Setari Cookie-uri

Nu inteleg de ce mai vrea sa continuam.

Ok. Acum doi ani am cunoscut o fata. Ne am indragostit nebuneste unul de celalalt. A fost dragoste la prima vedere si chiar nu exagerez. Problema este urmatoarea. Traim in orase diferite ceea ce ne a tinut destul de departe. Dupa ce ne am cunoscut ne am vazut de cateva ori si ea cand a vazut ca tine din ce in ce mai mult la mine a spus stop. Au mai urmat cateva intalniri dupa care ne am certat foarte tare si timp de 3 luni nu ne am mai vazut sau vorbit. Dupa am inceput sa ne vedem iarasi, dar niciodata nu s a intamplat nimic chiar daca de fiecare data era o privire, era ceva intre noi. Chiar simteam lucrurile astea. In fine... Dupa aceea in vara anului trecut am mers cateva zile cu prietenii la mare. Ea locuind acolo pe timpul verii ne am intalnit si am decis sa fim impreuna pe perioada cat voi sta la mare. Am petrecut niste momente extraordinare impreuna.Dupa aceea pana acum o luna am vorbit zilnic si ne am vazut cat de mult s a putut. Niciodata nu am considerat ca suntem un cuplu deoarece nu locuiam in aceleasi orase. Au fost tot felu de discutii in care ea imi explica ca ce a simtit pentru mine nu mai simte dar totusi acum o luna de zile mi a spus ca eu sunt alesul si ca si a imaginat cum arata copiii nostri si casa in care vom locui. Dupa care imi spune ca a intalnit pe cineva si ca a gresit ce mi a spus. Dar totusi vrea sa ramanem prieteni si sa vorbim in continuare. De ce? Ma framanta gandul acesta de nu mai pot. Chiar voiam sa fac pasul de a ma muta in acelasi oras cu ea. Dar ea a spus doar sa ramanem prieteni ca isi doreste foarte mult asta. Dupa ce imi spune ca eu sunt alesul imi spune ca vrea sa ramanem doar prieteni. WTF?
mimien
Postat pe 8 Februarie 2014 22:32
De la: mimien, la data 2014-02-08 22:32:56Ok. Acum doi ani am cunoscut o fata. Ne am indragostit nebuneste unul de celalalt. A fost dragoste la prima vedere si chiar nu exagerez. Problema este urmatoarea. Traim in orase diferite ceea ce ne a tinut destul de departe. Dupa ce ne am cunoscut ne am vazut de cateva ori si ea cand a vazut ca tine din ce in ce mai mult la mine a spus stop. Au mai urmat cateva intalniri dupa care ne am certat foarte tare si timp de 3 luni nu ne am mai vazut sau vorbit. Dupa am inceput sa ne vedem iarasi, dar niciodata nu s a intamplat nimic chiar daca de fiecare data era o privire, era ceva intre noi. Chiar simteam lucrurile astea. In fine... Dupa aceea in vara anului trecut am mers cateva zile cu prietenii la mare. Ea locuind acolo pe timpul verii ne am intalnit si am decis sa fim impreuna pe perioada cat voi sta la mare. Am petrecut niste momente extraordinare impreuna.Dupa aceea pana acum o luna am vorbit zilnic si ne am vazut cat de mult s a putut. Niciodata nu am considerat ca suntem un cuplu deoarece nu locuiam in aceleasi orase. Au fost tot felu de discutii in care ea imi explica ca ce a simtit pentru mine nu mai simte dar totusi acum o luna de zile mi a spus ca eu sunt alesul si ca si a imaginat cum arata copiii nostri si casa in care vom locui. Dupa care imi spune ca a intalnit pe cineva si ca a gresit ce mi a spus. Dar totusi vrea sa ramanem prieteni si sa vorbim in continuare. De ce? Ma framanta gandul acesta de nu mai pot. Chiar voiam sa fac pasul de a ma muta in acelasi oras cu ea. Dar ea a spus doar sa ramanem prieteni ca isi doreste foarte mult asta. Dupa ce imi spune ca eu sunt alesul imi spune ca vrea sa ramanem doar prieteni. WTF?


Din cate inteleg, ea nu ti-a zis sa continuati, ci sa ramaneti prieteni. De ce?... sunt cateva raspunsuri posibile:
1. A vrut sa nu-ti raneasca prea tare orgoliul. Prin "vreau sa ramanem prieteni" vrea, de fapt, sa-ti arate ca te-a apreciat si ca ai insemnat ceva pentru ea la un moment dat.
2. Poate ai ceva mai mult si mai bun de oferit ca prieten si nu ca iubit... deci chiar vrea sa ramaneti prieteni.
3. Poate vrea sa te pastreze ca "rezerva", sau ca un refugiu. Poate ca de celalalt profita in alte feluri, iar placerea poate s-o ia de la tine din cand in cand.
Si... se mai poate specula...
alina_kessler
Postat pe 11 Februarie 2014 11:40
De la: mimien, la data 2014-02-08 22:32:56Ok. Acum doi ani am cunoscut o fata. Ne am indragostit nebuneste unul de celalalt. A fost dragoste la prima vedere si chiar nu exagerez. Problema este urmatoarea. Traim in orase diferite ceea ce ne a tinut destul de departe. Dupa ce ne am cunoscut ne am vazut de cateva ori si ea cand a vazut ca tine din ce in ce mai mult la mine a spus stop...........................................


Fiind o tanara moderna,vrea sa se desparta de tine in conditii amiabile,ramanand prieteni,dar,personal,nu cred in transformarile bruste,de la stadiul de iubiti,la cel de amici sau prieteni,intr-un timp atat de scurt!!!
Sau doreste sa vada cum se va derula relatia cu noul iubit,si in functie de aceasta,sa poata reveni la tine sau nu!!!Ce ma surprinde este iuteala cu care ea a trecut la o alta relatie,in conditiile in care tu reprezentai acel ceva special din viata ei!!!

Daca hotararea ei este definitiva,respecta-i-o,dar fara a ramane prieteni,caci vei suferi groaznic!!!!

Din pacate,tinerii din ziua de astazi,se comporta superficial in relatii,in ciuda declaratiilor de iubire incendiare,facute partenerilor,este o realitate,chiar daca nu majoritara!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Februarie 2014 11:52
Ii este frica ca te va pierde din nou,....depinde din ce cauza va-ti certat O vacanta de vara este prea putin sa mentineti acel foc pe care la-ti reaprins si ca sa faci tu primul pas de a te muta in orasul ei ar fi o speranta si ai intari dragostea dintre voi!
Titanika
Postat pe 11 Februarie 2014 11:56
si totusi ce varsta aveti>?
Titanika
Postat pe 11 Februarie 2014 11:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O relatie cu prful de la facultate care e casatorit??! 60 De la: kudika_36045 19 Iulie 2013 12:55
fetelor va rog din suflet sa ma ajutati cu un sfat 38 De la: kudika_949563 5 Martie 2014 16:48
Are iubita! 28 De la: kudika_993567 12 Februarie 2016 12:34
Imi e teama si nu stiu ce sa fac 15 De la: w_a_s_p 14 Iulie 2010 16:56
FEMEI OPERATE LA PIEPT DE CANCER 11 De la: Summer_ 25 Martie 2010 18:54