prieteni sau amici...?

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent prieteni sau amici...?: (5 din 1 vot)

Pagini: << 1 2 3 4 5 >> Sari la pagina:
kudika_956659 Avatarul lui kudika_956659

2768 mesaje
Oras: bucuresti

De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-05-04 18:01:44

multumesc prietene , o zi si o viata frumoasa sa ai ! cu drag
Raporteaza abuz de limbaj
GABRIELA

2768 mesaje

Confesiune

Am s-i spun de ce zmbesc,
C vreau s-auzi tot ce gndesc,
N-am s mint, i spun de bine...
Da, drag prieten, e despre tine.

tiu c acum citeti atent,
Chiar dac sunt absent,
Cci m-nelegi, nu eti oricine,
Iar tot ce-i scris e scris de mine.

nti de toate, i mulumesc,
Am mncat, deci nu glumesc,
i mulumesc c tii s-ajui,
Mulumesc c m asculi.

E greu, cnd spun ce simt cuiva,
Devin nesigur, i nu a vrea,
Dar vreau s tii de ce zmbesc,
Vreau s tii tot ce gndesc.

poezie de Andrei Tudora
GABRIELA

2768 mesaje

de la Curcubeu....
pentru prieteni, oamenii cu suflet bun din viata mea
Cu totii avem un PRIETEN bun !
Ai obosit, simti cum ti se inmoaie genunchii si ai senzatia ca o sa te prabusesti. O mana te cuprinde, te ridica si te ajuta sa continui - e un PRIETEN.
Lacrimile iti ineaca ochii. O mana calda ti le sterge si cu o imbratisare si cateva vorbe bune, iti readuce zambetul pe buze - e un PRIETEN.
Razi, tipi, sari in sus de fericire. O alta gura rade si tipa odata cu tine - e un PRIETEN.
Ai reusit sa-ti indeplinesti cel mai mare vis. Cineva este fericit pentru tine si se bucura alaturi de tine - e un PRIETEN.
Esti nervos, agitat. O voce blanda te linisteste - e un PRIETEN.

Nu, nu sunt persoane diferite pentru fiecare situatie. Este acelasi om. Doar un PRIETEN poate fi alaturi de tine si cand esti fericit... si cand esti trist, fara speranta, furios, epuizat!!!

cu drag
GABRIELA

2768 mesaje

PENTRU OAMENII CU SUFLET MARE PE CARE AM ONOAREA DE AI NUMI PRIETENI !www.youtube.com/watch?v=_JQiEs32SqQ
GABRIELA

2768 mesaje

pentru cei dragi sufletului ....www.youtube.com/watch?v=Uu6EloawB14

o duminica de vis !
GABRIELA

2768 mesaje

GANDURI FRUMOASE...pentru toti oamenii dragi sufletului meu , fie ei prieteni sau amici www.youtube.com/watch?v=PoRr8CScK7o
GABRIELA

2768 mesaje

pentru prieteni dar nu numai ... bucurati-va de viata !....www.youtube.com/watch?v=qMuKw1NYpjs
GABRIELA
Fosta membra Kudika.ro
De la: kudika_956659, la data 2014-05-30 19:52:45pentru prieteni dar nu numai ... bucurati-va de viata !....www.youtube.com/watch?v=qMuKw1NYpjs[/quote]

www.youtube.com/watch?v=8MKCRE0K52I

2768 mesaje

multumesc draga mea ...!
GABRIELA

2768 mesaje

un inceput de saptamana asa cum va doriti voi dragi prieteni www.youtube.com/watch?v=aPqxwKy2PN8&list=PLz3hCZt1c68KTkEVtkA5C9...
GABRIELA
Fosta membra Kudika.ro
cunostinte

2768 mesaje

te repeti , ai mai spus-o !daca in sufletul tau nu e loc pentru oameni speciali , nu generaliza !las-o asa ...zi buna sa ai !

www.youtube.com/watch?v=bHUH8cP7p90 prietenilor mei de suflet !gandurile bune pentru voi !
GABRIELA
Fosta membra Kudika.ro
pai sa fie oameni speciali trebui sa i cunosti cel putin personal

