Setari Cookie-uri

Delicat !

Buna Seara/Ziua.
Ma numesc Robert , detin 25 de ani in suflet nu pentru mult timp trecand la 26 :) N-are rost s-o mai lãlãi atat, disperarea deveniind tot mai mare.
Problema mea suna in felul urmator :
Sunt cu mandra mea iubita ( viitoare sotie in 3 luni ) impreuna de 10 ani, de 6 ani locuim impreuna impartim si bune si rele (cel putin asa cred). M-am hotarat in cele din urma sa apelez la comunitatea voastra cu speranta ca voi primii atat sfaturi bune cat si arogante , insa sunt pregatit!
De ceva timp, mai exact 3 ani a inceput sa apara o problema mult prea grava din punctul meu de vedere. Necompatibilitatea sexuala!!
Mai exact eu ca un mascul feroce (Kidding) am libidoul/pofta sexuala mult prea ridicata fata de partenera mea incat ma face sa ma simt "putin" obsedat sexual. Mai concret as face sex si de 3 ori pe zi daca se poate. Insa partea dezamagitoare este ca dânsa nu simte acelasi lucru ca si mine, si de cate ori i se iveste ocazia sa evite acest eveniment il face fara nici un fel de jena/retinere negandandindu-se la consecinte. Am discutat de foarte multe ori cu ea despre acest subiect oferindu-i N variante, incercand sa ajungem pe aceasi lungime de unda ca sa putem merge inainte in viata si sa consolidam stalpul de sustinere al relatiei noastre. Ajunsesem la un comun acord insa s-a dus draq tot ce se stabilise. Am ajuns la mila ei, atunci cand isi aminteste de mine sa ma faca fericit simt de parca ar trebui sa trec ziua respectiva in calendar ca si sarbatoare. Am incercat foarte multe modalitati pentru a pipera putin pofta. Am incercat cu putin romantism (fara succes) nu are rost sa dezvalui tot pentru ca as avea de scris destul de mult, singurul lucru care nu a fost incercat este acela care ma face sa ma simt incapabil de satisfacerea unei femei, si mai exact Sex Shop-ul (care nu cred ca-l voi accepta vreodata)
Din cauza disperarii am ajuns la concluzia ca urmatoarea discutie cu ea va fi de genul "Solutiile mele au fost epuizate , cred ca ar fi cazul sa gasesti o solutie de urgenta altfel nu concep sa continui o relatie/casnicie pe viitor cu un lips/defect atat de mare stiind ca odata si-odata tot la inchiere s-ar ajunge. Like always , va gasi o solutie temporarã care dureaza cam 1-3 saptamani ajungand in cele din urma de unde am plecat. Si parca viata mea e pusa pe "repeat" lovindu-ma de fiecare data aceasi problema.
Imi cer scuze daca am scris fara sa se inteleaga, fara detalii profunde insa nu-mi gasesc cuvintele , nu`mi mai aduc aminte ceva ce sa pot spune sa ma intelegeti si sa ma ajutati , gandindu-ma unde se va ajunge daca nu voi gasi (tot eu) o solutie. Apreciez ajutorul si pareriile mai ales din partea fetelor, pentru mine cred ca va conta foarte mult parerea voastra ca poate asa as ajunge sa va inteleg mai bine. De asemenea daca vre-o fata a fost in starea mandrei mele si a rezolvat oarecum problema ma inclin in fata voastra pentru a impartasii formula acestei probleme! Pot discuta si online mai ales seara dupa ora 22:00. Multumesc , imi cer scuze daca ceva nu e bine venit din partea mea. O seara buna in continuare va doresc.
xwxwxwx
Postat pe 23 Februarie 2014 05:47
topic la misto, ca toate topicurile pe care le deschizi de pe alte conturi, dar nu-i nicio problema, se vor gasi destui plictisiti care sa-ti raspunda, ca si cand ai avea o problema reala.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 23 Februarie 2014 09:50
Eu cred ca problema ta e serioasa,,,si ca vrea sa te traga dupa ea ca pe un catelus,,,cand vrea EA,,,sau poate lucrezi prea mult si lucreaza si ea cu vecinu sau cu vreun prieten vechi,,,
INTELIGENTUL-
Postat pe 23 Februarie 2014 09:53
De la: Viorica_Ecaterina, la data 2014-02-23 09:50:45topic la misto, ca toate topicurile pe care le deschizi de pe alte conturi, dar nu-i nicio problema, se vor gasi destui plictisiti care sa-ti raspunda, ca si cand ai avea o problema reala.
Vio , nu ai vazut draga , ca omul poate discuta cica si "online " si-a ramas saracutul cu un mare offline
-Iulya
Postat pe 23 Februarie 2014 11:31
De la: -Iulya, la data 2014-02-23 11:31:42
De la: Viorica_Ecaterina, la data 2014-02-23 09:50:45topic la misto, ca toate topicurile pe care le deschizi de pe alte conturi, dar nu-i nicio problema, se vor gasi destui plictisiti care sa-ti raspunda, ca si cand ai avea o problema reala.
Vio , nu ai vazut draga , ca omul poate discuta cica si "online " si-a ramas saracutul cu un mare offline


