Setari Cookie-uri

Un sfat !

Un sfat este bine primit oricand :) . Am o relatie cu un baiat de aproape 3 luni de zile . Pana sa fim impreuna am vorbit 8 luni de zile ca amici ( el ma chema peste tot , daca vroiam sa ma duc unde-va ma ducea el cu masina , imi cumpara orice etc ) . La inceputul relatiei totul a fost bine , mereu ma alinta , mergeam peste tot unu cu altu , se lauda in fata prietenilor lui cu mine etc . Am fost despartiti o saptamana , iar dupa aceea el ma cautat din noua , ne-am impacat dar nu mai este la fel ...Nu mai iesim nicaieri , stam in casa doar , nu ma mai alinta ca la inceput , etc. Oare de ce sa schimbat asa de brusc ? Am stat de vb cu el si spune ca e plictisit de viata ca nu are nimic . Ce pot face ? Help me ! .
Monyk44-
Postat pe 6 Februarie 2014 12:03
De la: kudika_952735, la data 2014-02-06 12:03:21Un sfat este bine primit oricand :) . Am o relatie cu un baiat de aproape 3 luni de zile . Pana sa fim impreuna am vorbit 8 luni de zile ca amici ( el ma chema peste tot , daca vroiam sa ma duc unde-va ma ducea el cu masina , imi cumpara orice etc ) . La inceputul relatiei totul a fost bine , mereu ma alinta , mergeam peste tot unu cu altu , se lauda in fata prietenilor lui cu mine etc . Am fost despartiti o saptamana , iar dupa aceea el ma cautat din noua , ne-am impacat dar nu mai este la fel ...Nu mai iesim nicaieri , stam in casa doar , nu ma mai alinta ca la inceput , etc. Oare de ce sa schimbat asa de brusc ? Am stat de vb cu el si spune ca e plictisit de viata ca nu are nimic . Ce pot face ? Help me ! .


Daca scopul lui in relatia cu tine, era sa deveniti intimi, cand si-a atins acel tel, ai incetat a mai fi la fel de interesanta pentru el.

De asemeni, e posibil ca el sa-si fi dat seama ca te iubeste si sa fie cam depasit de sentimentul acesta, deocamdata. Mai e posibil sa-i fie teama sa se implice intr-o relatie cu tine, iar, in acest caz, incearca sa te tina la distanta si sa nu te bage prea mult in seama.

In orice caz, fii rabdatoare cu el, lauda-l pentru fiecare lucru bun pe care il face pentru tine si relatia voastra, iar lucrurile se vor indrepta intre voi doi. :)
Viorica_Ecaterina
Postat pe 6 Februarie 2014 12:09
Multumesc pentru sfat ..
Sincer ma cam plictiseste modul lui
Monyk44-
Postat pe 6 Februarie 2014 12:15
De la: Monyk44-, la data 2014-02-06 12:15:15Multumesc pentru sfat ..
Sincer ma cam plictiseste modul lui
-Iulya
Postat pe 6 Februarie 2014 12:21
Monyk44-
Postat pe 6 Februarie 2014 12:22
Iti trebuie multa rabdare cu el,pt inceput e bine ca s-a debarasat de prieteni si toata atentia ii este captata pe tine,te iubeste in felul lui si-ti arata dragostea asa cum crede el ca trebuie sa ti-o arate....poate nu s-a gandit ce-l asteapta si ca orce inceput nou este mai greu pana se obisnuieste cu viata de cuplu.Trebuie sa fi mereu zambitoare si sa-i arati toata dragostea ta in orce moment al zileisi nu uita sa faci mici glumite nevinovate ca sa infloresti in ochii lui!
Titanika
Postat pe 6 Februarie 2014 12:23
De la: Monyk44-, la data 2014-02-06 12:15:15Multumesc pentru sfat ..
Sincer ma cam plictiseste modul lui
dac-i spui si lui ceea ce ai scris mai sus cu acelasi zambet fii sigura ca-si va reveni daca nu , n-are de ales
-Iulya
Postat pe 6 Februarie 2014 12:26
Da , toata ziua vrea sa stam impreuna , nu iasa cu prietenii lui . Pana sa fim impreuna isi dorea sa merg peste tot cu el ..acum nu :( . Un om care incearca atatea luni sa se schimbe brusc ?
Monyk44-
Postat pe 6 Februarie 2014 12:28
*daca-i*
-Iulya
Postat pe 6 Februarie 2014 12:28
De la: Monyk44-, la data 2014-02-06 12:28:20Da , toata ziua vrea sa stam impreuna , nu iasa cu prietenii lui . Pana sa fim impreuna isi dorea sa merg peste tot cu el ..acum nu :( . Un om care incearca atatea luni sa se schimbe brusc ?
pai locul tau e acasa draga tu chiar vrei sa fii peste tot cu el
-Iulya
Postat pe 6 Februarie 2014 12:31
Iulya daca nu ai inteles ideea de ce comentezi ?
Monyk44-
Postat pe 6 Februarie 2014 12:31
De la: Monyk44-, la data 2014-02-06 12:15:15Multumesc pentru sfat ..
Sincer ma cam plictiseste modul lui


