Setari Cookie-uri

Am o mare problema

De la: kudika_15804, la data 2014-06-07 21:06:34
De la: kudika_967806, la data 2014-06-07 20:59:18
De la: kudika_15804, la data 2014-06-07 20:57:04
De la: kudika_967806, la data 2014-06-07 20:47:07[quote name='
Ok ,eu nu stiam pe a4a , nu aveam calculator. Parintii mei nu cred ca au considerat ca am nevoie la varsta asta, Dar uite ca alti copii stiau si am vrut sa vad cum e. Asta e , acum imi dau seama ce prostii faceam , imi vine sa imi dau cu pumnii in cap dar nu are rost , faptul e consumat. Trecem peste , am sa discut mai mult cu mama dar nu am de gand sa ii spun ce prostie am facut. Nu are rost sa sufere , nu e pentru mine asta , ci ca tine prea mult la ea. Multumesc inca odata , mi-ai dat sfaturi mai mult decat mama.


Treci peste,dar fii sincera cu mama ta,mai devreme sau mai tarziu va afla si va fi si mai dezamagita entru ca i-ai ascuns asa ceva,te asigur ca te va intelege si te va sprijini!!Fii corecta fata de tine in primul rand!!!Cu placere,te privesc ca pe un copil fara minte si te tratez ca atare,fara ofensa!!!Sunt mama si stiu cum as fi reactionat daca vreuna dintre fiicele mele m-ar fi pus fata in fata cu o astfel de situatie!!! Mama ta este acolo,langa tine!!!!

Jur ca in viata mea nu m-as fi gandit ca mie mi s-ar fi intamplat acest lucru , ma gandeam ca voi avea o viata fericita , dar nu o voi avea. Asta e , mamei tot ii voi spune , dar cand ma voi linisti .



Sper sa o faci odata si odata!!Nu mai jura,caci juramantul tau nu este valabil,caci curiozitatea ta s-a manifestat atat de excesiv incat te-ai dezvirginat fara interventia unui barbat!!!Atunci cand nu vrei sa stii un anumit lucru,faci tot posibilul sa nu ai vreo legatura cu subiectul in sine!!!Fiecare dintre noi are dreptul la viata fericita,si afla de la mine,fericirea unei tinere nu consta in virginitate,toti credem aceasta,dar nu este adevarat pentru ca daca ar fi fost astfel,nu ar exista femei dezamagite si indurerate dupa ce s-au daruit partenerilor lor in casnicie sau in afara ei!!!Linisteste-te,caci nu mai este nimic de facut!!!

Doamne , deci ma simt mult mai bine , i-am spus mamei si da inca sunt virgina. M-am agitat gresit , doamne daca eram pe tpu iti dadeam funda . Mama a spus ca sunt inca virgina , himenul acela se rupe mai greu , nu atat de usor. A fost in totalitate vina mea , dar sunt fericita si am in cap sa devin psiholog , pentru ca stiu sa intru in mintea unui om. Pentru cei care ma necajesc , sa stiti ca se poate intampla oricarui copil , pentru ca un copil e un copil. Multumesc mult
kudika_967806
Postat pe 7 Iunie 2014 21:41
De la: kudika_967806, la data 2014-06-07 21:41:07
De la: kudika_15804, la data 2014-06-07 21:06:34
De la: kudika_967806, la data 2014-06-07 20:59:18
De la: kudika_15804, la data 2014-06-07 20:57:04
De la: kudika_967806, la data 2014-06-07 20:47:07[quote name='
Ok ,eu nu stiam pe a4a , nu aveam calculator. Parintii mei nu cred ca au considerat ca am nevoie la varsta asta, Dar uite ca alti copii stiau si am vrut sa vad cum e. Asta e , acum imi dau seama ce prostii faceam , imi vine sa imi dau cu pumnii in cap dar nu are rost , faptul e consumat. Trecem peste , am sa discut mai mult cu mama dar nu am de gand sa ii spun ce prostie am facut. Nu are rost sa sufere , nu e pentru mine asta , ci ca tine prea mult la ea. Multumesc inca odata , mi-ai dat sfaturi mai mult decat mama.


Treci peste,dar fii sincera cu mama ta,mai devreme sau mai tarziu va afla si va fi si mai dezamagita entru ca i-ai ascuns asa ceva,te asigur ca te va intelege si te va sprijini!!Fii corecta fata de tine in primul rand!!!Cu placere,te privesc ca pe un copil fara minte si te tratez ca atare,fara ofensa!!!Sunt mama si stiu cum as fi reactionat daca vreuna dintre fiicele mele m-ar fi pus fata in fata cu o astfel de situatie!!! Mama ta este acolo,langa tine!!!!