Misto replica!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 23 Februarie 2014 11:36
De la: Viorica_Ecaterina, la data 2014-02-23 11:36:40
De la: -Iulya, la data 2014-02-23 11:31:42
De la: Viorica_Ecaterina, la data 2014-02-23 09:50:45topic la misto, ca toate topicurile pe care le deschizi de pe alte conturi, dar nu-i nicio problema, se vor gasi destui plictisiti care sa-ti raspunda, ca si cand ai avea o problema reala.
Vio , nu ai vazut draga , ca omul poate discuta cica si "online " si-a ramas saracutul cu un mare offline


Misto replica!
delicat
-Iulya
Postat pe 23 Februarie 2014 11:42
va place sa luati la misto suferinta userilor
INTELIGENTUL-
Postat pe 23 Februarie 2014 11:50
Imi pare rau sa spui asa ceva. Fara nici un fel de dovada. Dar multumesc oricum. Have fun!
xwxwxwx
Postat pe 23 Februarie 2014 14:55
Mda, tind sa cred acelasi lucru, insa nu prea imi doresc asta. Daca voi fi sigur ca asta incearca, sa ma faca catelusul ei , atunci voi devenii ce am fost odata, un nepasator, un indiferent si toate cele (calitatiile unui om bãdãran). Ea lucreaza la un schimb valutar cea ce nu`i permite sa iasa din incapere , vizavi lucreaza fratele meu, deci no chance la intalnirea cu altul (cel putin asa cred). Eu stau acasa. mai tot timpul si vorbesc cu ea mai merue pe net.
xwxwxwx
Postat pe 23 Februarie 2014 15:04
Mersi frumos pentru o replica asa de "wow". Ce pot sa zic. Ma asteptam la oameni seriosi doritori sa faca o fapta buna si anume sa-mi ofere o mana de ajutor in momentele acestea atat de delicate. Sa te fereasca d-zeu de asa ceva. Mersi inca odata , o zi faina sa ai ! Sarumana
xwxwxwx
Postat pe 23 Februarie 2014 15:07
Imi cer scuze pentru greseala de mai devreme, aceea fiind ca nu am dat "citeaza" nestiind. Am raspuns in ordinea in care am primit reply. Sper sa se inteleaga si promit ca nu se mai intampla ( dovada ca sunt nou :P ). Ms
xwxwxwx
Postat pe 23 Februarie 2014 15:10
Pai dupa ce schimba valuta,nu mai vrea ca nimeni sa o f***

