Setari Cookie-uri

Ai fi dispusa?

Eu am inclinati homosexuale si as dori sa vad cum vede o femeie daca ar avea o relatie sa spunem normala cu un astfel de barbat chiar daca ar fi cu compromisuri intre ei? Eu cred ca important este sa se inteleaga! Astept in special raspunsul femeilor ce parere au daca ar avea un astfel de barbat langa ele? Voi ce spuneti?
Iulian-Iulian
Postat pe 21 Mai 2014 19:54
De la: kudika_966024, la data 2014-05-21 19:54:53Eu am inclinati homosexuale si as dori sa vad cum vede o femeie daca ar avea o relatie sa spunem normala cu un astfel de barbat chiar daca ar fi cu compromisuri intre ei? Eu cred ca important este sa se inteleaga! Astept in special raspunsul femeilor ce parere au daca ar avea un astfel de barbat langa ele? Voi ce spuneti?



Compromisuri????Singurele compromisuri pe care le mai fac acum sunt cele legate de copiii mei si niciun barbat din aceasta lume nu ma va determina sa fac vreun compromis in ceea ce-l priveste!!!

Opinie personala:

Atat timp cat orientarile sexuale ale unei categorii din populatie nu afecteaza viata ,morala si demnitatea celorlalti,imi mentin pozitia neutra in ceea ce priveste comportamentul acelor reprezentanti,respect dreptul la intimitate sexuala!! Insa,nu accept astfel de personaje in viata mea,le tolerez ca indivizi,dar ca oameni,nu o voi face niciodata!!

Din punctul meu de vedere ,nu poate exista o relatie normala intre o femeie si un homosexual!!!Normalitatea are o singura definitie,indiferent de ce cadru ar fi vorba!!!
kudika_15804
Postat pe 21 Mai 2014 20:10
Si daca eu vreau sa scap de problema mea? Nu s-ar putea gasi o solutie printr-o femeie? Nu ar trebui ca cineva sa ma ajute din cadrul feminin?
Iulian-Iulian
Postat pe 21 Mai 2014 20:44
De la: Iulian-Iulian, la data 2014-05-21 19:54:53Eu am inclinati homosexuale si as dori sa vad cum vede o femeie daca ar avea o relatie sa spunem normala cu un astfel de barbat chiar daca ar fi cu compromisuri intre ei? Eu cred ca important este sa se inteleaga! Astept in special raspunsul femeilor ce parere au daca ar avea un astfel de barbat langa ele? Voi ce spuneti?

Cu alte cuvinte , doresti sa-ti ascunzi "inclinatia ta sexuala"...folosind o femeie pt scena...de ochii lumii...
O femeie heterosexuala nu va accepta niciodata asa ceva.
Insa poate exista cineva de sex feminin by , care va avea acelasi interes ca si tine si astfel veti forma un cuplu de "ochii lumii" doar....
-Iulya
Postat pe 21 Mai 2014 22:07
De la: Iulian-Iulian, la data 2014-05-21 19:54:53Eu am inclinati homosexuale si as dori sa vad cum vede o femeie daca ar avea o relatie sa spunem normala cu un astfel de barbat chiar daca ar fi cu compromisuri intre ei? Eu cred ca important este sa se inteleaga! Astept in special raspunsul femeilor ce parere au daca ar avea un astfel de barbat langa ele? Voi ce spuneti?
/// nu scrie pe fata nimanui ce inclinatii sexuale ai////daca il iubeam treceam si peste problema asta
NEGRUTTTT
Postat pe 22 Mai 2014 06:45
Probabil nu m-am facut inteles prin cuvantul compromis inca de la inceput! Ceea ce am vrut sa spun este ca as dori ca femeia care m-ar acceepta sa fie ingaduitoare cu mine si sa ma intelega ca am nevoie de timp pentru a-mi depasi conditia si a fi langa mine pe parcursul tuturor eforturilor mele de a ma apropia si a ma simti atras de o femeie! Eu vreau cu tot sufletul sa fiu un om normal asa cum considera societatea aceasta normalitatea!
Sincerul
Postat pe 23 Mai 2014 21:38
Deci pana acum , nu ai fost atras de femei ,nici nu te-au interesat,ti-au placut barbatii ,si uite deodata asa cum te -ai gandit sa fii un barbat normal asa cum "considera societatea aceasta normalitate"....pff .....e prea tarziu !!!
Si uite cum ti-ai schimbat si numele de la o postare la alta.....auzi , tu de cine faci misto ...sau crezi ca lumea e proasta iar tu esti destept
-Iulya
Postat pe 24 Mai 2014 11:28
De la: Adrian_Armand_1, la data 2014-05-23 21:38:28Probabil nu m-am facut inteles prin cuvantul compromis inca de la inceput! Ceea ce am vrut sa spun este ca as dori ca femeia care m-ar acceepta sa fie ingaduitoare cu mine si sa ma intelega ca am nevoie de timp pentru a-mi depasi conditia si a fi langa mine pe parcursul tuturor eforturilor mele de a ma apropia si a ma simti atras de o femeie! Eu vreau cu tot sufletul sa fiu un om normal asa cum considera societatea aceasta normalitatea!



