Setari Cookie-uri

cum sa tràiesti cu un barbat ZGÄRCIT ?

De la: kiss_my_ass, la data 2014-03-05 11:01:56
De la: piscotica, la data 2014-03-05 10:59:10
De la: kiss_my_ass, la data 2014-03-05 10:55:41
De la: piscotica, la data 2014-03-05 10:52:57
oarecum ai dreptate...desi sa sti ca ..eu tare tare ma straduiesc sa iau omu de bun..si ma duc pe principiu ca in fiecare din noi este ceva bun...care trebuie scos la suprafata .Cred ca comunicarea sta la baza unor relatii bune ...si doar prin ea poti concluziona daca merita sa investesti sentimente ori ba.Sincer am fost si eu dezamagita de n. ori ...mi-am luat-o de la o gramada de persoane pe care le-am considerat cu coloana vertebrala...cu toate astea tot nu ma dau batuta....trebuie sa mai existe bunatate..nu se poate sa se fi evaporat.sti prefer sa fiu omul ala care iarta...si uita ..decat sa traiesc cu frustrari si cu atata negativism...daca mi-o iau ..asta e ..mergem mai departe .



haidi bre, nu functionezi dupa principiul iert da nu uit?!

nup...principiu gresit...incarcare de nagativism...sti ..de multe ori gandurile ne saboteaza...in loc sa traim prezentul...sa fim happy/ne ancoram in trecut/..si iote cum apar depresiile...frustrari...angoase ...nervi...ranciuna..ura ...


astea-s simptomele sindromului ala!!

sa sti kisuleato...ca is multe cazuri care se ancoreaza in trecut...si uita ca ei defapt traiesc acum..prezentul...ca in trecut nu mai te poti intoarce sa rezolvi nimic...in viitor n-ai cum ca inca nu a venit...dar acum in prezent poti sa faci ce a sa-ti modelezi viitorul.
piscotica
Postat pe 5 Martie 2014 11:05
Mno, se zpune ca cine se aseamana se aduna! Eu n-as rezista langa un zgarciob de om, pentru ca eu insami nu sunt asa, deci...din momentul in care mi-a demonstrat cat este de zgarcit, in secunda 2 ridic dara de praf in urma mea si-l las dreak' cu avaritia lui cu tot! Tu, ce mai astepti ca sa-l parasesti? Pe astia nu-i schimbi niciodata, mosteneste niste gene, ca noi toti dealtfel!
rondina
Postat pe 5 Martie 2014 15:32
Zgarcitul:-nu-ti da nici macar piatra sa-ti spargi capul.
-are fantana in curte dar a vecinului este mai la indemana
-e intotdeauna mai sarac decat un cersetor
-si din nisip vrea sa faca franghii
-nici el nu mananca ,nici pe altii nu-I lasa sa-l vada
sant doar simple zicatori
si stau si ma gandesc eu asa daca iai propune sa va casatoriti si apoi sa-i pui in fata lista ,doar cu trusou miresei oare ce atitudine va avea?
si daca nu va fi de accord spunei sa te lase in pace pe tine cea normal plina de spirit si atentii,generoasa si buna!!!
Titanika
Postat pe 5 Martie 2014 16:51
Titanika,

el mi-a propus deja sa ne casatorim, dar am refuzat.
Mà si vedeam ocupata militareste de familia lui , si asta mi-a taiat cheful de maritis.
Pe urma, nunta pe care o planuia el aducea cu o mare afacere din care sa scoata cat mai multi bani. Ori eu i-am zis ca la circ de genu' asta nu particip. Asa ca am lasat-o balta cu casatoria.
kudika428300
Postat pe 5 Martie 2014 23:19
De la: kudika428300, la data 2014-03-05 23:19:15Titanika,

el mi-a propus deja sa ne casatorim, dar am refuzat.
Mà si vedeam ocupata militareste de familia lui , si asta mi-a taiat cheful de maritis.
Pe urma, nunta pe care o planuia el aducea cu o mare afacere din care sa scoata cat mai multi bani. Ori eu i-am zis ca la circ de genu' asta nu particip. Asa ca am lasat-o balta cu casatoria.

Bravo,ai gandit foarte bine nu esti nici la loterie si nici un subaltern!!!
Ca sa vezi ca o nunta pt el era un beneficiu de facut bani,mai mai!!! si eu care credeam ca se eschiveaza,pfu!
Titanika
Postat pe 6 Martie 2014 00:28
De la: kudika428300, la data 2014-03-05 23:19:15Titanika,

el mi-a propus deja sa ne casatorim, dar am refuzat.
Mà si vedeam ocupata militareste de familia lui , si asta mi-a taiat cheful de maritis.
Pe urma, nunta pe care o planuia el aducea cu o mare afacere din care sa scoata cat mai multi bani. Ori eu i-am zis ca la circ de genu' asta nu particip. Asa ca am lasat-o balta cu casatoria.