Sta jos pre mult,si dupa o zi cu program prelungit in plictiseala aia,nu cred ca-i mai arde de nimic,,,nici in week-end
INTELIGENTUL-
Postat pe 23 Februarie 2014 15:31
Pai, ia sa vedem ce articole mai gasim pe misogin.ro
Citez:
" Stau si ma gandesc de multe ori la cunoscuti sau la prieteni si mi se face mila de ei cand vad ce femei au pe langa ei si cum obisnuinta sau sclavagismul vaginal le distruge personalitatea si caracterul.
Vad zi de zi cum femeile distrug totul si asta nu e neaparat vina lor ele saracele nu stiu ce fac , zi de zi streseaza barbatul pana ce acesta se conformeaza cu cerintele femeii , dar problema este ca aceste cerinte ale femeii sunt total in contradictie cu dorintele ei . Femeia streseaza barbatul pentru a obtine subordonarea acestuia iar cand o obtine realizeaza ca de fapt ea dorea sa aiba alaturi un barbat si nu un subordonat , un mascul cu personalitate si nu un papalapte care sa zica in permanenta “cum spui tu mami” .
Si uite asa se distruge orice relatie, ecuatia e simpla: femeia cere , barbatu ofera, femeia realizeaza ca ea vroia de fapt un barbat si nu un sclav si de aici la a-l insela sau la despartire nu mai e decat un pas.
Imi este mila de acei barbati care facand placerile femeilor isi semneaza singuri condamnarea la despartire sau si mai rau la o viata cu o femeie care se va gandi totdeauna la un alt gen de barbat.
Imi este mila de barbatii care nu stiu sa respecte femeia si sa o iubeasca pastrandu-si verticalitatea de mascul .
Imi este mila de barbatii fara barbatie si stiti de ce imi este mila? Acei barbati niciodata in viata lor nu vor sti ce inseamna o mancare adusa dimineata la pat , o pijama curata si calcata pe care sa o gaseasca la capatul patului, o vorba buna si un masaj cand vine obosit de la munca. Imi este mila de acei barbati ce se vor culca flamanzi sau cu mancarea stata in gat . Imi este mila si de copii lor facuti din datorie . Imi este mila de viata chinuita la care se condamna singuri. Imi este mila cum isi bat joc de ei si de sufletul lor . Imi este mila si nu am ce face deoarece barbatul care a fost prins cu capul intre picioarele femeii greu mai scapa, trebuie sa aiba un caracter foarte puternic sa reuseasca sa rupa lantul sclavagismului vaginal si sa isi scoata lesa umilintei de la gat .
Imi este mila de toti care traiesc degeaba si trec prin viata ca sobolanul prin conducta umeda si intunecoasa.
Dumnezeu sa-i aiba in grija ."
Interesante sunt insa unele comentarii:
1)"
Am fost si eu, spre rusinea mea, pana acum cateva luni, un sclav, un sclav absolut, timp de aproape 3 ani. Ce era si mai rau este ca din acesti 3 ani, mai mult de 2, nici nu mi-am dat seama in ce situatie ma aflam, ma uitam in jur, si vedeam tot felul de papagali, care nu erau in stare sa ia o decizie, sa faca un lucru, sa mearga undeva, sa orice, pana nu aveau parte de cel putin 2-3 ore de cearta, scandal, reprosuri, contraziceri, si tot felul de chestii de genul asta care te fac sa te zgarii pe ochi, si toate astea pentru simplul fapt ca erau legati de doua “buze” prin care iesise un plod. Radeam de ei, nu imi venea sa cred ce ajunsesera, ce oameni erau inainte sa le “fete scroafa” si ce oameni erau acuma. Dupa ce inevitabil ne-am mutat impreuna, totul a devenit limpede, miam dat seama ce aveam langa mine si de ce imi rezerva viitorul, cel mai ciudat era ca nu ma simteam in stare sa plec, am avut nevoie de ajutorul unor domnisoare binevoitoare in compania carora am fost surprins, mai mult sau mai putin din intamplare…da :) …feritiva oameni buni e grava treaba. Dar si daca nimeriti vreo vulva calumea care sa nu faca toate aceste lucruri, tineti de ea si cu dintii, sunt mai rare ca tigrul siberian:)). Cat despre printesa razboinica de mai sus, preistorica e mata:). multumesc:))"
2)"bun articol, si mie imi este mila… De mine. Oare cati barbati au citit acest articol dar le-a fost prea rusine sa recunoasca situatia lor asemanatoare cu cea descrisa de autor. Si chiar mult mai mult.. V-as mai scrie dar trebuie sa ne uitam la serialul ei preferat, n-am voie sa-l ratez pentru ca transmite un mesaj feminist foarte puternic. Il cheama Hot in Clevland si este vorba despre 3 curve si o baba (tot curva) si aventurile lor cu barbati… Sincer sa fiu as fi preferat castrarea!"
3)"In primul rand vreau sa te felicit pt. site. Ma asteptam sa gasesc numai opinii anti femei scrise de tampiti dar tot ce scrie aici e foarte echilibrat si adevarat. In legatura cu acesti barbati sa stii ca atunci cand va deveni prea grea viata lor se vor trezi si vor deveni independenti emotional de acele…. creaturi cu care sunt. Daca nu, inseamna ca le place si nu trebuie sa le plangem de mila. Fiecare om se ajuta singur. Eu am primit f. multa m**e de la cateva femei, dar la mine au fost niste situatii mai speciale. Dupa ce am ajuns la fund s-a trezit instinctul de barbat din mine si inca ce instinct. E si un bine in rau. Acuma simt imediat femeile care vor sa controleze. Nu mai au nici o sansa, le stiu toate figurile ;)"

Intrebare: Cum poate o femeie sa ajute pe un barbat sa ajunga milionar?
Raspuns: Doar daca e deja miliardar.
Intrebare: De ce avem peste 40% burlaci in Romania in ziua de azi?De ce in Germania burlacii platesc taxe mai mari decat barbatii casatoriti?
Un posibil raspuns in maneaua de mai jos:
www.youtube.com/watch?v=VgBGg1QWjRM
Cu versul "va fi vai de capul meu" nu sunt de acord.

Citeste: http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/58537/Femei-versus-Barbati-Cat-de-diferiti-suntem-de-fapt/Femei-versus-Barbati-Cat-de-diferiti-suntem-de-fapt-pagina-6.html#ixzz2u9sfqcdG
Follow us: @Kudika_ro on Twitter | www.kudika.ro on Facebook
Radu_Cristian_1
Postat pe 23 Februarie 2014 17:25
Mesajul anterior nu imi apartine.
Este al unui utilizator ce mi-a raspuns pe subiectul deschis de mine: Femei vs. Barbati ...
Din acest motiv mi-am permis sa il citez considerand ca este potrivit si pentru situatia in care te afli tu Robert.
Adica la un pas de a fi transformat iremediabil de stimabila consoarta care nu stiu de ce am sentmentul ca sufera si de o nemultumire cronica.
Radu_Cristian_1
Postat pe 23 Februarie 2014 17:30
,,,sau se preface ca sufera
INTELIGENTUL-
Postat pe 23 Februarie 2014 17:37
De la: xwxwxwx, la data 2014-02-23 15:10:28Imi cer scuze pentru greseala de mai devreme, aceea fiind ca nu am dat "citeaza" nestiind. Am raspuns in ordinea in care am primit reply. Sper sa se inteleaga si promit ca nu se mai intampla ( dovada ca sunt nou :P ). Ms



Incompatibilitatea de ordin sexual sau,mai precis,apetitul sexual este unul dintre motivele de divort in cuplurile societatii moderne,datorita efectelor negative,care apar in relatie datorita acestei incompatibilitati!!!Problema este serioasa intrucat genereaza conflicte pe fondul refuzului de a face dragoste!!!Daca viitoarea ta sotie nu te intelege si daca tu nu ii intelegi libidoul scazut,renuntati sa va casatoriti,caci veti ajunge la separare nu dupa mult timp!!!Concilierea trebuie sa se faca la nivelul ambilor parteneri,adica sa gasiti o cale de mijloc in aceasta problema intima!!!Tu,ca barbat,poti sa iti respecti iubita mai mult si sa ii intelegi nevoia scazuta de a face dragoste sau sa ai rabdare cu ea,poate,cu timpul,se va deschide mai mult in directia dorita!!!De cealalta parte,partenera ta ,daca nu va incerca sa fie mai activa in viata intima,dar nu in asa maniera incat actul sexual sa ajunga sa fie un chin pentru ea,va avea surprize din partea ta,caci barbatii cu apetit sexual in exces ajung foarte repede la infidelitate!!!Discutati si fiti mai rabdatori si intelegatori unul cu celalalt!!!
kudika_15804
Postat pe 23 Februarie 2014 17:41
Delicat raspuns
INTELIGENTUL-
Postat pe 23 Februarie 2014 17:46
De la: xwxwxwx, la data 2014-02-23 15:04:36Mda, tind sa cred acelasi lucru, insa nu prea imi doresc asta. Daca voi fi sigur ca asta incearca, sa ma faca catelusul ei , atunci voi devenii ce am fost odata, un nepasator, un indiferent si toate cele (calitatiile unui om bãdãran). Ea lucreaza la un schimb valutar cea ce nu`i permite sa iasa din incapere , vizavi lucreaza fratele meu, deci no chance la intalnirea cu altul (cel putin asa cred). Eu stau acasa. mai tot timpul si vorbesc cu ea mai merue pe net.
Daca stai acasa degeaba si o astepti de asta ai atata energie,,,ea daca lucreaza in plictiseala aia e normal sa nu mai aiba chef de nimic,,,incompatibilitatea,,,,gaseste-ti ceva de lucru si o sa faci cel putin la fel ca ea,,,
INTELIGENTUL-
Postat pe 23 Februarie 2014 17:49
De la: GOSPODARUL_INTELIGENT, la data 2014-02-23 17:37:06,,,sau se preface ca sufera


Radu_Cristian_1
Postat pe 23 Februarie 2014 17:57
De la: xwxwxwx, la data 2014-02-23 15:04:36Mda, tind sa cred acelasi lucru, insa nu prea imi doresc asta. Daca voi fi sigur ca asta incearca, sa ma faca catelusul ei , atunci voi devenii ce am fost odata, un nepasator, un indiferent si toate cele (calitatiile unui om bãdãran). Ea lucreaza la un schimb valutar cea ce nu`i permite sa iasa din incapere , vizavi lucreaza fratele meu, deci no chance la intalnirea cu altul (cel putin asa cred). Eu stau acasa. mai tot timpul si vorbesc cu ea mai merue pe net.



Iubita ta este genul de femeie impasibila la orice se intampla in jurul si in viata ei,pot sa fac pariu cu tine in sprijinul afirmatiei mele!!!!
kudika_15804
Postat pe 23 Februarie 2014 18:03
De la: kudika_15804, la data 2014-02-23 18:03:24
De la: xwxwxwx, la data 2014-02-23 15:04:36Mda, tind sa cred acelasi lucru, insa nu prea imi doresc asta. Daca voi fi sigur ca asta incearca, sa ma faca catelusul ei , atunci voi devenii ce am fost odata, un nepasator, un indiferent si toate cele (calitatiile unui om bãdãran). Ea lucreaza la un schimb valutar cea ce nu`i permite sa iasa din incapere , vizavi lucreaza fratele meu, deci no chance la intalnirea cu altul (cel putin asa cred). Eu stau acasa. mai tot timpul si vorbesc cu ea mai merue pe net.



Iubita ta este genul de femeie impasibila la orice se intampla in jurul si in viata ei,pot sa fac pariu cu tine in sprijinul afirmatiei mele!!!!



ºi cum câºtigi pariul cel eventual..fato ?...o iei tu la mulã..întru edificare ?
quid_pro_quo
Postat pe 23 Februarie 2014 18:24
De la: quid_pro_quo, la data 2014-02-23 18:24:04
De la: kudika_15804, la data 2014-02-23 18:03:24
De la: xwxwxwx, la data 2014-02-23 15:04:36Mda, tind sa cred acelasi lucru, insa nu prea imi doresc asta. Daca voi fi sigur ca asta incearca, sa ma faca catelusul ei , atunci voi devenii ce am fost odata, un nepasator, un indiferent si toate cele (calitatiile unui om bãdãran). Ea lucreaza la un schimb valutar cea ce nu`i permite sa iasa din incapere , vizavi lucreaza fratele meu, deci no chance la intalnirea cu altul (cel putin asa cred). Eu stau acasa. mai tot timpul si vorbesc cu ea mai merue pe net.



Iubita ta este genul de femeie impasibila la orice se intampla in jurul si in viata ei,pot sa fac pariu cu tine in sprijinul afirmatiei mele!!!!



ºi cum câºtigi pariul cel eventual..fato ?...o iei tu la mulã..întru edificare ?
. Ce al dreacili esti tu, mah ! / daca tot s-a deschis topicul asta, si sunt in aceeasi situatie ca deschizatorul topicului, as vrea sa gasesc un amant ! CV cu foto si scrisoare de intentie la mine in pv ! Va doresc succes tuturor candidatilor !
Fusun_ge
Postat pe 23 Februarie 2014 20:10
De la: quid_pro_quo, la data 2014-02-23 18:24:04
De la: kudika_15804, la data 2014-02-23 18:03:24
De la: xwxwxwx, la data 2014-02-23 15:04:36Mda, tind sa cred acelasi lucru, insa nu prea imi doresc asta. Daca voi fi sigur ca asta incearca, sa ma faca catelusul ei , atunci voi devenii ce am fost odata, un nepasator, un indiferent si toate cele (calitatiile unui om bãdãran). Ea lucreaza la un schimb valutar cea ce nu`i permite sa iasa din incapere , vizavi lucreaza fratele meu, deci no chance la intalnirea cu altul (cel putin asa cred). Eu stau acasa. mai tot timpul si vorbesc cu ea mai merue pe net.



Iubita ta este genul de femeie impasibila la orice se intampla in jurul si in viata ei,pot sa fac pariu cu tine in sprijinul afirmatiei mele!!!!



ºi cum câºtigi pariul cel eventual..fato ?...o iei tu la mulã..întru edificare ?
. Ce al dreacili esti tu, mah ! / daca tot s-a deschis topicul asta, si sunt in aceeasi situatie ca deschizatorul topicului, as vrea sa gasesc un amant ! CV cu foto si scrisoare de intentie la mine in pv ! Va doresc succes tuturor candidatilor !
Fusun_ge
Postat pe 23 Februarie 2014 20:10
ia-l pe ala care a deschis topicul
INTELIGENTUL-
Postat pe 23 Februarie 2014 20:47
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-02-23 17:25:42Pai, ia sa vedem ce articole mai gasim pe misogin.ro
Citez:
" Stau si ma gandesc de multe ori la cunoscuti sau la prieteni si mi se face mila de ei cand vad ce femei au pe langa ei si cum obisnuinta sau sclavagismul vaginal le distruge personalitatea si caracterul.
Vad zi de zi cum femeile distrug totul si asta nu e neaparat vina lor ele saracele nu stiu ce fac , zi de zi streseaza barbatul pana ce acesta se conformeaza cu cerintele femeii , dar problema este ca aceste cerinte ale femeii sunt total in contradictie cu dorintele ei . Femeia streseaza barbatul pentru a obtine subordonarea acestuia iar cand o obtine realizeaza ca de fapt ea dorea sa aiba alaturi un barbat si nu un subordonat , un mascul cu personalitate si nu un papalapte care sa zica in permanenta “cum spui tu mami” .
Si uite asa se distruge orice relatie, ecuatia e simpla: femeia cere , barbatu ofera, femeia realizeaza ca ea vroia de fapt un barbat si nu un sclav si de aici la a-l insela sau la despartire nu mai e decat un pas.
Imi este mila de acei barbati care facand placerile femeilor isi semneaza singuri condamnarea la despartire sau si mai rau la o viata cu o femeie care se va gandi totdeauna la un alt gen de barbat.
Imi este mila de barbatii care nu stiu sa respecte femeia si sa o iubeasca pastrandu-si verticalitatea de mascul .
Imi este mila de barbatii fara barbatie si stiti de ce imi este mila? Acei barbati niciodata in viata lor nu vor sti ce inseamna o mancare adusa dimineata la pat , o pijama curata si calcata pe care sa o gaseasca la capatul patului, o vorba buna si un masaj cand vine obosit de la munca. Imi este mila de acei barbati ce se vor culca flamanzi sau cu mancarea stata in gat . Imi este mila si de copii lor facuti din datorie . Imi este mila de viata chinuita la care se condamna singuri. Imi este mila cum isi bat joc de ei si de sufletul lor . Imi este mila si nu am ce face deoarece barbatul care a fost prins cu capul intre picioarele femeii greu mai scapa, trebuie sa aiba un caracter foarte puternic sa reuseasca sa rupa lantul sclavagismului vaginal si sa isi scoata lesa umilintei de la gat .
Imi este mila de toti care traiesc degeaba si trec prin viata ca sobolanul prin conducta umeda si intunecoasa.
Dumnezeu sa-i aiba in grija ."
Interesante sunt insa unele comentarii:
1)"
Am fost si eu, spre rusinea mea, pana acum cateva luni, un sclav, un sclav absolut, timp de aproape 3 ani. Ce era si mai rau este ca din acesti 3 ani, mai mult de 2, nici nu mi-am dat seama in ce situatie ma aflam, ma uitam in jur, si vedeam tot felul de papagali, care nu erau in stare sa ia o decizie, sa faca un lucru, sa mearga undeva, sa orice, pana nu aveau parte de cel putin 2-3 ore de cearta, scandal, reprosuri, contraziceri, si tot felul de chestii de genul asta care te fac sa te zgarii pe ochi, si toate astea pentru simplul fapt ca erau legati de doua “buze” prin care iesise un plod. Radeam de ei, nu imi venea sa cred ce ajunsesera, ce oameni erau inainte sa le “fete scroafa” si ce oameni erau acuma. Dupa ce inevitabil ne-am mutat impreuna, totul a devenit limpede, miam dat seama ce aveam langa mine si de ce imi rezerva viitorul, cel mai ciudat era ca nu ma simteam in stare sa plec, am avut nevoie de ajutorul unor domnisoare binevoitoare in compania carora am fost surprins, mai mult sau mai putin din intamplare…da :) …feritiva oameni buni e grava treaba. Dar si daca nimeriti vreo vulva calumea care sa nu faca toate aceste lucruri, tineti de ea si cu dintii, sunt mai rare ca tigrul siberian:)). Cat despre printesa razboinica de mai sus, preistorica e mata:). multumesc:))"
2)"bun articol, si mie imi este mila… De mine. Oare cati barbati au citit acest articol dar le-a fost prea rusine sa recunoasca situatia lor asemanatoare cu cea descrisa de autor. Si chiar mult mai mult.. V-as mai scrie dar trebuie sa ne uitam la serialul ei preferat, n-am voie sa-l ratez pentru ca transmite un mesaj feminist foarte puternic. Il cheama Hot in Clevland si este vorba despre 3 curve si o baba (tot curva) si aventurile lor cu barbati… Sincer sa fiu as fi preferat castrarea!"
3)"In primul rand vreau sa te felicit pt. site. Ma asteptam sa gasesc numai opinii anti femei scrise de tampiti dar tot ce scrie aici e foarte echilibrat si adevarat. In legatura cu acesti barbati sa stii ca atunci cand va deveni prea grea viata lor se vor trezi si vor deveni independenti emotional de acele…. creaturi cu care sunt. Daca nu, inseamna ca le place si nu trebuie sa le plangem de mila. Fiecare om se ajuta singur. Eu am primit f. multa m**e de la cateva femei, dar la mine au fost niste situatii mai speciale. Dupa ce am ajuns la fund s-a trezit instinctul de barbat din mine si inca ce instinct. E si un bine in rau. Acuma simt imediat femeile care vor sa controleze. Nu mai au nici o sansa, le stiu toate figurile ;)"

