Setari Cookie-uri

Intrebari existentiale

De la: kudika_15804, la data 2014-08-03 14:04:17
De la: Sasha_Criss, la data 2014-08-03 13:39:42
....si eu cred in destin, insa uneori obosesc asteptand sa mi se indeplineasca vise pe care le vad spulberate dupa o perioada de timp. Defapt daca ma gandesc la toate sperantele care mi s-au naruit pana la varsta asta, mi-e teama sa inaintez in viata si sa vad din ce un ce mai multe dezamagiri. Pentru mine mereu sperantele s-au transformat in amagiri! Stiu ca se spune ca orice rau conduce spre bine, dar uneori e foarte greu sa vezi partea plina a paharului si devii alergica la fericirea celor din jur...deci chiar exista destin sau viata este asa cum ti-o faci cu propriile tale maini? Nimeni nu e pe deplin fericit, dar totusi dureaza prea mult pana sa ti se nasca pe buze un zambet real, nu unul fals care adaposteste dezamagiri ...oricum viata pare din ce in ce mai grea pe masura ce inaintez in varsta..nu stiu ce anume aduce fericirea, dar stiu ca tristetea se poate intalni la fiecare pas!



Draga mea,fericirea personala se cladeste in propriul sine,nu vine nimeni din exterior sa iti dea o doza de fericire!!!Viata este foarte grea,nu grea,toti traversam perioade negre,aducatoare de dezamagiri,dar trebuie sa ne realimentam cu viata si sa mergem mai departe!!!!Nu te astepta la miracole,care nu exista!!!Daca crezi in destin,si acela este incarcat de probleme,asa va fi,DAR trebuie sa fii constienta ca esti o luptatoare,care se va lupta cu fiecare problema in parte!!Oamenii sunt nascuti sa fie victoriosi in lupta cu viata,putini oameni clacheaza in fata greutatilor!!!

Atta tristetea,cat si fericirea sunt doua stari sufletesti,umane,normale,nu ne putem dispensa de ele,caci fac parte din viata noastra,nu suntem scutiti de asa ceva!!!

Rostul nostru este acela de a evolua,necontand modul in care intelegem fiecare sa o facem,dar numai in conditiile facerii de bine!!!!Toti vrem si existam,dar,doar foarte putini oameni traiesc,este mare diferenta intre cele doua niveluri!!!Traieste,draga mea,mai ai multe de invatat,dar,cu rabdare,vei acumula toate informatiile!!!



ma curcubeu despre ce vorbesti ,,,cica daca crezi in destin si e incarcat de probleme pai daca stiai ca e incarcat de probleme dc nu l ai ocolit ca asta presupune cand zici ca crezi in destin ,ca stiai de problemele alea si nu ai ce sa le faci insa ni9ci nu vrei ca de,,,asta e destinul ,,,,



nu exista destin nu a existat niciodata
kudika_950728
Postat pe 4 August 2014 23:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CUM SA FACI BANI USOR! 0 De la: 18 Ianuarie 2013 20:15
A Dream About You 13 De la: trueLove 24 Octombrie 2013 10:14
Sa-l las sa fuga, sau sa fac mai multe pentru el? 7 De la: rashela 9 Aprilie 2011 20:42
Citate despre educatie 31 De la: franziska_eu 31 Martie 2012 13:33
ozonoterapie ? 4 De la: kudika50ani 12 Iulie 2013 16:27