Setari Cookie-uri

prieteni sau amici...?

De la: kudika_956659, la data 2014-06-02 19:37:14http://www.youtube.com/watch?v=bpwYxfAnN9g... Pentru ingerii deghizati in prieteni ....


Din pacate nimeni nu e inger, nu pe pamant.
Sau cel mult ingeri decazuti.
Vad prea multa furie si rautate, oamenii ma ranesc in timp ce eu le zambesc si le vorbesc frumos.Unde-s ingerii aia ?
Si asta se intampla zilnic.
Arno_28
Postat pe 2 Iunie 2014 20:27
defapt umpic mai ceva ca el,
kudika_950728
Postat pe 2 Iunie 2014 20:31
De la: kudika_950728, la data 2014-06-02 20:24:09nu exista decat o biserica,,iar sectele nu cultele sau dezvoltat din catolicism in majoritate,,,

eu nu am nici o legatura tu ar trebui sa ai ca ci tu esti catolica,,papa nu este nici decum infailibil,,ai face bn sa zitesti ce zice conciliul 1 vatican pentru cultura ta,papa este pus pe aceiasi treapta cu hristos



Este adevarat,la inceputuri a existat BISERICA UNIVERSALA,care a fost,este si va fi,pururea,mireasa lui Isus Cristos!!!

PAPII sunt urmasii Sfantului Apostol Petru,pe ai carui umeri s-a cladit Biserica lui Cristos!!!IN NICIUN DOCUMENT RELIGIOS nu exista aceasta autodefinitie a Papei ,cu atat mai putin o identificare perfecta a acestuia cu Mantuitorul,esti departe de adevar!!!Nu te lasa influentat de doctinele,care sunt impotriva Bisericii Catolice!!!Infailibilitate inseamna imposibilitatea de a deturna,deforma,denatura,distruge o anumita hotarare ,chiar si in sanul Bisericii!!!Sunt nuante,care te pot indeparta de la adevaratul rol al Papalitatii in istoria Bisericii!!!

Intrebare"
Mai marii capi ai Bisericii Ortodoxe cum se autointituleaza,ma rog???
kudika_15804
Postat pe 2 Iunie 2014 20:36
De la: Arno_28, la data 2014-06-02 20:27:34
De la: kudika_956659, la data 2014-06-02 19:37:14http://www.youtube.com/watch?v=bpwYxfAnN9g... Pentru ingerii deghizati in prieteni ....


Din pacate nimeni nu e inger, nu pe pamant.
Sau cel mult ingeri decazuti.
Vad prea multa furie si rautate, oamenii ma ranesc in timp ce eu le zambesc si le vorbesc frumos.Unde-s ingerii aia ?
Si asta se intampla zilnic.


Se pare ca suntem surori,draga mea!!Buna seara!!

Ingerii exista,ei vin alaturi de noi numai in clipele de maxima durere,acesta este rolul lor,ei nu ne pot absolvi de furcile caudine ale vietii noastre,suntem datori in aceasta viata sa suferim din cauza semenilor nostri,pentru ca oamenii au incredere ,doar in alti oameni,nicidecum in Divinitate si solii Lui!!!Numai prin suferinta putem distinge aripile ingerilor,care apar, la un moment dat, in viata noastra!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Iunie 2014 20:41
De la: kudika_15804, la data 2014-06-02 20:36:21
De la: kudika_950728, la data 2014-06-02 20:24:09nu exista decat o biserica,,iar sectele nu cultele sau dezvoltat din catolicism in majoritate,,,

eu nu am nici o legatura tu ar trebui sa ai ca ci tu esti catolica,,papa nu este nici decum infailibil,,ai face bn sa zitesti ce zice conciliul 1 vatican pentru cultura ta,papa este pus pe aceiasi treapta cu hristos



Este adevarat,la inceputuri a existat BISERICA UNIVERSALA,care a fost,este si va fi,pururea,mireasa lui Isus Cristos!!!

