Setari Cookie-uri

Sex friends

Intrebare legata de sex friends, se mai poarta? Care e cererea/oferta? :)
perfect1
Postat pe 25 Ianuarie 2014 21:15
kudika_10328
Postat pe 25 Ianuarie 2014 22:41
Cam greu de interpretat raspunsul de mai sus. In alta ordine de idei, pareri de la cei care au avut, au sau cei care vor o asemenea relatie? Multumesc anticipat!
perfect1
Postat pe 26 Ianuarie 2014 00:26
De la: perfect1, la data 2014-01-26 00:26:58Cam greu de interpretat raspunsul de mai sus. In alta ordine de idei, pareri de la cei care au avut, au sau cei care vor o asemenea relatie? Multumesc anticipat!





probabil ca lumea doarme la ora asta si la vremea de afara e logik
brunita
Postat pe 26 Ianuarie 2014 00:46
De la: perfect1, la data 2014-01-25 21:15:30Intrebare legata de sex friends, se mai poarta? Care e cererea/oferta? :)



Neee....e uzat si s-o mai si rupt pe la coate
Rotty_
Postat pe 26 Ianuarie 2014 09:55
N-avem !!!
GHEISA_
Postat pe 26 Ianuarie 2014 09:59
:)) Apreciez raspunsurile, dar as dori si niste argumente. In special de la cei care au/au avut.

Mentionez ca nu am avut o astfel de relatie. La prima vedere pare o idee buna si ma astept sa vad reactii pozitive. Pe de alta parte, din cazuri reale/auzite, de obicei nu se termina prea bine pentru unul dintre parteneri.

@GHEISA_: Cand mai aduceti?

@Rotty_: El? :p

@brunita: La vremea de afara e logic.. raspunsul?
perfect1
Postat pe 26 Ianuarie 2014 11:59
De la: perfect1, la data 2014-01-25 21:15:30Intrebare legata de sex friends, se mai poarta? Care e cererea/oferta? :)
nu mai este la moda
-Iulya
Postat pe 26 Ianuarie 2014 12:07
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 12:07:53
De la: perfect1, la data 2014-01-25 21:15:30Intrebare legata de sex friends, se mai poarta? Care e cererea/oferta? :)
nu mai este la moda


De ce / ce e la moda acum? :)
perfect1
Postat pe 26 Ianuarie 2014 12:28
De la: perfect1, la data 2014-01-26 12:28:42
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 12:07:53
De la: perfect1, la data 2014-01-25 21:15:30Intrebare legata de sex friends, se mai poarta? Care e cererea/oferta? :)
nu mai este la moda


De ce / ce e la moda acum? :)
cam multe intrebari ai tu ce inseamna pt tine, sex friends ? Tu, nu esti in stare sa ai o partenera de viata ? de cauti pe aici , cai verzi pe pereti!?
-Iulya
Postat pe 26 Ianuarie 2014 12:44
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 12:44:35
De la: perfect1, la data 2014-01-26 12:28:42
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 12:07:53
De la: perfect1, la data 2014-01-25 21:15:30Intrebare legata de sex friends, se mai poarta? Care e cererea/oferta? :)
nu mai este la moda


De ce / ce e la moda acum? :)
cam multe intrebari ai tu ce inseamna pt tine, sex friends ? Tu, nu esti in stare sa ai o partenera de viata ? de cauti pe aici , cai verzi pe pereti!?


La fel ce inseamna pentru tine friends + sex. Nu e mare filosofia aici.

Probabil ca nu sunt in stare, nu toata lumea are luxul timpului necesar unei relatii intregi.

Nu caut cai verzi, intrebarile au fost destul de concrete, ma asteptam la niste raspunsuri la fel de concrete.

P.S.: Tonul a parut putin agresiv ;)
perfect1
Postat pe 26 Ianuarie 2014 13:31
Asa cum ai spus si tu : nu se termina bine pt.unul din parteneri. De obicei femeia. Nu vreau sa generalizez, dar se spune ca femeile nu pot sa faca sex,fara sa puna si suflet.Bine, mai exista si exceptii, am auzit. Si ce face atunci cand se indragosteste de cel care vrea doar sex de la ea?
Sufera !!
GHEISA_
Postat pe 26 Ianuarie 2014 13:45
O relatie bazata doar pe sex ,reprezinta un mare nimic .Fara sentimente ,devii doar un obiect al sexului .
-Iulya
Postat pe 26 Ianuarie 2014 13:50
De la: perfect1, la data 2014-01-26 13:31:16
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 12:44:35
De la: perfect1, la data 2014-01-26 12:28:42
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 12:07:53
De la: perfect1, la data 2014-01-25 21:15:30Intrebare legata de sex friends, se mai poarta? Care e cererea/oferta? :)
nu mai este la moda


De ce / ce e la moda acum? :)
cam multe intrebari ai tu ce inseamna pt tine, sex friends ? Tu, nu esti in stare sa ai o partenera de viata ? de cauti pe aici , cai verzi pe pereti!?