Exceptand material, crezi ca l-ar afecta si altfel o eventuala despartire?
Darius_
Postat pe 6 Martie 2014 01:50
De la: kudika428300, la data 2014-03-05 23:19:15Titanika,

el mi-a propus deja sa ne casatorim, dar am refuzat.
Mà si vedeam ocupata militareste de familia lui , si asta mi-a taiat cheful de maritis.
Pe urma, nunta pe care o planuia el aducea cu o mare afacere din care sa scoata cat mai multi bani. Ori eu i-am zis ca la circ de genu' asta nu particip. Asa ca am lasat-o balta cu casatoria.



In acest caz,ce te mai retine langa un astfel de om???Iubirea??Nu cred aceasta,caci iubirea nu accepta compromisuri!!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Martie 2014 06:45
De la: kudika428300, la data 2014-03-05 23:19:15Titanika,

el mi-a propus deja sa ne casatorim, dar am refuzat.
Mà si vedeam ocupata militareste de familia lui , si asta mi-a taiat cheful de maritis.
Pe urma, nunta pe care o planuia el aducea cu o mare afacere din care sa scoata cat mai multi bani. Ori eu i-am zis ca la circ de genu' asta nu particip. Asa ca am lasat-o balta cu casatoria.
Pt el , tu esti o afacere profitabila. Ca nu ai acceptat casatoria ,este de inteles , dar faptul ca continui sa te complaci in aceasta relatie este alegeea ta ,desi te plangi ....ceva anume te retine sa ramai alaturi de el ,cred ca cea care face un compromis ,esti tu .....in fond ti s-a zis ca trebuie sa-l accepti asa cum este ,chiar daca nu-ti place ; asa ca acceptand nu ai de ce sa te mai plangi.
-Iulya
Postat pe 6 Martie 2014 10:18
Cum, nu ti-a sugerat contractul prenuptial? Iar dupa nunta baga un divort "frumusel" iar la motive va fi sigur o clauza stipulata in contractul ala, pe care tu ai incalcat-o, fireste!
rondina
Postat pe 6 Martie 2014 10:37
De la: kudika_15804, la data 2014-03-06 06:45:35
De la: kudika428300, la data 2014-03-05 23:19:15Titanika,

el mi-a propus deja sa ne casatorim, dar am refuzat.
Mà si vedeam ocupata militareste de familia lui , si asta mi-a taiat cheful de maritis.
Pe urma, nunta pe care o planuia el aducea cu o mare afacere din care sa scoata cat mai multi bani. Ori eu i-am zis ca la circ de genu' asta nu particip. Asa ca am lasat-o balta cu casatoria.



In acest caz,ce te mai retine langa un astfel de om???Iubirea??Nu cred aceasta,caci iubirea nu accepta compromisuri!!!!


Si eu imi puneam aceiasi intrebare.
Cat de putin stim sa pretuim timpul, ce usor il irosim cu persoane care nu merita.
Sa fi constient ca esti intr-o relatie fara viitor si sa persisti in mentinerea ei imi pare tare aiurea.
Radu_Cristian_1
Postat pe 6 Martie 2014 15:26
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-03-06 15:26:30
De la: kudika_15804, la data 2014-03-06 06:45:35
De la: kudika428300, la data 2014-03-05 23:19:15Titanika,

el mi-a propus deja sa ne casatorim, dar am refuzat.
Mà si vedeam ocupata militareste de familia lui , si asta mi-a taiat cheful de maritis.
Pe urma, nunta pe care o planuia el aducea cu o mare afacere din care sa scoata cat mai multi bani. Ori eu i-am zis ca la circ de genu' asta nu particip. Asa ca am lasat-o balta cu casatoria.



In acest caz,ce te mai retine langa un astfel de om???Iubirea??Nu cred aceasta,caci iubirea nu accepta compromisuri!!!!


Si eu imi puneam aceiasi intrebare.
Cat de putin stim sa pretuim timpul, ce usor il irosim cu persoane care nu merita.
Sa fi constient ca esti intr-o relatie fara viitor si sa persisti in mentinerea ei imi pare tare aiurea.



Exact,si totusi exista persoane,care raman ancorate in relatii ,care nu mai sunt viabile,din motive diverse,...existenta copiilor,dogma religioasa,teama de singuratate si de catalogarea de catre societate,lasitate,teama,neputinta,etc!!!!!!!
kudika_15804
Postat pe 6 Martie 2014 16:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
:( 15 De la: kudika019328 26 Iunie 2009 04:27
e mai mare decat mine cu 7 ani.. 20 De la: ANTIBA 5 Aprilie 2009 11:48
Capacitatea de a iubi 268 De la: Flowers 12 Decembrie 2011 14:09
Singuratatea cum o tratati? 34 De la: BogdanPaul 9 Februarie 2009 09:04
Balada fetelor de altadata 202 De la: kudika015331 20 August 2013 15:31