Setari Cookie-uri

crestin vs musulman

De la: -Iulya, la data 2014-07-15 23:24:24Masalah


te iubesc si eu iulio
kudika_950728
Postat pe 15 Iulie 2014 23:31
De la: kudika_950728, la data 2014-07-15 23:31:30
De la: -Iulya, la data 2014-07-15 23:24:24Masalah


te iubesc si eu iulio

Mi-a fost dor de tine
Sunt multe de spus pe tema aceasta pe care tu insisti dar...este de preferat sa ne
-Iulya
Postat pe 15 Iulie 2014 23:34
pai sunt multe si e de preferat sa fie spuse,,,mohamed a fost un fals profet islamul este o falsa religie,
kudika_950728
Postat pe 15 Iulie 2014 23:37
www.youtube.com/watch?v=LfX4SXOxbUc&hd=1
kudika_950728
Postat pe 15 Iulie 2014 23:40
Ehe uite asa si ei zic de noi ca Isus nu a fost fiul lui D-zeu , ci un simplu om .....iar Maria ,zic tot ei ca nu a fost fecioara....
deci eu nu vad rostul de a dezbate dupa bunul nostru plac astfel de teme.
-Iulya
Postat pe 15 Iulie 2014 23:48
iulio noi nu dezbatem dupa bunul plac ci dupa ce zic scripturile,,daca nu te uiti la filmulete nu interpreta

ei nu zic ca a fost un simplu om ci doar un profet,,iar maria zic ca a fost fecioara insa nu stiu sa si raspunda de ce ,,nu stiu sa si raspunda dc hristos si nu mahomed sau altcineva sa nascut din fecioara,,nu stiu sa si raspunda la multe pentru ca coranul ii invata ca invataturile de baza este tora si evangheliile insa ei zic acum ca sunt corupte pai noi avem copii identice dupa tora din timpul lui mohamed si evanghelii si sunt identice cu cele de azi,,nimic nu a fost corupt,,deci daca ei cred ca biblia e corupta cum sa i indemne alah sa creada in ceva corupt inseamna ca intreaga lor invatatura este corupta,,ni sa zis sa avem grija la falsii profeti ca vin imbracati in piei de și si o sa i cunoastem dupa fructele lor,,asa sa intamplat si cu islamul a incercat sa ia cu binisorul omul ca altfel nu reusea si din pacate a reusit ca oamenii nu s atenti
kudika_950728
Postat pe 16 Iulie 2014 00:05
Musulmanii considerã cã toți profeții și trimișii lui Dumnezeu sunt egali !

Trimiși importanți sunt considerați Adam, Noe (Nūh), Avraam (Ibrāhim), Moise (Mūsā), Iisus (Isā) și Muhammad, toți fãcând parte dintr-o succesiune de oameni cãlãuziți de Dumnezeu. Islamul cere credincioșilor sã accepte cea mai mare parte a profeților iudeo-creștini, fãrã sã facã distincții între ei: "Trimisul a crezut în ceea ce a fost pogorât asupra sa de la Domnul sãu. El, laolaltã cu credincioșii, au crezut în Dumnezeu, în îngerii Sãi, în trimișii Sãi. 'Noi nu facem deosebire între trimișii Sãi'. Și ei au spus: 'Ascultãm și ne supunem!' (Coranul,II, 285) În Coran sunt menționați 25 de profeți.

Atunci cine ne da noua dreptul sa-l renegam pe Mohamed al lor ?? Hai raspunde-mi

Ti-am zis ce era de preferat dar tu-ti bati capul cu Mohamed
-Iulya
Postat pe 16 Iulie 2014 00:12
iulio din nou vorbesti de niste lucruri ce nu le cunosti,,,
ei spun asta pentru ca copie biblia deci inclusiv profetii ei ,,pricepiiiiiiii???nu e vreo noutate,insa spun ca totusi biblia e corupta pentru ca religia lor falsa sa prospere,,mahomed a fost un fals profet la care hristos ti a zis sa ai grija,,deci hristos iti da dreptul sa l renegi pe mhomed si binenteles religia lor care ti zice ca hristos nu a inviat nu a murit pe cruce si nu a fost dumnezeu,,

fructele lui mahomed,,se insoara cu un copil

le zice musulmanilor ca au voie sa aiba 4 neveste,,desi el avea dreptul sa aiba mai multe ca asa i ziceau revelatiile,,

iti permite casatoria temporara,,prostitutia

iti zice ca evrei si crestini trebui sa plateasca taxa ca sunt de alta religie,,

iti zice sa lupti impotriva evreilor si crestinilor pana acestia devin musulmani,,,sa luptiiiiii impotriva lor


si multe altele iulio,,te a atentionat hristos de astfel de oameni
kudika_950728
Postat pe 16 Iulie 2014 00:28
Si hai sa-ti mai zic ceva , am colege si colegi de reigie musulmana , nu sunt fanatici , nu desconsidera alte religii ,depinde si la ei ca si la noi de fanatismul fiecarui individ in parte , axat pe relegie ce o percepe ca a lui este singura religie adevarata.

