Setari Cookie-uri

Intre fosta si actuala iubire

De la: cristiana84, la data 2014-02-16 14:00:57Sfatul meu: nu da pasarea din mana pentru cea de pe gard ...Daca esti intr-o relatie acum si crezi ca e cel mai potrivit pt tine renunta la orice contact cu fostul. O sa il uiti cu siguranta daca iti impui asta..Daca nu a mers atunci de ce crezi ca va merge acum? gandeste-te daca merita sa mai ai o relatie cu fostul, daca mai e cazul de asa ceva..un om care te iubeste cum sustine nu fuge la prima cearta cu atat mai mult ca voi aveati o relatie de cateva luni doar..poate la momentul respectiv nu I-a pasat si acum poate are alte ganduri..nu stiu..din afara e greu sa dam un sfat care sa te ajute la ceva..ne putem exprima parerea si atat..Alegerea oricum iti apartine, dar in sufletul tau cred ca stii deja care este si ce ai de facut..success..

De acord cu tine!
Cris ce faci scumpa. de cand nu te-am vazut....ai lipsit mult timp de pe aici..esti bine?
Fulg-de-nea
Postat pe 16 Februarie 2014 14:13
Iuuuuiii daa. . ..am lipsit mult pt ca am fost putin ocupata si mai mult in deplasari..dar sunt foaaarte bine..ma bucur ca ne-am reintalnit aici..promit sa fiu mai active de acum incolo...am plecat dar nu de tot..
cristiana84
Postat pe 16 Februarie 2014 14:19
De la: cristiana84, la data 2014-02-16 14:19:07Iuuuuiii daa. . ..am lipsit mult pt ca am fost putin ocupata si mai mult in deplasari..dar sunt foaaarte bine..ma bucur ca ne-am reintalnit aici..promit sa fiu mai active de acum incolo...am plecat dar nu de tot..

Si eu ma bucur Cris, prietenii adevarati nu ai cum sa ai uiti niciodata.. mi-e dor de cafelele savurate impreuna.. sper sa reusesti si sa revi mai des pe aici. . duminica placuta in continuare.. .te pup!
Fulg-de-nea
Postat pe 16 Februarie 2014 14:27
Cu siguranta voi fi in zona. .o sa avem timp de povesti si de cafele savurate impreuna. .duminica placuta si tie iti doresc..
cristiana84
Postat pe 16 Februarie 2014 14:40
De la: cristiana84, la data 2014-02-16 14:40:00Cu siguranta voi fi in zona. .o sa avem timp de povesti si de cafele savurate impreuna. .duminica placuta si tie iti doresc..

Asa sa faci.. te astept cu drag!
Multumesc la fel Cris, pwpici!
Fulg-de-nea
Postat pe 16 Februarie 2014 15:00
Draga prietena,
se poate sa ai sentimente pentru doi barbati, pentru fiecare cu o alta configuratie, pentru ca nici ei nu sunt la fel. Imi imaginez ca iti e foarte greu si ca treci ca printr-un purgatoriu ce nu sti cum si cand se termina dar dureaza in fiecare secunda.Ti-ar fi de mare folos sa ai o prietena inteleapta care sa te asculte si sa nu decida ea ci simplul fapt ca iti clarifici gandurile povestindu-i ei, sa te ajute sa iti dai seama daca dragostea aceasta linistita si calma si calda alaturi de prietenul tau ti-o doresti sau iti asumi responsabilitatea pentru o relatie plina de pasiune (sau dupa care tanjesti)Va ceni momentul in care vei putea decide si atunci chiar trebuie sa iti asumi alegerea si sa iti cladesti tu relatia asa cum un pictor schiteaza si mai apoi aduce incet,incet noi si noi detalii in creatia sa.
Sunt alaturi de tine atat cat pot!
Cu drag
Alina
kudika_22052
Postat pe 16 Februarie 2014 21:34
De la: Fulg-de-nea, la data 2014-02-16 14:13:49
De la: cristiana84, la data 2014-02-16 14:00:57Sfatul meu: nu da pasarea din mana pentru cea de pe gard ...Daca esti intr-o relatie acum si crezi ca e cel mai potrivit pt tine renunta la orice contact cu fostul. O sa il uiti cu siguranta daca iti impui asta..Daca nu a mers atunci de ce crezi ca va merge acum? gandeste-te daca merita sa mai ai o relatie cu fostul, daca mai e cazul de asa ceva..un om care te iubeste cum sustine nu fuge la prima cearta cu atat mai mult ca voi aveati o relatie de cateva luni doar..poate la momentul respectiv nu I-a pasat si acum poate are alte ganduri..nu stiu..din afara e greu sa dam un sfat care sa te ajute la ceva..ne putem exprima parerea si atat..Alegerea oricum iti apartine, dar in sufletul tau cred ca stii deja care este si ce ai de facut..success..