PAPII sunt urmasii Sfantului Apostol Petru,pe ai carui umeri s-a cladit Biserica lui Cristos!!!IN NICIUN DOCUMENT RELIGIOS nu exista aceasta autodefinitie a Papei ,cu atat mai putin o identificare perfecta a acestuia cu Mantuitorul,esti departe de adevar!!!Nu te lasa influentat de doctinele,care sunt impotriva Bisericii Catolice!!!Infailibilitate inseamna imposibilitatea de a deturna,deforma,denatura,distruge o anumita hotarare ,chiar si in sanul Bisericii!!!Sunt nuante,care te pot indeparta de la adevaratul rol al Papalitatii in istoria Bisericii!!!

Intrebare"
Mai marii capi ai Bisericii Ortodoxe cum se autointituleaza,ma rog???


eu nu ma las influentat de nimic,,banuiesc ca nu ai citit ce zice conciliul 1 vatican,,ia si citeste ca cea care se lasa influentata cred ca esti tu,,papi nu sunt urmasii nimanui ci credinta este urmasul apostolui petru,,,pentru asta ia zis hristos ce ia zis,pentru credinta lui,,,,ia si citeste sa vezi ca papa este pus chiar mai sus ca hristos,,
da se numesc preafericiti insa este o titulatura ulterioara vietii acesteia ,asta nu inseamna ca nu sunt supusi greselii si nu pot gresii si chiar cadea din aceasta rirulatura si ocrotire,,

ia si citeste conciliul 1 vatican
kudika_950728
Postat pe 2 Iunie 2014 21:03
De la: kudika_950728, la data 2014-06-02 21:03:08
De la: kudika_15804, la data 2014-06-02 20:36:21
De la: kudika_950728, la data 2014-06-02 20:24:09nu exista decat o biserica,,iar sectele nu cultele sau dezvoltat din catolicism in majoritate,,,

eu nu am nici o legatura tu ar trebui sa ai ca ci tu esti catolica,,papa nu este nici decum infailibil,,ai face bn sa zitesti ce zice conciliul 1 vatican pentru cultura ta,papa este pus pe aceiasi treapta cu hristos



Este adevarat,la inceputuri a existat BISERICA UNIVERSALA,care a fost,este si va fi,pururea,mireasa lui Isus Cristos!!!

PAPII sunt urmasii Sfantului Apostol Petru,pe ai carui umeri s-a cladit Biserica lui Cristos!!!IN NICIUN DOCUMENT RELIGIOS nu exista aceasta autodefinitie a Papei ,cu atat mai putin o identificare perfecta a acestuia cu Mantuitorul,esti departe de adevar!!!Nu te lasa influentat de doctinele,care sunt impotriva Bisericii Catolice!!!Infailibilitate inseamna imposibilitatea de a deturna,deforma,denatura,distruge o anumita hotarare ,chiar si in sanul Bisericii!!!Sunt nuante,care te pot indeparta de la adevaratul rol al Papalitatii in istoria Bisericii!!!

Intrebare"
Mai marii capi ai Bisericii Ortodoxe cum se autointituleaza,ma rog???


eu nu ma las influentat de nimic,,banuiesc ca nu ai citit ce zice conciliul 1 vatican,,ia si citeste ca cea care se lasa influentata cred ca esti tu,,papi nu sunt urmasii nimanui ci credinta este urmasul apostolui petru,,,pentru asta ia zis hristos ce ia zis,pentru credinta lui,,,,ia si citeste sa vezi ca papa este pus chiar mai sus ca hristos,,
da se numesc preafericiti insa este o titulatura ulterioara vietii acesteia ,asta nu inseamna ca nu sunt supusi greselii si nu pot gresii si chiar cadea din aceasta rirulatura si ocrotire,,

ia si citeste conciliul 1 vatican



PAPA este conducatorul Bisericii Catolice si este URMASUL Apostolului Petru,care a trait si a pus bazele Bisericii la Roma!!!
Nu sunt dogmatica,nu am astfel de veleitati,nu am de gand sa recitesc Conciliul,tot ce stiu este faptul ca, menirea oricarui crestin este aceea de a urmma invataturile lui Isus Cristos,care sunt SINGURELE viabile,indiferent de amvonul bisericii de la care au fost si sunt citite de-alungul timpului!!!A FI CRESTIN INSEAMNA A IL URMA PE CRISTOS,A TRAI IN CRISTOS SI CU CRISTOS!!!Nu conteaza Biserica apartinatoare,caci exista o singura BISERICA in care traieste si va trai in vesnicie Mantuitorul vietii noastre,ISUS CRISTOS!!!