Acuma serios, de ce ai vrea sa fii normal? Normalitatea e definita statistic ca mediu. Daca ai majoritatea cu o orientare sexuala, atunci asta se considera normala, dar daca extrapolezi la inteligenta, sa zicem, normalitatea e inteligenta medie. Tu ce ai prefera, un copil cu IQ 100 (mediu) sau unul cu IQ peste 130 (ridicat, anormal deci).

Acum, eu sunt maritata cu 2 copii, si nu caut alte oportunitati in momentul de fata, dar sincer, de ce ai vrea sa te normalizezi? Daca asta esti tu asta esti. Daca ai fi bisexual, nu vad de ce o femeie n-ar accepta o relatie, dar homosexual, fara atractie fizica fata de femei, eu zic s-o lasi balta, sa te accepti asa cum esti, si societatea te va accepta asa cum esti, daca nu-ti ceri scuze pentru asta.

Homosexualitatea nu e o boala, deci nu se vindeca, asa ca poti trai frustrat alaturi de o femeie pe care nu o sa poti s-o faci fericita (dorinta, atractia nu se mimeaza), sau poti sa traiesti fericit alaturi de un barbat. In cazul in care totusi incerci alaturi de o femeie, vei distruge o familie mai tarziu, si tot homosexual vei fi. Ce vrei tu sa faci cu vindecatul asta face mult mai mult rau potential decat orientarea ta sexuala, care e normala, pentru ca asa te-a facut Dumnezeu.

Uite, un filmulet foarte dragut despre homosexualitate si normalitate (sper ca intelegi engleza):

http://www.upworthy.com/watch-these-straight-people-answer-a-question-gay-people-have-been-asked-for-years-6?c=reccon1

summer1
Postat pe 25 Mai 2014 07:22
De la: Iulian-Iulian, la data 2014-05-21 20:44:48Si daca eu vreau sa scap de problema mea? Nu s-ar putea gasi o solutie printr-o femeie? Nu ar trebui ca cineva sa ma ajute din cadrul feminin?


Am si eu un amic care este gay.Este de mai multde 8 ani cu acelasi partener dar si-a asumat ceea ce este si eu il admir ca in ciuada prejudecatilor si a atidunilor urate cu care este respins de "normalii"din societate el merge mai departe in viata cu capul sus si cu increderea ca intr-o buna zi lumea il va accepta si nu-l va mai judeca gresit.
Cred ca nu trebuie sa te ascunzi dupa o femeie si sa fii in lume ceea ce esti , nu sa joci un teatru ieftin doar de dragul aparentelor.
Arno_28
Postat pe 25 Mai 2014 08:10
Eu nu am intentia sa ma prefac sau sa joc teatru ; nu mai consider a fi o normalitate pentru ca am citit din biblie pentru ca nu doresc sa dau curs faptelor si cred ca atractia vine pe parcurs fata de o femeie. Sunt crestin si nu incerc sa ma prefac si nici Dumnezeu nu m-a facut asa pentru ca altfel nu ar mai fi drept si ceea ce vreau sa fac o fac din sinceritate!
Sincerul
Postat pe 25 Mai 2014 21:19
Nu te supara...dar nu-ti mai plac barbatii ? Tu doresti doar sa incerci ..asa..de..curiozitate , nicidecum ca esti atras de femei !...cum vine asta ...atractia vine pe parcurs pai daca nu ai atractie...nu mai incurca viata altora si vezi-ti de mendrele tale
-Iulya
Postat pe 25 Mai 2014 21:32
eu zic sa vorbesti sincer cu un pshiterapeut specializat si nu doar odata , chiar ai nevoie de ajutor !succes !
kudika_956659
Postat pe 25 Mai 2014 21:32
De la: kudika_956659, la data 2014-05-25 21:32:47eu zic sa vorbesti sincer cu un pshiterapeut specializat si nu doar odata , chiar ai nevoie de ajutor !succes !

