Setari Cookie-uri

Cum as putea sa scap

De la: kudika409063, la data 2014-09-08 15:47:00Tu spui ca ea avea un prieten cand ai cunoscut-o. Ea a vrut pe acel prieten sa-l faca gelos intalnindu-te cu tine. Trebuie sa intelegi ca ea pe el il iubeste. Mai zici ca ea a fost fata mare pana in iunie. Oare prima data a fost cu tine sau cu el? de unde stii ca a fost fata cuminte pana atunci? Daca ea te iubeste, consider ca ar trebui s-o lasi ca ea sa insiste pentru ca relatia voastra sa continuie, nu trebuie sa cedezi asa usor la pupatari. Cred ca-r fi bine sa te mai maturizezi. Sa-ti gasesti alta fata, de ce nu chiar fata care-ti placea cand ai inceput facultatea, dar mai ai si alte colege, poate nu sunt cuplate toate. Esti foarte tanar lasa-te iubit. Din relatare nu vad ca ti-ar demonstrat ca te iubeste. Sa o pauza cu ea si vei vedea. Fii tare.

Ai dreptate, doamna. Trebuie sa incerce sa o uite. Daca la varsta ei se poarta atat de pervers, va dati seama cum va fi peste 7 sau 8 ani?
S-ar putea sa devina genul de femeie care nu poate sa traiasca cu un singur barbat, ci cu mai multi, pentru ca vrea sa-si dovedeaca siesi cata putere de seductive are asupra barbatilor. Genul de "femeie lipici", caruia nu-I pasa pe cine calca in picioare; genul Acela care distruge casnicii.

Jaqueline_healthy
Postat pe 9 Septembrie 2014 01:23
De la: Jaqueline_healthy, la data 2014-09-09 01:23:30
De la: kudika409063, la data 2014-09-08 15:47:00Tu spui ca ea avea un prieten cand ai cunoscut-o. Ea a vrut pe acel prieten sa-l faca gelos intalnindu-te cu tine. Trebuie sa intelegi ca ea pe el il iubeste. Mai zici ca ea a fost fata mare pana in iunie. Oare prima data a fost cu tine sau cu el? de unde stii ca a fost fata cuminte pana atunci? Daca ea te iubeste, consider ca ar trebui s-o lasi ca ea sa insiste pentru ca relatia voastra sa continuie, nu trebuie sa cedezi asa usor la pupatari. Cred ca-r fi bine sa te mai maturizezi. Sa-ti gasesti alta fata, de ce nu chiar fata care-ti placea cand ai inceput facultatea, dar mai ai si alte colege, poate nu sunt cuplate toate. Esti foarte tanar lasa-te iubit. Din relatare nu vad ca ti-ar demonstrat ca te iubeste. Sa o pauza cu ea si vei vedea. Fii tare.

Ai dreptate, doamna. Trebuie sa incerce sa o uite. Daca la varsta ei se poarta atat de pervers, va dati seama cum va fi peste 7 sau 8 ani?
S-ar putea sa devina genul de femeie care nu poate sa traiasca cu un singur barbat, ci cu mai multi, pentru ca vrea sa-si dovedeaca siesi cata putere de seductie are asupra barbatilor. Genul de "femeie lipici", careia nu-I pasa pe cine calca in picioare; genul Acela care distruge casnicii. Din

Jaqueline_healthy
Postat pe 9 Septembrie 2014 01:25
Multumesc pentru raspunsuri si pentru sfaturi!
@Robbin : Ei bine fata , mi-a zis sa-mi caut pe altcineva ca nu este ea cea care trebuie sa fie cu mine , dar tot continua cuvechile obiceiuri , apoi dupa ce i-am spus sa terminam , o zis ca o las pusnica si singura acolo la facultate si macar sa vorbim etc !
now000
Postat pe 9 Septembrie 2014 11:51
Nu am vrut sa o fac pe fata asta s aplanga , o vedeam ca e suparata din anumite motive si de fiecare data am vrut sa o fac sa rada , sa zambeasca si sa-i scot starea de tristete din minte !
Dar ei bine , m-a facut ea pe mine sa plang ... asta e , nu a apreciat deloc cat m-am sacrificat pentru ea ... dar ce sa-i faci asa sunt oameni ,si apoi cand te loveste te mai si intrebi :" De ce eu ? "
now000
Postat pe 9 Septembrie 2014 12:16
Vedem ce va fi din octombrie , inca o data multumesc pentru raspunsuri!
now000
Postat pe 9 Septembrie 2014 12:34
Hello , acum 3 luni am deschis acest subiect si le multumesc tuturor care si-au dat cu parerea .
Cineva a zis daca imi aduc bine aminte " Este un monstru " , si tind sa-i dau dreptate , intradevar este un monstru , dar am acceptat sa fim prieteni in sinea mea si sa vorbim .
Intradevar , inca e al dracu de dureros pentru simplu fapt ca am pierdut atata timp si am dat atatea lacrimi pt cineva care ma minte pe fata si acum , dar asta e fiecare cu personalitatea lui ,,, si o sa dau un mic exemplu .