La fel ce inseamna pentru tine friends + sex. Nu e mare filosofia aici.

Probabil ca nu sunt in stare, nu toata lumea are luxul timpului necesar unei relatii intregi.

Nu caut cai verzi, intrebarile au fost destul de concrete, ma asteptam la niste raspunsuri la fel de concrete.

P.S.: Tonul a parut putin agresiv ;)
apropo ,cauta o papusa glonfabila si astfel scapi de grija ca se va indragosti de tine
-Iulya
Postat pe 26 Ianuarie 2014 13:57
Presupunand cazul ideal, unde amandoi sunt perfecti, dar nu unul pentru celalalt. Varianta mai buna in timpul cautarii partenerei perfecte este sa nu aiba o relatie?

Legat de suferinta, la fel de bine poti sa suferi ca n-ai avut. Bineinteles, din punctul meu de vedere, ar trebui fiecare sa se bucure de ce a avut.

Nu i-as zice relatie bazata doar pe sex, mai degraba prieteni cu beneficii. Desi nu e rea nici ideea asta, doar ca ar trebui macar sentimente in timpul intalnirii :)).
perfect1
Postat pe 26 Ianuarie 2014 14:08
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 13:57:47
De la: perfect1, la data 2014-01-26 13:31:16
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 12:44:35
De la: perfect1, la data 2014-01-26 12:28:42
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 12:07:53
De la: perfect1, la data 2014-01-25 21:15:30Intrebare legata de sex friends, se mai poarta? Care e cererea/oferta? :)
nu mai este la moda


De ce / ce e la moda acum? :)
cam multe intrebari ai tu ce inseamna pt tine, sex friends ? Tu, nu esti in stare sa ai o partenera de viata ? de cauti pe aici , cai verzi pe pereti!?


La fel ce inseamna pentru tine friends + sex. Nu e mare filosofia aici.

Probabil ca nu sunt in stare, nu toata lumea are luxul timpului necesar unei relatii intregi.

Nu caut cai verzi, intrebarile au fost destul de concrete, ma asteptam la niste raspunsuri la fel de concrete.

P.S.: Tonul a parut putin agresiv ;)
apropo ,cauta o papusa glonfabila si astfel scapi de grija ca se va indragosti de tine


Dar nu e nici o problema, sa se indragosteasca, si eu sa ma indragostesc, dar ideea e de limitare a impactului reciproc. In varianta de relatie cu norma intreaga se presupune un tot din cate stiu. :p
perfect1
Postat pe 26 Ianuarie 2014 14:13
De la: perfect1, la data 2014-01-26 14:08:13Presupunand cazul ideal, unde amandoi sunt perfecti, dar nu unul pentru celalalt. Varianta mai buna in timpul cautarii partenerei perfecte este sa nu aiba o relatie?

Legat de suferinta, la fel de bine poti sa suferi ca n-ai avut. Bineinteles, din punctul meu de vedere, ar trebui fiecare sa se bucure de ce a avut.

Nu i-as zice relatie bazata doar pe sex, mai degraba prieteni cu beneficii. Desi nu e rea nici ideea asta, doar ca ar trebui macar sentimente in timpul intalnirii :)).
Beneficiile fiind de partea ta , ti se cuvin ,nu din partea papusii glonfabile ,nu ai niciun beneficiu
-Iulya
Postat pe 26 Ianuarie 2014 14:17
De la: perfect1, la data 2014-01-25 21:15:30Intrebare legata de sex friends, se mai poarta? Care e cererea/oferta? :)


Nu stiu daca se mai poarta sau nu dar nu tine prea mult aproape niciodata.Mai cred ca doar cei ce nu sunt in stare sa aiba o relatie cu bunecu rele dar si cu multa afectiune si implicare ar accepta un asemenea melanj.
Doar lasii si cei saraci sufleteste,care fug de viata sub pretextul"mi-e frica sa nu sufar!"vor aiurisme de genul sexfriends.
Arno_28
Postat pe 26 Ianuarie 2014 14:19
Relatie cu norma intreaga adica iesire la restaurant, cadouri, vizite la parintii ei,prieteni comuni, etc, etc...... De asta fugi tu ???

