Setari Cookie-uri

nu stiu daca mai rezist

Buna :)
sunt cu prietenul meu de aproape un an. in tot acest timp am trecut prin vrute si nevrute, prin probleme cu fosta lui prietena dar pana la urma am ramas impreuna, chiar daca mi-a complicat mie viata.
sunt o fire foarte sensibila si intru in panica destul de usor, daca nu imi acorda atentia necesara..
prietenul meu e cu 10 ani mai mare decit mine, si suntem doua persoane complet diferite. la inceput eu eram foarte inchisa in mine iar el ma ruga sa ma deschid, sa ii ofer mai multa caldura, ceea ce am si inceput sa fac.. de la o vreme incoace observ totusi ca relatia noastra scirtie. ne certam des iar certurile sunt bazate in majoritate pe fleacuri ce oricum ma afecteaza. ca domnisoara, nu primesc suficienta atentie, alint din partea lui. sunt zile in care sunt foarte fericita, si altele cand sunt complet debusolata si trista.
acum ne-am certat din motivul ca nu imi raspundea la mesaje ( prostesc dar totusi ) si el mi-a spus ca devin 'more of a pain in the ass' ( tin sa precizez ca este de o alta nationalitate).. am incercat sa ma calmez si apoi sa fac primul pas iar el imi raspundea foarte scurt. nu i-a pasat de cum ma simt eu si a iesit pana dimineata cu baietii sai.
dimineata nu aveam somn si l-am sunat si am inceput sa pling, pentru ca ma doare enorm ca se comporta asa cu mine, distant, rece si foarte judgy. plangeam si il intrebam de ce nu imi raspunde, de ce ma umileste in halul asta.. el m-a intrebat ce-i cu mine si mi-a spus ca am fost 'annoying' si de asta.. cum plingeam eu mi-a spus ca il asteapta prietenul cel mai bun care e la el si nu are timp, mi-a inchis.
deci efectiv, prietenul meu stia ca ma simt foarte prost si m-a lasat plingind fara nici o replica?
Nu vreau sa il acuz ca fiind un monstru, face si lucruri frumoase, invat multe de la el dar uneori ma dispera felul lui de a fi.
As vrea sa aud si eu citeva pareri poate ma trezeste cineva la realitate si pe mine:)
Lea924372
Postat pe 30 Mai 2014 15:14
pai in felul asta il vei duce la disperare pana va disparea de tot din viata ta......hm,cine stie daca intr-adevar a fost cu prietenul lui!
Titanika
Postat pe 30 Mai 2014 15:59
Daca este de alta nationalitate ... plus niste ani in plus ... ca sa nu mai vorbesc si de diferenta de religie educatie si restul ce sanse de izbanda are asa o relatie ...? doar am presupus desigur , poate gresesc eu , dar ...doi oameni sunt impreuna pentru ca se simt bine impreuna ... asta inseamna ca te prefera iesirilor cu prietenii!CRED CA ITI POATE FI MAI BINE FARA EL , TIMP IN CARE SA ITI REGANDESTI STRATEGIA , CE VEI FACE CU VIATA TA , CE TE FACE FERICITA PE TINE INSATI ...????
kudika_956659
Postat pe 30 Mai 2014 16:23
Daca el nu locuieste in Romania si vine in doar din cand in cand situatia este foarte simpla.
Tu esti doar prietena lui din Romania si toata insistenta ta nu face altceva decat sa il plictisesca.

Daca el s-a stabilit in Romania doar pentru o perioada determinata de timp si se comporta in acest fel cu tine inseamna ca tu esti doar o solutie de moment pentru el si nu are planuri de viitor cu tine.
Radu_Cristian_1
Postat pe 30 Mai 2014 16:33
Sunt curioasa ce nationalitate are iubitul tau si ce religie?!

Felul tau de comportament e mai mult decat pueril(asta ca sa nu zic prostesc) iar reactia lui la el(comportament adica) mi se pare normala. Da, normala ptr. ca e clar ca tu ptr el esti doar o tipa cu care mai face cate un sex din cand in cand si care pe undeva ii satisface vanitatea de mascul .

Nu reprezinti mai nimic ptr el, exceptand zilele impare cand se plictiseste si devine romantic
Iulia_Mazilu_1
Postat pe 30 Mai 2014 17:43
De la: Iulia_Mazilu_1, la data 2014-05-30 17:43:49Sunt curioasa ce nationalitate are iubitul tau si ce religie?!

Felul tau de comportament e mai mult decat pueril(asta ca sa nu zic prostesc) iar reactia lui la el(comportament adica) mi se pare normala. Da, normala ptr. ca e clar ca tu ptr el esti doar o tipa cu care mai face cate un sex din cand in cand si care pe undeva ii satisface vanitatea de mascul .

Nu reprezinti mai nimic ptr el, exceptand zilele impare cand se plictiseste si devine romantic

...probabil ca este un alt musulman care profita la maxim de naivitatea (ca sa nu zic prostia) unei alte romance!
rondina
Postat pe 30 Mai 2014 18:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cine are amant si dc? 413 De la: 20 Decembrie 2014 03:16
ce parere aveti despre barbatii rac? 3 De la: contesina 2 Mai 2011 07:55
Lucruri care se intampla si care nu le spune nimeni....E subiect TABU 0 De la: 18 Septembrie 2010 14:41
zodia rac 12 De la: pisicuta_trista 14 Octombrie 2009 20:54
"m-am obisnuit sa ador o iubire care m-a ucis" 182 De la: rockk 7 Noiembrie 2010 10:31