Ehh are nevoie de ajutor
e topic facut la misto ..ce le poate mintea unora
-Iulya
Postat pe 25 Mai 2014 21:48
CU SIGURANTA !
kudika_956659
Postat pe 26 Mai 2014 08:16
Daca esti frumos, inalt, dar in primul rand ai o situatie financiara excelenta...eu ma declar cea mai rabdatoare si mai intelegatoare femeie in viata.
Pot face acest compromis oricat va fi nevoie.
Si vorbesc serios fara niiun fel de mistouri sau arogante inutile.
Daca uneori acceptam langa noi betivi, curvari sau impotenti, in speranta ca intr-o zi se va intampla o minune, oare de ce sa nu dam o sansa unui barbat care vrea sa isi dea seama ce vrea de la el insusi?
crisstiana
Postat pe 26 Mai 2014 14:30
De la: Iulian-Iulian, la data 2014-05-21 20:44:48Si daca eu vreau sa scap de problema mea? Nu s-ar putea gasi o solutie printr-o femeie? Nu ar trebui ca cineva sa ma ajute din cadrul feminin?

Mno, pai daca nu intelegi de vorba buna, atunci de ciomag...bice, or else!!!!
rondina
Postat pe 26 Mai 2014 17:18
De la: Iulian-Iulian, la data 2014-05-21 19:54:53Eu am inclinati homosexuale si as dori sa vad cum vede o femeie daca ar avea o relatie sa spunem normala cu un astfel de barbat chiar daca ar fi cu compromisuri intre ei? Eu cred ca important este sa se inteleaga! Astept in special raspunsul femeilor ce parere au daca ar avea un astfel de barbat langa ele? Voi ce spuneti?


Cand spui inclinatii la ce te referi ?; full gay sau bisexual ?
Fi cinstit cu tine.

In principiu, nu cred ca vei gasi multe femei care sa fie ok cu a fi o barba, si mai apoi e si problema de cum sa comunici asta.
Reveille
Postat pe 28 Mai 2014 00:01
De la: Iulian-Iulian, la data 2014-05-21 20:44:48Si daca eu vreau sa scap de problema mea? Nu s-ar putea gasi o solutie printr-o femeie? Nu ar trebui ca cineva sa ma ajute din cadrul feminin?



Adica doresti sa fii fals?????Nu te pot ajuta in aceasta directie!!!! Tinere,fii tu insuti,este singura solutie pentru asigurarea confortului personal!!!Verticalitatea in optiuni este un stil de viata,nicidecum o alegere!!!
kudika_15804
Postat pe 28 Mai 2014 07:29
De la: kudika_15804, la data 2014-05-28 07:29:13
De la: Iulian-Iulian, la data 2014-05-21 20:44:48Si daca eu vreau sa scap de problema mea? Nu s-ar putea gasi o solutie printr-o femeie? Nu ar trebui ca cineva sa ma ajute din cadrul feminin?



