Setari Cookie-uri

Cum as putea sa scap

e la fel cu prostia omeneasca(hai sa plangem ca daca o sa cada solnita o sa moara copilul)intai sa incepi scoala si atunci o sa vezi tu cum se va comporta ea. ei ii place sa se joace cu sentimentele tale pt stie ca esti indragostit de ea. asa sunt fetele de varsta ei,le place sa fie curtate si dorite.daca nu vrei sa se intample ceva cu sih=guranta nu se va intampla. tu acum spui defapt k abia astepti sa incepi scoala sa o reintalnesti si ca nu vrei sa fi refuzat din nou.daca vei pastra distanta totul va fi bn
krizantema
Postat pe 7 Septembrie 2014 18:12
Nu vreau sa mai imi faca toate chestiile pe care mi le-a facut anul trecut daca are de gand sa ramana cu ala . I-am ascultat toate porcariile care i-au iesit pe gura , zi de zi , ora de ora , minut cu minut , incuranjand-o in tot ceea ce facea , complimentand-o si altele !
Nici macar nu am vrut sa o fur , dar ea de la o simpla relatie de colegialitate , a inceput sa se poarte ca si cum am fi fost iubiti si ei bine m-a atras spre ea extrem de mult !

@krizantema :Nu zic ca abia astept sa o reintalnesc , de fapt nu vreau asta pentru ca pentru mine intalnirea va fi extrem de dureroasa!
Vreau doar sa ma lase in pace daca e cu ala , sa nu mai vina la mine pentru nimic , sa nu mai planga pe umarul meu si multe altele!
now000
Postat pe 7 Septembrie 2014 18:23
De la: now000, la data 2014-09-07 18:23:42Nu vreau sa mai imi faca toate chestiile pe care mi le-a facut anul trecut daca are de gand sa ramana cu ala . I-am ascultat toate porcariile care i-au iesit pe gura , zi de zi , ora de ora , minut cu minut , incuranjand-o in tot ceea ce facea , complimentand-o si altele !
Nici macar nu am vrut sa o fur , dar ea de la o simpla relatie de colegialitate , a inceput sa se poarte ca si cum am fi fost iubiti si ei bine m-a atras spre ea extrem de mult !

@krizantema :Nu zic ca abia astept sa o reintalnesc , de fapt nu vreau asta pentru ca pentru mine intalnirea va fi extrem de dureroasa!
Vreau doar sa ma lase in pace daca e cu ala , sa nu mai vina la mine pentru nimic , sa nu mai planga pe umarul meu si multe altele!



Scuza-ma,dar trebuie sa ti-o spun,ai ramas marcat de tot ce s-a intamplat,persisti intr-o dorinta,care,pe cat de grea iti pare a fi de realizat,pe atat de usor este de implinit,doar sa vrei!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Septembrie 2014 18:52
Sper sa fiu distant si sa merg mai departe chiar daca va fi greu !
Multumesc tare mult pentru sfaturi!
Oricum asta e lumea in care traim , lume de profitoare nesimtite si porci ordinari!
Si pot zice ca dupa toate lucrurile care le-am facut pentru ea , nu eu am pierdut.
now000
Postat pe 7 Septembrie 2014 19:04
ai abia 20 de ani.viata e frumoasa la 20 de ani.astea sunt trairi care trec.va veni timpul sa intalnesti si tu o fata doar pt tn,pana atunci profita si tu de ea si las-o sa t pupe sau altele dar nu sa te jigneasca si la un moment dat lucrurile se vor aseza de la sine.lasa timpul sa treaca
krizantema
Postat pe 7 Septembrie 2014 19:14
De la: now000, la data 2014-09-07 19:04:31Sper sa fiu distant si sa merg mai departe chiar daca va fi greu !
Multumesc tare mult pentru sfaturi!
Oricum asta e lumea in care traim , lume de profitoare nesimtite si porci ordinari!
Si pot zice ca dupa toate lucrurile care le-am facut pentru ea , nu eu am pierdut.



Vei intalni si persoana potrivita,nu te grabi,trairile cu adevarat importante apar in timp si au valoare,caci sunt profunde!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Septembrie 2014 19:18
Las timpul sa treaca , poate va veni si aceea zi in care ea va suferi exact cum o fac si eu acum , pe undeva pe acolo exista o lege a compensatiei !
Las soarta sa se razbune pentru mine ca daca as fi facut-o eu as fi fost considerat cel mai mare porc si cel mai rau om de pe planeta !
now000
Postat pe 7 Septembrie 2014 19:18
De la: now000, la data 2014-09-07 19:18:50Las timpul sa treaca , poate va veni si aceea zi in care ea va suferi exact cum o fac si eu acum , pe undeva pe acolo exista o lege a compensatiei !
Las soarta sa se razbune pentru mine ca daca as fi facut-o eu as fi fost considerat cel mai mare porc si cel mai rau om de pe planeta !



