Setari Cookie-uri

Am nevoie de un sfat...

Am fost cu "dumnealui"" timp de 5 ani,insa,ne-am despartit din cauza ca el si-a schimbat comportamentul in mod radical iar eu devenisem prea geloasa.Au trecut 2 ani de atunci,insa noi tot vorbim la telefon foarte mult iar cand ne intalnim lumea este la picioarele noastre,adica ne comportam ca si cum am fi impreuna.Am discutat cu el despre NOI si trebuia sa imi dea un raspuns,insa,el s-a angajat deja in alta relatie.Ma cauta in continuare,vorbim,incerc sa il ignor dar nu prea reusesc.Din cate am inteles de la el ar vrea o relatie cu mine dar care sa implice si sex iar asta ma determina sa cred ca pentru el e mai important sexul decat sentimentele.CE SA FAC? Tin la el si inca nu l-am uitat dupa 7 ani...Da-ti-mi un sfat,va rog!
sana29
Postat pe 29 Octombrie 2011 21:58
Ce inseamna in conceptia ta : "ne-am despartit" ?
alegro6543
Postat pe 29 Octombrie 2011 22:00
Ne-am despartit in sensul ca nu am vorbit aproape 5 luni de zile,nu ne-am vazut decat o singura data si atunci nu am schimbat nicio vorba,nu ne mai sunam...
sana29
Postat pe 29 Octombrie 2011 22:13
De la: alegro6543, la data 2011-10-29 22:00:17Ce inseamna in conceptia ta : "ne-am despartit" ?




Ne-am despartit in sensul ca nu am vorbit aproape 5 luni de zile,nu ne-am vazut decat o singura data si atunci nu am schimbat nicio vorba,nu ne mai sunam...
sana29
Postat pe 29 Octombrie 2011 22:21
De la: sana29, la data 2011-10-29 21:58:44Am fost cu "dumnealui"" timp de 5 ani,insa,ne-am despartit din cauza ca el si-a schimbat comportamentul in mod radical iar eu devenisem prea geloasa.Au trecut 2 ani de atunci,insa noi tot vorbim la telefon foarte mult iar cand ne intalnim lumea este la picioarele noastre,adica ne comportam ca si cum am fi impreuna.Am discutat cu el despre NOI si trebuia sa imi dea un raspuns,insa,el s-a angajat deja in alta relatie.Ma cauta in continuare,vorbim,incerc sa il ignor dar nu prea reusesc.Din cate am inteles de la el ar vrea o relatie cu mine dar care sa implice si sex iar asta ma determina sa cred ca pentru el e mai important sexul decat sentimentele.CE SA FAC? Tin la el si inca nu l-am uitat dupa 7 ani...Da-ti-mi un sfat,va rog!


daca si pentru tine sexul este mai important, accepta.
daca nu, nu.
guru_ion
Postat pe 29 Octombrie 2011 22:21
De la: sana29, la data 2011-10-29 22:21:02
De la: alegro6543, la data 2011-10-29 22:00:17Ce inseamna in conceptia ta : "ne-am despartit" ?




Ne-am despartit in sensul ca nu am vorbit aproape 5 luni de zile,nu ne-am vazut decat o singura data si atunci nu am schimbat nicio vorba,nu ne mai sunam...

pai vorbiti, ce va retine sa vorbiti!? macar sa stabiliti care a fost secretul despartirii.
PICCKARD
Postat pe 29 Octombrie 2011 22:26
va e permis orice.
plimbari, cafelute, telefoane, etc
dar e imperios necesar sa excluzi sexul
maria-ioana
Postat pe 29 Octombrie 2011 22:30
De la: caisa, la data 2011-10-29 22:30:31va e permis orice.
plimbari, cafelute, telefoane, etc
dar e imperios necesar sa excluzi sexul



