Setari Cookie-uri

Delicat !

"Mai bine sa iti para rau ca nu ai reusit decat sa iti para rau ca nici nu ai incercat."
INTELIGENTUL-
Postat pe 24 Februarie 2014 06:30
De la: GOSPODARUL_INTELIGENT, la data 2014-02-24 06:30:51"Mai bine sa iti para rau ca nu ai reusit decat sa iti para rau ca nici nu ai incercat."


Putem spune ca El a tot incercat ....
Radu_Cristian_1
Postat pe 24 Februarie 2014 11:18

Radu_Cristian_1
Cred ca este momentul sa vorbiti deschis fiindca e aiurea sa depuneti niste juraminte peste 3 luni , jurmainte care vor avea o soarta foarte scurta daca e sa iau in considerare tot ce ai scris.

"Mai bine sa iti para rau ca nu ai reusit decat sa iti para rau ca nici nu ai incercat."

mai bine sa incerce
INTELIGENTUL-
Postat pe 24 Februarie 2014 11:24

Cine stie poate ca se va intampla o minune odata cu asumarea responsabilitatii in mod oficial si toate vor fi la fel de frumoase ca la inceputul relatiei lor.





Radu_Cristian_1
Postat pe 24 Februarie 2014 13:14
sigur o sa se intample,,,dar daca aia stie ce o asteapta,s-o mai marita cu ala ?
INTELIGENTUL-
Postat pe 24 Februarie 2014 13:31
De la: xwxwxwx, la data 2014-02-23 23:10:45
De la: kudika_15804, la data 2014-02-23 17:41:51
De la: xwxwxwx, la data 2014-02-23 15:10:28Imi cer scuze pentru greseala de mai devreme, aceea fiind ca nu am dat "citeaza" nestiind. Am raspuns in ordinea in care am primit reply. Sper sa se inteleaga si promit ca nu se mai intampla ( dovada ca sunt nou :P ). Ms



Incompatibilitatea de ordin sexual sau,mai precis,apetitul sexual este unul dintre motivele de divort in cuplurile societatii moderne,datorita efectelor negative,care apar in relatie datorita acestei incompatibilitati!!!Problema este serioasa intrucat genereaza conflicte pe fondul refuzului de a face dragoste!!!Daca viitoarea ta sotie nu te intelege si daca tu nu ii intelegi libidoul scazut,renuntati sa va casatoriti,caci veti ajunge la separare nu dupa mult timp!!!Concilierea trebuie sa se faca la nivelul ambilor parteneri,adica sa gasiti o cale de mijloc in aceasta problema intima!!!Tu,ca barbat,poti sa iti respecti iubita mai mult si sa ii intelegi nevoia scazuta de a face dragoste sau sa ai rabdare cu ea,poate,cu timpul,se va deschide mai mult in directia dorita!!!De cealalta parte,partenera ta ,daca nu va incerca sa fie mai activa in viata intima,dar nu in asa maniera incat actul sexual sa ajunga sa fie un chin pentru ea,va avea surprize din partea ta,caci barbatii cu apetit sexual in exces ajung foarte repede la infidelitate!!!Discutati si fiti mai rabdatori si intelegatori unul cu celalalt!!!

Cu parere de rau am incercat orice varianta , am incercat sa ajungem la acelasi numitor comun , am lasat de la mine, putin, am lasat putin mai mult, am lasat mult pana femeia a draq m-a consumat de tot fara a primii vre-o satisfactie sau intelegere. Cat sa mai rabd , mai ales cu gandul ca peste 3 luni ma asteapta condamnarea la moarte in stilul aceasta.
Mersi frumos pentru sfat insa e cu mult depasit de relatia mea.



In acest caz ,nu exista decat o solutie,renuntati la relatia voastra,cu toata durata ei de viata!!!Lamentarea si autocompatimirea nu isi au locul in acest context!!!
kudika_15804
Postat pe 24 Februarie 2014 13:34
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-24 01:13:53
De la: xwxwxwx, la data 2014-02-23 23:07:49
Mersi frumos pentru citare, insa este foarte adevarat. Partea nasoala e ca eu am fost un mascul in toata firea si am ajuns o gloaba. Cred ca mi se potriveste mânusa melodia "pusca si cureaua lata". Insa nu pot intelege de ce m-am lasat dus de val, am trait cu speranta ca mi-a ajuns burlacia, emotiile de copil, sau peripetiile cu fetele si sa trec la o familie serioasa, vazand cate mi-a acceptat pana acum 3ani. Avand incredere tot mai mare in decurs de 7 ani ca ma iubeste , ca se dedica cu trup si suflet am zis ca ar fi cazul sa devin barbatul ideal (idiot mare). Cand defapt am devenit o gloaba adormita dintr-un cal sur. Incet incet descoperind tot mai mult si intelegand tot mai mult femeia incepe sa mi se faca sila de ea. M-a ajutat enorm acest articol ,aceste vorbe, si sper ca pe viitor sa pun punctul pe i si sa fac sa fie ce-a fost odata. Multumesc din suflet.