Nu exagera,chiar daca spui un mare adevar!!!! Nimic nu se pierde,nimic nu se castiga,totul se transforma,cunosti aceasta lege,nu????
kudika_15804
Postat pe 7 Septembrie 2014 19:20
Nu am vrut sa exagerez, dar sincer eu sunt un tip destul de orgolios , ei bine in fata ei am calcat si orgoliul si demnitatea in picioare , pur si simplu nu au mai existat si i l-am gadilat pe al ei cu rugaminti si plansete si altele .
Chiar daca nu prea cred eu aia cu " roata se intoarce " , vine momentul cand peste ceva timp sa se inverseze rolurile , cateodata cel care a suferit va simti atunci ca orgoliul si demnitatea lui sunt refacute la loc si in alte dati cand iti e scarba sa te mai gandesti la ceea ce a fost din cauza persoanei care te-a facut sa suferi!
Si nu , nu cunosteam legea asta ! De fapt in momentul de fata imi este greu sa si o deslusesc!
now000
Postat pe 7 Septembrie 2014 19:28
De la: now000, la data 2014-09-07 19:28:26Nu am vrut sa exagerez, dar sincer eu sunt un tip destul de orgolios , ei bine in fata ei am calcat si orgoliul si demnitatea in picioare , pur si simplu nu au mai existat si i l-am gadilat pe al ei cu rugaminti si plansete si altele .
Chiar daca nu prea cred eu aia cu " roata se intoarce " , vine momentul cand peste ceva timp sa se inverseze rolurile , cateodata cel care a suferit va simti atunci ca orgoliul si demnitatea lui sunt refacute la loc si in alte dati cand iti e scarba sa te mai gandesti la ceea ce a fost din cauza persoanei care te-a facut sa suferi!
Si nu , nu cunosteam legea asta ! De fapt in momentul de fata imi este greu sa si o deslusesc!



Aceasta lege se aplica in cazul tau astfel:

Toate bucuriile si tristeile vor veni in compensare si se vor transforma in baza pentru un nou inceput in viata ta!!!! Ai inteles acum????Nimeni nu ramane nerasplatit in aceasta viata!!!!Si,da,roata se invarte vesnic,sa nu te indoiesti de asta!!! Tinere,nu ai ajuns in fata ultimelor tale zile,bucura-te de ceea ce ai si fii recunoscator!!Mergi mai departe,esti un copil in plina evolutie,am fiica apropiata de varsta ta si stiu ceea ce spun!!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Septembrie 2014 19:34
Am vazut cu ochii mei cum s-a intors roata , , nici nu mi-a venit a crede atunci, bine , intr-o alta situatie cu totul diferita de asta, dar atunci cand s-a intors nici ca nu mai m-a interesat !
Da , am inteles acum , multumesc!
now000
Postat pe 7 Septembrie 2014 19:48
lasa roata,,vz de treaba ta nu te mai gandii la ea cauta ti alta
kudika_950728
Postat pe 7 Septembrie 2014 19:53
As minti daca as zice ca nu ma gandesc , dar imi traiesc viata , oricum cred ca e o satisfactie enorma atunci cand oamenii care si-au batut joc de tine se intorc cu coada intre picioare !
now000
Postat pe 7 Septembrie 2014 20:43
lasa satisfactia asta ca nu ti aduce nimic,,incearca sa o uiti cauta ti alta
kudika_950728
Postat pe 7 Septembrie 2014 20:48
O vad in fiecare zi din octombrie , cam greu de uitat!
now000
Postat pe 7 Septembrie 2014 21:03
logic ca nu i chiar usor dar tu esti zmeu nu mai vedea pe ce nu te vede,,vz de ale tale ,,gaseste ti alta
kudika_950728
Postat pe 7 Septembrie 2014 21:17
este o tipa escroaca sentimental,nu cred ca mai este fata mare, poate doar unde zice ea, daca era fata cuminte nu s-ar fi pretat la toate subterfugiile emotionale si nu face decat sa se foloseasca de tine, ii face placere sa te chinuie, de iubit nu te iubeste, este obsedata de control si prin ceea ce face te controleaza 100% ,cred ca este experta intrale sexului,pota sa faca si altfel sex nu numai unde se face... intelegi tu... scuza-ma, si uite cum ramane fata mare saraca....am 5o de ani si ofata de 24 ani , nu mi-as bate joc de tine, esti tanar las-o Dumnezeului///
kudika474488
Postat pe 7 Septembrie 2014 23:47
De la: now000, la data 2014-09-07 20:43:46As minti daca as zice ca nu ma gandesc , dar imi traiesc viata , oricum cred ca e o satisfactie enorma atunci cand oamenii care si-au batut joc de tine se intorc cu coada intre picioare !


