Setari Cookie-uri

Ce sa fac..?

Buna..Nu stiu cum sa incep..dar pot spune decat asa,fac videochat,am facut si fac in continuare.Nu e un domeniu cu care sa te lauzi,dar este ok poti faci bani bunicei,si pe deasupra devii si mult mai independenta financiar..Din pacate viata mea de ceva timp s-a complicat,am cunoscut un tip suntem de 5 luni impreuna ca iubiti,ne intelegem bine ..nu avem o relatie perfecta dar in rest e ok..Si in tot acest timp eu i-am ascuns trecutul meu si prezentul..Pana de curand,cand si-a dat seama si nu am avut ce sa mai fac..a trebuit sa recunosc..ca duc o viata dubla..Nimeni,absolut nimeni de mult timp nu a aflat ce fac..Mi-a fos f greu si imi este in continuare sa duc viata asta dubla dar asta e viata..viata e f grea si dura..Problema e urmatoarea..El nu accepta ce fac si mi-a dat ragaz sa ma gandesc bine,si sa renunt definitiv daca vreau o familie si un copil cu el...E si foarte gelos posesiv...Mi-a facut multe scene ,ma controleaza mereu si inainte sa afle..nu are incredere deloc in femei..vrea sa ascult mereu de el ,sa ma comande cum vrea el..si eu nu vreau,nu imi place sa fiu condusa de un barbat.Si in al 2 rand,nu vreau sa ma laud dar am o situatie buna,am apartament al meu.stau cu parintii mei.mi-am aranjat juma de casa cu etaj.. si datorita chatu-lui recunosc..El zice ca vrea ceva serios,f serios cu mine un copil familie..Si imi zice sa ma mut la el,dar are o situatie mai grea sta cu parintii,cu fratele intr-un apartament..eu nu pot asa..vreau la mine..am si unde si conditii..El ar vrea la mine dar, doar cu o conditie sa il bag in actele casei ..ca nu vrea sa ramana pe dinafara in caz de divort..ca ar baga bani ..el a mai fost casatorit..tin sa precizez.Eu nu pot sa accept asa ceva,i-am si zis.Nu o sa accept niciodata sa il pun in actele casei,nu pot sa ma risc..Il iubesc am sentimente ptr el..dar nu stiu ce sa zic..oare e omul potrivit ptr mine?rescunosc am gresit si eu f mult l-am mintit mult sunt de condamnat,nu am vrut sa il fac sa sufere..mereu imi zice l-am facut sa sufere,ca ma iubeste mult,sa renunt la chat..ca o sa fie bine intre noi..oare ma iubeste cu adevarat?niste sfauri va rog mult,as aprecia si stiu ca sunt multi care o sa ma blameze ,cu ce fac..dar sunt si eu om..trebuie sa vedem dincolo de aparente...:(cum sa procedez??il iubesc..

Postat pe 12 Iulie 2014 15:55
De la: , la data 2014-07-12 15:55:41Buna..Nu stiu cum sa incep..dar pot spune decat asa,fac videochat,am facut si fac in continuare.Nu e un domeniu cu care sa te lauzi,dar este ok poti faci bani bunicei,si pe deasupra devii si mult mai independenta financiar..Din pacate viata mea de ceva timp s-a complicat,am cunoscut un tip suntem de 5 luni impreuna ca iubiti,ne intelegem bine ..nu avem o relatie perfecta dar in rest e ok..Si in tot acest timp eu i-am ascuns trecutul meu si prezentul..Pana de curand,cand si-a dat seama si nu am avut ce sa mai fac..a trebuit sa recunosc..ca duc o viata dubla..Nimeni,absolut nimeni de mult timp nu a aflat ce fac..Mi-a fos f greu si imi este in continuare sa duc viata asta dubla dar asta e viata..viata e f grea si dura..Problema e urmatoarea..El nu accepta ce fac si mi-a dat ragaz sa ma gandesc bine,si sa renunt definitiv daca vreau o familie si un copil cu el....................................


In primul rand,singura ti-ai ales acest post,si tot singura trebuie iti asumi consecintele a astfel de practici,chiar si in fata reticentei oamenilor,in speta,in fata iubitului tau,care nu va accepta niciodata aceasta idee!!Nu iti poti schimba locul de munca,daca tot a creat asemenea probleme???Ai elimina nemultumirea venita din partea partenerului tau!!!
Viata dubla este o viata falsa,gandeste-te!!!

1.Este gelos,posesiv,nu are incredere in femei,deci,nici in tine,oare cum crezi ac vei rezista in relatie,fara a interveni incidente neplacute???Atentie,aceste defecte distrug relatiile!