WAW !! Spune-i asta lui si va pleca ....in secunda 2
GHEISA_ALBA
Postat pe 29 Octombrie 2011 22:33
De la: caisa, la data 2011-10-29 22:30:31va e permis orice.
plimbari, cafelute, telefoane, etc
dar e imperios necesar sa excluzi sexul

n-ar putea exclude plimbarile si sa includa sexul care e esential in orice relatie chiar de colegialitate o femeie are sex feminin si nu se poate ignora asta in nici o situatie.
PICCKARD
Postat pe 29 Octombrie 2011 22:34
asta e si ideea
ori o vrea ori nu
maria-ioana
Postat pe 29 Octombrie 2011 22:35
De la: PICCKARD, la data 2011-10-29 22:34:48
De la: caisa, la data 2011-10-29 22:30:31va e permis orice.
plimbari, cafelute, telefoane, etc
dar e imperios necesar sa excluzi sexul

n-ar putea exclude plimbarile si sa includa sexul care e esential in orice relatie chiar de colegialitate o femeie are sex feminin si nu se poate ignora asta in nici o situatie.

e strict, parearea mea
nu toate sfaturile primite, trebuie aplicate
ne bazam pe discernamantul ei
maria-ioana
Postat pe 29 Octombrie 2011 22:36
De la: GHEISA_ALBA, la data 2011-10-29 22:33:17
De la: caisa, la data 2011-10-29 22:30:31va e permis orice.
plimbari, cafelute, telefoane, etc
dar e imperios necesar sa excluzi sexul



WAW !! Spune-i asta lui si va pleca ....in secunda 2

nu va pleca dar va pierde mai mult timp pentru a o aduce unde trebuie. ce castiga daca vorbeste la telefon, bea cafea, se plimba?! e chiar ridicol! sentimentele de iubire nu exclud sexul si nici invers
PICCKARD
Postat pe 29 Octombrie 2011 22:37
De la: caisa, la data 2011-10-29 22:36:35
De la: PICCKARD, la data 2011-10-29 22:34:48
De la: caisa, la data 2011-10-29 22:30:31va e permis orice.
plimbari, cafelute, telefoane, etc
dar e imperios necesar sa excluzi sexul

n-ar putea exclude plimbarile si sa includa sexul care e esential in orice relatie chiar de colegialitate o femeie are sex feminin si nu se poate ignora asta in nici o situatie.

e strict, parearea mea
nu toate sfaturile primite, trebuie aplicate
ne bazam pe discernamantul ei

e logic ca va face ce vrea dar aici e un forum unde ne spunem parerile in general fara a avea pretentia sau certitudinea ca avem dreptate.
din partea mea poate sa se plimbe toata tara de mana prin parc fara sa faca sex sau dragoste dupa caz dar eu cred ca e bataie de joc excluderea sexului dintr-o relatie.
PICCKARD
Postat pe 29 Octombrie 2011 22:41
De la: PICCKARD, la data 2011-10-29 22:41:12
De la: caisa, la data 2011-10-29 22:36:35
De la: PICCKARD, la data 2011-10-29 22:34:48
De la: caisa, la data 2011-10-29 22:30:31va e permis orice.
plimbari, cafelute, telefoane, etc
dar e imperios necesar sa excluzi sexul

n-ar putea exclude plimbarile si sa includa sexul care e esential in orice relatie chiar de colegialitate o femeie are sex feminin si nu se poate ignora asta in nici o situatie.

e strict, parearea mea
nu toate sfaturile primite, trebuie aplicate
ne bazam pe discernamantul ei

e logic ca va face ce vrea dar aici e un forum unde ne spunem parerile in general fara a avea pretentia sau certitudinea ca avem dreptate.
din partea mea poate sa se plimbe toata tara de mana prin parc fara sa faca sex sau dragoste dupa caz dar eu cred ca e bataie de joc excluderea sexului dintr-o relatie.



Nu am zis ca exlud total sexul din relatie.In momentul in care observ implicare afectiva din partea lui e clar ca si eu ma implic din punct de vedere sexual,insa,daca el a pus sexul pe primul loc,oare exista sentimente?? Eu cerusem defapt un sfat.Ce sa fac?!?! De fiecare data s-a intors la mine dar imediat i-a trecut dorul si a fugit la alta femeie,ieftina de altfel
sana29
Postat pe 29 Octombrie 2011 22:47
De la: PICCKARD, la data 2011-10-29 22:41:12
De la: caisa, la data 2011-10-29 22:36:35
De la: PICCKARD, la data 2011-10-29 22:34:48
De la: caisa, la data 2011-10-29 22:30:31va e permis orice.
plimbari, cafelute, telefoane, etc
dar e imperios necesar sa excluzi sexul

n-ar putea exclude plimbarile si sa includa sexul care e esential in orice relatie chiar de colegialitate o femeie are sex feminin si nu se poate ignora asta in nici o situatie.

e strict, parearea mea
nu toate sfaturile primite, trebuie aplicate
ne bazam pe discernamantul ei

e logic ca va face ce vrea dar aici e un forum unde ne spunem parerile in general fara a avea pretentia sau certitudinea ca avem dreptate.
din partea mea poate sa se plimbe toata tara de mana prin parc fara sa faca sex sau dragoste dupa caz dar eu cred ca e bataie de joc excluderea sexului dintr-o relatie.

de acord cu tine, dar......
sex fac amandoi
insa, sentimente are numai ea
aici e problema
maria-ioana
Postat pe 29 Octombrie 2011 22:49
cu atat mai mult , cu cat "eroul" nostru, e angajat deja intr-o alta relatie.
ea nu ar face decat sa-si prelungeasca agonia
maria-ioana
Postat pe 29 Octombrie 2011 23:01
De la: caisa, la data 2011-10-29 23:01:47cu atat mai mult , cu cat "eroul" nostru, e angajat deja intr-o alta relatie.
ea nu ar face decat sa-si prelungeasca agonia

in acest caz n-avem ce sa sfatuim.daca ea nu era implicata sentimental era usor.
cunosc N cazuri in care cu toate dovezile de infidelitate, femeile tot trec cu vederea
PICCKARD
Postat pe 29 Octombrie 2011 23:07
Nu am zis ca exlud total sexul din relatie.In momentul in care observ implicare afectiva din partea lui e clar ca si eu ma implic din punct de vedere sexual,insa,daca el a pus sexul pe primul loc,oare exista sentimente?? Eu cerusem defapt un sfat.Ce sa fac?!?! De fiecare data s-a intors la mine dar imediat i-a trecut dorul si a fugit la alta femeie,ieftina de altfel

o sa suferi ca un caine!
PICCKARD
Postat pe 29 Octombrie 2011 23:08
De la: PICCKARD, la data 2011-10-29 23:07:45
De la: caisa, la data 2011-10-29 23:01:47cu atat mai mult , cu cat "eroul" nostru, e angajat deja intr-o alta relatie.
ea nu ar face decat sa-si prelungeasca agonia

in acest caz n-avem ce sa sfatuim.daca ea nu era implicata sentimental era usor.
cunosc N cazuri in care cu toate dovezile de infidelitate, femeile tot trec cu vederea[/quote
vezi, pik?
acum imi intelegi, vehementa?
maria-ioana
Postat pe 29 Octombrie 2011 23:11
De la: caisa, la data 2011-10-29 23:11:17
De la: PICCKARD, la data 2011-10-29 23:07:45
De la: caisa, la data 2011-10-29 23:01:47cu atat mai mult , cu cat "eroul" nostru, e angajat deja intr-o alta relatie.
ea nu ar face decat sa-si prelungeasca agonia

in acest caz n-avem ce sa sfatuim.daca ea nu era implicata sentimental era usor.
cunosc N cazuri in care cu toate dovezile de infidelitate, femeile tot trec cu vederea[/quote
vezi, pik?
acum imi intelegi, vehementa?

da! nici nu te-am contestat si pe nimeni nu contest .doar anumite idei
PICCKARD
Postat pe 29 Octombrie 2011 23:13
De la: PICCKARD, la data 2011-10-29 23:13:32
De la: caisa, la data 2011-10-29 23:11:17
De la: PICCKARD, la data 2011-10-29 23:07:45
De la: caisa, la data 2011-10-29 23:01:47cu atat mai mult , cu cat "eroul" nostru, e angajat deja intr-o alta relatie.
ea nu ar face decat sa-si prelungeasca agonia

in acest caz n-avem ce sa sfatuim.daca ea nu era implicata sentimental era usor.
cunosc N cazuri in care cu toate dovezile de infidelitate, femeile tot trec cu vederea[/quote
vezi, pik?
acum imi intelegi, vehementa?

da! nici nu te-am contestat si pe nimeni nu contest .doar anumite idei

maria-ioana
Postat pe 29 Octombrie 2011 23:15
De la: sana29, la data 2011-10-29 22:47:41
De la: PICCKARD, la data 2011-10-29 22:41:12
De la: caisa, la data 2011-10-29 22:36:35
De la: PICCKARD, la data 2011-10-29 22:34:48
De la: caisa, la data 2011-10-29 22:30:31va e permis orice.
plimbari, cafelute, telefoane, etc
dar e imperios necesar sa excluzi sexul

n-ar putea exclude plimbarile si sa includa sexul care e esential in orice relatie chiar de colegialitate o femeie are sex feminin si nu se poate ignora asta in nici o situatie.