Cauta o fata care sa te aprecieze , nu te lasa folosit .
-Iulya
Postat pe 8 Septembrie 2014 00:47
De la: now000, la data 2014-09-07 20:43:46As minti daca as zice ca nu ma gandesc , dar imi traiesc viata , oricum cred ca e o satisfactie enorma atunci cand oamenii care si-au batut joc de tine se intorc cu coada intre picioare !



Nu te bucura fara rost,caci a te vedea razbunat in vreun fel nu este un prilej de bucurie sincera,nu te poti bucura de raul altora,ar fi josnic!!!!
kudika_15804
Postat pe 8 Septembrie 2014 07:43
Nu am vrut sa sune ca m-as bucura de raul altcuiva , si da , ar fi josnic !
Dar raul pe care il faci si suferinta pe care o provoci cu buna stiinta se intoarce impotriva ta!
now000
Postat pe 8 Septembrie 2014 12:27
De la: now000, la data 2014-09-08 12:27:03Nu am vrut sa sune ca m-as bucura de raul altcuiva , si da , ar fi josnic !
Dar raul pe care il faci si suferinta pe care o provoci cu buna stiinta se intoarce impotriva ta!



Exact ,si intotdeauna,mai devreme sau mai tarziu!!!!Nu exista motive sa fii ingandurat si ingrijorat!!!
kudika_15804
Postat pe 8 Septembrie 2014 12:29
Tu spui ca ea avea un prieten cand ai cunoscut-o. Ea a vrut pe acel prieten sa-l faca gelos intalnindu-te cu tine. Trebuie sa intelegi ca ea pe el il iubeste. Mai zici ca ea a fost fata mare pana in iunie. Oare prima data a fost cu tine sau cu el? de unde stii ca a fost fata cuminte pana atunci? Daca ea te iubeste, consider ca ar trebui s-o lasi ca ea sa insiste pentru ca relatia voastra sa continuie, nu trebuie sa cedezi asa usor la pupatari. Cred ca-r fi bine sa te mai maturizezi. Sa-ti gasesti alta fata, de ce nu chiar fata care-ti placea cand ai inceput facultatea, dar mai ai si alte colege, poate nu sunt cuplate toate. Esti foarte tanar lasa-te iubit. Din relatare nu vad ca ti-ar demonstrat ca te iubeste. Sa o pauza cu ea si vei vedea. Fii tare.
kudika409063
Postat pe 8 Septembrie 2014 15:47
Ea ii spunea lui ca suntem doar niste colegi , incerc sa-mi revin usor , usor , dat e greu , e foarte greu !
now000
Postat pe 8 Septembrie 2014 16:01
De la: now000, la data 2014-09-08 16:01:49Ea ii spunea lui ca suntem doar niste colegi , incerc sa-mi revin usor , usor , dat e greu , e foarte greu !



Va amagea pe amandoi,poti sta linistit,caci nici relatia cealalta nu este una onesta!!!
kudika_15804
Postat pe 8 Septembrie 2014 16:04
Va fi o implozie , adevarul iese mereu la iveala ! Cel mai grav este cand iese atat de tarziu , iar cand iese deja nu-ti vine sa crezi !
now000
Postat pe 8 Septembrie 2014 16:11
De la: now000, la data 2014-09-08 16:11:17Va fi o implozie , adevarul iese mereu la iveala ! Cel mai grav este cand iese atat de tarziu , iar cand iese deja nu-ti vine sa crezi !