Fanatismul religios transforma religia intr-un razboi.

Cei ce cred in D-zeu , indiferent in ce religie s-au nascut , isi respecta religia , respectand si religiile altora !

Avem un singur Dumnezeu pt toti, indiferent in ce limba este denumit si indiferent de povestea diferita a fiecarei religii ...tot acolo ajungem ...UN D-ZEU PT TOTI !
-Iulya
Postat pe 16 Iulie 2014 00:35
De la: kudika_950728, la data 2014-07-16 00:28:53iulio din nou vorbesti de niste lucruri ce nu le cunosti,,,
ei spun asta pentru ca copie biblia deci inclusiv profetii ei ,,pricepiiiiiiii???nu e vreo noutate,insa spun ca totusi biblia e corupta pentru ca religia lor falsa sa prospere,,mahomed a fost un fals profet la care hristos ti a zis sa ai grija,,deci hristos iti da dreptul sa l renegi pe mhomed si binenteles religia lor care ti zice ca hristos nu a inviat nu a murit pe cruce si nu a fost dumnezeu,,

fructele lui mahomed,,se insoara cu un copil

le zice musulmanilor ca au voie sa aiba 4 neveste,,desi el avea dreptul sa aiba mai multe ca asa i ziceau revelatiile,,

iti permite casatoria temporara,,prostitutia

iti zice ca evrei si crestini trebui sa plateasca taxa ca sunt de alta religie,,

iti zice sa lupti impotriva evreilor si crestinilor pana acestia devin musulmani,,,sa luptiiiiii impotriva lor


si multe altele iulio,,te a atentionat hristos de astfel de oameni


Da cunosc aceste lucruri despre Mohamed si restul precizate de tine , dar exista si altfel de oameni care-si percep religia cu credinta in D-zeu , si chiar cei din aceasta religie , accepta faptul de a fi credinciosi religiei in care s-au nascut , alegand ceea ce este bun !

Si in religia ortodoxa exista cate ceva care nu este poate tocmai de respectat, dar se poate trece peste.
-Iulya
Postat pe 16 Iulie 2014 00:42
iulio sa ti zic ceva ,,aia fanatici din pacate isi cunosc religia,,dc din pacate pentru ca religia lor le spune sa i forteze pe cei de alta religie spre marginea drumului si sa lupte impotriva lor,,aceasta este religia lor pot ezista o gramada oameni buni sa nu crezi ca putea exista vreun islam daca nu lua oamenii cu binisorul ca si sectele,,ai un singur dumnezeu in trinitate ,din care face parte si hristos,,cei care zice ca au un singur dumnezeu iar hristos nu este dumnezeu nu cred ca au un singur dumnezeu pentru ca nu este cel real,,tu vezi de religia ta nu lua appararea altora care ti o reneaga
kudika_950728
Postat pe 16 Iulie 2014 00:44
De la: -Iulya, la data 2014-07-16 00:42:22
De la: kudika_950728, la data 2014-07-16 00:28:53iulio din nou vorbesti de niste lucruri ce nu le cunosti,,,
ei spun asta pentru ca copie biblia deci inclusiv profetii ei ,,pricepiiiiiiii???nu e vreo noutate,insa spun ca totusi biblia e corupta pentru ca religia lor falsa sa prospere,,mahomed a fost un fals profet la care hristos ti a zis sa ai grija,,deci hristos iti da dreptul sa l renegi pe mhomed si binenteles religia lor care ti zice ca hristos nu a inviat nu a murit pe cruce si nu a fost dumnezeu,,

fructele lui mahomed,,se insoara cu un copil

le zice musulmanilor ca au voie sa aiba 4 neveste,,desi el avea dreptul sa aiba mai multe ca asa i ziceau revelatiile,,

iti permite casatoria temporara,,prostitutia

iti zice ca evrei si crestini trebui sa plateasca taxa ca sunt de alta religie,,

iti zice sa lupti impotriva evreilor si crestinilor pana acestia devin musulmani,,,sa luptiiiiii impotriva lor


si multe altele iulio,,te a atentionat hristos de astfel de oameni


Da cunosc aceste lucruri despre Mohamed si restul precizate de tine , dar exista si altfel de oameni care-si percep religia cu credinta in D-zeu , si chiar cei din aceasta religie , accepta faptul de a fi credinciosi religiei in care s-au nascut , alegand ceea ce este bun !