Intr-o zi ma simteam ingrozitor desigur din cauza ei si vine si ma intreaba ce am , ce am si i--am zis absolut tot ce mi s-a intamplat vara trecuta ,,, ei bine eu aproape ca plangeam langa ea , de fapt plangeam ce sa mai ,, iar fetei ii da lacrimile , dar ghici de ce , pentru ca fostul ei prieten ( cel cu care a stat 5 ani ) a ajuns sa vb urat cu ea si etc etc ,,, si apoi ceva gen " doar nu crezi ca mi-au dat lacrimile pt tine ? " .. nu ca e tare ?
Si o intamplare de astazi ,,, a plecat joi acasa , am rugat-o sa ramana sa mearga cu mine pana undeva , desigur a zis ca pleaca ca are de facut un interviu ( tema) la o persoana si doar joi se putea ,, o intreb azi cum stai cu acel interviu si imi spune ca acum il face ,,, ca nu stia ca aceea persoana e libera si azi (iubitul ei probabil ) ... deci o minciuna gogonata pe fata ... morala ? Nu da cuiva un deget ca te ia cu totul si isi permite totul cu tine , chiar daca nu ii zici nimic din bun simt .
Multumesc tuturor pentru deschiderea mintii mele!
now000
Postat pe 17 Noiembrie 2014 17:00
baaa fi barbat nu pisicuta,,,ce e aia sa fi prieten,,adica ai acceptat sa fi luat de prost?

treaba ta daca asa vrei
kudika_950728
Postat pe 17 Noiembrie 2014 17:04
Calmeaza-te , nu sunt genul ala de a mai sta dupa curul ei , suntem in aceeasi grupa , am zis ok ,,, hai sa merg mai departe si sa nu fiu nesimtit.
now000
Postat pe 17 Noiembrie 2014 17:32
eu sunt calm,,nu stiu in ce grupa esti dar cand o femeie ti zice ca sa fim prieteni dp ce a fost cu tn ia despartirea nu a fost de comun acord credema te ia de prost
kudika_950728
Postat pe 17 Noiembrie 2014 17:34
De la: now000, la data 2014-11-17 17:00:54Hello , acum 3 luni am deschis acest subiect si le multumesc tuturor care si-au dat cu parerea .
Cineva a zis daca imi aduc bine aminte " Este un monstru " , si tind sa-i dau dreptate , intradevar este un monstru , dar am acceptat sa fim prieteni in sinea mea si sa vorbim .
Intradevar , inca e al dracu de dureros pentru simplu fapt ca am pierdut atata timp si am dat atatea lacrimi pt cineva care ma minte pe fata si acum , dar asta e fiecare cu personalitatea lui ,,, si o sa dau un mic exemplu .
..........................................

Cele mai "tari" experiente,daca imi permiti sa am exprim astfel,se obtin in urma dezamagirilor declansate de esecul in relatiile de iubire!!Cazul tau nu este unul singular,important este sa vezi partea pozitiva a lucrurilor,caci o data cu despartirea voastra,ai observat fata reala a tinerei respective,ceea ce ar trebui sa te impulsioneze sa mergi mai departe fara regrete!!!Nu este o idee inspirata aceea de a ramane amici sau prieteni,chiar nu este cazul,si in ciuda faptului ca sunteti colegi de grupa!!!Poti pastra o distanta apreciabila ,caci,in caz contrar,vei fi mereu atins de amintirile din fosta voastra relatie!!Evita intalnirile cu ea,dar fa-o cu demnitate si delicatete!!!Se poate!!
kudika_15804
Postat pe 17 Noiembrie 2014 17:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un mic sfat va rog :sml-ashamed0001: sunt confuza... 21 De la: kudika412438 10 Iulie 2011 20:21
Are cineva un sfat si pt mine? 19 De la: kudika072301 19 Noiembrie 2009 22:11
am nevoie de sfaturi 17 De la: Eva32 31 Iulie 2011 00:03
Indiferenta 11 De la: kudika_928239 21 Iulie 2013 08:20
O dragoste ciudata..... 28 De la: mkdisk 16 Ianuarie 2009 12:09