2.Nu il transforma in copropietar!!!Conditiile impuse de iubitul tau sunt transante si greu de acceptat!!Nu faptul ca a mai fost casatorit aduce umbra in relatia voastra,ci relationarea voastra,nu traiti in armonie si veti avea mereu probleme!!

3.Trebuie sa intelegti amandoi ca ,o familie nu presupune impunerea autoritatii unuia dintre parteneri,prin forta sau amenintari la adresa,ci ea este un intreg,cu opinii,alegeri,care concura in acelasi punct!!Nu sunteti casatoriti,dar deja incercati sa va impuneti dorintele!!!Cautati o solutie de mijloc,daca altfel nu este posibil!!!

4.Care sunt motivele reale ,care au condus la divortul domnului tau,ai avut curiozitatea sa le afli???

5.Nu trebuie sa iti condamni iubitul pentru faptul ca ti-a cerut sa renunti la practicarea chat-ului,pentru ca aceasta "profesie",nici nu stiu cum sa o calific,este greu digerabila,putini accepta aceasta preocupare,poti incerca un job mai apropiat de normalul societatii noastre,chiar daca este platit cu mult mai putini bani decat chattingul!!

6.De cat timp va cunoasteti,nu de cat timp coabitati???Daca coincide perioada,nici nu trebuie sa pui in discutie sentimentele lui,caci nu au profunzime in acest stadiu!!

7.Daca domnul respectiv este autoritar si "dictator" si tu nu esti incantata de acest lucru,spune-i deschis despre ce te nemultumeste!!!Apreciez persoanele sincere in relatii,caci adevarul este cea mai buna minciuna!!

8.Ca idee finala:

Nu te grabi in luarea deciziilor de moment,caci vei esua,nu cred ca va exista intelegere intre voi,atat din cauza a ceea ce faci,cat si din cauza defectelor voastre!!Renunta la aceasta ocupatie,cu riscul ca nu vei mai castiga mult!!!Nu toata lumea are o parere buna despre "video chat",vrei sa faci asa ceva,fa-o in fata iubitului tau,cu siguranta va fi incantat!!!

9.Il iubesti??Dupa cinci luni de relatie??Nu te cred!!
kudika_15804
Postat pe 12 Iulie 2014 16:21
Draga mea , intreaba-l : te vrea pe tine ?...sau apartamentul !?
Nu a muncit pt acel apartament dar isi cere dreptul de proprietar , folosindu-si talentul de escroc sentimental.
Daca-l iubesti atat de tare , da-i in proprietate apartamentul tau vei fi iubita pe masura
Un barbat care iubeste cu adevarat nu are astfel de interese !
-Iulya
Postat pe 12 Iulie 2014 16:23
Va multumesc ptr sfaturi,as vrea sa raspund la cateva intrebari.Suntem impreuna ,strict ca iubiti de 5 luni,adica el mai ramane la mine,eu la el..prietenie..El are 35 de ani,a mai fost casatorit 10 ani,nu are nici un copil.Motivul divortului din ce mi-a zis,e ca persoana respectiva a profitat de el,mai pe romaneste i-a papat banii..nu pot sa stiu daca este adevarat..nu bag mana in foc ptr nimeni!!Al doilea aspect e ca niciodata nu o sa il fac coproprietar,sunt f constienta ca e un risc enorm!!si sunt o fata destul de inteligenta sa nu fac asta!!Si da m-a facut sa ma indragostesc de el..stiu pare imposibil in 5 luni..dar chiar il iubesc..Are multe calitati,mereu are grija de mine,ma protejeaza mi-a si demonstrat ca ma iubeste..dar..Intotdeauna exista un dar..Am unele dubii in privinta lui..Mereu imi zice ca isi doreste mult o familie copil,si eu imi doresc am 26 de ani..Dar parca se grabeste prea mult..Sin privinta chatu-lui,intr-adevar nu este un domeniu cu care sa te lauzi,sunt constienta ca trebuie sa fac si altceva cu viata mea,in alt domeniu mai ok..Dar ma lovesc mereu de o mare problema nu am experienta..In Romania e f greu ,daca nu ai o experienta mai mare..nu te baga nimeni in seama..si cu gasitul joburiilor in ziua de azi..e horror..dar nu imposibil..Sincer as renunta la chat daca as simtii ca e persoana ..potrivita..Sunt f confuza...:(
kudika_970770
Postat pe 12 Iulie 2014 17:07
Pai vezi, simti ca nu e persoana potrivita, daca nu ai renuntat la videochat din proprie initiativa pentru iubirea voastra, inseamna ca e ceva la mijloc, plus ca dupa spusele tale e extrem de gelos si cu siguranta dupa ce ai sa abandonezi ceea ce faci o sa-ti reproseze trecutul tau in viitoarele voastre certuri sau scene de gelozie
alias26
Postat pe 12 Iulie 2014 17:20
De la: kudika_970770, la data 2014-07-12 17:07:34Va multumesc ptr sfaturi,as vrea sa raspund la cateva intrebari.Suntem impreuna ,strict ca iubiti de 5 luni,adica el mai ramane la mine,eu la el..prietenie..El are 35 de ani,a mai fost casatorit 10 ani,nu are nici un copil.Motivul divortului din ce mi-a zis,e ca persoana respectiva a profitat de el,mai pe romaneste i-a papat banii..nu pot sa stiu daca este adevarat..nu bag mana in foc ptr nimeni!!Al doilea aspect e ca niciodata nu o sa il fac coproprietar,sunt f constienta ca e un risc enorm!!si sunt o fata destul de inteligenta sa nu fac asta!!Si da m-a facut sa ma indragostesc de el..stiu pare imposibil in 5 luni..dar chiar il iubesc..Are multe calitati,mereu are grija de mine,ma protejeaza mi-a si demonstrat ca ma iubeste..dar..Intotdeauna exista un dar..Am unele dubii in privinta lui..Mereu imi zice ca isi doreste mult o familie copil,si eu imi doresc am 26 de ani..Dar parca se grabeste prea mult..Sin privinta chatu-lui,intr-adevar nu este un domeniu cu care sa te lauzi,sunt constienta ca trebuie sa fac si altceva cu viata mea,in alt domeniu mai ok..Dar ma lovesc mereu de o mare problema nu am experienta..In Romania e f greu ,daca nu ai o experienta mai mare..nu te baga nimeni in seama..si cu gasitul joburiilor in ziua de azi..e horror..dar nu imposibil..Sincer as renunta la chat daca as simtii ca e persoana ..potrivita..Sunt f confuza...:(