Gata,am fugit la masa!!Pa!!
kudika_15804
Postat pe 2 Iunie 2014 21:20
urmasul apostolui petru sunt toti ce au credinta


eu sper macar sa l citesti ca sa ti dai seama despre ce vorbim ,,este spre binele tau,,iar biserica este una singura,,prin ce interpretari au adus catolicii papei sau cam indepartat de adevar,,invataturile lui hristos nu ale papei,,

citeste conciliul 1 vatican
kudika_950728
Postat pe 2 Iunie 2014 21:40
un mic citat ca sa ti dai seama

Daca papa pronunþã o hotãrâre împotriva judecãþii lui Dumnezeu atunci judecata lui Dumnezeu va trebui îndreptatã ºi schimbatã .Papa este lumina adevãrului ºi reflexia lui Papa este totul peste toate ºi pe toate le poate
kudika_950728
Postat pe 2 Iunie 2014 21:50
NOAPTE BUNA SI LINISTITA SA AVETI http://www.youtube.com/watch?v=CdDDY5nVA3A

GANDURI BUNE
kudika_956659
Postat pe 2 Iunie 2014 22:02
sa pastram pacea in sufletele noastre...http://www.youtube.com/watch?v=WQxpa17DyA8
kudika_956659
Postat pe 4 Iunie 2014 21:14
De la: kudika_950728, la data 2014-06-02 21:50:36un mic citat ca sa ti dai seama

Daca papa pronunþã o hotãrâre împotriva judecãþii lui Dumnezeu atunci judecata lui Dumnezeu va trebui îndreptatã ºi schimbatã .Papa este lumina adevãrului ºi reflexia lui Papa este totul peste toate ºi pe toate le poate



Nu,Divinitatea este Lumina,Adevarul si Viata,iar PAPA este imaginea in oglinda a LUI DUMNEZEU in totalitatea SA!!!
kudika_15804
Postat pe 5 Iunie 2014 09:15
PRIETENILOR SI AMICILOR MEI ... dar si oamenilor cu suflet bun ce trec pe aici ...http://www.youtube.com/watch?v=mbW-CfcdHPo
kudika_956659
Postat pe 5 Iunie 2014 09:56
De la: kudika_15804, la data 2014-06-05 09:15:48
De la: kudika_950728, la data 2014-06-02 21:50:36un mic citat ca sa ti dai seama

Daca papa pronunþã o hotãrâre împotriva judecãþii lui Dumnezeu atunci judecata lui Dumnezeu va trebui îndreptatã ºi schimbatã .Papa este lumina adevãrului ºi reflexia lui Papa este totul peste toate ºi pe toate le poate



Nu,Divinitatea este Lumina,Adevarul si Viata,iar PAPA este imaginea in oglinda a LUI DUMNEZEU in totalitatea SA!!!


vezi ca in incapatanarea ta continui sa te certi cu dovada in fata,,,deci papa poate sa schimbe judecata lui dumnezeu atat de mare putere are el incat depaseste puterea lui dumnezeu

iar ca tu spui ca papa este imaginea lui dumnezeu in oglinda ,,atentie in totalitatea sa nu este decat o erezie cum a fost tot conciliul 1 vatican pe care nu l ai citit iar acum te incapatanezi sa aperi ereziile pentru ca nu sti sa pierzi si sa recunosti ca e gresit


imaginea lui dumnezeu suntem toti,,,icoana lui dumnezeu pe pamant este omul,insa nici decum in totalitatea sa ,,de asta trebui sa ne invrednicim fiecare ,iar acest lucru noua ni sa oferit nu l avem de la sine precum este dumnezeu de la sine,,iar ca sa te crezi ca dumnezeu nu este decat dovada de mandrie,,satana a mai facuto,,,tot conciliul este plin de erezii
kudika_950728
Postat pe 5 Iunie 2014 10:53
de aia adevarul nu are nici o intalnire cu neadevarul,,iar aceste biserici nu se pot unii decat cand catolicii vor renunta la ereziile de al pune pe papa mai presus de dumnezeu sau de al face egal cu el
kudika_950728
Postat pe 5 Iunie 2014 10:58
www.youtube.com/watch?v=NMbEvFupbMk#t=26&hd=1
kudika_950728
Postat pe 5 Iunie 2014 11:11