Intrebare: Cum poate o femeie sa ajute pe un barbat sa ajunga milionar?
Raspuns: Doar daca e deja miliardar.
Intrebare: De ce avem peste 40% burlaci in Romania in ziua de azi?De ce in Germania burlacii platesc taxe mai mari decat barbatii casatoriti?
Un posibil raspuns in maneaua de mai jos:
www.youtube.com/watch?v=VgBGg1QWjRM
Cu versul "va fi vai de capul meu" nu sunt de acord.

Citeste: http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/58537/Femei-versus-Barbati-Cat-de-diferiti-suntem-de-fapt/Femei-versus-Barbati-Cat-de-diferiti-suntem-de-fapt-pagina-6.html#ixzz2u9sfqcdG
Follow us: @Kudika_ro on Twitter | www.kudika.ro on Facebook

Mersi frumos pentru citare, insa este foarte adevarat. Partea nasoala e ca eu am fost un mascul in toata firea si am ajuns o gloaba. Cred ca mi se potriveste mânusa melodia "pusca si cureaua lata". Insa nu pot intelege de ce m-am lasat dus de val, am trait cu speranta ca mi-a ajuns burlacia, emotiile de copil, sau peripetiile cu fetele si sa trec la o familie serioasa, vazand cate mi-a acceptat pana acum 3ani. Avand incredere tot mai mare in decurs de 7 ani ca ma iubeste , ca se dedica cu trup si suflet am zis ca ar fi cazul sa devin barbatul ideal (idiot mare). Cand defapt am devenit o gloaba adormita dintr-un cal sur. Incet incet descoperind tot mai mult si intelegand tot mai mult femeia incepe sa mi se faca sila de ea. M-a ajutat enorm acest articol ,aceste vorbe, si sper ca pe viitor sa pun punctul pe i si sa fac sa fie ce-a fost odata. Multumesc din suflet.
xwxwxwx
Postat pe 23 Februarie 2014 23:07
De la: kudika_15804, la data 2014-02-23 17:41:51
De la: xwxwxwx, la data 2014-02-23 15:10:28Imi cer scuze pentru greseala de mai devreme, aceea fiind ca nu am dat "citeaza" nestiind. Am raspuns in ordinea in care am primit reply. Sper sa se inteleaga si promit ca nu se mai intampla ( dovada ca sunt nou :P ). Ms



Incompatibilitatea de ordin sexual sau,mai precis,apetitul sexual este unul dintre motivele de divort in cuplurile societatii moderne,datorita efectelor negative,care apar in relatie datorita acestei incompatibilitati!!!Problema este serioasa intrucat genereaza conflicte pe fondul refuzului de a face dragoste!!!Daca viitoarea ta sotie nu te intelege si daca tu nu ii intelegi libidoul scazut,renuntati sa va casatoriti,caci veti ajunge la separare nu dupa mult timp!!!Concilierea trebuie sa se faca la nivelul ambilor parteneri,adica sa gasiti o cale de mijloc in aceasta problema intima!!!Tu,ca barbat,poti sa iti respecti iubita mai mult si sa ii intelegi nevoia scazuta de a face dragoste sau sa ai rabdare cu ea,poate,cu timpul,se va deschide mai mult in directia dorita!!!De cealalta parte,partenera ta ,daca nu va incerca sa fie mai activa in viata intima,dar nu in asa maniera incat actul sexual sa ajunga sa fie un chin pentru ea,va avea surprize din partea ta,caci barbatii cu apetit sexual in exces ajung foarte repede la infidelitate!!!Discutati si fiti mai rabdatori si intelegatori unul cu celalalt!!!