Jur ca in viata mea nu m-as fi gandit ca mie mi s-ar fi intamplat acest lucru , ma gandeam ca voi avea o viata fericita , dar nu o voi avea. Asta e , mamei tot ii voi spune , dar cand ma voi linisti .



Sper sa o faci odata si odata!!Nu mai jura,caci juramantul tau nu este valabil,caci curiozitatea ta s-a manifestat atat de excesiv incat te-ai dezvirginat fara interventia unui barbat!!!Atunci cand nu vrei sa stii un anumit lucru,faci tot posibilul sa nu ai vreo legatura cu subiectul in sine!!!Fiecare dintre noi are dreptul la viata fericita,si afla de la mine,fericirea unei tinere nu consta in virginitate,toti credem aceasta,dar nu este adevarat pentru ca daca ar fi fost astfel,nu ar exista femei dezamagite si indurerate dupa ce s-au daruit partenerilor lor in casnicie sau in afara ei!!!Linisteste-te,caci nu mai este nimic de facut!!!

Doamne , deci ma simt mult mai bine , i-am spus mamei si da inca sunt virgina. M-am agitat gresit , doamne daca eram pe tpu iti dadeam funda . Mama a spus ca sunt inca virgina , himenul acela se rupe mai greu , nu atat de usor. A fost in totalitate vina mea , dar sunt fericita si am in cap sa devin psiholog , pentru ca stiu sa intru in mintea unui om. Pentru cei care ma necajesc , sa stiti ca se poate intampla oricarui copil , pentru ca un copil e un copil. Multumesc mult




-Iulya
Postat pe 7 Iunie 2014 21:50
De la: -Iulya, la data 2014-06-07 21:50:27
De la: kudika_967806, la data 2014-06-07 21:41:07
De la: kudika_15804, la data 2014-06-07 21:06:34
De la: kudika_967806, la data 2014-06-07 20:59:18
De la: kudika_15804, la data 2014-06-07 20:57:04
De la: kudika_967806, la data 2014-06-07 20:47:07[quote name='
Ok ,eu nu stiam pe a4a , nu aveam calculator. Parintii mei nu cred ca au considerat ca am nevoie la varsta asta, Dar uite ca alti copii stiau si am vrut sa vad cum e. Asta e , acum imi dau seama ce prostii faceam , imi vine sa imi dau cu pumnii in cap dar nu are rost , faptul e consumat. Trecem peste , am sa discut mai mult cu mama dar nu am de gand sa ii spun ce prostie am facut. Nu are rost sa sufere , nu e pentru mine asta , ci ca tine prea mult la ea. Multumesc inca odata , mi-ai dat sfaturi mai mult decat mama.


Treci peste,dar fii sincera cu mama ta,mai devreme sau mai tarziu va afla si va fi si mai dezamagita entru ca i-ai ascuns asa ceva,te asigur ca te va intelege si te va sprijini!!Fii corecta fata de tine in primul rand!!!Cu placere,te privesc ca pe un copil fara minte si te tratez ca atare,fara ofensa!!!Sunt mama si stiu cum as fi reactionat daca vreuna dintre fiicele mele m-ar fi pus fata in fata cu o astfel de situatie!!! Mama ta este acolo,langa tine!!!!

Jur ca in viata mea nu m-as fi gandit ca mie mi s-ar fi intamplat acest lucru , ma gandeam ca voi avea o viata fericita , dar nu o voi avea. Asta e , mamei tot ii voi spune , dar cand ma voi linisti .



Sper sa o faci odata si odata!!Nu mai jura,caci juramantul tau nu este valabil,caci curiozitatea ta s-a manifestat atat de excesiv incat te-ai dezvirginat fara interventia unui barbat!!!Atunci cand nu vrei sa stii un anumit lucru,faci tot posibilul sa nu ai vreo legatura cu subiectul in sine!!!Fiecare dintre noi are dreptul la viata fericita,si afla de la mine,fericirea unei tinere nu consta in virginitate,toti credem aceasta,dar nu este adevarat pentru ca daca ar fi fost astfel,nu ar exista femei dezamagite si indurerate dupa ce s-au daruit partenerilor lor in casnicie sau in afara ei!!!Linisteste-te,caci nu mai este nimic de facut!!!

Doamne , deci ma simt mult mai bine , i-am spus mamei si da inca sunt virgina. M-am agitat gresit , doamne daca eram pe tpu iti dadeam funda . Mama a spus ca sunt inca virgina , himenul acela se rupe mai greu , nu atat de usor. A fost in totalitate vina mea , dar sunt fericita si am in cap sa devin psiholog , pentru ca stiu sa intru in mintea unui om. Pentru cei care ma necajesc , sa stiti ca se poate intampla oricarui copil , pentru ca un copil e un copil. Multumesc mult





Stiu , ciudat nu?
kudika_967806
Postat pe 7 Iunie 2014 21:52
misto filmele atea
kudika_950728
Postat pe 7 Iunie 2014 21:55
Nu-i ciudat,,,,,dar ai schimbat degetelul
-Iulya
Postat pe 7 Iunie 2014 21:56
Cam rai oamenii pe aici.
Foarte rai cateodata.