De acord cu tine!
Cris ce faci scumpa. de cand nu te-am vazut....ai lipsit mult timp de pe aici..esti bine?


Da, am cantarit totul si am hotarit ca nu trebuie sa-i dau importanta fostului.De nu comunicam aproape 2 saptamini si pot sa zic ca merge bine.Cu actualul se intareste relatia si as putea zice ca pe zi ce trece mai bine. Mi-am dat seama ca nu conteaza sa ma uit inapoi doar de dragul la citeva luni de relatie care nici nu au mers serios, chiar au fost probleme. Cu actuala iubire, de bine , de rau,avem un timp bun petrecut impreuna si deja ne cunoastem dorintele reciproce ne sustinem, ne intelegem.Am hotarit ca pentru o flacara aprinsa la moment nu as vrea sa dau cu piciorul la o relatie stabila. Va multumesc la toti pt sfaturi.
kudika_951159
Postat pe 18 Februarie 2014 17:33
De la: kudika_22052, la data 2014-02-16 21:34:43Draga prietena,
se poate sa ai sentimente pentru doi barbati, pentru fiecare cu o alta configuratie, pentru ca nici ei nu sunt la fel. Imi imaginez ca iti e foarte greu si ca treci ca printr-un purgatoriu ce nu sti cum si cand se termina dar dureaza in fiecare secunda.Ti-ar fi de mare folos sa ai o prietena inteleapta care sa te asculte si sa nu decida ea ci simplul fapt ca iti clarifici gandurile povestindu-i ei, sa te ajute sa iti dai seama daca dragostea aceasta linistita si calma si calda alaturi de prietenul tau ti-o doresti sau iti asumi responsabilitatea pentru o relatie plina de pasiune (sau dupa care tanjesti)Va ceni momentul in care vei putea decide si atunci chiar trebuie sa iti asumi alegerea si sa iti cladesti tu relatia asa cum un pictor schiteaza si mai apoi aduce incet,incet noi si noi detalii in creatia sa.
Sunt alaturi de tine atat cat pot!
Cu drag
Alina


Multumesc, Alina. Ai dreptate, eu tot consider ca poti avea sentimente fata de 2 barbati in acelasi timp, in special daca acesti barbati sunt total diferiti unul fata de altul.Deja daca e iubire sau nu aceasta e intrebarea.Eu am facut alegerea, o iubire, calda si linistita alaturi de actualul, asta imi doresc.Nu voi avea rabdarea daca as alege cealalata relatie. de aceea am optat pentru dragostea de alaturi, stiu ca fara el nu as putea sa merg mai departe , el e pilonul care ma sustine mereu, ma ajuta in toate, ma iubeste. Sa nu-l iubit il lasam din vara, de cind ma cauta fostul, eu insa nu l-am lasat, si nici nu-l voi lasa.
Multumesc, Alina!!
kudika_951159
Postat pe 18 Februarie 2014 17:42
De la: kudika_951159, la data 2014-02-14 09:34:53am rupt legatura cu fostul, nu-i mai raspund la mesaje nici la sunete.In primele zile a fost o usurare si era atit de bine cu actualul iubitt, insa, aproape dupa o saptamina iarasi am inceput sa-mi aduc aminte de el, imi este dor.Nu mai sunt fericita deplin
nu il sun, nici nu-l voi suna, asa e mai bine...sper sa-mi treaca