MI-E GREU
Mi-e greu sa ma prefac , mi-e greu sa mint , chiar imposibil ...mi-e greu sa fiu cinica chiar daca toti ceilalti sunt ! NU imi place sa imit si nici sa lingusesc ! Sinceritatea mea evidenta ii indeparteaza uneori pe cei din jur . Dar adevaratii prieteni raman si in fata lor jos palaria!!! Aveti toata consideratia mea ! Va iubesc!
kudika_956659
Postat pe 8 Iunie 2014 19:43
http://www.youtube.com/watch?v=zmn0Gp9ZKvE
kudika_956659
Postat pe 8 Iunie 2014 19:44
ganduri ...bune si senine......http://www.youtube.com/watch?v=aJq2VAnfPtw
kudika_956659
Postat pe 9 Iunie 2014 12:19
De la: kudika_956659, la data 2014-06-09 12:19:00ganduri ...bune si senine......http://www.youtube.com/watch?v=aJq2VAnfPtw



Am iubit...

Am iubit de când mã ºtiu
Cerul verii, strãveziu,
Despletitele rãchite,
Curcubeiele pe stânci
Ori pãdurile adânci
Sub ger alb încremenite.
Mi-a fost drag pe bãrãgane
Sã vãd fetele morgane
Ori pe crestele din munte
Joc de trãsnete rotunde,
Scurgerea cocorilor,
Pacea înãlþimilor,
Semeþia pinilor
Plini de scama norilor.

Am iubit iubirea purã,
Floare roºie pe gurã
ªi în inimã arsurã,
În priviri zãpezi candide
ªi-n piept voci necontenite.

M-a înfiorat ades
Tot ce gândurile þes:
Pe al filelor polei
Dansuri repezi, legãnate,
De pe arcuri înstrunate,
Sãgetarea de idei...

Toatã-aceastã mãreþie
Ne-a fost datã din vecïe!!___NIcolae Labis


Gabriela,multumesc pentru Tudor,este o melodie superba,interpretata in stilu-i caracteristic!!!Nu este dificil sa ai ganduri bune si senine,trebuie doar sa nu iti pierzi zambetul sufletului,nu pe cel al fetei,caci acela este efemer!!!Buna ziua!!!

/www.youtube.com/watch?v=3CXKoMqcVHA&feature=youtu.be
kudika_15804
Postat pe 9 Iunie 2014 15:21
De la: kudika_15804, la data 2014-06-09 15:21:48
De la: kudika_956659, la data 2014-06-09 12:19:00ganduri ...bune si senine......http://www.youtube.com/watch?v=aJq2VAnfPtw



Am iubit...

Am iubit de când mã ºtiu
Cerul verii, strãveziu,
Despletitele rãchite,
Curcubeiele pe stânci
Ori pãdurile adânci
Sub ger alb încremenite.
Mi-a fost drag pe bãrãgane
Sã vãd fetele morgane
Ori pe crestele din munte
Joc de trãsnete rotunde,
Scurgerea cocorilor,
Pacea înãlþimilor,
Semeþia pinilor
Plini de scama norilor.

Am iubit iubirea purã,
Floare roºie pe gurã
ªi în inimã arsurã,
În priviri zãpezi candide
ªi-n piept voci necontenite.

M-a înfiorat ades
Tot ce gândurile þes:
Pe al filelor polei
Dansuri repezi, legãnate,
De pe arcuri înstrunate,
Sãgetarea de idei...

Toatã-aceastã mãreþie
Ne-a fost datã din vecïe!!___NIcolae Labis


Gabriela,multumesc pentru Tudor,este o melodie superba,interpretata in stilu-i caracteristic!!!Nu este dificil sa ai ganduri bune si senine,trebuie doar sa nu iti pierzi zambetul sufletului,nu pe cel al fetei,caci acela este efemer!!!Buna ziua!!!