Cred ca acum inteleg ce vrei tu : o prostituata, care sa faca toate cele....dar pe gratis. Am inteles bine ??
GHEISA_
Postat pe 26 Ianuarie 2014 14:19
De la: GHEISA_, la data 2014-01-26 14:19:24Relatie cu norma intreaga adica iesire la restaurant, cadouri, vizite la parintii ei,prieteni comuni, etc, etc...... De asta fugi tu ???

Cred ca acum inteleg ce vrei tu : o prostituata, care sa faca toate cele....dar pe gratis. Am inteles bine ??
perfect raspuns una prostituta care sa-i aduca si beneficii
-Iulya
Postat pe 26 Ianuarie 2014 14:21
Ce raliere. Cred ca sunt inteles gresit. Dar daca tot ati adus argumentele de mai sus, poate ar fi bine sa le analizam. In primul rand nu fug de nimic, am mentionat mai sus avantajele unei astfel de relatii. In al doilea rand cele de care "fug", sa inteleg ca sunt cele dorite de ea si nu de el in general? Iar singurul lucru care si-l poate dori un barbat de la o femeie e sexul? Un pic trista descrierea, de ambele parti.

Deci, revenind, ideea e prieteni - iubiti si ce mai poate fi intre, daca idea de prostituata intra acolo, nu as vrea sa stiu ce prieteni aveti :)).
perfect1
Postat pe 26 Ianuarie 2014 14:41
De la: perfect1, la data 2014-01-26 14:41:01Ce raliere. Cred ca sunt inteles gresit. Dar daca tot ati adus argumentele de mai sus, poate ar fi bine sa le analizam. In primul rand nu fug de nimic, am mentionat mai sus avantajele unei astfel de relatii. In al doilea rand cele de care "fug", sa inteleg ca sunt cele dorite de ea si nu de el in general? Iar singurul lucru care si-l poate dori un barbat de la o femeie e sexul? Un pic trista descrierea, de ambele parti.

Deci, revenind, ideea e prieteni - iubiti si ce mai poate fi intre, daca idea de prostituata intra acolo, nu as vrea sa stiu ce prieteni aveti :)).
incepi sa te balbai
-Iulya
Postat pe 26 Ianuarie 2014 14:45
Ah, imi pare rau ca te-am dezamagit, stapane Am uitat pt.moment ca barbatul este suveranul. Tot ce isi doreste EL este prioritar in viata mea
Vrea sarmale- ii fac sarmale
Vrea sex pe candelabru - fac sex pe candelabru

Dorinta lui este porunca pt. mine !
GHEISA_
Postat pe 26 Ianuarie 2014 14:51
Cred ca s-a mutat subiectul in cu totul alta directie decat cea cautata. Seamana cu o discutie dintr-o relatie :).

Deci sumarizand, avem 3 pareri contra. Va rog sa ramanem la subiect. Orice parere pozitiva este binevenita, sa mai echilibram.

Din parerile contra inteleg ca fata sufera iar nemernicul scapa basma curata. Iar aici as argumenta ca o fata desteapta e egala unui barbat destept. Drept consecinta, nimeni nu ar trebui sa aiba de suferit. Ca unul poate vrea mai mult, e ceva normal, se intampla si in prietenii normale.

perfect1
Postat pe 26 Ianuarie 2014 15:04
De la: perfect1, la data 2014-01-26 15:04:19Cred ca s-a mutat subiectul in cu totul alta directie decat cea cautata. Seamana cu o discutie dintr-o relatie :).

Deci sumarizand, avem 3 pareri contra. Va rog sa ramanem la subiect. Orice parere pozitiva este binevenita, sa mai echilibram.

Din parerile contra inteleg ca fata sufera iar nemernicul scapa basma curata. Iar aici as argumenta ca o fata desteapta e egala unui barbat destept. Drept consecinta, nimeni nu ar trebui sa aiba de suferit. Ca unul poate vrea mai mult, e ceva normal, se intampla si in prietenii normale.

categoric ,domnule ,foarte bine punctat ,categoric ...si acum sa revenim la subiect .. trebuie cu orice pret sa fim de acord cu tine !?! Fa ce vrei domnule ...oferta ramane valabila ...glonfabila
-Iulya
Postat pe 26 Ianuarie 2014 15:09
Vrei o parere pozitiva ?? Uite sfatul meu, trebuie sa il scriu aici, din pacate nu stii sa citesti printre randuri : Citeste ,, Memoriile unei gheise ''. Cartea, nu cauta sa vezi filmul. Apoi......revino sa stam de vorba. Lectura frumoasa !
GHEISA_
Postat pe 26 Ianuarie 2014 15:14
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 13:50:58O relatie bazata doar pe sex ,reprezinta un mare nimic .Fara sentimente ,devii doar un obiect al sexului .


De acord!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 26 Ianuarie 2014 15:29
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 13:57:47
De la: perfect1, la data 2014-01-26 13:31:16
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 12:44:35
De la: perfect1, la data 2014-01-26 12:28:42
De la: -Iulya, la data 2014-01-26 12:07:53
De la: perfect1, la data 2014-01-25 21:15:30Intrebare legata de sex friends, se mai poarta? Care e cererea/oferta? :)
nu mai este la moda


De ce / ce e la moda acum? :)
cam multe intrebari ai tu ce inseamna pt tine, sex friends ? Tu, nu esti in stare sa ai o partenera de viata ? de cauti pe aici , cai verzi pe pereti!?


La fel ce inseamna pentru tine friends + sex. Nu e mare filosofia aici.

Probabil ca nu sunt in stare, nu toata lumea are luxul timpului necesar unei relatii intregi.

Nu caut cai verzi, intrebarile au fost destul de concrete, ma asteptam la niste raspunsuri la fel de concrete.

P.S.: Tonul a parut putin agresiv ;)
apropo ,cauta o papusa glonfabila si astfel scapi de grija ca se va indragosti de tine


Ca bine zici...
Viorica_Ecaterina
Postat pe 26 Ianuarie 2014 15:34
Ma vad nevoit sa repet. As dori argumente pro si contra, insultele nu-si au rostul.

Legat de carte, o sa o pun pe lista de citit, multumesc de recomandare.

Deja sondajul e 4-0, cu argumente mai mult sau mai putin dezbatute.

Dragele mele, un pic mai mult spirit si voie buna, se poate? :p Eventual un caz fericit daca a trait cineva sau are la cunostinta.
perfect1
Postat pe 26 Ianuarie 2014 22:17
Intrucat motivatia in privinta sexului este diferita la femei fata de barbati ideea de a face sex cu o prietena fara a intra in discutie si implicarea emotionala, adica fara a evolua din stadiul de prieteni in stadiul de indragostiti este o ofensa grava adusa prieteniei voastre.

Mie mi-se pare nedemn sa-i ceri unei prietene sa se culce cu tine doar de dragul de satisfacerii unei nevoi fiziologice.
Intr-o astfel de situatie nu mai te poti numii prietenul ei. Presupun ca raspunsurile primite pana acum te-au edificat de ce este asa. 4-0 e un scor care ar trebuii sa te lamureasca ca femeia gandeste diferit fata de cum gandesti tu.

Vrei relatii sexuale fara implicare emotionala?
Pai ar fi masturbarea, sexul cu profesioniste sau papusi gonflabile si daca ai sange serios in instalatie poti sa iti oferi tu serviciile pentru satisfacerea poftelor doamnelor mai nabadaioase.

Fara suparare dar in opinia mea un barbat care ii cere unei femei sa se culce cu el doar de dragul de a face sex nu face altceva decat sa o trateze ca pe o curva chiar daca nu o plateste in mod direct.

Numai stiu care este trendul acum in randul gastilor de tineri. Poate ca exista grupuri unde dragostea e atat de mare incat se iubesc unii cu altii fara nici o problema. Daca faci parte dintr-un astfel de grup poate ca ai putea gasi mai multa intelegere in privinta idei de sex-friends.
Intr-o relatie in care sunt implicati doar un el si o ea este mai dificil sa nu apara si sentimentele. Cel putin in privinta ei.
Radu_Cristian_1
Postat pe 28 Ianuarie 2014 01:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex in trei cu o doamna sau domnisoara 172 De la: kudika321539 14 Septembrie 2010 22:57
Cum descrieti un barbat (femeie) bun(a) la pat? ce caracteristici sunt importante pentru voi? 33 De la: helenne22 10 Mai 2015 08:22
de ce barbatii care au penisul mic sunt atat de frustrati in preajma femeilor?exemplu quid_pro_quo?imi poate explica cineva? 124 De la: athos_007 15 Februarie 2014 21:52
am o problema ? 17 De la: Ramyta 30 Aprilie 2009 12:51
Cum pot sa mai faca sex romanii cand... 51 De la: felixcat 15 Iunie 2011 11:47