Ia tu initiativa si invita-l tu in oras si arata-i cat de incantata esti ca ti-a acceptat invitatia. Nu astepta ca totul sa vina de la el.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 6 Februarie 2014 12:32
De la: Monyk44-, la data 2014-02-06 12:31:51Iulya daca nu ai inteles ideea de ce comentezi ?
bine ,ma abtin
-Iulya
Postat pe 6 Februarie 2014 12:34
De la: -Iulya, la data 2014-02-06 12:31:00
De la: Monyk44-, la data 2014-02-06 12:28:20Da , toata ziua vrea sa stam impreuna , nu iasa cu prietenii lui . Pana sa fim impreuna isi dorea sa merg peste tot cu el ..acum nu :( . Un om care incearca atatea luni sa se schimbe brusc ?
pai locul tau e acasa draga tu chiar vrei sa fii peste tot cu el
"toata ziua vrea sa stam impreuna " sa fie asta oare problema
-Iulya
Postat pe 6 Februarie 2014 12:36
De la: Monyk44-, la data 2014-02-06 12:03:21Un sfat este bine primit oricand :) . Am o relatie cu un baiat de aproape 3 luni de zile . Pana sa fim impreuna am vorbit 8 luni de zile ca amici ( el ma chema peste tot , daca vroiam sa ma duc unde-va ma ducea el cu masina , imi cumpara orice etc ) . La inceputul relatiei totul a fost bine , mereu ma alinta , mergeam peste tot unu cu altu , se lauda in fata prietenilor lui cu mine etc . Am fost despartiti o saptamana , iar dupa aceea el ma cautat din noua , ne-am impacat dar nu mai este la fel ...Nu mai iesim nicaieri , stam in casa doar , nu ma mai alinta ca la inceput , etc. Oare de ce sa schimbat asa de brusc ? Am stat de vb cu el si spune ca e plictisit de viata ca nu are nimic . Ce pot face ? Help me ! .



La un asemenea timp de relatie,nesiguranta ta si nedumeririle personale sunt firesti,nu trebuie sa iti fie teama sa le recunosti!!

1.Ce varsta aveti???

2.Schimbarea lui brusca are un motiv,dar pe care nu vrea sa-l recunoasca in fata ta,acela poate fi de natura materiala,familiala sau de natura sociala,aici ma refer la statutul lui social!!

3.Plictisit de viata???Dar ce alte preocupari are domnia sa,in afara de statul in casa cu tine,ca doi sedentari???Daca nu te mai alinta acum,inseamna ca daca a facut-o vreodata, nu a fost sincer in exprimarea acelui gest,caci sentimentele nasc dorinte ,care nu dispar instant!!!

4.Iubitul tau lucreaza undeva????Poate ca lipsa fondului bugetar il deprima si ii limiteaza actiunile de a te plimba sau de a merge cu tine in unele locuri!!Daca nu prezinti toate datele,este destul de greu sa te indrumam corect!!