/www.youtube.com/watch?v=3CXKoMqcVHA&feature=youtu.be



sunt o optimista irecuperabila scumpo , iti daruiesc niste roze si o melodie in armonie cu sufletul tau gingas!!http://www.youtube.com/watch?v=0qjXpd0qoFw
kudika_956659
Postat pe 9 Iunie 2014 15:42

dor...
umbra furisata... a unui tainic suras;

zbaterea pleoapelor, ochilor ce nu au plans,

fata luminoasa, ce in soare isi schimba culoarea,

parul lung , unduindu-se lin ca si marea ...

mana mea dreapta intinsa bland catre tine;

acea tacere prelunga ,ce ni- se cuvine...





gabriela


Duminica, 30 MARTIE 2014
kudika_956659
Postat pe 9 Iunie 2014 23:09

http://www.youtube.com/watch?v=YhuKFNWH0eo pentru acei ce isi cauta linistea sufletului...opriti-va si priviti cu atentie in inima voastra ....
kudika_956659
Postat pe 9 Iunie 2014 23:21

intrebare..

Intr-o zi Dragostea intreaba Prietenia:

"Tu de ce esti daca sunt si eu?"

Prietenia raspunde:pentru a darui un zambet

acolo unde tu pui o lacrima!

In dictionar cuvantul" prietenie"

inseamna sentimentul de simpatie , de stima,

de respect reciproc care leaga doua persoane!

Dar el nu stie sa explice;toate emotiile,imbratisarile,

zambetele, certurile, lacrimile, momentele frumoase

si mai putin frumoase pe care le traim impreuna AMICA MEA!



Sa nu mergi in fata mea:poate nu o sa ma tin dupa tine .

Sa nu mergi in spatele meu,

pentru nu stiu daca te duc pe drumul cel bun...

Mergi langa mine si vom ramane amice pentru totdeauna!

Nu credeam ca o sa ma leg asa de mult de tine!

Multumesc ca existi, esti foarte importanta pentru mine ....!
kudika_956659
Postat pe 10 Iunie 2014 11:29
Avem timp pentru toate.

Sa dormim, sa alergam in dreapta si-n stanga,
sa regretam c-am gresit si sa gresim din nou,
sa-i judecam pe altii si sa ne absolvim pe noi insine,

avem timp sa citim si sa scriem,
sa corectam ce-am scris, sa regretam ce-am scris,

avem timp sa facem proiecte si sa nu le respectam,
avem timp sa ne facem iluzii si sa rascolim prin cenusa lor mai tarziu.

Avem timp pentru ambitii si boli,
sa invinovatim destinul si amanuntele,
avem timp sa privim norii, reclamele sau un accident oarecare,
avem timp sa ne-alungam intrebarile, sa amanam raspunsurile,
avem timp sa sfaramam un vis si sa-l reinventam,
avem timp sa ne facem prieteni, sa-i pierdem,
avem timp sa primim lectii si sa le uitam dupa-aceea,
avem timp sa primim daruri si sa nu le-ntelegem.
Avem timp pentru toate.
Nu e timp doar pentru putina tandrete.
Cand sa facem si asta - murim.
Am invatat unele lucruri in viata pe care vi le impartasesc si voua !!
Am invatat ca nu poti face pe cineva sa te iubeasca
Tot ce poti face este sa fii o persoana iubita.
Restul … depinde de ceilalti.
Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie
Altora s-ar putea sa nu le pase.
Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere
Si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi
Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata
Ci PE CINE ai.
Am invatat ca te descurci si ti-e de folos farmecul cca 15 minute
Dupa aceea, insa, ar fi bine sa stii ceva.
Am invatat ca nu trebuie sa te compari cu ceea ce pot altii mai bine sa faca
Ci cu ceea ce poti tu sa faci
Am invatat ca nu conteaza ce li se intampla oamenilor
Ci conteaza ceea ce pot eu sa fac pentru a rezolva