Daca ai inselat-o si ea stie este fireasca schimbarea aparuta in materie de sex.
Spre deosebire de barbati, femeile cand fac sex nu isi trimit toti neuronii intre picioare (exagerare voita).
In astfel de momente gradul lor de luciditate este mult mai mare ca sa numai vorbesc despre derularea automata a programelor in care au fost memorate faptele "remarcabile" ale consortului.
Cred ca este momentul sa vorbiti deschis fiindca e aiurea sa depuneti niste juraminte peste 3 luni , jurmainte care vor avea o soarta foarte scurta daca e sa iau in considerare tot ce ai scris.
In general, in situatia in care exista indoieli intr-o relatie, actele ce oficializeaza casatoria functioneaza mai degraba ca un test dur al stabilitatii ei decat ca un liant.
In opinia mea daca dragostea nu e puternica si relatia scartaie , stresul petrecerii de nunta functioneaza ca un teren minat.

Treaba sta in felul urmator. De cand sunt cu ea impreuna timp de 3-4 ani am fost putin mai mult cam nesimtit. Adica nu-i acordam atentie, nu imi prezenta interes si toate cele asemenea unui copil inganfat pentru ca nu aveam decat 16 ani. Dupa 4 ani de relatie ajunsese sa nu mai suporte si a pus punct relatie. Am realizat ce aveam langa mine decat dupa ce am pierdut , iar in momentul acela a inceput lupta de recastigare si impacare cu ea. Am ajuns la impacare in scurt timp discutand si clarificand problemele din trecut. Din momentul acela ne-am spus totul si am ajuns la concluzia ca o luam de la 0 lasand trecutul unde-i e locul. Toate bune si frumoase pana am ajuns la 8 ani de relatie. Am fost zic eu , un baiat/barbat/viitor sot exemplar, iar ca drept rasplata sa primesc cea ce am descris cand am deschis acest topic. So ? What's the point ? Nu inteleg. Mersi frumos.
xwxwxwx
Postat pe 24 Februarie 2014 19:32
Aseara am discutat cu ea, s-a lasat cu pareri de rau din partea ei , cu scuze multe gen : "nu mi-am dat seama de ce fac, de ce nu ai venit sa-mi spui pana acum", cea ce nu admit asa ceva. Sa nu ai tu habar ce se intampla in capul tau . In final i-am propus sa stea bine sa se gandeasca si sa puna in balanta totul iar dupa ce trage o concluzie si gaseste si ea o solutie sa vina sa mi`o spuna si sa vedem unde ajungem. D-zeu fie cu mine :) si sper ca pe viitor sa se indrepte orice problema. Am sa va tin la curent cu decizia finala insa sper sa fie una favorabila. Multumesc tututor pentru cuvintele impartasite cu gandul de a ma ajuta.
Ma scarbesc "oamenii" aroganti si care incearca sa faca din problema cuiva un subiect amuzat razand pe seama lui.
xwxwxwx
Postat pe 24 Februarie 2014 20:08
De la: xwxwxwx, la data 2014-02-24 19:32:00
Treaba sta in felul urmator. De cand sunt cu ea impreuna timp de 3-4 ani am fost putin mai mult cam nesimtit. Adica nu-i acordam atentie, nu imi prezenta interes si toate cele asemenea unui copil inganfat pentru ca nu aveam decat 16 ani. Dupa 4 ani de relatie ajunsese sa nu mai suporte si a pus punct relatie. Am realizat ce aveam langa mine decat dupa ce am pierdut , iar in momentul acela a inceput lupta de recastigare si impacare cu ea. Am ajuns la impacare in scurt timp discutand si clarificand problemele din trecut. Din momentul acela ne-am spus totul si am ajuns la concluzia ca o luam de la 0 lasand trecutul unde-i e locul. Toate bune si frumoase pana am ajuns la 8 ani de relatie. Am fost zic eu , un baiat/barbat/viitor sot exemplar, iar ca drept rasplata sa primesc cea ce am descris cand am deschis acest topic. So ? What's the point ? Nu inteleg. Mersi frumos.


