Setari Cookie-uri

Ma mai place?

Am o problema in dragoste,ca majoritatea fetelor cred :(
Un baiat ma placea de mult timp si cu toate ca si eu il placeam,nu-i dadeam de inteles.Acum mi-a venit mintea la cap,si am hotarit sa-i scriu un mesaj(pe internet).Sunt sigura ca a primit mesajul,dar nu mi-a raspuns..pur si simplu a ignorat mesajul meu.
Poate imi dati un sfat,sau macar as dori sa stiu parerea dumneavoastra.Ma mai place,m-a uitat,ii este teama sa raspunda sau este suparat pe mine.
Va rog mult..un sfat,o parere ...Mersi mult.

Postat pe 10 August 2008 13:19
cand i-ai scris? aseara?

Postat pe 10 August 2008 13:32
joi i-am scris...nu-mi gasesc linistea de atunci..simt ca innebunesc

Postat pe 10 August 2008 13:56
Pai,daca te-ai decis ca iti place de el,fa cumva sa te intalnesti cu el sa vb fata in fata.De ce i-ai trimis msg?Poate crede ca e o gluma sau ceva si de-asta nu raspunde...
sweetpink
Postat pe 10 August 2008 14:27
Poate i-a murit netu' :-P
googoodoll
Postat pe 10 August 2008 17:53
depinde ce mesaj i-ai scris ... :D
morticia_adams
Postat pe 10 August 2008 18:33
E o persoana ocupata si nu are timp de net? sau e genu care nu concepe o zi fara sa-si verifice mail-urile macar? pot fi multe motive.
Mada11
Postat pe 10 August 2008 18:43
Nu ar fi mai simplu sa-i dai un telefon sa-l intrebi de sanatate direct ?
Poate a intrat la spam-uri mesajul tau sau poate nu a apucat sa-l citeasca.....sau poate ca ti-a citit mesajul dar l-ai blocat pe baiat si nu stie sa-ti raspunda ......
iris_4_ever
Postat pe 10 August 2008 18:46
hm...cred ca te agiti cam mult pentru un mesaj la care nu a raspuns...poate ca nu l-a citit...

de ce nu incerci sa ii dai un tel sa vb cu el?
wind_of_change
Postat pe 10 August 2008 19:01
isi verifica mesajele..in saitul respectiv este aratata ultima vizita..si de atunci a intrat de 3 ori..dar pe la mine delok..la prietena mea da,la mine nu

Postat pe 10 August 2008 20:21
Daca esti sigura ca iti ignora mesajul, da-i pace.
Eu m-as duce la el si l-as intreba "tu nu raspunzi mesaje decat daca esti amenintat cu bataia?" La mine functioneaza, dialogul inceput cu o gluma il face sa fie amabil si eventual sa fie deschis. Iar daca nu, atunci ce ne opreste sa transpunem in fapte intrebarea?

Postat pe 11 August 2008 13:06
Daca esti sigura ca a vazut mesajul si nu a raspuns,lasa-l,treci mai departe .Sunt doua posibilitati mari si late:
1.Nu te mai place
2.Nu stie ce vrea
In prima situatie este clar,deci nu mai trebuie lamuriri.Ei bine,in a 2 a situatie..e posibil sa te placa,dar sa nu stie sigur daca esti ce ii trebuie sau nu.De aici ar putea rezulta una bucata intalnire cu vorbe dulci si frumoase,una bucata mesaj(sau 100) din partea ta,nici una bucata raspuns din partea lui,si N iluzii desarte din partea ta.Saaauu,ar putea merge totul bine iar voi sa traiti fericiti,pana la adanci batraneti