Am invatat ca oricum ai taia
Orice lucru are doua feþe

Am invatat ca trebuie sa te desparti de cei dragi cu cuvinte calde
S-ar putea sa fie ultima oara cand ii vezi
Am invatat ca poti continua inca mult timp
Dupa ce ai spus ca nu mai poti
Am invatat ca eroi sunt cei care fac ce trebuie, cand trebuie
Indiferent de consecinte
Am invatat ca sunt oameni care te iubesc
Dar nu stiu s-o arate

Am invatat ca atunci cand sunt suparat am DREPTUL sa fiu suparat
Dar nu am dreptul sa fiu si rau

Am invatat ca prietenia adevarata continua sa existe chiar si la distanta
Iar asta este valabil si pentru iubirea adevarata

Am invatat ca, daca cineva nu te iubeste cum ai vrea tu
Nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul.
Am invatat ca indiferent cat de bun iti este un prieten
Oricum te va rani din cand in cand
Iar tu trebuie sa-l ierti pentru asta.
Am invatat ca nu este intotdeauna de ajuns sa fii iertat de altii
Cateodata trebuie sa inveti sa te ierti pe tine insuti
Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta.
Am invatat ca trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta
personalitatea
Dar ca TU esti responsabil pentru ceea ce devii
Am invatat ca, daca doi oameni se cearta, nu inseamna ca nu se iubesc
Si nici faptul ca nu se cearta nu dovedeste ca se iubesc.

Am invatat ca uneori trebuie sa pui persoana pe primul loc
Si nu faptele sale

Am invatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru
Si pot vedea ceva total diferit
Am invatat ca indiferent de consecinte
Cei care sunt cinstiti cu ei insisi ajung mai departe in viata
Am invatat ca viata iti poate fi schimbata in cateva ore
De catre oameni care nici nu te cunosc.
Am invatat ca si atunci cand crezi ca nu mai ai nimic de dat
Cand te striga un prieten vei gasi puterea de a-l ajuta.
Am invatat ca scrisul
Ca si vorbitul
Poate linisti durerile sufletesti
Am invatat ca oamenii la care tii cel mai mult
Iti sunt luati prea repede

Am invatat ca este prea greu sa-ti dai seama
Unde sa tragi linie intre a fi amabil, a nu rani oamenii si a-ti sustine parerile.

Am invatat sa iubesc
Ca sa pot sa fiu iubit.

Octavian Paler.
-Iulya
Postat pe 10 Iunie 2014 11:54
FA-ti timp...http://www.youtube.com/watch?v=ZVDm9_ftf5c

Lasati-va surprinsi de viata!
“Draga mea, unde te grabesti? Tot acolo ajungem cu totii!”. Acestea sunt cuvintele cu care bunica mea obisnuia sa imi incetineasca ritmul, atunci cand al meu il intrecea pe al ei. Evident, nu ii dadeam ascultare si o priveam amuzata. Se misca incet, prea incet pentru mine si parea ca se bucura de tot ceea ce facea: muncea cu sarg si pe indelete, se ruga soptit si cu umilinta, dormea linistit si impaciuitor...
Si mi-am dat seama ca, prin vorbele si prin comportamentele ei, nu facea decat sa ceara timp de A FIINTA, un timp pe care eu mi-l refuzam prin graba mea de A AVEA, de A FACE totul ACUM. Am gasit, apoi, frumoasa poezie de mai sus si m-am bucurat citind-o si recitind-o. Este veche, dar atat de actuale indemnurile ei: sa privim lumea si oamenii in care si cu care traim, sa ne ascultam sufletul si sa ni-l vindecam, sa ne intoarcem in sanul familiei, sa iubim natura si sa fim milostivi cu cei mai mici decat noi, sa invatam, sa ne dezvoltam continuu si sa urmam adevarul si frumosul in toate formele. Iar cel mai profund indemn il gasim la final, unde ni se reaminteste ca viata are, cu siguranta, un sens si ca e in puterea noastra sa il descoperim, sa il construim, sa il traim. Iar acum, daca ma mai grabesc uneori, imi amintesc de spusele bunicii: “Mai incet, mai incet FETITA! Tot acolo ajungem cu totii.” Si pe langa aceasta consider ca mai conteaza si cum ajungem acolo.
kudika_956659
Postat pe 10 Iunie 2014 12:00
Excelent doamnelor Iulya si Gabriela,postarile voastre sunt o bogatie literara!!Va multumesc!!

