Setari Cookie-uri

Despre suflet.......

Ce se intampla cu sufletul dupa ce te sinucizi? Ati auzit ceva despre asta?
KudikaOnytzza
Postat pe 5 August 2009 09:48
te-ai tampit??
bruneagra25
Postat pe 5 August 2009 09:50
De la: KudikaOnytzza, la data 2009-08-05 09:48:45Ce se intampla cu sufletul dupa ce te sinucizi? Ati auzit ceva despre asta?


anybody
Postat pe 5 August 2009 09:50
Nuuu....dar sunt curioasa....te mai iarta Dumnezeu?te iarta si daca iti trece prin gand lucrul asta?iar dupa..unde ajungi?
KudikaOnytzza
Postat pe 5 August 2009 09:54
De la: KudikaOnytzza, la data 2009-08-05 09:54:51Nuuu....dar sunt curioasa....te mai iarta Dumnezeu?te iarta si daca iti trece prin gand lucrul asta?iar dupa..unde ajungi?


nu crezi ca toate astea ar trebui sa le discutzi cu cineva abilitat care cunoaste exact aceste aspecte?..................ti-as sugera un preot
anybody
Postat pe 5 August 2009 09:56
E cam aiurea sa ma duc la preotul meu.....de fapt i-am spus si a spus ca nici nu vrea sa auda de asa ceva...
KudikaOnytzza
Postat pe 5 August 2009 09:58
In iad direct! acolo ajungi!
Dumnezeu ti-a dat o viata sa o traiesti..fie buna fie rea..tu daca te sinucizi nu ai nevoie de acest dar ce ti-a fost dat!
De ce sa te ierte?! sunt milioane de bolnavi care ar da orice sa mai traiasca macar 1 an..1 luna..1 zi..iar altii nu dau 2 bani pe viata lor..si din diverse motive gasesc ei de cuviinta ca trebuie sa puna capat!
Stiai ca cei ce se sinucud nu au slujba identica cu cei de mor de moarte buna?stiai ca unii dintre ei nu sunt primiti nici macar in biserica?
mai mult ca sigur te ia dar vb aia nu toata lumea trebuie sa ajunga in rai!
redline
Postat pe 5 August 2009 09:59
cere-i o audienta lui Dumenezeu poate te lumineaza...

asta da problema existentiala!!!
Lulli
Postat pe 5 August 2009 11:11
Domnul ti a dat o viata , tu daca ti o iei , nu te va ierta in veci , asa ca inca ol intrebare esti emo ?
red
blue07scorpion
Postat pe 5 August 2009 11:13
De la: Lulli, la data 2009-08-05 11:11:29cere-i o audienta lui Dumenezeu poate te lumineaza...

asta da problema existentiala!!!



la asa intrebari ar trebui sa-i cera audientza direct lui ala cu cornitze cu sigurantza ii va spune ca gandeste exact pe "gustul lui"
anybody
Postat pe 5 August 2009 11:14
Nu sunt emo....ma gandesc asa cateodata....daca nu mi-ar fi frica de ce va fi pe urma n-as ezita...si ma rog cateodata sa-mi ia mie viata D-zeu sa i-o dea cuiva care merita..unui bolnav..
KudikaOnytzza
Postat pe 5 August 2009 11:47
De la: KudikaOnytzza, la data 2009-08-05 11:47:49Nu sunt emo....ma gandesc asa cateodata....daca nu mi-ar fi frica de ce va fi pe urma n-as ezita...si ma rog cateodata sa-mi ia mie viata D-zeu sa i-o dea cuiva care merita..unui bolnav..


mai fata catzi anisori ai ca prea sumbru mai gandesti?
anybody
Postat pe 5 August 2009 11:52
De la: KudikaOnytzza, la data 2009-08-05 11:47:49Nu sunt emo....ma gandesc asa cateodata....daca nu mi-ar fi frica de ce va fi pe urma n-as ezita...si ma rog cateodata sa-mi ia mie viata D-zeu sa i-o dea cuiva care merita..unui bolnav..


probabil ca o fi considerat ca meriti asa ca comporta-te ca atare! si nu iti dori tu lucruri imposibile! toti venim cu un scop pe lumea asta!uite eu sa enervez lumea pe forum!
redline
Postat pe 5 August 2009 11:55
De la: KudikaOnytzza, la data 2009-08-05 11:47:49Nu sunt emo....ma gandesc asa cateodata....daca nu mi-ar fi frica de ce va fi pe urma n-as ezita...si ma rog cateodata sa-mi ia mie viata D-zeu sa i-o dea cuiva care merita..unui bolnav..


gandire de om pesimist si singur...........cine te-a abatut asa rau?
heaven_2906
Postat pe 5 August 2009 11:58
Eu cred ca tu nu recunosti fatpul ca tre sa pretuiesti viata ta ,pt ca este chiar un dar , si fiecare are un scop aici , eu cred ca prea multe intrebari iti pui , lasa timpul sa si spuna cuvantul
blue07scorpion
Postat pe 5 August 2009 13:21
De la: KudikaOnytzza, la data 2009-08-05 11:47:49Nu sunt emo....ma gandesc asa cateodata....daca nu mi-ar fi frica de ce va fi pe urma n-as ezita...si ma rog cateodata sa-mi ia mie viata D-zeu sa i-o dea cuiva care merita..unui bolnav..