Si in religia ortodoxa exista cate ceva care nu este poate tocmai de respectat, dar se poate trece peste.


eronat nu exista nimic de acest gen

cum sa ti percepi religia cu credinta daca relia iti zice sa lupti impotriva celor de alte religii si sa i pui sa ti plateasca taxa,,,jizia

oamenii traiesc in aceasta religie din traditia lor insa daca si deschid ochi cu adevarat cea ce e greu oricine poate vedea ca este una falsa
kudika_950728
Postat pe 16 Iulie 2014 00:48
Ai expus pe la inceput cateva documentare, eu am vizionat doua iar unul m-a infiorat ....stii de ce ...pt ca ceea ce am vizualizat , NU era vorba de religie , ci de fanatism !!!Oameni bolnavi ce percep religia total gresit !!!

Fanatismul este o obsesie, ºi apare atunci cînd crezi cã convingerile tale trebuie manifestate cît mai radical. Fanatismul este o extremã a religiei ºi este caracteristicã pentru toate religiile lumii. Dumnezeu ne îndeamnã sã ne iubim unii pe alþii, dar nu sã acþionãm într-un mod violent !!

O altã caracteristicã a fanatismului este sã nu ºtii în ce crezi, dar în acelaºi timp sã fii cu trup ºi suflet pentru acea Idee !

Deci nu-mi zice mie ca fanaticii isi cunosc religia !!! Au o Idee fixa si atata tot.
-Iulya
Postat pe 16 Iulie 2014 00:52
ma culc sanatate,,nu mai scrie daca nu cunosti,,uitate la filmulete ca mai inveti cate ceva
kudika_950728
Postat pe 16 Iulie 2014 00:53
De la: -Iulya, la data 2014-07-16 00:52:29Ai expus pe la inceput cateva documentare, eu am vizionat doua iar unul m-a infiorat ....stii de ce ...pt ca ceea ce am vizualizat , NU era vorba de religie , ci de fanatism !!!Oameni bolnavi ce percep religia total gresit !!!

Fanatismul este o obsesie, ºi apare atunci cînd crezi cã convingerile tale trebuie manifestate cît mai radical. Fanatismul este o extremã a religiei ºi este caracteristicã pentru toate religiile lumii. Dumnezeu ne îndeamnã sã ne iubim unii pe alþii, dar nu sã acþionãm într-un mod violent !!

O altã caracteristicã a fanatismului este sã nu ºtii în ce crezi, dar în acelaºi timp sã fii cu trup ºi suflet pentru acea Idee !

Deci nu-mi zice mie ca fanaticii isi cunosc religia !!! Au o Idee fixa si atata tot.



serios???pai tu nu pricepi ca asta le zice coranul????????asta le zice ca ti place tie sau nu sa lupte impotriva celor ce nu sunt musulmani sa i puna sa plateasca taxa ca nu sunt musulmani,,eu nu zic ca neaparat teroristi insa uitate in siria ce se intampla cum sunt prigoniti crestinii
kudika_950728
Postat pe 16 Iulie 2014 00:57
Stiu ca in tarile musulmane , crestinii fiind in minoritate sunt tratati rau .
Noapte buna , dragul meu filozof merg la culcare ca devin si eu o mare filozofita
-Iulya
Postat pe 16 Iulie 2014 01:02
din pacate iulio este mai mult decat un tratament rau si nu este vorba de minoritate ca nimeni nu cred ca le face asa ceva in occident unde cu totii se dux

www.razbointrucuvant.ro/recomandari/tag/prigoana-crestinilor/
kudika_950728
Postat pe 17 Iulie 2014 22:26
nu mai citesc nimic din ceea ce expui !
Ti-am explicat ca sunt fanatici bolnavi !!

