nesimtitilor, indiferent de pe ce cont scrieti. Sictir tuturor alora care aproba infidelitatile si infidelii, sictir tuturor alora care aproba aventurile sexuale, sictir tuturor alora care-si bat joc de alte relatii, pentru ca ei au o viata mizera si se complac in relatii de doi bani. Sunteti demni de toata mila, sunteti niste imitatii de oameni, incapabili de a simti iubire si respect, incapabili de a avea o constiinta. Superficialitatea, prostia si instinctul animalic, va caracterizeaza.

Nah, ca am exprimat si eu, scurt si la obiect, ceea ce simt si gandesc despre voi.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 29 Ianuarie 2014 14:54
te-ai racorit?
Muse__
Postat pe 29 Ianuarie 2014 14:59
De la: Muse__, la data 2014-01-29 14:59:24 te-ai racorit?


Acum, da.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 29 Ianuarie 2014 14:59
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-29 14:27:54Respecti ce vrei si pe cine vrei, e treaba ta, insa am o rugaminte la tine: ce-ar fi daca ai arata mai mult respect, cu adevarat RESPECT, si nu doar formal, si oamenilor care nu-ti impartasesc parerile, stilul de viata, alegerile etc, pentru ca de acolo au inceput problemele de comunicare dintre noi doi. Eu te cred ca esti convins ca tot ceea ce faci, spui si simti este bine (pentru tine), dar asa si altii sunt convinsi de acelasi lucru, in ceea ce-i priveste. Nu poti sa spui acum "iti respect opinia", ca mai apoi sa-i dai dreptate unuia care denigreaza exact lucrul pe care ai zis ca-l respecti, intelegi? Respect din asta formal, ne putem oferi cu totii, dar de respectul real, nu sunt in stare decat foarte putini.



Ce intelegi prin respect aratat persoanelor care nu imi impartasesc opiniile ?
Sa le dau dreptate ?

Raspunzi pe langa la fel cum faci de fiecare data cand nu poti veni cu argumente.

Ok, vrei razboi ? Nici o problema. Pana cand se va aglomera treaba la mine la serviciu o sa ai razboi.
Radu_Cristian_1
Postat pe 29 Ianuarie 2014 15:00
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-29 14:59:50
De la: Muse__, la data 2014-01-29 14:59:24 te-ai racorit?


Acum, da.

e bine. bad ass ce esti
Muse__
Postat pe 29 Ianuarie 2014 15:02
De la: Muse__, la data 2014-01-29 15:02:26
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-29 14:59:50
De la: Muse__, la data 2014-01-29 14:59:24 te-ai racorit?


Acum, da.

e bine. bad ass ce esti



Fata mea,stii ca locul bolnavilor psihici este in alta parte,nu???Din pacate,au ajuns si cativa pe acest forum,ignora-,te rog!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Ianuarie 2014 15:04
Pai Muzo, aici se merge pe ideea ca cine nu-i cu mine e impotriva mea.
Si pt. Viorica, nu m-au atins vorbele tale in contextul subiectelor de pe topice, ci doar de modul cum te iei de toata lumea care nu este de acord cu tine. Fiecare are dreptul la opinie. Nu trebuie sa fie numiti "jeguri" daca nu gandesc ca tine. Sau poate nici tu nu gandesti asa, dar vrei sa pari ceea ce nu esti.
Relatiile in ciplu, casatorite sau nu, sunt foarte diverse,se intampla multe, din extrem de la fel de multe motive Nu trebuie sa sarim de cur in sus cand cineva de ex. doar gandeste la "bunul altuia" , etc. Dar de, tu esti perfecta! Si nu ma priveste absolut nimic legat de tine, ci doar ma deranjeaza faptul ca te dai in stamba pe aici.
In comparatie cu tine, radu_cristian mi se pare un tip sincer si la obiect. Tu esti falsa. Parerea mea...
emaemanuella11
Postat pe 29 Ianuarie 2014 15:08
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-01-29 15:00:33
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-29 14:27:54Respecti ce vrei si pe cine vrei, e treaba ta, insa am o rugaminte la tine: ce-ar fi daca ai arata mai mult respect, cu adevarat RESPECT, si nu doar formal, si oamenilor care nu-ti impartasesc parerile, stilul de viata, alegerile etc, pentru ca de acolo au inceput problemele de comunicare dintre noi doi. Eu te cred ca esti convins ca tot ceea ce faci, spui si simti este bine (pentru tine), dar asa si altii sunt convinsi de acelasi lucru, in ceea ce-i priveste. Nu poti sa spui acum "iti respect opinia", ca mai apoi sa-i dai dreptate unuia care denigreaza exact lucrul pe care ai zis ca-l respecti, intelegi? Respect din asta formal, ne putem oferi cu totii, dar de respectul real, nu sunt in stare decat foarte putini.



Ce intelegi prin respect aratat persoanelor care nu imi impartasesc opiniile ?
Sa le dau dreptate ?

Raspunzi pe langa la fel cum faci de fiecare data cand nu poti veni cu argumente.

Ok, vrei razboi ? Nici o problema. Pana cand se va aglomera treaba la mine la serviciu o sa ai razboi.


1. daca tot zici ca oferi respect, ofera-l naibii cu adevarat, si nu doar de forma. accepta ca nu esti buricul pamantului ca toata lumea sa gandeasca si sa simta ca tine, in puii mei.

2. ofer argumente in tot ceea ce scriu, iar argumentele sunt la subiect, tocmai ca nu-mi place sa scriu, mult si prost, ca tine, ca sa ma aflu in treaba.

3. amenintarea asta cu razboiul sa ti-o bagi undeva. nu dau doi bani pe cei ce ameninta, pentru ca nu faceti decat sa aratati ce neputinciosi sunteti la interior.

4. ti-am oferit sansa de a reconcilia totul si a imbunatati comunicarea dintre noi doi, si tu ce faci? ma ameninti, ca un ... ce esti. daca asa faci si cu nevasta-ta in realitate, nu-i de mirare ca te ignora aia, cand vede ca nu are cu cine discuta.

5. INDIVIDUL CARE AMENINTA ESTE CEL CARE NU MAI ARE ARGUMENTE.

6. Sictir! scurt si la obiect!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 29 Ianuarie 2014 15:08
De la: Muse__, la data 2014-01-29 15:02:26
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-29 14:59:50
De la: Muse__, la data 2014-01-29 14:59:24 te-ai racorit?


Acum, da.

e bine. bad ass ce esti


asa, timid.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 29 Ianuarie 2014 15:09
De la: kudika_15804, la data 2014-01-29 15:04:55
De la: Muse__, la data 2014-01-29 15:02:26
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-29 14:59:50
De la: Muse__, la data 2014-01-29 14:59:24 te-ai racorit?


Acum, da.

e bine. bad ass ce esti



Fata mea,stii ca locul bolnavilor psihici este in alta parte,nu???Din pacate,au ajuns si cativa pe acest forum,ignora-,te rog!!!


Cica tu nu sari la jugulara altora de pe forum...

Cuvintele pe care le-ai scris, te caracterizeaza, madam.

Ignore si tie!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 29 Ianuarie 2014 15:12
De la: kudika_15804, la data 2014-01-29 15:04:55
De la: Muse__, la data 2014-01-29 15:02:26
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-29 14:59:50
De la: Muse__, la data 2014-01-29 14:59:24 te-ai racorit?


Acum, da.

e bine. bad ass ce esti



Fata mea,stii ca locul bolnavilor psihici este in alta parte,nu???Din pacate,au ajuns si cativa pe acest forum,ignora-,te rog!!!

nu mai pune paie pe foc, pliz
Muse__
Postat pe 29 Ianuarie 2014 15:15
De la: emaemanuella11, la data 2014-01-29 15:08:07Pai Muzo, aici se merge pe ideea ca cine nu-i cu mine e impotriva mea.

stiu pe ce se merge :) dar e de ajuns ca nu pun pret pe parerile celor de aici despre mine

sunt f bine dispusa si revoltata in acelasi timp.. ca nu mai stim sa fim oameni... asta la modul general, nu zic de X sau Y.
Muse__
Postat pe 29 Ianuarie 2014 15:17
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-29 15:12:38
De la: kudika_15804, la data 2014-01-29 15:04:55
De la: Muse__, la data 2014-01-29 15:02:26
De la: Viorica_Vio, la data 2014-01-29 14:59:50
De la: Muse__, la data 2014-01-29 14:59:24 te-ai racorit?


Acum, da.

e bine. bad ass ce esti



Fata mea,stii ca locul bolnavilor psihici este in alta parte,nu???Din pacate,au ajuns si cativa pe acest forum,ignora-,te rog!!!


Cica tu nu sari la jugulara altora de pe forum...

Cuvintele pe care le-ai scris, te caracterizeaza, madam.

Ignore si tie!




Viorica,draga mea,chiar nu am cum sa te ajut,esti O BOLNAVA PSIHIC,ai ajuns de rasul forumului,controleaza-te,te rog,esti in ultima faza si nu vrea nimeni sa te aiba pe constiinta1!Tu,si inca doua persoane sunteti cele mai prefacute si marsave userite ale acestui site,puteti pacali pe oricine,mai putin pe mine si inca cativa colegi!!!Stai cuminte in banca ta,caci vei ajunge sa fii hartia igienica a acestui forum,te sfatuiesc astfel pentru ca imi este mila de tine!!Esti o ipocrita si o falsa fara limite,cine nu te cunoaste,s-a lasat impresionat de falsitatea ta,uite,ca nu ti-a mers cu mine,te-am simtit cat de falsa esti!!!Nu mai continua dezbracarea pe acest forum,caci ti se vad partile intime!!!
kudika_15804
Postat pe 29 Ianuarie 2014 15:18
Asa Viorica, cel mai bine e sa ne ignori pe toti. Se pare ca nu mai ai sustinatori. De ce te iei de "nevasta" lui Radu si-i spui "aia"? Ce treaba are respectiva persoana cu faptul ca tie-ti sare tandara ? Prea mult te oftici pentru toate cele scrise pe aici, de unde rezulta lipsa ta de ocupatie. Esti tu angajata pe undeva cum e bunica... Dar ma rog... Cand te enervezi iti cade masca de pe fata si iese la iveala tzatza din tine spargand seminte pe forumuri.
emaemanuella11
Postat pe 29 Ianuarie 2014 15:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Baieti, voi ati refuzat vreodata o fata care dorea sa faca sex cu voi...? 164 De la: felixcat 29 Iulie 2011 12:42
important!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 15 De la: iulia069834 16 Decembrie 2009 18:14
sex dupa 6 luni 28 De la: miss_darine 20 Decembrie 2010 16:08
ce parere aveti despre "labioplastie"? 37 De la: pickard 23 Decembrie 2010 16:32
pozitii??? 27 De la: datura 5 Martie 2009 19:43