Raspunsul meu ramane "NU",nu iti lua un angajament serios!!
kudika_15804
Postat pe 12 Iulie 2014 17:33
De la: kudika_970770, la data 2014-07-12 17:07:34Va multumesc ptr sfaturi,as vrea sa raspund la cateva intrebari.Suntem impreuna ,strict ca iubiti de 5 luni,adica el mai ramane la mine,eu la el..prietenie..El are 35 de ani,a mai fost casatorit 10 ani,nu are nici un copil.Motivul divortului din ce mi-a zis,e ca persoana respectiva a profitat de el,mai pe romaneste i-a papat banii..nu pot sa stiu daca este adevarat..nu bag mana in foc ptr nimeni!!Al doilea aspect e ca niciodata nu o sa il fac coproprietar,sunt f constienta ca e un risc enorm!!si sunt o fata destul de inteligenta sa nu fac asta!!Si da m-a facut sa ma indragostesc de el..stiu pare imposibil in 5 luni..dar chiar il iubesc..Are multe calitati,mereu are grija de mine,ma protejeaza mi-a si demonstrat ca ma iubeste..dar..Intotdeauna exista un dar..Am unele dubii in privinta lui..Mereu imi zice ca isi doreste mult o familie copil,si eu imi doresc am 26 de ani..Dar parca se grabeste prea mult..Sin privinta chatu-lui,intr-adevar nu este un domeniu cu care sa te lauzi,sunt constienta ca trebuie sa fac si altceva cu viata mea,in alt domeniu mai ok..Dar ma lovesc mereu de o mare problema nu am experienta..In Romania e f greu ,daca nu ai o experienta mai mare..nu te baga nimeni in seama..si cu gasitul joburiilor in ziua de azi..e horror..dar nu imposibil..Sincer as renunta la chat daca as simtii ca e persoana ..potrivita..Sunt f confuza...:(


El, ce meserie are ?
Se pare ca te bazezi in aceasta relatie doar pe resursele tale financiare
-Iulya
Postat pe 12 Iulie 2014 17:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sex vs tratamente cosmetice 71 De la: roz5blue6lila7 22 Decembrie 2010 19:12
Intrebare pt barbati si femei cae au experimentat tactica ..."indiferenta" 34 De la: sakura_7777777 7 Aprilie 2010 12:22
Dragoste sau plictis?! 15 De la: kudika_nikole 2 Februarie 2012 18:54
prietenul m-a strigat cu alt nume,al fostei cu cre afost 6 ani... 54 De la: kudika436511 12 Octombrie 2011 20:05
nu stiu ce sa fac:( 23 De la: Narcisa_Ana 4 Decembrie 2009 21:31