Postat pe 11 August 2008 15:04
Mey...in cazul asta, nu stiu ce sa zic, poate nu te place, intr-adevar...daca a raspuns la alte persoane si tie nu. Sau da, sa nu stie ce vrea, sau sa fie indecis si sa ii fie teama, daca-i genu' ala de timid...Ciudata chestie. Lasa ca si eu ultima data cand am intrat pe mess, l-am vazut (finaly ) online si imediat a iesit, sau s-a pus pe invisible, desi nu cred. ata ete. Multi fac asa, dar e ciudat ca majoritatea, din cate am observat, dau bir cu fugitii dupa ce se combina.
Mada11
Postat pe 11 August 2008 18:07
Hai ma ii impuiati fetei capul cu tampenii. Ce sa se apuce sa-i mai si zica? Cum ar fi sa-l sune si sa-i zica "ai vazut mesajul meu?" si el sa spuna "da, l-am vazut. ce-i cu el?" ? Aveti ceva cu biata fata de vreti s-o puneti in situatii penibile?

Sincer, cred ca il doare in cot de tine si de mesajul tau. Un tip care te placea sau era indragostit raspundea de 10 ori pana acum sau incerca sa se intersecteze cu tine fizic sau online daca era mai timid. Daca n-a dat nici un semn eu cred ca e destul de clar...Barbatul ala care "nu stie ce vrea" de care vorbeste lumea mai sus nu exista. Oricat de nehotarat ar fi tot isi creaza o portita in caz ca se razgandeste.

Scuze ca am fost asa directa dar mi se pare trist si dureros sa cauti ceva ce nu exista. Show must go on:)

Daca nu i-ai precizat numele in primul mesaj, singura chestie pe care poti s-o mai faci e sa-i dai alt mesaj in care sa te scuzi si sa zici ca prima parte nu ii era adresata lui, ca ai gresit destinatarul. Exista doua variante...una in care sa nu-ti raspunda sau sa zica "ok" care inseamna ca nu-l intereseaza si alta in care sa-ti raspunda ca n-a primit mesajul si nu stie despre ce vorbesti. Poate chiar nu l-a primit...In orice caz nu te injosi sa-l suni sau sa-l abordezi pe tema asta cand il vezi.
irinaandreia
Postat pe 10 Octombrie 2008 13:45
Ca sa nu te faca sa te simti jignita a prferat sa te ignore...crezand ca vei intelege singura ca nu doreste compania ta.
A ignora pe cineva este un lucru destul de grav..de regula ignori o persoana pe care esti suparat sau nu o respecti.


Un exemplu un care demonstreaza ca nu e ok daca vine fata la baieat caci risca sa fie nici macar respinsa ci ignorata...deci MODA NU S-A SCHIMBAT NU VINE FATA LA BAIEAT!!!!!! caci se ajung la situatii de genul acesta...ma intreb inainte sa-i trimit mesajul...tot tu te-ai bagat in seama cu el?tu ai facut primul pas? Daca da e clar..a acceptat de complezenta sa te cunoasca si cand si-a dat seama ca nu are niciun interes pt tine si a mai vazut ca-i trimit si scrisori..tipul nu mai stia cum sa scape de tine..si ce s-a gandit el ..sa aplice metoda lasa de a te ignora.

Un adevar dureros este mult mai bun decat o minciuna frumoasa...asa ca pe viitor ai grija cu alti tipi..

Aparent sunt dura..dar nu sunt eu defapt dura ci realitatea in care traim.