Adica doresti sa fii fals?????Nu te pot ajuta in aceasta directie!!!! Tinere,fii tu insuti,este singura solutie pentru asigurarea confortului personal!!!Verticalitatea in optiuni este un stil de viata,nicidecum o alegere!!!


kudika_956659
Postat pe 28 Mai 2014 10:30
Ma bucur ca macar tu ai luat in serios ce am spus fata de celelalte fete! Ma bucur ca pot exista femei care gandesc si altfel! Ideea de frumos este discutabila, frumos sunt dar nu am bani, imi pare rau ca nu am banii ca poate aveam o sansa cu tine. Poate pe viitor o sa am , insa cred ca oricati bani ai avea daca nu ai suflet tot degeaba. Eu vreau sa traiesc pe linia aceasta cu credinta in Dumnezeu si nu pot sa traiesc dupa instinctele mele care sunt in mine si atunci sunt hotarat sa fac tot ce pot sa traiesc o alta viata diferita de cum imi dicteaza trupul! Daca femeilor le place sa sufere aiurea din parte betivilor , curvarilor de ce nu ar accepta si un om sincer sufletist care crede in Dumnezeu si care doreste sa fie ajutat de o femeie ca sa poata cat de cat trai intr-o mod heterosexual?!
Sincerul
Postat pe 28 Mai 2014 11:43
Cre'ca-ti trebuie un psihiatru, draq'!!!
rondina
Postat pe 28 Mai 2014 14:07
De la: Sincerul, la data 2014-05-28 11:43:55Ma bucur ca macar tu ai luat in serios ce am spus fata de celelalte fete! Ma bucur ca pot exista femei care gandesc si altfel! Ideea de frumos este discutabila, frumos sunt dar nu am bani, imi pare rau ca nu am banii ca poate aveam o sansa cu tine. Poate pe viitor o sa am , insa cred ca oricati bani ai avea daca nu ai suflet tot degeaba. Eu vreau sa traiesc pe linia aceasta cu credinta in Dumnezeu si nu pot sa traiesc dupa instinctele mele care sunt in mine si atunci sunt hotarat sa fac tot ce pot sa traiesc o alta viata diferita de cum imi dicteaza trupul! Daca femeilor le place sa sufere aiurea din parte betivilor , curvarilor de ce nu ar accepta si un om sincer sufletist care crede in Dumnezeu si care doreste sa fie ajutat de o femeie ca sa poata cat de cat trai intr-o mod heterosexual?!



Crezi in Dumnezeu???Nu te cred!!!Ce inseamna sa gandim altfel decat userita de mai sus???Asa cum nu am acceptat un "betiv" si un "curvar" in viata mea,tot asa nu voi accepta un bisexual sau homosexual in intimitatea mea!!!Eu sunt o conservatoare prin definitie ,chiar daca aceasta contravine curentelor moderne de astazi!!!Atunci cand iti declari credinta in Divinitate nu traiesti in mocirla adusa de orice deviatie sexuala,opinia mea!!!Dumnezeu nu inseamna sex facut ,atat cu femei,cat si cu barbati,ca sunt multi si multe, care practica asa ceva nu este o problema de interes personal!!!Nicio femeie nu te poate ajuta,ci doar Dumnezeu,cauta-l,dar nu in alcovurile prostitutiei masculine sau feminine!!
kudika_15804
Postat pe 28 Mai 2014 16:54
De la: Sincerul, la data 2014-05-25 21:19:22Eu nu am intentia sa ma prefac sau sa joc teatru ; nu mai consider a fi o normalitate pentru ca am citit din biblie pentru ca nu doresc sa dau curs faptelor si cred ca atractia vine pe parcurs fata de o femeie. Sunt crestin si nu incerc sa ma prefac si nici Dumnezeu nu m-a facut asa pentru ca altfel nu ar mai fi drept si ceea ce vreau sa fac o fac din sinceritate!