Poate ai vrut sa spui "explozie",caci implozia se produce in interior,nu in exterior!!!Adevarul se propaga in exterior,nu in interior!!
kudika_15804
Postat pe 8 Septembrie 2014 16:15
M-am referit la ea , implozie in sufletul ei !
now000
Postat pe 8 Septembrie 2014 16:23
Dragul meu, nu a inteles ca te raneste cu gesturile ei, pentru ca este o fiinta egoista. In plus, s-ar putea sa fie si labila psihic. Ea intotdeauna va avea nevoie de un umar pe care sa planga, in momentul in care va fi ignorata sau refuzata de un barbat. Pentru ea este o chestie de orgoliu. Nu ii place sa fie ignorata sau refuzata. In plus, ea vrea sa detina controlul si, cand nu reuseste, cauta "varianta a II-a".
Aceasta fata nu are sentimente reale pentru tine.
Ai dorit un sfat de la o femeie si, tocmai de aceea imi permit sa iti spun ca cel mai bine ar fi ca, in cazul in care aceasta fata te mai abordeaza, sa o refuzi politicos. Poti sa ii spui ca ai alte planuri si ca iti faci prieteni noi. Nu esti obligat sa fii "vioara a II-a". Esti un tanar deosebit si este pacat sa mai pierzi timpul cu ea. Traieste-ti viata, eperimenteaza, iar daca faci greseli, nu e nimic. Din greseli invatam. Toti am trecut prin asta
Si inca ceva: se pare ca devenim maturi sentimental abia in jurul varstei de 25 de ani. Pana atunci u ne ajuta hormonii.
Jaqueline_healthy
Postat pe 9 Septembrie 2014 00:54
Pãrerea mea cã ºi ei îi place sã fie cu tine.

Lista de motive pentru care o fatã insistã sã vinã la tine și vrea sã te sãrute este destul de simplã:

- ori are un interes direct (cumva fata are ºi alte beneficii (financiare, sau un loc unde sã stea când o dã iubitul afarã ?) când se-ntâlneºte cu tine ?)

- ori chiar îi face ºi ei plãcere.

Dar problema este cã-i face plãcere doar sã-ºi facã de cap, sã se joace ºi sã se distreze. Ori cu rea intenþie, ori pentru cã nu se gândeºte deloc ºi la celãlalt. Dar cel mai probabil cu rea intenþie, pentru cã nu e genul care sã parã naivã.

Tu, pe de altã parte, simþi atracþie din partea ei, ºi este corect, fata se simte minunat de fiecare datã când te are din nou ºi te-a convins pentru încã o datã s-o accepþi aºa cum e.

Acum trebuie sã mai vezi cã deºi o faci fericitã când ea te cucereºte din nou ºi din nou, tot neserioasã este ºi tot nimic altceva nu face decât sã se foloseascã de tine.

Gândirea ta acum te face sã fii categoric ºi sã te-aºtepþi ca ea ori sã vrea o relaþie cu tine, ori sã nu vrea nimic. Dar fata nu este neapãrat aºa. Ea se poate implica într-o relaþie exact pe cât de mult sau pe cât de puþin îºi doreºte, oriunde între 0 ºi 100%. Pe tine acum te þine undeva la 30%.
Robbin
Postat pe 9 Septembrie 2014 01:10
De la: now000, la data 2014-09-07 17:32:56Ok , atunci sa nu mai vina sa ma pupe/sarute , sa nu mai ma tina de mana , sa nu mai ma ia in brate!!!
Spune-mi pentru tine cum te comporti cand nu vrei pe cineva ? Faci toate lucrurile alea ?

Fii mai ferm! Intreab-o ce vrea de la tine. Spune-i si tu, foarte clar, ce asteptari ai de la ea. Fii tu insuti si nu te mai lasa calcat in picioare.
Gaseste alta fata, care sa te merite. Nu te izola de restul lumii. Sunt convinsa ca ai in grupa mai multe colege dragute. Faptul ca nu stau la "2 minute" de tine, nu reprezinta un criteriu de selectie. Sa fim seriosi! Si, apropos de chestia asta: schimba traseul spre facultate.
Iesi cu prietenii, cu colegii. Incearca sa iesi din starea asta.
Jaqueline_healthy
Postat pe 9 Septembrie 2014 01:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
..sunt insarcinata cu un barbat care este legat de mama lui.. 30 De la: eusieu 7 August 2009 12:47
Mai ceva ca in telenovele 7 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:35
Am o dilema uriasa! 22 De la: DayC 31 Ianuarie 2010 22:26
Prinsa intre doua iubiri... fara scapare 46 De la: maimai_no1 15 Septembrie 2011 23:40
Despre farmece si vraji... As dori un sfat 1 De la: kudika_1035300 15 Ianuarie 2019 01:51