ce suparari ai tu pe sufletzel?
yumy
Postat pe 5 August 2009 13:33
am 19 ani,scuze pt intarziere..
KudikaOnytzza
Postat pe 5 August 2009 13:45
De la: KudikaOnytzza, la data 2009-08-05 13:45:20am 19 ani,scuze pt intarziere..

multi inainte si ce ai patzit la corazon?
yumy
Postat pe 5 August 2009 13:47
Suparari....mai bine dezamagiri....de cate ori zic ca mai rau de atat nu se poate....apare ceva mai prost ..ceva ce ma face sa ma gandesc ca mai bine sa nu mai traiesc....Dar totodata ma gandesc si la parinti si la fratele meu..care ar suferi...Am fost acum cateva luni la un pas de moarte semiprovocata(adica m-am lovit rau si am refuzat ajutor ..in speranta mortii) dar n-a fost sa fie
KudikaOnytzza
Postat pe 5 August 2009 13:48
Mi-e teama de lumea de dincolo... :((
KudikaOnytzza
Postat pe 5 August 2009 13:49
De la: KudikaOnytzza, la data 2009-08-05 13:45:20am 19 ani,scuze pt intarziere..


esti atat de tanara si ai o viatza asa de frumoasa in fatza iar tu te gandesti la sinucidere? crezi ca-i o solutzie?.........................nu............... asculta ce-ti spun nu este o solutzie nimic si nimeni pe lumea asta nu merita ca sa recurgi la asemenea gest..................fruntea sus cum spuneam viatza este totusi frumoasa si merita traita(parca as fi intr-o reclama )
anybody
Postat pe 5 August 2009 13:50
De-ar fi sa fie asa....dar ma indoiesc........
KudikaOnytzza
Postat pe 5 August 2009 13:52
De la: redline, la data 2009-08-05 09:59:37In iad direct! acolo ajungi!
Dumnezeu ti-a dat o viata sa o traiesti..fie buna fie rea..tu daca te sinucizi nu ai nevoie de acest dar ce ti-a fost dat!
De ce sa te ierte?! sunt milioane de bolnavi care ar da orice sa mai traiasca macar 1 an..1 luna..1 zi..iar altii nu dau 2 bani pe viata lor..si din diverse motive gasesc ei de cuviinta ca trebuie sa puna capat!
Stiai ca cei ce se sinucud nu au slujba identica cu cei de mor de moarte buna?stiai ca unii dintre ei nu sunt primiti nici macar in biserica?
mai mult ca sigur te ia dar vb aia nu toata lumea trebuie sa ajunga in rai!


Reao!!!
amr2009
Postat pe 5 August 2009 13:54
De la: redline, la data 2009-08-05 09:59:37In iad direct! acolo ajungi!
Dumnezeu ti-a dat o viata sa o traiesti..fie buna fie rea..tu daca te sinucizi nu ai nevoie de acest dar ce ti-a fost dat!
De ce sa te ierte?! sunt milioane de bolnavi care ar da orice sa mai traiasca macar 1 an..1 luna..1 zi..iar altii nu dau 2 bani pe viata lor..si din diverse motive gasesc ei de cuviinta ca trebuie sa puna capat!
Stiai ca cei ce se sinucud nu au slujba identica cu cei de mor de moarte buna?stiai ca unii dintre ei nu sunt primiti nici macar in biserica?
mai mult ca sigur te ia dar vb aia nu toata lumea trebuie sa ajunga in rai!


Reao!!!
amr2009
Postat pe 5 August 2009 13:54
De la: KudikaOnytzza, la data 2009-08-05 13:48:21Suparari....mai bine dezamagiri....de cate ori zic ca mai rau de atat nu se poate....apare ceva mai prost ..ceva ce ma face sa ma gandesc ca mai bine sa nu mai traiesc....Dar totodata ma gandesc si la parinti si la fratele meu..care ar suferi...Am fost acum cateva luni la un pas de moarte semiprovocata(adica m-am lovit rau si am refuzat ajutor ..in speranta mortii) dar n-a fost sa fie

toti murim....toti ne gandim la moarte knd ne lovim de lucruri rele dar totusi sinucidere no nu-i bine ok ne lovim de multe rele dorim sa murim sa nu mai stim de nimic...dar sa ne luam viata deja e un lucru prea degradant pt noi hai capul sus :) baga un smile aici si nu mai te gandi la moare ca nu mori cand vrei tu:P o sa mori cand vrea Dumnezeu
yumy
Postat pe 5 August 2009 13:54
De la: KudikaOnytzza, la data 2009-08-05 13:52:58De-ar fi sa fie asa....dar ma indoiesc........
eu am ceva cu pesimisti asa ca daca vrei sa te chinui putin ca in iad fii pesimista daca vreis a stii cum e sa fii smile fii optimista tu alegi cheia e la tn
yumy
Postat pe 5 August 2009 13:56
De la: amr2009, la data 2009-08-05 13:54:10
De la: redline, la data 2009-08-05 09:59:37In iad direct! acolo ajungi!
Dumnezeu ti-a dat o viata sa o traiesti..fie buna fie rea..tu daca te sinucizi nu ai nevoie de acest dar ce ti-a fost dat!
De ce sa te ierte?! sunt milioane de bolnavi care ar da orice sa mai traiasca macar 1 an..1 luna..1 zi..iar altii nu dau 2 bani pe viata lor..si din diverse motive gasesc ei de cuviinta ca trebuie sa puna capat!
Stiai ca cei ce se sinucud nu au slujba identica cu cei de mor de moarte buna?stiai ca unii dintre ei nu sunt primiti nici macar in biserica?
mai mult ca sigur te ia dar vb aia nu toata lumea trebuie sa ajunga in rai!


Reao!!!


oi fi nu zic nu!
dar toti avem parte de bune si rele!
acum daca toti cand am da de greu ne-am sinucide unde naiba am ajunge?
si apoi scuza-ma dar daca ti-as pov viata mea ai zice ca citesti filme de groaza si totusi nu m0am sinucis!
asa ca....capul sus...zambeste viata este frumoasa pana la urma!
redline
Postat pe 5 August 2009 13:57
viata nu-i usoara pentru nimeni. gandeste-te cate milioane de oameni bolnavi, care nu au siguranta zilei de maine, diformi, paralizati se roag pentru inca o zi de viata, pentru a vedea cerul, florile, sa mai respire inca o data aerul curat ai padurii...cred ca problema ta e sufletul. evenimente, ganduri ti-au zdruncinat increderea in tine si in mai bine. cauta adanc in sufletul tau, sunt convinsa ca intr-un colt al inimii dorinta de a trai e mai puternica decat gandurile acestea lugubre!
Lulli
Postat pe 5 August 2009 14:05
N-am fost atenta daca esti barbat sau femeie dar te rog nu glumi cu sinuciderea. Este mare ,mare pacat. Am avut si eu aceleasi ganduri pana l-am cunoscut pe bunul Dumnezeu iar acum sincer nu ma mai gandesc la sinucidere dar de multe ori imi spun ca e mai bine sa nu mai fiu care este tot un mare pacat si acesta datorita semenilor.Pe mine ma va ierta?
kudika050515
Postat pe 25 August 2009 13:15
Ioana este numele tau? daca da atunci esti tizul meu:) Buna intrebare! este bine sa-ti pui astfel de intrebari......cine suntem? de unde venim? care-i rostul nostru aici?.....treptele drumului inalt spiritual....oamenii curajosi, puternici isi pun aceste intrebari....... Dumnezeu da cat poti duce! daca ai ajuns sa-ti pui o astfel de intrebare semnifica ca te autolimitezi singura.Esti constienta de tine? Ti-ai privit vreodata calitatiile? sau le-au umbrit maritele "defecte".Te-ai intrebat daca necazurile-ti date doar pentru ca Dumnezeu vrea sa-ti arate ceva? ceva frumos la tine? Sunt convinsa ca n-ai facut-o niciodata, sau foarte rar, de aceea gasesti ca sinuciderea te poate scapa de viata asta:) Imi amintesti de copii care prefera azi, acum, in acest moment o bomboana in locul unui Kilogram MAINE. Este decizia ta de ADOLESCENTA,, dar asigura-te ca deciziile sunt luate in cunostinta de cauza. Kharma................ documenteaza-te ce semnifica........si ai sa vezi ca mai bine te-ai apuca sa te gandesti la cum ti-ar placea sa-ti faci viata(pentru ca POTI) DECAT SA PIERZI VREMEA CU GANDUL LA CUM SA SCAPI DE PROBLEME FARA EFORTURI.Construieste=ti intelectul cat si caracterul asa vei ajunge sa simti ca traiesti.Capul sus.....tu poti razbi si singura fara a avea nevoie de un ajotor. Ai nevoie sa vorbesti cu cineva,este uman, sa-ti spui apasarile, este sanatos, un preot ti-ar putea fi un bun prieten.asa vei scapa de intrebarile chinuitoare asupra faptului cum sa scapi de greutati fara efort.
Animaa
Postat pe 10 Noiembrie 2009 19:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pentru Miksirena despre "Barbatii arabi" 2 De la: rashela 21 Martie 2009 02:16
Dame de lux 1 De la: kudika_9306 27 August 2012 14:43
raspunde-ti va rog 63 De la: darksukkubus69 21 Noiembrie 2009 22:48
Va rog mult de tot, o parere!! 33 De la: johnelle 8 Decembrie 2011 19:43
fericirea unei femei 71 De la: bebe_Cristina 25 Aprilie 2009 08:33