Pentru voi toti!!

" Adevãratele comori ale unui om se aflã în sufletul sãu... sunt toate sentimentele frumoase, forþa cu care se ridicã ori de câte ori viaþa îl îngenuncheazã, spiritul liber, bunãtatea, generozitatea cu care împarte tot ce are mai bun ºi mai frumos, credinþa ºi iubirea cu care se dãruieºte lumii... Iar fãrã aceste comori, pânã ºi cei mai bogaþi oameni sunt foarte, foarte sãraci..."____IRINA BINDER

www.youtube.com/watch?v=TDr0h0C0Rh0
kudika_15804
Postat pe 10 Iunie 2014 12:06
De la: kudika_15804, la data 2014-06-10 12:06:19Excelent doamnelor Iulya si Gabriela,postarile voastre sunt o bogatie literara!!Va multumesc!!

Pentru voi toti!!

" Adevãratele comori ale unui om se aflã în sufletul sãu... sunt toate sentimentele frumoase, forþa cu care se ridicã ori de câte ori viaþa îl îngenuncheazã, spiritul liber, bunãtatea, generozitatea cu care împarte tot ce are mai bun ºi mai frumos, credinþa ºi iubirea cu care se dãruieºte lumii... Iar fãrã aceste comori, pânã ºi cei mai bogaþi oameni sunt foarte, foarte sãraci..."____IRINA BINDER

www.youtube.com/watch?v=TDr0h0C0Rh0

foarte adevarat http://www.youtube.com/watch?v=PaMkaFpm9Xw
kudika_956659
Postat pe 10 Iunie 2014 12:11
Si totusi ,in putinul timp pe care-l avem , ne facem timp sa intram si pe kudika incep sa devin dependenta stiti cumva un remediu ? Voi sunteti de vina
O zi frumoasa va doresc
-Iulya
Postat pe 10 Iunie 2014 12:14
De la: -Iulya, la data 2014-06-10 12:14:36Si totusi ,in putinul timp pe care-l avem , ne facem timp sa intram si pe kudika incep sa devin dependenta stiti cumva un remediu ? Voi sunteti de vina
O zi frumoasa va doresc



Asemenea,doamna draga!!! Remediu???Nu exista in viata sufletelor bogate!!

http://www.youtube.com/watch?v=Ya-ekUD4yTk
kudika_15804
Postat pe 10 Iunie 2014 12:17
De la: kudika_956659, la data 2014-06-10 12:11:52
De la: kudika_15804, la data 2014-06-10 12:06:19Excelent doamnelor Iulya si Gabriela,postarile voastre sunt o bogatie literara!!Va multumesc!!

Pentru voi toti!!

" Adevãratele comori ale unui om se aflã în sufletul sãu... sunt toate sentimentele frumoase, forþa cu care se ridicã ori de câte ori viaþa îl îngenuncheazã, spiritul liber, bunãtatea, generozitatea cu care împarte tot ce are mai bun ºi mai frumos, credinþa ºi iubirea cu care se dãruieºte lumii... Iar fãrã aceste comori, pânã ºi cei mai bogaþi oameni sunt foarte, foarte sãraci..."____IRINA BINDER

www.youtube.com/watch?v=TDr0h0C0Rh0

foarte adevarat http://www.youtube.com/watch?v=PaMkaFpm9Xw



Nu este meritul meu,dar iti multumesc!!!



www.youtube.com/watch?v=yzlUQkE5WjU
kudika_15804
Postat pe 10 Iunie 2014 12:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna...! 13 De la: kudika_nikole 14 Decembrie 2011 22:19
'nesuportatorii' de critici... 1 De la: iulia_little 14 Martie 2008 10:36
Ce credeti despre calugari? 52 De la: kudika384511 16 Aprilie 2011 20:00
Casuta de gradina Kevin 4x5 m 1 De la: kudika381516 5 Aprilie 2011 14:46
fani depeche mode? 35 De la: Lillix 15 Iulie 2009 11:51