Cu parere de rau am incercat orice varianta , am incercat sa ajungem la acelasi numitor comun , am lasat de la mine, putin, am lasat putin mai mult, am lasat mult pana femeia a draq m-a consumat de tot fara a primii vre-o satisfactie sau intelegere. Cat sa mai rabd , mai ales cu gandul ca peste 3 luni ma asteapta condamnarea la moarte in stilul aceasta.
Mersi frumos pentru sfat insa e cu mult depasit de relatia mea.
xwxwxwx
Postat pe 23 Februarie 2014 23:10
De la: GOSPODARUL_INTELIGENT, la data 2014-02-23 17:49:17
De la: xwxwxwx, la data 2014-02-23 15:04:36Mda, tind sa cred acelasi lucru, insa nu prea imi doresc asta. Daca voi fi sigur ca asta incearca, sa ma faca catelusul ei , atunci voi devenii ce am fost odata, un nepasator, un indiferent si toate cele (calitatiile unui om bãdãran). Ea lucreaza la un schimb valutar cea ce nu`i permite sa iasa din incapere , vizavi lucreaza fratele meu, deci no chance la intalnirea cu altul (cel putin asa cred). Eu stau acasa. mai tot timpul si vorbesc cu ea mai merue pe net.
Daca stai acasa degeaba si o astepti de asta ai atata energie,,,ea daca lucreaza in plictiseala aia e normal sa nu mai aiba chef de nimic,,,incompatibilitatea,,,,gaseste-ti ceva de lucru si o sa faci cel putin la fel ca ea,,,

Nu lucreaza de mult in acest domeniu , recent am terminat aman2 facultatea. Lucreaza de aproximativ 7-8 luni, insa a ramas aceasi femeie incepand de acum 3 ani. Fie cu servici fie fara, fie obosita , fie odihnita same shit. Ms
xwxwxwx
Postat pe 23 Februarie 2014 23:13
De la: GOSPODARUL_INTELIGENT, la data 2014-02-23 20:47:34ia-l pe ala care a deschis topicul

:) Sa-i zic mami ?
xwxwxwx
Postat pe 23 Februarie 2014 23:14
INTELIGENTUL-
Postat pe 23 Februarie 2014 23:22
De la: xwxwxwx, la data 2014-02-23 23:07:49
Mersi frumos pentru citare, insa este foarte adevarat. Partea nasoala e ca eu am fost un mascul in toata firea si am ajuns o gloaba. Cred ca mi se potriveste mânusa melodia "pusca si cureaua lata". Insa nu pot intelege de ce m-am lasat dus de val, am trait cu speranta ca mi-a ajuns burlacia, emotiile de copil, sau peripetiile cu fetele si sa trec la o familie serioasa, vazand cate mi-a acceptat pana acum 3ani. Avand incredere tot mai mare in decurs de 7 ani ca ma iubeste , ca se dedica cu trup si suflet am zis ca ar fi cazul sa devin barbatul ideal (idiot mare). Cand defapt am devenit o gloaba adormita dintr-un cal sur. Incet incet descoperind tot mai mult si intelegand tot mai mult femeia incepe sa mi se faca sila de ea. M-a ajutat enorm acest articol ,aceste vorbe, si sper ca pe viitor sa pun punctul pe i si sa fac sa fie ce-a fost odata. Multumesc din suflet.


Daca ai inselat-o si ea stie este fireasca schimbarea aparuta in materie de sex.
Spre deosebire de barbati, femeile cand fac sex nu isi trimit toti neuronii intre picioare (exagerare voita).
In astfel de momente gradul lor de luciditate este mult mai mare ca sa numai vorbesc despre derularea automata a programelor in care au fost memorate faptele "remarcabile" ale consortului.
Cred ca este momentul sa vorbiti deschis fiindca e aiurea sa depuneti niste juraminte peste 3 luni , jurmainte care vor avea o soarta foarte scurta daca e sa iau in considerare tot ce ai scris.
In general, in situatia in care exista indoieli intr-o relatie, actele ce oficializeaza casatoria functioneaza mai degraba ca un test dur al stabilitatii ei decat ca un liant.
In opinia mea daca dragostea nu e puternica si relatia scartaie , stresul petrecerii de nunta functioneaza ca un teren minat.
Radu_Cristian_1
Postat pe 24 Februarie 2014 01:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
casatorit caut tipa asemeni mie pentru satisfactie reciproca 2 De la: kudika_5173 16 Aprilie 2012 15:50
help plz... 10 De la: Lery23 21 Septembrie 2008 19:29
friend or lover 98 De la: oana0309 17 Mai 2011 22:50
ce ma fac? 29 De la: kudika023770 6 Iunie 2009 15:12
Fetisuri "normale"?? 16 De la: scorpio67 12 Iunie 2010 09:14