In primul rand, ca o fata de 13 ani sa experimenteze, [b]nu este ceva aiurea[/b].
De fapt, pentru ca o fata sau chiar baiat de 13 ani sa experimenteze nu e ceva aiurea.

In general asta e varsta la care incep sa-ti placa baietii [dc esti fata] sau fetele [dc esti baiat].
Ca baiat, prima fata pe care am observat-o in clasa era cand aveam 11 ani si era pentru ca statea in fata mea, si incepuse sa se dezvolte, nu stiam de ce sunt atras de ea, si des aruncam cu creta in ea [ce baiat tampit eram ... mai bine vb cu ea], dar ea a fost prima pe care am remarcat-o.
Vb ca adult cu multe femei, si ele au avut experiente similare OP [OP = original poster, cel ce a inceput thread-ul].
Ba dimpotriva, mi-au descris cum la varste mai fragede [10-11 ani] au inceput sa aiba niste fantezii cu baieti, lucru pe care si baietii il au [dar cu fete evident].

De la: kudika_967806, la data 2014-06-07 19:33:31Am 13 ani , veti intreba ce caut eu aici dar am o mare problma. Am aflat si eu ce este masturbatul (mai demult) , iar ca proasta am inceput si eu sa ma masturbesc.

In primul rand, eu personal [si probabil si altii] nu te consider proasta ca ai incercat sa te masturbezi.
Cunoasterea de sine [la varsta ta], e mai buna decat sa faci ceva cu un alt baiat ... care poate duce la o boala, sau mai rau, la o sarcina.

[quote] Acum , dupa ce m-am masturbat , mi-am rupt himenul , e rupt. Intrebarea mea este ,pana la urma mai sunt virgina dupa ce mi s-a rupt himenul sau dupa ce am avut relatii sexuale.[/quote]
Virginitatea este in general definita ca starea de dinainte de a avea relatii sexuale.
In acest sens, mai esti virgina.

Himenul este privit ca un ... sigiliu, care garanta starea mentionata mai sus.
E foarte posibil ca sigiliul sa fie rupt, dar 'containerul' sa nu fie deschis, nu ?

Dpdv biologic, ar trebui sa stii ceva despre himen.
Nu pentru toate fetele ruperea himenului inseamna ceva durere si ceva sange.
Poate fi ca himenul sa fie atat de fin, subtire si delicat incat sa se rupa foarte usor fara cele de mai sus.
In plus, himenul se rupe de la sine, daca esti activa in sport, biciclismul si calaritul erau notorii pentru acest lucru.
Mai mult decat atat, himenul chiar si in lipsa activitatii sexuale sau sportive nu va rezista; in general se rupe pana la 25 de ani.

[quote] Sa nu ma credeti un copil , care vrea sa faca sex. Am fost o proasta , plang si nu mai stiu ce sa ma fac. [/quote]
Esti copil, si e bine ca nu te gandesti sa faci sex; dc insa te gandesti, te rog sa nu incepi fara a cerceta subiectul intai ... un himen rupt nu e un capat de tara, dar o sarcina nedorita cand esti inca copil este.


As vrea sa-ti mai mentionez ceva.
In general femeile simt ca 'pierd ceva', un fel de 'valoare' atunci cand creste numarul de parteneri sexuali.
Eu cred ca tu simti acelasi lucru acum, simti ca ai pierdut din 'valoarea' ta, din ceea ce poti oferi.
Asa ca nu te mai gandi la asta, ce s-a intamplat s-a intamplat ... continua cu masturbarea [ca nu e o pb mare si oricum fapta deja a fost comisa] si dc faci un sport, tine-te in continuare de el. :)
Reveille
Postat pe 11 Iunie 2014 06:54
Draguta,alea nu sunt spatii de punctuatie,sunt semne de exclamare!cum ai avut acces la internet sa postezi ce ai facut si cat de rau te simti,trebuia sa cauti informatii mai intai despre ceea ce vroiai sa faci si consecintele acestei actiuni.Ce ai facut este bun facut!Acum gandeste-te sa te indrepti si sa mergi pe calea cea buna.
kudika_25561
Postat pe 30 Iunie 2014 11:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Problema mare si urgenta!!!! 4 De la: kudika_5766 10 Mai 2012 09:37
durerule de sani 25 De la: tarot 3 Noiembrie 2009 05:34
Problema 16 De la: OanaSun 28 Martie 2011 03:48
am si eu o problema 2 De la: solutia 21 Noiembrie 2009 00:41
reactii adeverse dupa postinor 11 De la: kudika318566 21 Februarie 2011 21:28