Nu prea imi dau seama ce anume nu ai inteles.
Eu am expus o cauza posibila ce conduce la diminuarea interesului pentru relatii intime a unui partener care se simte inselat.
Din raspunsul tau se pare ca nu a fost cazul de asa ceva.
In aceste conditii problema voastra in aceasta privinta poate pleca de la faptul ca interesul femeii pentru sex este diferit de cel al barbatului.
In anumite situatii dupa o perioada de timp cand incepe sa se instaleze obisnuinta si sa dispara emotiile specifiice de la inceputul relatiei daca niciunul nu face ceva ca sa condimenteze cumva relatia totul incepe sa devina o rutina, iar rutina omoara pasiunea mai ales in cazul celor pentru care sexul nu este o prioritate.
Cred ca trebuie sa iti revizuiesti tehnica preludiului si mai ales trebuie sa acorzi mai mult timp acestuia. Apoi trebuie sa fi foarte atent si sa nu-i ceri sa faca de dragul tau lucruri care nu-i fac placere.
Daca nici dupa asta nu vei sesiza diferente eu nu stiu ce as putea sa iti mai sugerez.
Radu_Cristian_1
Postat pe 25 Februarie 2014 12:02
trebuie sa mai citesc o data
NEGRUTTTT
Postat pe 25 Februarie 2014 12:12
Apropo de faza cu de 3 ori pe zi.
Este de preferat o data si bine ca sa nu zic ca ideal este o data si foarte bine.
Vezi ca exista riscul sa se simta folosita daca esti permanent ca un motan in calduri. Femeile au alta dinamica sexuala decat au barbatii.
Zi mersi ca nu ai nimerit o nimfomana ca te satura si pe tine de 3 ori pe zi si mai aveai norocul sa-i sature si pe altii daca nu era satisfacuta de tine.

Poti sa iti exprimi dragostea si in alte moduri.
Mare atentie la stimulii exteriori.
Sti tu ce vreau sa iti zic.

Numai ai 18 ani asa ca mare grija la gestionarea energiei sexuale.
E bine sa te tina cat mai multi ani.
Este bine pentru sanatate sa poti avea o viata sexuala pana la varste inaintate.
Moderatia este cea mai potrivita.
Daca reusesti sa imbini satisfactia fizica cu cea emotionala o sa vezi ca numai simti nevoia sa o faci dimineata la pranz si seara.
E bine sa te gandesti si la altceva pe parcursul unei zile.
Radu_Cristian_1
Postat pe 25 Februarie 2014 12:16
De la: xwxwxwx, la data 2014-02-24 20:08:50Aseara am discutat cu ea, s-a lasat cu pareri de rau din partea ei , cu scuze multe gen : "nu mi-am dat seama de ce fac, de ce nu ai venit sa-mi spui pana acum", cea ce nu admit asa ceva. Sa nu ai tu habar ce se intampla in capul tau . In final i-am propus sa stea bine sa se gandeasca si sa puna in balanta totul iar dupa ce trage o concluzie si gaseste si ea o solutie sa vina sa mi`o spuna si sa vedem unde ajungem. D-zeu fie cu mine :) si sper ca pe viitor sa se indrepte orice problema. Am sa va tin la curent cu decizia finala insa sper sa fie una favorabila. Multumesc tututor pentru cuvintele impartasite cu gandul de a ma ajuta.
Ma scarbesc "oamenii" aroganti si care incearca sa faca din problema cuiva un subiect amuzat razand pe seama lui.



Sunteti doi tineri,sunt convinsa ca puteti gasi o cale de mijloc de rezolvare a problemei voastre,dar nu uita urmatorul aspect anume ca,femeia se manifesta altfel decat barbatul in nevoia de a face dragoste cu partenerul ei!!Pe de alta parte,este valabila si incompatibilitatea sexuala,aspect care ridica luarea de decizii definitive!!!!

In ceea ce priveste libidoul tau exacerbat,incearca sa reconsideri manifestarea sentimentelor,caci acestea nu inseamna, doar raport sexual!!!
kudika_15804
Postat pe 25 Februarie 2014 12:32
De la: kudika_15804, la data 2014-02-25 12:32:38
In ceea ce priveste libidoul tau exacerbat,incearca sa reconsideri manifestarea sentimentelor,caci acestea nu inseamna, doar raport sexual!!!


La barbatii sanatosi, indragostiti pana peste cap, cu varsta pana in 30 de ani, de 3 ori pe zi nu este exacerbat.
Multi nu s-ar mai da jos din pat si ar face dragoste toata ziua daca ar fi posibil.