Succes!
Mihaella
Postat pe 12 Octombrie 2008 01:10
De la: , la data 2008-08-10 13:19:43Am o problema in dragoste,ca majoritatea fetelor cred :(
Un baiat ma placea de mult timp si cu toate ca si eu il placeam,nu-i dadeam de inteles.Acum mi-a venit mintea la cap,si am hotarit sa-i scriu un mesaj(pe internet).Sunt sigura ca a primit mesajul,dar nu mi-a raspuns..pur si simplu a ignorat mesajul meu.
Poate imi dati un sfat,sau macar as dori sa stiu parerea dumneavoastra.Ma mai place,m-a uitat,ii este teama sa raspunda sau este suparat pe mine.
Va rog mult..un sfat,o parere ...Mersi mult.
Nicoleta17
Postat pe 22 Noiembrie 2008 19:34
Scuze draga mea.. ce varsta ai?
Sper k nu te deranjeaza intrebarea mea.. dar stii sunt anumite lucruri care ar trebui lasate in voia sortii.. fara sa te "zbati".. prea mult evident!!!~! Io iti urez succes si sper ca baiatul sa merite.. iar tu sa nu-ti fi batut capu' degeaba.. Dak vrei un mmic sfat.. : incearca sa vb cu el... fie live, fie tel fie cum vrei tu.. (nu mesaj pe mess...).. iar apoi sa-l lasi pe el sa te cuceresca.. De cele mai multe ori baietii si barbatii in general cu cat sunt bagati mai mult in seama cu atat... devin cocosi... Good luck!
spidie
Postat pe 11 Decembrie 2008 18:19
deschizi un topic pt asa ceva? foarte infantil...intrebarea e retorica...de unde sa stim noi daca te mai place? iti dai seama si singura asteptand o zi,doua,daca nu a raspuns este evident.nu ai incredere deloc in propria persoana,seductie etc.....'ma mai place?" "ma mai vrea"? astea sunt intrebari de persoana care nu prea are minte,scuza-ma ca iti zic
kihm
Postat pe 15 Ianuarie 2009 20:36
De la: , la data 2008-08-10 13:19:43Am o problema in dragoste,ca majoritatea fetelor cred :(
Un baiat ma placea de mult timp si cu toate ca si eu il placeam,nu-i dadeam de inteles.Acum mi-a venit mintea la cap,si am hotarit sa-i scriu un mesaj(pe internet).Sunt sigura ca a primit mesajul,dar nu mi-a raspuns..pur si simplu a ignorat mesajul meu.
Poate imi dati un sfat,sau macar as dori sa stiu parerea dumneavoastra.Ma mai place,m-a uitat,ii este teama sa raspunda sau este suparat pe mine.
Va rog mult..un sfat,o parere ...Mersi mult.

nu
mitura
Postat pe 5 Mai 2009 16:22
asa se int ku fetele in ziua de azi .....of tare dificile mai sunt unele ..dar vezi u k uneori knd iti vine mintea la kap e prea tarziu.....ce sa zik u ai incerkt ti ai fakut treaba...asa k ast sa ti deie rasp ...dak nu da rasp inseamna k ori k a fost o dragoste trekatoare pt tine...ori are pe altcineva..ori k e orgolios si ar vrea sa mai insisti....akuma e alegerea ta pe viitor o sa stii sa nu mai gafezi...si sa te gandesti sa nu mai dai ku piciorul k vezi tu se mai intoarce roata kateodata..:Dbafta!!
ktyy
Postat pe 5 Mai 2009 17:44
offffffff.....dar de ce nu-l intrebi tu direct?Crezi ca stim noi ce e in capul omului?
ralu_zar
Postat pe 5 Mai 2009 17:46
da'ti voi sfaturi pan' nu mai puteti... ca degeaba... Initiatoarea topicului nici nu mai e... si'o sters contu'
Diavolyta_
Postat pe 5 Mai 2009 17:50
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-05 17:50:20da'ti voi sfaturi pan' nu mai puteti... ca degeaba... Initiatoarea topicului nici nu mai e... si'o sters contu'


pai da dar poate si-a facut altu
_dulcik_
Postat pe 5 Mai 2009 22:50
cauta=l la telefon ,o convorbire directa e mai transanta!poti ''vedea'' si ''simtii'' reactiile lui direct! altfe cine stie cetreaba a avut si nu a intrat pe nett,nu? baftaaa!
alicemih26
Postat pe 14 Iunie 2009 16:27
deci ........povestea incepe asa .......sau cel putin rezumatu........
de fiecare data cand ii zambesc imi rambeste ji el
de fiecare data cand rad rade si el
oriunde ma duc vine si el
daca nu ma uit eu la el se uita el la mine lung ji poate deveni chiar ametitor.................
deci ce se intampla ca habar nu mai am
BrOsCuTzSa
Postat pe 14 Iunie 2009 22:22
De la: , la data 2008-08-10 13:19:43Acum mi-a venit mintea la cap,.