Simplu: nu te mai gandi la el..atunci cand o faci,nu poti sa.l dai uitarii ,o solutie ar fi sa. Te obisnuiesti cu ideea ca ex-ul e o persoana imatura,daca te-ai mai intoarce la el..poate iar va certati..si revii la actualul...:))) focul se poate stinge ...crede-ma,dar eu te-as sfatui sa te gandesti si la actualul..daca ar afla crezi cae bine pt voi,daca sp ca-l iubesti? Iubirea adevarata e aia care nu te face sa te gandesti la altcineva..sau depinde..daca nu esti libertina..inseamna ca tre sa mai inveti din relatii,parerea mea. Seara faina
MaddeLinne
Postat pe 18 Februarie 2014 19:14
De la: MaddeLinne, la data 2014-02-18 19:14:03
De la: kudika_951159, la data 2014-02-14 09:34:53am rupt legatura cu fostul, nu-i mai raspund la mesaje nici la sunete.In primele zile a fost o usurare si era atit de bine cu actualul iubitt, insa, aproape dupa o saptamina iarasi am inceput sa-mi aduc aminte de el, imi este dor.Nu mai sunt fericita deplin
nu il sun, nici nu-l voi suna, asa e mai bine...sper sa-mi treaca

Simplu: nu te mai gandi la el..atunci cand o faci,nu poti sa.l dai uitarii ,o solutie ar fi sa. Te obisnuiesti cu ideea ca ex-ul e o persoana imatura,daca te-ai mai intoarce la el..poate iar va certati..si revii la actualul...:))) focul se poate stinge ...crede-ma,dar eu te-as sfatui sa te gandesti si la actualul..daca ar afla crezi cae bine pt voi,daca sp ca-l iubesti? Iubirea adevarata e aia care nu te face sa te gandesti la altcineva..sau depinde..daca nu esti libertina..inseamna ca tre sa mai inveti din relatii,parerea mea. Seara faina

Cred si ca daca o vei tine in ritmul asta..actualul va observa starea ta..si nu o sa ii convina,fii sigura, asa cred si eu..nu te potrivesti cu niciunul...daca vei mai avea relatii..sa dai uitarii trecutul,doar asa poti trai viitorul..
MaddeLinne
Postat pe 18 Februarie 2014 19:53
De la: kudika_951159, la data 2014-02-18 17:33:31
De la: Fulg-de-nea, la data 2014-02-16 14:13:49
De la: cristiana84, la data 2014-02-16 14:00:57Sfatul meu: nu da pasarea din mana pentru cea de pe gard ...Daca esti intr-o relatie acum si crezi ca e cel mai potrivit pt tine renunta la orice contact cu fostul. O sa il uiti cu siguranta daca iti impui asta..Daca nu a mers atunci de ce crezi ca va merge acum? gandeste-te daca merita sa mai ai o relatie cu fostul, daca mai e cazul de asa ceva..un om care te iubeste cum sustine nu fuge la prima cearta cu atat mai mult ca voi aveati o relatie de cateva luni doar..poate la momentul respectiv nu I-a pasat si acum poate are alte ganduri..nu stiu..din afara e greu sa dam un sfat care sa te ajute la ceva..ne putem exprima parerea si atat..Alegerea oricum iti apartine, dar in sufletul tau cred ca stii deja care este si ce ai de facut..success..

De acord cu tine!
Cris ce faci scumpa. de cand nu te-am vazut....ai lipsit mult timp de pe aici..esti bine?