2768 mesaje

deacord cu tine , de data asta , cine te impiedica sa cunosti oamenii si in timp sa ti-i faci prieteni , faptul ca tu personal te-ai fript sau neincrederea generala ...??/ daca incetezi mishtoul si iti deschizi ochii si sufletul s-ar putea sa fii surprins in mod placut desigur!
GABRIELA
Fosta membra Kudika.ro
pai esti de acord cu mn dar zici xa ai prieteni de suflet aici pe care totusi nu i cunosti

2768 mesaje

da dar sunt oameni , educati , politicosi, sinceri , deschisi si instruiti ... adica nu obosesc dupa o pagina citita.oameni care isi argumenteaza punctele de vedere, dar tin cont si de parerea ta personala !oameni care iti ofera credit moral !!oameni care te apreciaza dar fara sa te linguseasca !sunt cam multe nuante nu stiu daca le prinzi ...? ciao o zi frumoasa !
GABRIELA
Fosta membra Kudika.ro
si cu toate astea nu i cunosti,,,vorbe pot spune multi

2768 mesaje

Stii ceva George , poti sta 30 de ani langa cineva , zi de zi si ceas de ceas si sa nu stii cine este cu adevarat ....decat intr-un moment cand ISI ARUNCA MASCA JOS .... si descoperi ca ai trait intr-o mare minciuna !In viata de zi cu zi intanlim oameni buni si mai putin buni , este un risc ASUMAT SA INTINZI SAU NU MANA CUIVA SI SA FIE UN SUFLET DEOSEBIT!!!!!!!! PE CARE NU IL PUTEAI INTANLI LA PIATA SAU LA BANCKA CAND ITI PLATESTI RATELE ... MAI LASI SI INTUITIA SA LUCREZE IN FAVOAREA TA ! SAU NU !
GABRIELA

2768 mesaje

www.youtube.com/watch?v=bpwYxfAnN9g... Pentru ingerii deghizati in prieteni ....
GABRIELA
Fosta membra Kudika.ro
tokmai,,cu atat mai mult nu i poti spune prieten cuiva pe care nici nu l cunosti
kudika_15804 Avatarul lui kudika_15804

41840 mesaje

De la: kudika_956659, la data 2014-06-02 19:33:06Stii ceva George , poti sta 30 de ani langa cineva , zi de zi si ceas de ceas si sa nu stii cine este cu adevarat ....decat intr-un moment cand ISI ARUNCA MASCA JOS .... si descoperi ca ai trait intr-o mare minciuna !In viata de zi cu zi intanlim oameni buni si mai putin buni , este un risc ASUMAT SA INTINZI SAU NU MANA CUIVA SI SA FIE UN SUFLET DEOSEBIT!!!!!!!! PE CARE NU IL PUTEAI INTANLI LA PIATA SAU LA BANCKA CAND ITI PLATESTI RATELE ... MAI LASI SI INTUITIA SA LUCREZE IN FAVOAREA TA ! SAU NU !

EXACT!!!!Si acest adevar merge pana la profunzimea vietii de cuplu,nu numai in relatiile de prietenie!!!Bine punctat,draga mea!!!
Now is me,who's next!!
Fosta membra Kudika.ro
intradevar lui curcubeu cred ca i pot spune prietena,,,,nu i asa curcubeu?/

41840 mesaje

De la: kudika_950728, la data 2014-06-02 19:37:17tokmai,,cu atat mai mult nu i poti spune prieten cuiva pe care nici nu l cunosti

Orice relatie de prietenie adevarata debuteaza cu o empatie emotionala si afectiva intre doua sau mai multe persoane,dar care sunt percepute la nivel energetic,superior oricarui nivel de cunoastere fizica!!!Se pun in discutie aparitia unei comuniuni spirituale fara egal intre acele persoane si un transfer energetic simtit si trait doar cu acea parte a inimii ,care este deschisa spre o relatie de prietenie!!Distanta existenta la inceput este treptat diminuata,chiar eliminata ,in urma cunoasterii si aprofundarii relatiei respective,daca exista cel putin un punct de tangenta intre caracterele,temperamentele si nevoile fizice si spirituale ale celor in cauza!!Exista afinitati,care merg pana la accelerarea simturilor si a reactiilor celor implicati!!!Prietenia este,de multe ori,pionierul in transformarea ei intr-o frumoasa si unica poveste de dragoste,atunci cand vorbim de sexe diferite!!!
Now is me,who's next!!