Ete canci!
Maxam
Postat pe 15 Iunie 2009 00:00
De la: BrOsCuTzSa, la data 2009-06-14 22:22:07deci ........povestea incepe asa .......sau cel putin rezumatu........
de fiecare data cand ii zambesc imi rambeste ji el
de fiecare data cand rad rade si el
oriunde ma duc vine si el
daca nu ma uit eu la el se uita el la mine lung ji poate deveni chiar ametitor.................
deci ce se intampla ca habar nu mai am


poate ar trebui sa vorbesti ca sa vorbeasca si el......dragilor, aveti gura mai!!!! puteti vorbi...il puteti intreba pe el/ea ce se intampla....

daca vrei parerea mea cu privire la ceea ce ai scris tu mai sus...prietenul tau-sau ce o fi-este un "papagal"....si te imita !!

P.S de unde stii ca se uita lung si cum poate deveni ametitor daca tu nu te uiti la el???
MissMe2
Postat pe 15 Iunie 2009 16:29
De la: BrOsCuTzSa, la data 2009-06-14 22:22:07deci ........povestea incepe asa .......sau cel putin rezumatu........
de fiecare data cand ii zambesc imi rambeste ji el
de fiecare data cand rad rade si el
oriunde ma duc vine si el
daca nu ma uit eu la el se uita el la mine lung ji poate deveni chiar ametitor.................
deci ce se intampla ca habar nu mai am



pai e simplu, te vrea in preajma lui. stii chestia aia ca oamenii cand se plac si vor sa fie unul langa altul imprumuta fiecare din comportamentul celuilalt? bine, la voi vad ca numai el face asta... dar cred ca are ceva pt tine... ca alta explicatie logica nu-mi vine in minte data fiind situatia pe care ai descris-o...

mi se pare dragut oricum... data viitoare scoate limba! :D apoi du-te intr-un loc mai ferit si discutati, vezi ce vrea de fapt :)

p.s. totusi te-ai gandit ca "ji" este o forma deranjanta a lui "si" care nici macar cool nu este?, e o mutilare gratuita a lb romane... adica pt e ok - prescurtare de la pentru, dar "ji" ce logica are, ca tot 2 litere ca "si" are si fonetic tot nu suna ca "shi"... :)
rodicapisica
Postat pe 27 Iunie 2009 18:47
haaaaaaai ma!!!!!!!!!!!iar subiecte de la naftalina?????
greierash_is_back
Postat pe 27 Iunie 2009 18:53
De la: BrOsCuTzSa, la data 2009-06-14 22:22:07deci ........povestea incepe asa .......sau cel putin rezumatu........
de fiecare data cand ii zambesc imi rambeste ji el
de fiecare data cand rad rade si el
oriunde ma duc vine si el
daca nu ma uit eu la el se uita el la mine lung ji poate deveni chiar ametitor.................
deci ce se intampla ca habar nu mai am

te uiti cumva in oglinda????

dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Iunie 2009 19:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am si eu o interebaere 31 De la: felixcat 21 Decembrie 2009 16:32
Cum ii spui "te iubesc" fara cuvinte? 61 De la: contesina 2 Mai 2011 08:58
fier de calcat vs. fier de calcat vertical 2 De la: mika76 12 Decembrie 2010 16:46
Haideti sa barfim barbatii! 174 De la: Barbie30_ 17 Ianuarie 2011 02:57
ne putem indragostii de mai multe ori? 17 De la: DeeaCatalina 25 August 2009 05:47