5.Este putin probabil ca sentimentele voastre sa fie sedimentate,si aceasta ar putea fi una dintre cauzele apatiei lui,poate ca si-a dat seama ca relatia voastra nu este ceea ce a dorit de fapt si este retinut in a discuta acest aspect !!!

6.Care afost cauza despartirii voastre temporare??Ce se ascnde in spatele ei?

7.Il poti sprijini,daca crezi ca este sincer cu tine,printr-o atitudine optimista,pozitiva,incurajeaza-l intelegandu-i neputintele,dar fara a le lasa in voia lor!!!Provoaca-l la o discutie libera!!!

8.Daca ai avut relatii intime cu el,si daca si-a dorit numai acest lucru,relatia voastra este o cauza pierduta,multi barbati renunta dupa ce obtin marele trofeu!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Februarie 2014 12:40
De la: Monyk44-, la data 2014-02-06 12:28:20Da , toata ziua vrea sa stam impreuna , nu iasa cu prietenii lui . Pana sa fim impreuna isi dorea sa merg peste tot cu el ..acum nu :( . Un om care incearca atatea luni sa se schimbe brusc ?

inseamna ca si-a luat meseria de sot in serios....poate ar trebui sa-ti cauti si tu ceva de luru sa ai ocupatie.....asta ca sa nu te plictisesti prea mult!
Titanika
Postat pe 6 Februarie 2014 12:41
Eu am 19 ani si el 20 . Ne-am despartit temporar "din cazua mea " ca am facut misto de el cu niste mesaje de pe un alt nr . Partea materiala ? mai nou si asta sa fie o problema :)) ? . Banii pentru el nu sunt o problema castiga suficient de bine . :)
Monyk44-
Postat pe 6 Februarie 2014 12:49
Ce as putea face inafara sa dau toata ziua cu el ? :)))
Monyk44-
Postat pe 6 Februarie 2014 12:50
De la: Monyk44-, la data 2014-02-06 12:49:32Eu am 19 ani si el 20 . Ne-am despartit temporar "din cazua mea " ca am facut misto de el cu niste mesaje de pe un alt nr . Partea materiala ? mai nou si asta sa fie o problema :)) ? . Banii pentru el nu sunt o problema castiga suficient de bine . :)

poate face economie pt o ventuala nunta!
Titanika
Postat pe 6 Februarie 2014 12:50
Nunta ? Eventual pentru nunta la sorasa :))
Monyk44-
Postat pe 6 Februarie 2014 12:53
De la: Monyk44-, la data 2014-02-06 12:50:28Ce as putea face inafara sa dau toata ziua cu el ? :)))


Plimbati-va, mergeti la un film, la un concert, iesiti sa dansati in club, iesiti sa beti o cafea impreuna intr-un bar, luati o cina romantica intr-un restaurant bun, mergeti la patinaj etc etc.

Exista n posibilitati pentru un cuplu sa-si petreaca timpul liber impreuna, atunci cand n-au chef de stat in casa.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 6 Februarie 2014 12:53
De la: Monyk44-, la data 2014-02-06 12:50:28Ce as putea face inafara sa dau toata ziua cu el ? :)))

activitate ce face orce femeie in casa daca nu ai un servici,mancare,calcat spalat,seriale,sa stai pe kudika......jocuri pe calculator sau pur si simplu sa-ti cauti de lucru la un patron,sa vezi ca vei veni si tu obosita de la lucru si nu vei maai avea pofta sa-i mai faci si tu dulcegari
Titanika
Postat pe 6 Februarie 2014 12:53
Si inainte nu era obosit ? , poate sa plictisit de mine si doreste sa se ajunga in felul asta la o despartire .
Monyk44-
Postat pe 6 Februarie 2014 12:57
De la: Monyk44-, la data 2014-02-06 12:53:17Nunta ? Eventual pentru nunta la sorasa :))

posibil si asta.....ar trebui sa-ti intri in atributii si sa administrezi banii care intra in casa si sa faeti diferite planuri....adica cat costa curentul,chiria ,bani de mancare si restul si apoi sa vezi ce va mai ramaane si pt distractie
Titanika
Postat pe 6 Februarie 2014 12:57
De la: Monyk44-, la data 2014-02-06 12:49:32Eu am 19 ani si el 20 . Ne-am despartit temporar "din cazua mea " ca am facut misto de el cu niste mesaje de pe un alt nr . Partea materiala ? mai nou si asta sa fie o problema :)) ? . Banii pentru el nu sunt o problema castiga suficient de bine . :)



Sunteti doi copii!!!

De ce te-ai comportat asa cum ai facut-o??Daca situatia ar fi fost inversa,ti-ar fi convenit un astfel de comportament din partea lui??Sunt convinsa ca nu!!Daca as fi fost in locul lui te trimiteam la plimbare pentru toata viata,dar iti acord circumstante ,caci esti inca o copila ,nematurizata inca!!Fii convinsa ca nu i-a placut modul in care ai procedat!!L-ai dezamagit,chiar daca nu ti-a spus asta!!!Daca banii nu sunt o problema pentru el,pentru voi,in acest caz se impune sa ai rabdare cu el si,incet,incet,sa purtati o discutie in legatura cu schimbarea lui in comportament,caci,ori a fost fals la inceputul relatiei,ori este acum,una din doua!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Februarie 2014 12:59
De la: Monyk44-, la data 2014-02-06 12:57:27Si inainte nu era obosit ? , poate sa plictisit de mine si doreste sa se ajunga in felul asta la o despartire .

ce simpatica esti si ma gandesc ca este doar inceputul intr-o casnicie iti trebuie ffff multa rabdare!!!
Titanika
Postat pe 6 Februarie 2014 12:59
De la: Monyk44-, la data 2014-02-06 12:57:27Si inainte nu era obosit ? , poate sa plictisit de mine si doreste sa se ajunga in felul asta la o despartire .


Inainte era motivat sa te impresionaze, acum nu se mai simte la fel de motivat, insa sa stii ca e si vina ta, pe undeva. Poate ca si tu te-ai rutinat si n-ai mai fost atenta si draguta cu el.

Ti-am facut acele indemnuri, daca le urmezi, relatia ta cu el se va imbunatati. Nu le urmezi, va veti zbate in aceeasi rutina si monotonie.

Viorica_Ecaterina
Postat pe 6 Februarie 2014 13:00
De la: Monyk44-, la data 2014-02-06 12:50:28Ce as putea face inafara sa dau toata ziua cu el ? :)))




Copii,voi nu aveti si ale preocupari?????Tu nu ai servici???Exista "n"variante,cautati-le impreuna!!!!Sa lancezesti, stand in casa ,nu este o solutie optima pentru desfasurarea unei relatii ca a voastra!!El este plictisit de TINE,probabil tu nu ii oferi acea spectaculozitate adusa de varsta ta!!!Cred ca esti o tanara molcoma,nu incitanta,ma insel????
kudika_15804
Postat pe 6 Februarie 2014 13:06
Dezamagire mare ? Isi marturisea dorinta sa fie "cate-va zile singur" serios ? asta sa fie problema ? Ma indoiesc
Monyk44-
Postat pe 6 Februarie 2014 13:06
Ce as putea face ?? Vine de la munca apoi sala si apoi eu . Unde sa mai mergem seara la 8 cand el "este obosit " ? . Este in curand ziua unei prietene iar raspunsul lui catre mine a fost " SA VEDEM CUM LUCREZ" , asta ce inseamna ?
Monyk44-
Postat pe 6 Februarie 2014 13:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubire sau obsesie/prostie? 5 De la: JustElla 2 Noiembrie 2014 10:45
"Happy Valentine Day" 29 De la: anastasia_m 14 Februarie 2011 18:01
Azi prietena mea m-a intrebat:"cum pot scapa de barbatul al carei amanta am fost?" 7 De la: denis_roxana 5 Mai 2011 09:58
ce sa cred ?ma vrea cu adevarat sau doar ptr sex? 32 De la: kudika052779 22 Martie 2010 21:25
NEATZA ALL AGAIN ;) 5 De la: BBFluturas 23 Iunie 2009 17:08