Daca esti ceea ce declari ca esti nici o credinta si nici o femeie vu vor schimba asta.
Ramai o viata ceea ce esti.
Arno_28
Postat pe 31 Mai 2014 14:07
taiso ce inseamna Arno_28?
kudika_950728
Postat pe 31 Mai 2014 14:10
Dupa mine, ajutorul in definirea si acceptarea personalitatii tale sexuale il poti primi de la psiholog, sexolog, persoane cu experienta profesionala in domeniu. O femeie te poate atrage un timp, dar problema apare inevitabil, cat timp nu e rezolvata la nivelul perceptiei tale. O relatie se construieste in timp, cu respect, atractie, echilibru emotional si proiecte comune.
O femeie are nevoie de certitudini, de incredere si stabilitate ca sa se dedice relatiei pe care ar vrea sa o construiasca impreuna cu barbatul de care se simte atrasa.
Nu inteleg de ce vrei sa fii cu o femeie daca instinctele tale te mana catre un barbat?! De ce consumi energie inutil si, mai ales, de ce nu esti onest cu tine?! E grav si profund condamnabil sa vrei cu tot dinadinsul sa fii in tiparele sociale comune. Nu vei fi fericit niciodata si vei aduce nefericire si femeii respective, de copii nici nu vreau sa vorbesc!
Daca esti homosexual, nu inseamna ca esti abnormal ci doar diferit. Si trebuie sa iti croiesti viata in acord cu tine si inclinatiile tale, nu lupta cu natura, nu vei reusi sa o schimbi pe termen de-o viata.
Accepta-te pe tine, cum esti, respecta-te si Travolta-te spre pozitiv, indiferent ca iti faci viata alaturi de un barbat ori de o femeie.
Eu asa as face in locul tau, nu m-as incumeta sa ruinez vieti, doar ca sa corespund unor tipare sociale. Gandeste contemporan cu tine si secolul 21, nu fii obtuz si rudimentar. Fii om normal, chiar daca diferit.
Scuze pt. abordarea transanta, nu vreau sa ofensez pe nimeni si nici sa deschid usa spre polemici moral-religioase ori de alta natura.
Am spus cum as face eu daca as fi in dilema de inclinatie sexuala.
maybe
Postat pe 31 Mai 2014 18:17
Ori totul ori nimic,farmituri si jumatati de masura nu admit,COMPROMISURI NU SE FAC IN VIATA..finca este boala curata
Iulia_Nechifor_1
Postat pe 1 Iunie 2014 06:10
Oare a gresit DUMNEZEU sau sintem noi bolnavi?Viata nu se termina la mormint si vom da socoteala in fata lui la judecata
Iulia_Nechifor_1
Postat pe 1 Iunie 2014 06:17
De la: kudika_950728, la data 2014-05-31 14:10:36taiso ce inseamna Arno_28?




OOOfff!Te chinuie rau, nu-i asa!
Uite nu iti spun, o sa lesini daca nu stii?
Arno_28
Postat pe 1 Iunie 2014 09:15
da fuguta la psiholotg si endocrinolog.esti barbat doar pe dinafara,adica la corp.nu ai suficienti hormoni masculini in tine.se remediaza.esti las si fricos.tine de educatie.nu ti se poate intimpla nimic rau pe lume.dumnezeu te are in paza.de asta te atrag barbatii pentru ca=ti lipseste barbatia in gindire,in fapte si endocrinologic.se remediaza.pina te repara doctorii alearga degraba si intra in armata,indiferent la ce arma.ARMATA TE FACE BARBAT.cind esti barbat adevarat raporteaza-mi.
greffe
Postat pe 1 Iunie 2014 20:31
Tu de fapt acum faci pe balena in ibric, nu? Sti ce esti, sti ca asa ceva nu se schimba indiferent pe la cati doctori, vrajitoare sau vraci vei merge iar ca o femeie normala sa te accepte, mai mult decat o cunostinta, frizeaza sefeul.

Stiai raspunsul dar ai vrut sa faci un pic de valurele sa pari interesant si destept.

Iulia_Mazilu_1
Postat pe 1 Iunie 2014 21:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Unde v-ati cunoscut alesul? 10 De la: kudika_10344 10 Noiembrie 2013 14:18
Trash The Dress- poezia asezata in rama 2 De la: Dor_a 18 Octombrie 2009 09:56
Cum sa fac? 8 De la: contessyna 16 Februarie 2012 08:45
Rog o parere si un sfat 15 De la: Max2 3 Decembrie 2011 15:39
Eu si iubitul meu 44 De la: doareaa 9 Septembrie 2013 06:38