Setari Cookie-uri

Stari de ameteala .

Va ror sa aveti in vedere rugamintea mea de a dezbate in viitor cauzele aparitiei starilor de ameteala instantanee , mai ales dupa un efort fizic redus . Multumesc .
kudika_952371
Postat pe 9 Martie 2014 13:04
Mergi la medic, pt determinarea unui diagnostic ,cauzele pot fi multiple , pe forum nu te vei trata .
-Iulya
Postat pe 9 Martie 2014 13:17
Cred ca nu m-am exprimat corect sau nu m-ati inteles . Eu nu am cerut un Diagnostic personal . V-am rugat sa dezbateti pe forumul dvs acest subiect : Despre stari de ameteala . Cu scuzele de rigoare , va multumesc .
kudika_952371
Postat pe 9 Martie 2014 13:49
De la: kudika_952371, la data 2014-03-09 13:49:48Cred ca nu m-am exprimat corect sau nu m-ati inteles . Eu nu am cerut un Diagnostic personal . V-am rugat sa dezbateti pe forumul dvs acest subiect : Despre stari de ameteala . Cu scuzele de rigoare , va multumesc .

Starile de ameleala sunt cauzate din multe motive,singurul lucru pe care poti sa-l faci si sa gasesti cauza este ca trebuie sa-ti faci un control medical!
Titanika
Postat pe 9 Martie 2014 15:08
Daca ai o alimentatie sanatoasa, nu tii cure de slabire si nu te epuisezi muncind probabil ca esti anemica ... daca poti si iti permiti fa-ti un set de analize cu trimitere de la medicul de familie! Poate fi si neuronal dar si la ochi sa iti faci urgent un control , este bine chiar daca aparent vezi bine! Pana atunci poti sa iei niste spirulina cu catina , este o combinatie foarte buna si aduce aport de vitamine , fier calciu , magneziu mai ales si creste si imunitatea !Sanatate!
kudika_956659
Postat pe 9 Martie 2014 16:25
Va multumesc pentru sfat .
kudika_952371
Postat pe 10 Aprilie 2014 09:47
A fost o vreme cand aveam si eu dureri de cap si chiar daca am facut mai multe analize si controale peste controale dar fara rezultat pana auzisem pe cineva care avea aceleasi simptome,cu dureri de cap si aveam si somnolenta si acea persoana prin intermediul alteia a fost indrumata la un control de ochi si acelasi lucru am facut si eu.Acum da,deja ii port si nu am voie sa-i dau jos,decat doar atunci cand dorm....puteam sa fac glaucom daca mai stateam mult,sar putea si tu sa ai tensiune in ochi si sa-ti cauzeze aceste dureri de cap!
Titanika
Postat pe 10 Aprilie 2014 09:59
titanika




poate fi neurologic , o anemie , o problema a ochilor ....
kudika_956659
Postat pe 10 Aprilie 2014 11:23
Mai intai ar trebui sa iti faci niste analiza de sange si sa discuti rezultatul cu doctorul tau de familie
andreeap1989
Postat pe 1 Mai 2014 11:39
De la: kudika_952371, la data 2014-03-09 13:49:48Cred ca nu m-am exprimat corect sau nu m-ati inteles . Eu nu am cerut un Diagnostic personal . V-am rugat sa dezbateti pe forumul dvs acest subiect : Despre stari de ameteala . Cu scuzele de rigoare , va multumesc .



Cauze posibile:probleme neurologice,forme de anemie,dezechilibru in alimentatie,probleme oftalmologice,afectiuni, ce tin de colecist si ficat,spasmofilie,migrene in toate formele lor,dar toate aceste cauze se identifica de catre medic in urma efectuarii tuturor investigatiilor medicale de profil!!!
kudika_15804
Postat pe 1 Mai 2014 11:44
Daca sunteti din Bucuresti, in cazul ametelilor si migrenelor va recomand sa veniti la cabinetul meu in favoarea terapiei BOWEN. Aceasta este unica prin metoda aplicata, non-invaziva si gentila, care actioneaza puternic prin ”mesajele” de resetare transmise organismului.

Creierul proceseaza mesajele si se relaxeaza profund, eliberand neurotransmitatorii. Pot fi simtite in timpul terapiei furnicaturi, caldura, amorteala sau intepaturi in zonele cu traume chiar daca nu au fost descrise in discutia preliminara.

Un caz aparte l-am avut cu o pacienta care avea migrene puternice, chiar a lesinat cu cateva ore inainte de a incepe sesiunile. Dupa 1h de terapie a avut o saptamana cu un somn odihnitor, a baut mai multa apa iar migrenele i-au disparut.

Aici nu tratam simptomele, ci ne adresam CAUZEI RADACINA echilibram intreg organismul prin resetarea la TIPARUL ORIGINAL DE SANATATE.

Cu usurinta si in siguranta, reusim sa echilibram corpul fizic, emotional si mental.

Iata pagina cabinetului meu.
https://www.facebook.com/bowtechcenterbucuresti


Cu deosebit respect si apreciere,
Catalin Tomescu,
facilitator vindecare holistica

https://www.facebook.com/catalin.tomescu


PS: Imi puteti scrie oricand sunt intrebari despre alte provocari fizice.
Catalin_Tomescu_1
Postat pe 5 Mai 2014 17:08
Buna ziua.Starile de ameteala sau vertijul poate avea mai multe cauze cum ar fi: scaderea brusca a tensiunii arteriale, anemie, deshidratare datorata unor afectiuni insotite de varsaturi si diaree, febra, hipoglicemie, gripa, sau alte afectiuni mai grave.
Sunt indicate uratoarele investigatii: masurarea tensiunii arteriale, electrocardiograma,teste auditive si de echilibru.
Ca masuri de luat in afectiuni minore se indica hidratarea care poate fi facuta cu un ceai vitaminizant si remineralizant cum ar fi ceaiul de catina, urzica, coada calului.
kudika_15604
Postat pe 28 Mai 2014 15:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
produs natural, eficient in prevenirea si tratarea bolilor incurabile 6 De la: healthy003913_maria 3 Aprilie 2010 16:11
Diabetul tip II si plantele medicinale 8 De la: punctul_pe_J 26 Decembrie 2011 10:28
probleme grave de sanatate !!! 4 De la: MissRainbow 5 Februarie 2012 11:04
enurezis nocturn 9 De la: office_salinasusesi_ro 3 Aprilie 2010 09:38
Vrei sanii mari dar tie frica de interventii chirurgicale scumpe ce pot lasa semne inestetice? 0 De la: 2 Septembrie 2010 10:17