Ai cautat mult articolul cu poza respectiva ?!!
Ti-am zis ca se stiu aceste treburi , nu esti singurul care le citesti , dar de ce trebuie sa le tii vii zi de zi.....te-ai indocrinat de fanatismul altora
-Iulya
Postat pe 17 Iulie 2014 22:48
*indoctrinat*
-Iulya
Postat pe 17 Iulie 2014 22:49
ma iulio ,sunt lucruri ce se intampla in tari musulmane in siria sunt OMORATIIIIIIIIIIIIIII CRESTINIIII ca sunt de alta religie,,cu cine te certi tu cu mn sau ti apararea celor fara de aparare??documenteaza te sa vezi ce se intampla acolo
kudika_950728
Postat pe 17 Iulie 2014 22:54
imi zici ca sunt fanatici,.,asta nu i decat un slogan la moda ca totusi crestini sunt intelegatori in tarile lor nu stiu daca ai sa vezi asa libertate precum au ei in tarile crestine ca de aia vin in aceste tari in afara de saracie
kudika_950728
Postat pe 17 Iulie 2014 22:57
De la: kudika_950728, la data 2014-07-17 22:54:57ma iulio ,sunt lucruri ce se intampla in tari musulmane in siria sunt OMORATIIIIIIIIIIIIIII CRESTINIIII ca sunt de alta religie,,cu cine te certi tu cu mn sau ti apararea celor fara de aparare??documenteaza te sa vezi ce se intampla acolo


Sunt de partea celor fara aparare.
Nu te inteleg pe tine, crezi ca daca vorbim vrute si nevrute pe tema asta , se rezolva ceva ? bati apa-n piua
Asta se intampla de cand e lumea dar nimeni nu poate face nimic impotriva celor rai , care se folosesc de religie si nu vor realiza niciodata ca sunt bolnavi de rautate .
-Iulya
Postat pe 17 Iulie 2014 22:59
nu intelegi nici acum,,,in cazul lor relia este una falsaaaaaaaaaaaaaaa
kudika_950728
Postat pe 17 Iulie 2014 23:14
-Iulya
Postat pe 17 Iulie 2014 23:17
Si ce este de facut ? Ai tu o solutie ?
-Iulya
Postat pe 17 Iulie 2014 23:19
De la: -Iulya, la data 2014-07-17 23:19:14Si ce este de facut ? Ai tu o solutie ?

eu nu am nici o solutie,,nu mai crede ca e vreo egalitate intre religii si alte chestii de genul cum ti se promoveaza,,religia si deci adevarul nu poate fi decat unul singur
kudika_950728
Postat pe 17 Iulie 2014 23:24
Imi faci capul biblie si alte coranuri stii ce ...ma duc sa ma culc , noapte buna cand te lasi de treburile astea asa zise religioase , anunta-ma
-Iulya
Postat pe 17 Iulie 2014 23:29
De la: -Iulya, la data 2014-07-17 23:29:00Imi faci capul biblie si alte coranuri stii ce ...ma duc sa ma culc , noapte buna cand te lasi de treburile astea asa zise religioase , anunta-ma


tu lasa vrajelile si fa un cuplu cu mn
kudika_950728
Postat pe 17 Iulie 2014 23:36
De la: kudika_950728, la data 2014-07-17 23:36:32
De la: -Iulya, la data 2014-07-17 23:29:00Imi faci capul biblie si alte coranuri stii ce ...ma duc sa ma culc , noapte buna cand te lasi de treburile astea asa zise religioase , anunta-ma


tu lasa vrajelile si fa un cuplu cu mn
NEGRUTTTT
Postat pe 17 Iulie 2014 23:38
De la: kudika_950728, la data 2014-07-17 23:36:32
De la: -Iulya, la data 2014-07-17 23:29:00Imi faci capul biblie si alte coranuri stii ce ...ma duc sa ma culc , noapte buna cand te lasi de treburile astea asa zise religioase , anunta-ma


tu lasa vrajelile si fa un cuplu cu mn


Sa fac un cuplu cu tine nici prin gand nu-mi trece , tu ma inveti numai prostii .
-Iulya
Postat pe 18 Iulie 2014 17:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
inscriu reprezentanti oriflame=cititi va rog 1 De la: kudika198911 23 Iunie 2010 00:01
Counter-Strike website server 1 De la: csbestial 20 Decembrie 2008 00:40
Cadouri de Craciun 2 De la: Full_Metal_Jacket 23 Decembrie 2009 12:20
probleme cu mama prietenului meu 3 De la: kudika1993 9 Mai 2010 17:38
cele mai bune spitale private din bucuresti 13 De la: kudika356404 21 Ianuarie 2011 23:02