Da, am cantarit totul si am hotarit ca nu trebuie sa-i dau importanta fostului.De nu comunicam aproape 2 saptamini si pot sa zic ca merge bine.Cu actualul se intareste relatia si as putea zice ca pe zi ce trece mai bine. Mi-am dat seama ca nu conteaza sa ma uit inapoi doar de dragul la citeva luni de relatie care nici nu au mers serios, chiar au fost probleme. Cu actuala iubire, de bine , de rau,avem un timp bun petrecut impreuna si deja ne cunoastem dorintele reciproce ne sustinem, ne intelegem.Am hotarit ca pentru o flacara aprinsa la moment nu as vrea sa dau cu piciorul la o relatie stabila. Va multumesc la toti pt sfaturi.



Best choice ever..mergi pe drumul acesta si. Sa nu mai dai inapoi indiferent de ce iti spune..succes..
cristiana84
Postat pe 20 Februarie 2014 07:38
De la: cristiana84, la data 2014-02-20 07:38:49
De la: kudika_951159, la data 2014-02-18 17:33:31
De la: Fulg-de-nea, la data 2014-02-16 14:13:49
De la: cristiana84, la data 2014-02-16 14:00:57Sfatul meu: nu da pasarea din mana pentru cea de pe gard ...Daca esti intr-o relatie acum si crezi ca e cel mai potrivit pt tine renunta la orice contact cu fostul. O sa il uiti cu siguranta daca iti impui asta..Daca nu a mers atunci de ce crezi ca va merge acum? gandeste-te daca merita sa mai ai o relatie cu fostul, daca mai e cazul de asa ceva..un om care te iubeste cum sustine nu fuge la prima cearta cu atat mai mult ca voi aveati o relatie de cateva luni doar..poate la momentul respectiv nu I-a pasat si acum poate are alte ganduri..nu stiu..din afara e greu sa dam un sfat care sa te ajute la ceva..ne putem exprima parerea si atat..Alegerea oricum iti apartine, dar in sufletul tau cred ca stii deja care este si ce ai de facut..success..

De acord cu tine!
Cris ce faci scumpa. de cand nu te-am vazut....ai lipsit mult timp de pe aici..esti bine?


Da, am cantarit totul si am hotarit ca nu trebuie sa-i dau importanta fostului.De nu comunicam aproape 2 saptamini si pot sa zic ca merge bine.Cu actualul se intareste relatia si as putea zice ca pe zi ce trece mai bine. Mi-am dat seama ca nu conteaza sa ma uit inapoi doar de dragul la citeva luni de relatie care nici nu au mers serios, chiar au fost probleme. Cu actuala iubire, de bine , de rau,avem un timp bun petrecut impreuna si deja ne cunoastem dorintele reciproce ne sustinem, ne intelegem.Am hotarit ca pentru o flacara aprinsa la moment nu as vrea sa dau cu piciorul la o relatie stabila. Va multumesc la toti pt sfaturi.



Best choice ever..mergi pe drumul acesta si. Sa nu mai dai inapoi indiferent de ce iti spune..succes..

multumesc
kudika_951159
Postat pe 20 Februarie 2014 10:03
a nu se face confuzie intre iubire si atractie fizica...
Fusun_ge
Postat pe 20 Februarie 2014 10:06
De la: Fusun_ge, la data 2014-02-20 10:06:58a nu se face confuzie intre iubire si atractie fizica...
dc?au legatura una cu alta sa stii
athos_007
Postat pe 20 Februarie 2014 10:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Situatie complicata:( 6 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:45
eu sunt romanca iar el musulman...ne iubim foarte mult...insa nu stiu daca este posibila casatoria dintre noi... 85 De la: kudika000771 4 Mai 2013 01:39
:(help!!urgent.. 7 De la: sofia_maria 22 Iunie 2010 18:38
Mai fata, l-ai iubit RAU, dar RAU DE TOT!Ramaneti "buni prieteni" sau "necunoscuti"? 25 De la: jade_floretta_voicu 12 Decembrie 2009 01:59
Negarea.... 7 De la: matzu_2005 3 Februarie 2011 05:02