Setari Cookie-uri

Am nevoie de sfatul unei femei mature.

Este timpul sa-ti oferi o pauza de analiza si meditatie in ce priveste starea ta sufleteasca.....ai timp sa faci de toate.La anii tai nu trebuie sa exagerezi cu legatul la cap...cine te iubeste il gasesti langa tine si peste ani.
kudika468670
Postat pe 27 Aprilie 2014 17:44
De la: cristina55, la data 2014-04-27 17:20:23La varsta pe care o ai , nu se pune problema unei relatii (de durata).In primul rand trebuie sa te gandesti la invatatura astfel incat sa ai un serviciu care sa-ti asigure independenta financiara , apoi te poti gandi si la o relatie definitive (de lunga durata)


si la varsta ei sa intelegem ca se recomanda relatiile de scurta durata
kudika_950728
Postat pe 27 Aprilie 2014 17:48
Vad ca stii singura raspunsul la intrebare. Daca nu-l iubesti pe niciunul ce rost are sa mai continui. Tu stii ce vrei urmeaza-ti visul restul v-a veni pe parcurs poate nu ti-a venit timpul. Daca stii ce vrei si esti hotarata vei obtine ceea ce doresti. Destinul tau este altul, si te va gasi el.
Cristian_Deaconu_1
Postat pe 27 Aprilie 2014 17:51
Cred ca se va descurca singura. So..fara sfaturi .
Coco_2
Postat pe 4 Mai 2014 08:57
De la: Coco_2, la data 2014-05-04 08:57:26Cred ca se va descurca singura. So..fara sfaturi .


Sfaturile i se dau pentru ca le-a cerut.Ca va face tot ce o taie capul e evident.
Arno_28
Postat pe 4 Mai 2014 10:08
femei mature... de parca ar fi vreodata cineva suficient de matur in dragoste..parerea mea e sa faci cum iti doresti si cum iti zice inima .. si sa nu iti pese de parerea lumii, oricum lumea vorbeste indiferent ce ai face,nu ai sa o poti multumi niciodata. important e sa faci cum vrei sa nu regreti mai tarziu, sa te intrebi ce ar fi fost daca?..nu iti mai fa giji ce vei face cu cariera si asa mai departe.. bucurate de prezent, ce va fi pe viitor vei vedea cum o scoti la capat. Bucurate acum de viata ca mai incolo vin alte probleme
kudika331136
Postat pe 4 Mai 2014 11:07
Draga mea,
La varsta pe care o ai, concentreaza-te in principal pe studiu.
Lupta sa ai cariera la care visezi.
Asta nu exclude bucuriile pe care ti le aduce dragostea.
In privinta deciziei amoroase, numai sufletul tau iti poate raspunde. Ai viata inainte. Cel mai important este sa fii cinstita fata de tine si fata de ceilalti.
Daca nu iti este bine langa profesor, incheie relatia. Fii ferma, nu ceda in fata lacrimilor sau a cadourilor.
Orice decizie ai lua, sa ai constiinta ca ai facut lucrul corect.
Ma bucur ca ai luat decizia de a cere ajutor.
Incearca sa vorbesti si cu mama ta...
Apreciez maturitatea si eleganta cu care ai raspuns comentariilor rautacioase.
Sa-ti ajute Dumnezeu sa ai o viata implinita si frumoasa!
ioanaolanesti2002
Postat pe 4 Mai 2014 13:16
iti dau acelas sfat care l..am dat si fiicei mele. i..ati o vacanta mentala , adica fa o pauza lasa iubiti iesi cu prietenele ,cunoaste alte persoane , iar timpul le va rezolva pe toate
healthy008801
Postat pe 4 Mai 2014 18:25
De la: healthy008801, la data 2014-05-04 18:25:19iti dau acelas sfat care l..am dat si fiicei mele. i..ati o vacanta mentala , adica fa o pauza lasa iubiti iesi cu prietenele ,cunoaste alte persoane , iar timpul le va rezolva pe toate


interesant sfat daca iubitii o lasau pe ea cum o fi fost
kudika_950728
Postat pe 4 Mai 2014 18:30
Draga mea, nu iti mai face atatea probleme! Esti foarte tanara. Esti inca la varsta cand experimentezi. Nu-ti fie teama ca o sa faci si greseli - din greseli invatam. Momentan nu este cazul sa iti faci planuri pe termen lung, vis-a-vis de intemeierea unei familii. Stabilitatea si maturitate emotionala se produce in jurul varstei de 25 de ani, atat la barbati, cat si la femei. Relatia cu cel care ti-a fost si cadru didactic nu este o relatie de viitor si tu stii bine asta.
Iti doresc succes si multa fericire!
Jaqueline_healthy
Postat pe 5 Mai 2014 13:04
fa exact ceea ce simti ,dar nu renunta la cariera, femeile cu cariera sunt cele mai invidiate si admirate de barbati puternici.Mult success!!
kudika_7042
Postat pe 6 Mai 2014 15:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sanse am ? 42 De la: giuliagiu3 27 Octombrie 2013 20:33
ziua indragostitilor sau doar omasca asnusa a comerciantilor avari dupa bani ! 36 De la: priest 3 Aprilie 2009 09:43
femeia berbec+barbat varsator 59 De la: mistique 6 Iulie 2015 12:43
cum faci sa fii mai indiferent ca sa poti supravietui ? 15 De la: kudika072175 20 Noiembrie 2015 10:58
IMI PLACE DE NIKOLE 77 De la: kudika_nikole 1 Ianuarie 2012 02:46