Radu_Cristian_1
Postat pe 25 Februarie 2014 15:43
Incearca si sub pat,,,s-ar putea sa-ti placa si sa nu te mai urci in pat
INTELIGENTUL-
Postat pe 25 Februarie 2014 18:30
De la: xwxwxwx, la data 2014-02-24 20:08:50Aseara am discutat cu ea, s-a lasat cu pareri de rau din partea ei , cu scuze multe gen : "nu mi-am dat seama de ce fac, de ce nu ai venit sa-mi spui pana acum", cea ce nu admit asa ceva. Sa nu ai tu habar ce se intampla in capul tau . In final i-am propus sa stea bine sa se gandeasca si sa puna in balanta totul iar dupa ce trage o concluzie si gaseste si ea o solutie sa vina sa mi`o spuna si sa vedem unde ajungem. D-zeu fie cu mine :) si sper ca pe viitor sa se indrepte orice problema. Am sa va tin la curent cu decizia finala insa sper sa fie una favorabila. Multumesc tututor pentru cuvintele impartasite cu gandul de a ma ajuta.
Ma scarbesc "oamenii" aroganti si care incearca sa faca din problema cuiva un subiect amuzat razand pe seama lui.
incearca sa-i stracori si tu niste valuta,sa nu te creada mai fraier decat aia care schimba euroii la ea
Apropo de faza cu de 3 ori pe zi...mai incearca si noaptea,,,sau dimineata,,,poate vrea un program liber ales
INTELIGENTUL-
Postat pe 25 Februarie 2014 19:18
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-25 12:02:01
De la: xwxwxwx, la data 2014-02-24 19:32:00
Treaba sta in felul urmator. De cand sunt cu ea impreuna timp de 3-4 ani am fost putin mai mult cam nesimtit. Adica nu-i acordam atentie, nu imi prezenta interes si toate cele asemenea unui copil inganfat pentru ca nu aveam decat 16 ani. Dupa 4 ani de relatie ajunsese sa nu mai suporte si a pus punct relatie. Am realizat ce aveam langa mine decat dupa ce am pierdut , iar in momentul acela a inceput lupta de recastigare si impacare cu ea. Am ajuns la impacare in scurt timp discutand si clarificand problemele din trecut. Din momentul acela ne-am spus totul si am ajuns la concluzia ca o luam de la 0 lasand trecutul unde-i e locul. Toate bune si frumoase pana am ajuns la 8 ani de relatie. Am fost zic eu , un baiat/barbat/viitor sot exemplar, iar ca drept rasplata sa primesc cea ce am descris cand am deschis acest topic. So ? What's the point ? Nu inteleg. Mersi frumos.


Nu prea imi dau seama ce anume nu ai inteles.
Eu am expus o cauza posibila ce conduce la diminuarea interesului pentru relatii intime a unui partener care se simte inselat.
Din raspunsul tau se pare ca nu a fost cazul de asa ceva.
In aceste conditii problema voastra in aceasta privinta poate pleca de la faptul ca interesul femeii pentru sex este diferit de cel al barbatului.
In anumite situatii dupa o perioada de timp cand incepe sa se instaleze obisnuinta si sa dispara emotiile specifiice de la inceputul relatiei daca niciunul nu face ceva ca sa condimenteze cumva relatia totul incepe sa devina o rutina, iar rutina omoara pasiunea mai ales in cazul celor pentru care sexul nu este o prioritate.
Cred ca trebuie sa iti revizuiesti tehnica preludiului si mai ales trebuie sa acorzi mai mult timp acestuia. Apoi trebuie sa fi foarte atent si sa nu-i ceri sa faca de dragul tau lucruri care nu-i fac placere.
Daca nici dupa asta nu vei sesiza diferente eu nu stiu ce as putea sa iti mai sugerez.


Exact cum spui. Te aprob in totalitate, de cele mai multe ori sex`ul e o monotonie pentru amandoi, singura diferenta este ca eu sunt cu apetitul sexual mai ridicat si cu o nevoie mult peste domn`shoara mea si din cauza asta simt lipsa de implicare si uneori lipsa sexului regulat. Insa singurele clipe in care totul pare diferit si ne implicam atat trup cat si suflet este in momentul in care ne impacam dupa 2-3 zile de suparari din probleme micute si prostii :) Ca deaia exista proverbul "dulce-i impacarea". Am incercat N modalitati ca sa condimentez relatia noastra insa a fost de-o durata foarte scurta. De la ea nu scot mare lucru pentru ca-i lipsa de interes sau implicare, putin pudica de felul ei , etc. Am in plan pe viitor sa aduc multe elemente/clipe noi in viata noastra insa sper sa rezistam. De ce zic viitor ? Pentru ca dupa nunta vom ramane singuri in casa, momentan locuind cu parintii mei :(. Stiu foarte naspa, sper sa treaca mai repede momentul asta. Multumesc frumos Radu Cristian pentru tot ceea ce faci pt noi. Cu stima te salut!
xwxwxwx
Postat pe 25 Februarie 2014 20:41
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-25 12:16:23Apropo de faza cu de 3 ori pe zi.
Este de preferat o data si bine ca sa nu zic ca ideal este o data si foarte bine.
Vezi ca exista riscul sa se simta folosita daca esti permanent ca un motan in calduri. Femeile au alta dinamica sexuala decat au barbatii.
Zi mersi ca nu ai nimerit o nimfomana ca te satura si pe tine de 3 ori pe zi si mai aveai norocul sa-i sature si pe altii daca nu era satisfacuta de tine.

Poti sa iti exprimi dragostea si in alte moduri.
Mare atentie la stimulii exteriori.
Sti tu ce vreau sa iti zic.

Numai ai 18 ani asa ca mare grija la gestionarea energiei sexuale.
E bine sa te tina cat mai multi ani.
Este bine pentru sanatate sa poti avea o viata sexuala pana la varste inaintate.
Moderatia este cea mai potrivita.
Daca reusesti sa imbini satisfactia fizica cu cea emotionala o sa vezi ca numai simti nevoia sa o faci dimineata la pranz si seara.
E bine sa te gandesti si la altceva pe parcursul unei zile.

Oh da :) Ai dreptate si cu nimfomana , am avut momente in care m-am gandit cum ar fi fost sa fie nimfomana insa nu am rezistat sa continui gandul din cauza ca sunt putin gelos :). Am apreciat faptul ca nu este, o apreciez si pe ea cum e insa toti ne dorim mai mult sau mai spre perfectiune. Preludiu exista in relatia noastra, stimulii sunt satifacuti din orice punct de vedere, am incercat sa fiu cat de "pro" am putut din cunostiintele mele insa singura problema si dau vina pe tineretea mea + libidoul ridicat este ca alerg prea repede spre sfarsitul cursei , iar cursa e prea mica :) si de multe ori ma simt eu cum ca in momentul acela m-am folosit de ea insa nu e asa. Pur si simplu nu rezist mult. Poate pe viitor si sper sa nu fie tarziu.
xwxwxwx
Postat pe 25 Februarie 2014 20:48
De la: kudika_15804, la data 2014-02-25 12:32:38
De la: xwxwxwx, la data 2014-02-24 20:08:50Aseara am discutat cu ea, s-a lasat cu pareri de rau din partea ei , cu scuze multe gen : "nu mi-am dat seama de ce fac, de ce nu ai venit sa-mi spui pana acum", cea ce nu admit asa ceva. Sa nu ai tu habar ce se intampla in capul tau . In final i-am propus sa stea bine sa se gandeasca si sa puna in balanta totul iar dupa ce trage o concluzie si gaseste si ea o solutie sa vina sa mi`o spuna si sa vedem unde ajungem. D-zeu fie cu mine :) si sper ca pe viitor sa se indrepte orice problema. Am sa va tin la curent cu decizia finala insa sper sa fie una favorabila. Multumesc tututor pentru cuvintele impartasite cu gandul de a ma ajuta.
Ma scarbesc "oamenii" aroganti si care incearca sa faca din problema cuiva un subiect amuzat razand pe seama lui.



Sunteti doi tineri,sunt convinsa ca puteti gasi o cale de mijloc de rezolvare a problemei voastre,dar nu uita urmatorul aspect anume ca,femeia se manifesta altfel decat barbatul in nevoia de a face dragoste cu partenerul ei!!Pe de alta parte,este valabila si incompatibilitatea sexuala,aspect care ridica luarea de decizii definitive!!!!

In ceea ce priveste libidoul tau exacerbat,incearca sa reconsideri manifestarea sentimentelor,caci acestea nu inseamna, doar raport sexual!!!

Posibil sa ai dreptate, insa am avut si eu momente in care m-am simtit nesimtit cu exagerariile de genul acesta, insa pentru o perioada scurta de timp am luat masuri cu gandul ca voi vedea schimbari din partea ei si sa-mi dau seama ca eu sunt cel vinovat. Intr-un timp ajunsesem sa o facem odata la 5-6 zile din initiativa mea nicidecum a ei. Pentru ea era la fel ca si cum am face odata la 2 zile, pur si simplu ignora diferenta de timp sau nu o interpreta am zis in sinea mea ca ar fi mai bine pentru mine sa revin la vechiul obicei , acela de a cere odata la 2-3 zile si sa fiu eu insumi. In tot acest timp pt ea nu a fost nici o schimbare , pentru mine au fost luate decizi si schimbari majore. Nu am inteles !
Oricum multumesc.
xwxwxwx
Postat pe 25 Februarie 2014 20:55
Daca o iubesti o accepti cum e. Daca ea avea 25 cand tu aveai 15, e firesc. Singura problema este ca o relatie inceputa foarte devreme nu v-a rezista in conditiile vremurilor ce le traim. Pgateste-te! (sufleteste...e foartegreu pana treci peste)
kudika_956440
Postat pe 25 Februarie 2014 21:04
De la: xwxwxwx, la data 2014-02-25 20:48:27... o apreciez si pe ea cum e insa toti ne dorim mai mult sau mai spre perfectiune. Preludiu exista in relatia noastra, stimulii sunt satifacuti din orice punct de vedere, am incercat sa fiu cat de "pro" am putut din cunostiintele mele insa singura problema si dau vina pe tineretea mea + libidoul ridicat este ca alerg prea repede spre sfarsitul cursei , iar cursa e prea mica :) si de multe ori ma simt eu cum ca in momentul acela m-am folosit de ea insa nu e asa. Pur si simplu nu rezist mult. Poate pe viitor si sper sa nu fie tarziu.


Iti sugerez sa te uiti si pe subiectul urmator:

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/19263/solutii-pt-ejacularea-precoce/1.html

Dupa parerea mea este bine sa eviti medicamentele sau alte substante ajutatoare.
Sunt de preferat exercitiile fizice specifice genului acesta de probleme. Daca faci cu seriozitate exercitiile respective zilnic vei fi uimit de rezultate mai ales daca vei invata sa iti reglezi respiratia si sa te relaxezi doar mental in timpul actului propriuzis. Sa iti scoti din cap ideea ca iti speli rusinea a doua oara. NU esti nici primul nici ultimul barbat cu astfel de probleme. Depinde doar de tine sa fi unul din cei care au reusit sa rezolve aceasta problema.

Ca sa o poti intelege mai bine pe prietena ta ar trebui sa te gandesti cum te-ai simti tu daca ai ajunge pana aproape de extaz si brusc ai fi lasat balta disparand intreaga placere. Imagineaza-ti ca o bagi brusc in apa rece cand iti e lumea mai draga. Ce zici? E bine?
In general femeile nu sunt ca barbati, hopa sus , hopa jos fara nici un fel de probleme. Ele ajung intr-o stare de bine la care opririle bruste au efecte destul de neplacute daca se repeta mult prea des.
In timpul preludiului ar trebui sa pui mai mult accent pe placerea ei si sa eviti sa fi stimulat suplimentar inainte de actul propriuzis. Chiar nu ai nevoie de genul de preludiu din filmele XXX. In acele filme este cu totul si cu totul alta situatie iar acea situatie nu prea are legatura cu relatiile in care exista afectiune, sentimente reciproce si o stare de sanatate care permite ambilor parteneri sa faca dragoste fara a se folosii de diverse trucuri care indreapta catargul sau uda poarta raiului.
De la o anumita varsta se ajunge si acolo. Daca o faci atunci cand nu ai nevoie o sa fie mult mai greu atunci cand ai nevoie.
Incearca sa te concentrezi pe imbratisare, pe sarutari sa vezi ce simti cand pielea este in contact fara sa te mai gandesti la momentul propriuzis de impreunare. Bucura-te de preludiu cat mai mult. E o bucurie mai putin exploziva dar te incarca cu o stare de bine care tine mult mai mult decat un sex facut la repezeala in baie cand babaci se uita la telenovela preferata.
Daca va intelegeti bine, daca va iubiti si daca singura voastra problema este cea de ordin intim va doresc sa gasiti solutia care sa va ajute sa aveti o casnicie fericita.

PS. Cand simti ca esti supraexcitat cauta sa folosesti pozitia in care ea este deasupra si spunei sa faca miscari cat mai lente pentru a nu termina tu prea repede. Da, si ea trebuie sa te ajute in aceasta privinta pentru a fi bine pentru amandoi. Daca o anunti din timp va sti cum sa faca ca sa fie bine pentru amandoi. Totul este sa nu o anunti prea tarziu.
In aceasta pozitie iti este mai usor autocontrolul si te poti concentra mai usor pe reglarea respiratiei. Vezi sa nu iti reglezi respiratia ca in artele martiale. Se poate face si delicat.
Aceasta pozitie mai are avantajul ca ii ofera ei posibilitatea de a descoperii miscarile care ii fac mai multa placere.
Folosirea unui prezervativ este de asemenea utila in situatia voastra. Sigur gasiti un sortiment cu care sa va impacati amandoi.

Succes !
Radu_Cristian_1
Postat pe 26 Februarie 2014 15:34
De la: GOSPODARUL_INTELIGENT, la data 2014-02-25 18:30:11Incearca si sub pat,,,s-ar putea sa-ti placa si sa nu te mai urci in pat


Sub pat nu am incercat fiindca niciodata nu am avut la dispozitie paturi care sa permita un grad de mobilitate suficient pentru astfel de cazuri.

Multumesc pentru sfaturile izvorate din experienta dumneavoastra personala.

Sper ca pe viitor sa se potrivesca mai bine.
Radu_Cristian_1
Postat pe 26 Februarie 2014 15:40
De la: xwxwxwx, la data 2014-02-25 20:48:27 Pur si simplu nu rezist mult.



http://www.youtube.com/watch?v=vdWe-e2QdK0

Sper sa te descurci cu limba engleza.
Radu_Cristian_1
Postat pe 26 Februarie 2014 16:39
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-26 15:40:42
De la: GOSPODARUL_INTELIGENT, la data 2014-02-25 18:30:11Incearca si sub pat,,,s-ar putea sa-ti placa si sa nu te mai urci in pat


Sub pat nu am incercat fiindca niciodata nu am avut la dispozitie paturi care sa permita un grad de mobilitate suficient pentru astfel de cazuri.

Multumesc pentru sfaturile izvorate din experienta dumneavoastra personala.

Sper ca pe viitor sa se potrivesca mai bine.
Radu ,ce-ti veni domnule e cel mai tare comment al tau
-Iulya
Postat pe 26 Februarie 2014 16:53
De la: xwxwxwx, la data 2014-02-24 20:08:50Aseara am discutat cu ea, s-a lasat cu pareri de rau din partea ei , cu scuze multe gen : "nu mi-am dat seama de ce fac, de ce nu ai venit sa-mi spui pana acum", cea ce nu admit asa ceva. Sa nu ai tu habar ce se intampla in capul tau . In final i-am propus sa stea bine sa se gandeasca si sa puna in balanta totul iar dupa ce trage o concluzie si gaseste si ea o solutie sa vina sa mi`o spuna si sa vedem unde ajungem. D-zeu fie cu mine :) si sper ca pe viitor sa se indrepte orice problema. Am sa va tin la curent cu decizia finala insa sper sa fie una favorabila. Multumesc tututor pentru cuvintele impartasite cu gandul de a ma ajuta.
Ma scarbesc "oamenii" aroganti si care incearca sa faca din problema cuiva un subiect amuzat razand pe seama lui.
ce problema ai tu mai baiatule , vai cata suferinta , suferi rau de a inventa subiecte ,un barbat adevarat , ar fi stiut sa-si rezolve pb , fara sa o faca pe marele ..destept pe aici . Dar dupa cum te exprimi ,pari a fi femeie suferi rau
-Iulya
Postat pe 26 Februarie 2014 16:59
De la: -Iulya, la data 2014-02-26 16:53:32
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-26 15:40:42
De la: GOSPODARUL_INTELIGENT, la data 2014-02-25 18:30:11Incearca si sub pat,,,s-ar putea sa-ti placa si sa nu te mai urci in pat


Sub pat nu am incercat fiindca niciodata nu am avut la dispozitie paturi care sa permita un grad de mobilitate suficient pentru astfel de cazuri.

Multumesc pentru sfaturile izvorate din experienta dumneavoastra personala.