41840 mesaje

De la: kudika_950728, la data 2014-06-02 19:43:21intradevar lui curcubeu cred ca i pot spune prietena,,,,nu i asa curcubeu?/

Numai cine mi-a atins inima poate fi considerat prietenul sau prietena mea!!! Tu esti unul dintre colegii mei de forum ,si mai este multa cale de parcurs pana cand vei putea fi numit prietenul meu!!!
Now is me,who's next!!
Fosta membra Kudika.ro
si crezi ca ai dezcoperit vreo noua planeta curcubeu??

asa cum am zis,,cunostinte,,sa fi prieten cu cineva implica mult mai multe,,cel ptn macar sa l cunosti
Fosta membra Kudika.ro
De la: kudika_15804, la data 2014-06-02 19:49:42
De la: kudika_950728, la data 2014-06-02 19:43:21intradevar lui curcubeu cred ca i pot spune prietena,,,,nu i asa curcubeu?/

Numai cine mi-a atins inima poate fi considerat prietenul sau prietena mea!!! Tu esti unul dintre colegii mei de forum ,si mai este multa cale de parcurs pana cand vei putea fi numit prietenul meu!!!

sa fi prieten cu cineva nu inseamna sa i canti in struna curcubeu,,ti am vorbit de multe ori urat si mi cer scuze din nou,,dar crede ma cel mai bun prieten al tau eunt eu

41840 mesaje

De la: kudika_950728, la data 2014-06-02 19:52:35
De la: kudika_15804, la data 2014-06-02 19:49:42

sa fi prieten cu cineva nu inseamna sa i canti in struna curcubeu,,ti am vorbit de multe ori urat si mi cer scuze din nou,,dar crede ma cel mai bun prieten al tau eunt eu

Chiar?????Poti renunta la tine pentru mine,caci aceasta inseamna prietenia??????? Nu este vorba de "cantat in struna",nici pe departe,sa stii un lucru,adevaratii prieteni sunt cei care se "razboiesc" pentru o idee,un ideal,o convingere personala,atunci cand parerile lor nu sunt convergente,DAR fara ofense,ci cu multa toleranta si intelegere!!!Si sa-ti mai spun ceva,nu exista notiunea de "cel mai bun prieten",caci nu este valabila pentru ca cel mai bun prieten al fiecarei persoane este insasi acea persoana,in toata complexitatea ei!!!Si faptul ca mi-ai adus jigniri fara motivatie de foarte multe ori a spus,intotdeauna,totul despre tine si mai nimic despre mine!!!
Now is me,who's next!!
Fosta membra Kudika.ro
renunt,,ti am zis ca s cel mai bun prieten al tau

vezi ce faci cu,conciliul 1 vatican

41840 mesaje

De la: kudika_950728, la data 2014-06-02 20:08:11renunt,,ti am zis ca s cel mai bun prieten al tau

vezi ce faci cu,conciliul 1 vatican

Bine faci,vezi ca poti fi si intelept?????

Ce legatura exista intre tine si evenimentul din viata Bisericii Catolice din anii 1800????Este un eveniment religios istoric,de o mare importanta in viata crestinilor catolici si nu numai,caci multe dintre cultele crestine s-au dezvoltat si din trunchiul Bisericii Catolice, sora cu cea Ortodoxa!!!Te referi la infailibilitatea Papei???Da,este adevarat!!!!
Now is me,who's next!!
Fosta membra Kudika.ro
nu exista decat o biserica,,iar sectele nu cultele sau dezvoltat din catolicism in majoritate,,,

eu nu am nici o legatura tu ar trebui sa ai ca ci tu esti catolica,,papa nu este nici decum infailibil,,ai face bn sa zitesti ce zice conciliul 1 vatican pentru cultura ta,papa este pus pe aceiasi treapta cu hristos
Pagini: << 1 2 3 4 5 >> Sari la pagina: