Setari Cookie-uri

Impreuna sau separat

Buna!!!

Sunt intr-o relatie de 4 ani cu un baiat,am trecut prin multe,am stat cu chirie ptr ca nu mai suportam situatia din casa,el stand cu parinti,pana la urma dupa 6 luni ne-am intors inapoi ptr ca era cu munca aproape.Aici in casa asta totii au cate o bila sarita la cap,altundeva nu avem unde ne duce....chiar nu stiu ce sa fac,ma iubeste enorm stiu asta,si eu de asemenea,dar am suportat prea multe ptr el.In aceasta vara o sa plec in straiantate 1 luna si o sa mi clarific totul,daca e mai bine fara el....dar el nu are nici-o vina...sunt foarte derutata
kudika503694
Postat pe 24 Mai 2014 10:15
ramai cu el lasa pauzele ca nu suntem pe camp
kudika_950728
Postat pe 24 Mai 2014 10:25
De la: kudika503694, la data 2014-05-24 10:15:01Buna!!!

Sunt intr-o relatie de 4 ani cu un baiat,am trecut prin multe,am stat cu chirie ptr ca nu mai suportam situatia din casa,el stand cu parinti,pana la urma dupa 6 luni ne-am intors inapoi ptr ca era cu munca aproape.Aici in casa asta totii au cate o bila sarita la cap,altundeva nu avem unde ne duce....chiar nu stiu ce sa fac,ma iubeste enorm stiu asta,si eu de asemenea,dar am suportat prea multe ptr el.In aceasta vara o sa plec in straiantate 1 luna si o sa mi clarific totul,daca e mai bine fara el....dar el nu are nici-o vina...sunt foarte derutata

daca-l iubesti trebuie sa ai si rabdarea necesara Si daca pleci in strainatate o sa aveti si bani de chirie si veti putea fii din nou impreuna!!!
Titanika
Postat pe 24 Mai 2014 10:49
tu traiesti cu el si pt el,ce rau ti-au facut membrii familiei ca sa te desparti de el?Nu cred ca ai vreun motiv ca sa-l inlaturi din viata ta......sau poate ai alte planuri cu plecarea asta a ta?!
Titanika
Postat pe 24 Mai 2014 10:52
am intrat pe profilul tau si am gasit un topic"Mi-as fi dorit sa fiu alcineva",este din cauza ca nu poti sa-i daruiesti un copil si parintii lui se impune intre voi si vrea sa-l desparta de tine?
Titanika
Postat pe 24 Mai 2014 11:06
http://www.youtube.com/watch?v=3LlQs7r2DhQ

poate aceasta melodie iti aminteste ca sotul tau sau iubit ce este iti este mereu aproape si el este cel care te ajuta sa fii ceea ce esti!
Titanika
Postat pe 24 Mai 2014 11:12
Nu am nevoie sa ma accepte ai lui atata timp cat ma accepta el.Dar nu stiu care va fi viitorul meu langa el,langa aceasta gloata de oamnenii din casa asta,ptr ca mai stau 2 fratii cu neveste..oricum timpul va decide ce si cum..Multumesc de raspunsuri
kudika503694
Postat pe 24 Mai 2014 12:34
De la: kudika503694, la data 2014-05-24 12:34:50Nu am nevoie sa ma accepte ai lui atata timp cat ma accepta el.Dar nu stiu care va fi viitorul meu langa el,langa aceasta gloata de oamnenii din casa asta,ptr ca mai stau 2 fratii cu neveste..oricum timpul va decide ce si cum..Multumesc de raspunsuri

Viitorul tau ,alaturi de el , tu -l decizi , depinde de sentimentele pe care le nutresti fata de el , iar faptul ca sunteti nevoiti sa locuiti impreuna cu fam lui...nu are de ce sa-ti schimbe sentimentele . Situatia materiala , se pare ca nu va permite sa locuiti separat de familia lui , cauta si tu un loc de munca...pt ca daca va intelegeti , impreuna puteti trece peste orice in timp cu rabdare.
-Iulya
Postat pe 24 Mai 2014 12:49
De la: kudika503694, la data 2014-05-24 12:34:50Nu am nevoie sa ma accepte ai lui atata timp cat ma accepta el.Dar nu stiu care va fi viitorul meu langa el,langa aceasta gloata de oamnenii din casa asta,ptr ca mai stau 2 fratii cu neveste..oricum timpul va decide ce si cum..Multumesc de raspunsuri

daca el nutreste o dragoste adevarata pt tine trebuie sa-i accepti si fratii lui pana veti putea sa fiti la casa voastra,te cred ca nu este usor dar incearca sa treci cu vederea persoanele din jurul vostru.
Tu esti cea care face viitorul vostru si daca il incurajezi veti fii alaturi multa vreme!!!
Titanika
Postat pe 24 Mai 2014 18:36
De la: kudika503694, la data 2014-05-24 12:34:50Nu am nevoie sa ma accepte ai lui atata timp cat ma accepta el.Dar nu stiu care va fi viitorul meu langa el,langa aceasta gloata de oamnenii din casa asta,ptr ca mai stau 2 fratii cu neveste..oricum timpul va decide ce si cum..Multumesc de raspunsuri

Macar te apara de disfunctia lor ?

Sau e baiatul lui mamica/taticul si nu prea vede care e problema ?
Reveille
Postat pe 26 Mai 2014 07:33
Draga prietena
Sa stili ca tre buie sa gasiti solutii impreuna daca in tre voi cu adevarat este o relative puternica.indiferent ce probleme aventi in casa un de santeti obbligati sa locuiti.
Plecarea tra in strainatate tre buie sa FIE justificata ...ma refer la omul cu care testi caci trebuie sa STIE de ce piedi sa argumentezi..ca sa poti mentine relativa si dupa plecare.
A poi cu multa in credere unul in celalalt si snceritate poti sa rezolvi problemele momentaneamente difficile.
Cu drag,R
Multa sanatate
Rodica_Belciu_1
Postat pe 8 Iunie 2014 16:03
De la: Rodica_Belciu_1, la data 2014-06-08 16:03:00Draga prietena
Sa stili ca tre buie sa gasiti solutii impreuna daca in tre voi cu adevarat este o relative puternica.indiferent ce probleme aventi in casa un de santeti obbligati sa locuiti.
Plecarea tra in strainatate tre buie sa FIE justificata ...ma refer la omul cu care testi caci trebuie sa STIE de ce piedi sa argumentezi..ca sa poti mentine relativa si dupa plecare.
A poi cu multa in credere unul in celalalt si snceritate poti sa rezolvi problemele momentaneamente difficile.
Cu drag,R
Multa sanatate

Scz pt.greseli de ortografie...
Rodica_Belciu_1
Postat pe 8 Iunie 2014 16:04
Eu sunt in aceeasi situatie de 9 ani.Cred ca la ai prietenului tau e putin spus o bila sarita .La astia aici ,unde stau eu ,au cred , o mie de bile sarite.Daca crezi ca te intelegi cu el,te iubeste si il iubesti,nu renunte la el din cauza nebunilor(asta daca nu e si el ca ei,bineinteles )Parerea mea.
La mine e mai nasol ca din cauza a celor din casa nici noi nu ne intelegem.Mai ales in ultimul timp(sa zic de vreo 2 ani...)Mi-am dat seama ca suntem total firi diferite,am incercat din rasputeri sa trec cu vederea multe si mi-am dat seama ca nu vom avea vreodat vreun viitor impreuna.Si totul din cauza alor lui.
Asa ca,mai bine cu chirie si impreuna ,decat sa va schimbe cei care nu au toate bilele si sa incepeti sa va urati ,cum mi s-a intamplat mie.
Bafta si nu renunta la ce e mai bine ptr voi doi.
dany39
Postat pe 8 Iunie 2014 16:07
De la: kudika503694, la data 2014-05-24 10:15:01Buna!!!

Sunt intr-o relatie de 4 ani cu un baiat,am trecut prin multe,am stat cu chirie ptr ca nu mai suportam situatia din casa,el stand cu parinti,pana la urma dupa 6 luni ne-am intors inapoi ptr ca era cu munca aproape.Aici in casa asta totii au cate o bila sarita la cap,altundeva nu avem unde ne duce....chiar nu stiu ce sa fac,ma iubeste enorm stiu asta,si eu de asemenea,dar am suportat prea multe ptr el.In aceasta vara o sa plec in straiantate 1 luna si o sa mi clarific totul,daca e mai bine fara el....dar el nu are nici-o vina...sunt foarte derutata



Indirect,te vei simti mult mai bine in absenta atmosferei existenta in familia lui,ceea ce il va afecta si pe iubitul tau,daca,intr-adevar,sentimentele lui sunt nobile si sincere!!!Sa pleci peste hotare nu este o solutie,decat ,poate, pentru rezolvarea problemei banesti,dar pentru relatia voastra va fi doar un moment de respiro,nicidecum o rezolvare a neajunsurilor existente !!!
kudika_15804
Postat pe 8 Iunie 2014 17:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce faci daca sotul/prietenul vine acasa cu o boala venerica? 56 De la: bebeliv 25 Noiembrie 2013 09:41
Strange love 25 De la: Barbie30 19 Iulie 2010 10:42
Un sfat va rog frumos 26 De la: onlyme27 14 Martie 2009 17:27
"m-am obisnuit sa ador o iubire care m-a ucis" 182 De la: rockk 7 Noiembrie 2010 10:31
base presedinte! 3 De la: yumalai 17 Decembrie 2009 18:01