e strict, parearea mea
nu toate sfaturile primite, trebuie aplicate
ne bazam pe discernamantul ei

e logic ca va face ce vrea dar aici e un forum unde ne spunem parerile in general fara a avea pretentia sau certitudinea ca avem dreptate.
din partea mea poate sa se plimbe toata tara de mana prin parc fara sa faca sex sau dragoste dupa caz dar eu cred ca e bataie de joc excluderea sexului dintr-o relatie.



Nu am zis ca exlud total sexul din relatie.In momentul in care observ implicare afectiva din partea lui e clar ca si eu ma implic din punct de vedere sexual,insa,daca el a pus sexul pe primul loc,oare exista sentimente?? Eu cerusem defapt un sfat.Ce sa fac?!?! De fiecare data s-a intors la mine dar imediat i-a trecut dorul si a fugit la alta femeie,ieftina de altfel




Nu, nu exista..........
El se va insura cu cea cu care este acum in " relatie" si tu o sa-i ramai amanta.
Asta doreste
Asa ca accepta si ai sa vezi.........
Evident ca o sa te minta frumos ca INCA te iubeste...tu o sa-l crezi si o sa-ti pierzi anii in umbra altei femei.
Faci cum crezi...........( asta-i parerea mea).
stem_29
Postat pe 30 Octombrie 2011 01:43
De la: sana29, la data 2011-10-29 21:58:44Am fost cu "dumnealui"" timp de 5 ani,insa,ne-am despartit din cauza ca el si-a schimbat comportamentul in mod radical iar eu devenisem prea geloasa.Au trecut 2 ani de atunci,insa noi tot vorbim la telefon foarte mult iar cand ne intalnim lumea este la picioarele noastre,adica ne comportam ca si cum am fi impreuna.Am discutat cu el despre NOI si trebuia sa imi dea un raspuns,insa,el s-a angajat deja in alta relatie.Ma cauta in continuare,vorbim,incerc sa il ignor dar nu prea reusesc.Din cate am inteles de la el ar vrea o relatie cu mine dar care sa implice si sex iar asta ma determina sa cred ca pentru el e mai important sexul decat sentimentele.CE SA FAC? Tin la el si inca nu l-am uitat dupa 7 ani...Da-ti-mi un sfat,va rog!


Ce sfat vrei? Bravo, sa mai stai inca 7 ani, dupa f... lui, doar-doar te-o baga putin in seama Tu chiar nu ai mandrie?! Eu nu pot sa va inteleg... Va insala cu alte femei, isi bat joc de voi si tot suspinati dupa ei. Lasa-l naibii in pace, ca o sa te trezesti la 40 de ani, tot singura, visand la cai verzi pe pereti. Imi inchipui ca nu mai esti o pustoaica de 18-19 ani, care sa inghita toate gogosile...
Micaell
Postat pe 30 Octombrie 2011 09:50
De la: caisa, la data 2011-10-29 22:30:31va e permis orice.
plimbari, cafelute, telefoane, etc
dar e imperios necesar sa excluzi sexul

Ai putea sa-i spui exact ce a zis caisa. O sa faca el alegerea pentru tine
kudika_pudika
Postat pe 30 Octombrie 2011 21:05
De la: sana29, la data 2011-10-29 21:58:44

"Din cate am inteles de la el ar vrea o relatie cu mine dar care sa implice si sex iar asta ma determina sa cred ca pentru el e mai important sexul decat sentimentele."

Nu-ti inteleg motivul pentru care ai intrat pe forum cu acest subiect de topic!Mie mi se pare ca lucrurile sunt foarte clare si ar trebui sa le constientizezi mai mult decat o faci in acest moment!Nu ai decat doua variante drept cai de continuare a relatiei:

-Accepti sa fii doar partenera de sex pentru iubitul tau,multumindu-te cu partidele extra,pe care ti le va oferi sporadic,el fiind implicat in alta relatie.Ca sa faci acest lucru cu inima impacata ,trebuie sa-ti anihilezi sentimentele pe care le nutresti pentru acest individ,caruia ii place jocul dublu!Este cumva tenisman?Sper sa-l invingi la ghemuri!Si in paralel,cauta-ti si tu un iubit permanent,astfel vei fi si multumita pe latura sentimentala!

-Nu admiti o astfel de propunere din partea domniei sale,poti continua relatia cu acesta,dar in registrul pur amical,sau il poti trimite la plimbare,sa-si elibereze hormonii debordanti ,pe alte coclauri si tu sa iti vezi de viata ta,si poate intr-o buna zi vei gasi pe acel barbat care te va iubi neconditionat!
RAINBOWLADY
Postat pe 31 Octombrie 2011 07:15
Draga mea,

Stiu ca e greu... Aveti istoric, aveti un trecut impreuna... Dar el nu mai este cel de care te-ai indragostit. El este doar o persoana care profita de slabiciunea si vulnerabilitatea ta. Iti stie punctele sensibile si stie cum sa te ia. Parerea mea este ca nu te merita nici macar ca amica.

Eu, in locul tau, as intrerupe orice mijloc de comunicare cu el. In primul rand pentru ca te raneste enorm sa stii ca e cu alta, si pe tine te vrea doar pe plan secund. De ce sa accepti tu statusul de "a cincea roata"?

Crede-ma, daca reusesti sa intrerupi orice legatura cu el, iti vei recastiga respectul de sine si libertatea de a fi tu insati. Doar asa vei putea sa iti vezi de viata ta mai departe.

Este foarte greu, dar este cea mai buna solutie pentru tine. Nu mai visa la cai verzi pe pereti, caci lui ii convine situatia si daca tu te complaci, el o va lungi cat de mult posibil. Trebuie sa iti aduni toata forta pentru a merge mai departe, fara el. Viata poate fi mai buna, daca tu ti=o faci asa.

Pe lumea asta sunt oameni care iti vor fi alaturi. Incet, incet vei reusi sa inlocuiesti timpul pe care il petreceai cu el in compania prietenilor si a familiei. Cu cat esti mai hotarata acum, cu atat mai puternica vei deveni dupa ce treci peste aceasta situatie.


Multa bafta!
Dadutza
Postat pe 31 Octombrie 2011 11:19
De la: sana29, la data 2011-10-29 22:47:41
De la: PICCKARD, la data 2011-10-29 22:41:12
De la: caisa, la data 2011-10-29 22:36:35
De la: PICCKARD, la data 2011-10-29 22:34:48
De la: caisa, la data 2011-10-29 22:30:31va e permis orice.
plimbari, cafelute, telefoane, etc
dar e imperios necesar sa excluzi sexul

n-ar putea exclude plimbarile si sa includa sexul care e esential in orice relatie chiar de colegialitate o femeie are sex feminin si nu se poate ignora asta in nici o situatie.

e strict, parearea mea
nu toate sfaturile primite, trebuie aplicate
ne bazam pe discernamantul ei

e logic ca va face ce vrea dar aici e un forum unde ne spunem parerile in general fara a avea pretentia sau certitudinea ca avem dreptate.
din partea mea poate sa se plimbe toata tara de mana prin parc fara sa faca sex sau dragoste dupa caz dar eu cred ca e bataie de joc excluderea sexului dintr-o relatie.



Nu am zis ca exlud total sexul din relatie.In momentul in care observ implicare afectiva din partea lui e clar ca si eu ma implic din punct de vedere sexual,insa,daca el a pus sexul pe primul loc,oare exista sentimente?? Eu cerusem defapt un sfat.Ce sa fac?!?! De fiecare data s-a intors la mine dar imediat i-a trecut dorul si a fugit la alta femeie,ieftina de altfel


ieftina, neieftina dar mult mai buna de a fugit la ea!
kiss_my_ass
Postat pe 31 Octombrie 2011 11:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Goana dupa fericire... 4 De la: Dor_a 12 Octombrie 2010 13:14
Exhibiþionism? 39 De la: greierash 2 Iulie 2009 17:02
Iubitul meu si fosta lui 32 De la: lysutza1987 15 Noiembrie 2012 21:48
please help me...!!!!! 18 De la: angelxxx2010 7 August 2009 00:54
nu e pregatit pt o relatie serioasa 7 De la: alinac91 24 Iulie 2013 10:59