Sper ca pe viitor sa se potrivesca mai bine.
Radu ,ce-ti veni domnule e cel mai tare comment al tau




Din neatentie.
Nu am avut timp sa scriu mai mult.
Radu_Cristian_1
Postat pe 26 Februarie 2014 17:03
De la: -Iulya, la data 2014-02-26 16:59:50
De la: xwxwxwx, la data 2014-02-24 20:08:50Aseara am discutat cu ea, s-a lasat cu pareri de rau din partea ei , cu scuze multe gen : "nu mi-am dat seama de ce fac, de ce nu ai venit sa-mi spui pana acum", cea ce nu admit asa ceva. Sa nu ai tu habar ce se intampla in capul tau . In final i-am propus sa stea bine sa se gandeasca si sa puna in balanta totul iar dupa ce trage o concluzie si gaseste si ea o solutie sa vina sa mi`o spuna si sa vedem unde ajungem. D-zeu fie cu mine :) si sper ca pe viitor sa se indrepte orice problema. Am sa va tin la curent cu decizia finala insa sper sa fie una favorabila. Multumesc tututor pentru cuvintele impartasite cu gandul de a ma ajuta.
Ma scarbesc "oamenii" aroganti si care incearca sa faca din problema cuiva un subiect amuzat razand pe seama lui.
ce problema ai tu mai baiatule , vai cata suferinta , suferi rau de a inventa subiecte ,un barbat adevarat , ar fi stiut sa-si rezolve pb , fara sa o faca pe marele ..destept pe aici . Dar dupa cum te exprimi ,pari a fi femeie suferi rau


Sigur esti tu , Iulya ?
Sper ca nu te-ai virusat.
Radu_Cristian_1
Postat pe 26 Februarie 2014 17:04
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-26 17:03:04
De la: -Iulya, la data 2014-02-26 16:53:32
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-26 15:40:42
De la: GOSPODARUL_INTELIGENT, la data 2014-02-25 18:30:11Incearca si sub pat,,,s-ar putea sa-ti placa si sa nu te mai urci in pat


Sub pat nu am incercat fiindca niciodata nu am avut la dispozitie paturi care sa permita un grad de mobilitate suficient pentru astfel de cazuri.

Multumesc pentru sfaturile izvorate din experienta dumneavoastra personala.

Sper ca pe viitor sa se potrivesca mai bine.
Radu ,ce-ti veni domnule e cel mai tare comment al tau




Din neatentie.
Nu am avut timp sa scriu mai mult.
mai bine ca nu ai avut timp Te-ai molipsit si tu de ceva virusi de pe aici , iti vor afecta neuronul ala istetz
-Iulya
Postat pe 26 Februarie 2014 17:18
De la: -Iulya, la data 2014-02-26 17:18:02 mai bine ca nu ai avut timp Te-ai molipsit si tu de ceva virusi de pe aici , iti vor afecta neuronul ala istetz


Sper sa imi vina ceva serios de lucru la munca si in felul acesta garantat voi scapa de virusi.
Radu_Cristian_1
Postat pe 26 Februarie 2014 17:36
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-26 15:40:42
De la: GOSPODARUL_INTELIGENT, la data 2014-02-25 18:30:11Incearca si sub pat,,,s-ar putea sa-ti placa si sa nu te mai urci in pat


Sub pat nu am incercat fiindca niciodata nu am avut la dispozitie paturi care sa permita un grad de mobilitate suficient pentru astfel de cazuri.

Multumesc pentru sfaturile izvorate din experienta dumneavoastra personala.

Sper ca pe viitor sa se potrivesca mai bine.
Nici nu stii ce pierzi
INTELIGENTUL-
Postat pe 26 Februarie 2014 18:19
De la: GOSPODARUL_INTELIGENT, la data 2014-02-26 18:19:43
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-26 15:40:42
De la: GOSPODARUL_INTELIGENT, la data 2014-02-25 18:30:11Incearca si sub pat,,,s-ar putea sa-ti placa si sa nu te mai urci in pat


Sub pat nu am incercat fiindca niciodata nu am avut la dispozitie paturi care sa permita un grad de mobilitate suficient pentru astfel de cazuri.

Multumesc pentru sfaturile izvorate din experienta dumneavoastra personala.

Sper ca pe viitor sa se potrivesca mai bine.
Nici nu stii ce pierzi


Daca sti ca este ceva extraordinar si nemaiintalnit nu ar fi rau sa faci o documentatie adecvata , sa o pantentezi si cine stie poate ca va aparea ca o adaugire la Kamasutra ca urmare a cererii publicului dornic de senzatii tari.
Radu_Cristian_1
Postat pe 27 Februarie 2014 09:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O parere, va rog! 101 De la: alegra 11 Martie 2010 11:00
ati juca in FILME PORNO sau ati face POZE in REVISTE PORNO ? 25 De la: BBK59 18 Iulie 2009 18:35
Senzatii tari... 25 De la: Yharr 29 Noiembrie 2011 19:21
E adevarat ca la penitenciar se practica homosexualitatea...? 49 De la: Eva32 26 Septembrie 2011 00:36
buna tutror 2 De la: mahy33 12 Martie 2010 20:18