Setari Cookie-uri

sufar in tacere..

sunt cu el de 1 an...in primele luni a fost ca un vis din care speram sa nu ma trezesc niciodata...nu putea sa stea o zi fara sa ma vada, vbeam despre orice, ba chiar m-a ajutat in anumite privinte...insa cam de 3 luni s-a schimbat complet...nu mai are entuziasmul de la inceput...ne vedem o data pe luna (desi ne despart numai 20 km), vbim mai rar si la telefon....de iubit stiu ca ma iubeste, simt asta! insa nu inteleg de ce s-a indepartat atat de mult :( il iubesc prea mult si nu pot accepta ideea de a nu mai fi cu el...asa ca va rog spuneti-mi ce pot sa fac sa fie cum era...m-am saturat sa adorm plangand in fiecare noapte, fara ca el sa stie..help me :(
gya01
Postat pe 16 August 2009 10:41
pai in primul rand dc stati despartiti?in al doilea rand dc nu vb cu el despre asta?il general o a doua femeie sau distanta despart doua pers!sper sa ma insel dar eu zic sa vb cu el sincer!
icekiss
Postat pe 16 August 2009 10:52
de fiecare data cand incerc sa vbesc cu el, imi zice ca nu s-a intamplat nimic intre noi, ca mi se pare mie...i-am zis ca vreau sa vad mai mult interes din partea lui...si s-a conformat cateva zile dupa care a revenit la starea initiala...pe alta nu are ca as fi aflat...iar distantza dintre noi este mica, 20 de km ii faci in 15 minute...nu reusesc sa-l inteleg :(
gya01
Postat pe 16 August 2009 10:56
poate are alte probleme,incerak sa fi un pic mai intelegatoare cu el(stiu k e greu)dar dak vrei sa iti salvezi relatia e singura kle!adu u cv nou in relatie,inceark sa nu mai facetzi aceleasi lycruri cand va intalniti!skimba u cv !fa-i azi o surpriza si du-te la el,iesiti aman2 la un picnic,singurei si stati d vb despre voi,despre c vreti!bafta iti urez!
icekiss
Postat pe 16 August 2009 11:04
multumesc frumos. Am incercat toate astea insa nimic nu a functionat. Nu stiu cat timp o sa mai pot sa am rabdare. Deja simt ca situatia ma depaseste. Poate pentru unii pare ceva copilaresc, insa cand ajungi sa iubesti asa de mult pe cineva, efectiv ajungi sa nu mai judeci. Multumesc din suflet inca o data pentru sfaturi!
gya01
Postat pe 16 August 2009 11:09
De la: iuby_vl, la data 2009-08-16 10:41:11sunt cu el de 1 an...in primele luni a fost ca un vis din care speram sa nu ma trezesc niciodata...nu putea sa stea o zi fara sa ma vada, vbeam despre orice, ba chiar m-a ajutat in anumite privinte...insa cam de 3 luni s-a schimbat complet...nu mai are entuziasmul de la inceput...ne vedem o data pe luna (desi ne despart numai 20 km), vbim mai rar si la telefon....de iubit stiu ca ma iubeste, simt asta! insa nu inteleg de ce s-a indepartat atat de mult :( il iubesc prea mult si nu pot accepta ideea de a nu mai fi cu el...asa ca va rog spuneti-mi ce pot sa fac sa fie cum era...m-am saturat sa adorm plangand in fiecare noapte, fara ca el sa stie..help me :(


Nu cred ca ar trebui sa plangi in fiecare noapte , pe bune
Dupa parerea mea ori l-ai "sufocat" si incearca sa te tina un pic la distanta ,ori a aparut o alta persoana .Spui ca simti ca inca te iubeste ....Pai e posibil sa nu aiba o reactie pozitiva de la "cealalta" si nu risca sa te piarda si pe tine ...
Fara suparare , dar cel mai fregvent de la asta se trage "raceala" unuia din parteneri ...

Ce sa faci? Sa ai o discutie cu el , dar o discutie relaxata ,fara amenintari si istericale...Macar sa stii cum stai..
ella_c
Postat pe 16 August 2009 12:54
Ella_c pe alta nu are ca as fi aflat....Insa cu ,,sufocatul" s-ar putea sa ai dreptate... Dar ma gandesc ca daca nu il caut o sa creada ca nu mai am niciun interes fatza de el si nu as vrea asta...
gya01
Postat pe 16 August 2009 17:13
De la: iuby_vl, la data 2009-08-16 17:13:13Ella_c pe alta nu are ca as fi aflat....Insa cu ,,sufocatul" s-ar putea sa ai dreptate... Dar ma gandesc ca daca nu il caut o sa creada ca nu mai am niciun interes fatza de el si nu as vrea asta...


Nu am spus sa nu-l cauti... Nu ti-as da sfatul sa faci pe indiferenta pentru ca uneori indiferenta se intoarce impotriva noastra.Este posibil sa-i convina...
Eu ti-am recomandat sa ai o discutie deschisa cu el , in care sa-i spui ce te nemultumeste.

ella_c
Postat pe 16 August 2009 17:26
de fiecare data cand incerc sa vbesc cu el, imi zice ca nu s-a intamplat nimic intre noi, ca mi se pare mie...i-am zis ca vreau sa vad mai mult interes din partea lui...si s-a conformat cateva zile dupa care a revenit la starea initiala...
gya01
Postat pe 16 August 2009 18:00
Ella iti multumesc din suflet pentru sfaturi, chiar simt nevoia sa vbesc cu cineva care sa ma inteleaga...
gya01
Postat pe 16 August 2009 18:02
De la: iuby_vl, la data 2009-08-16 18:00:32de fiecare data cand incerc sa vbesc cu el, imi zice ca nu s-a intamplat nimic intre noi, ca mi se pare mie...i-am zis ca vreau sa vad mai mult interes din partea lui...si s-a conformat cateva zile dupa care a revenit la starea initiala...


Vezi tu ... incearca sa-ti faca oarecum pe plac .Nu putem schimba oamenii , nici tu nu-l poti obliga sa fie "interesat" atat cat ti-ai dori.Ia-l asa cum e...Daca esti convinsa ca nu curteaza pe altcineva , poate are ceva probleme ,sau cine stie... Gandeste-te cum ti-ar fi fara el ,chiar si asa indiferent cum spui ca e .
Daca nu poti accepta situatia ,daca el nu-si revine , poate ar trebui sa te gandesti daca iti convine sa stai intr-o relatie care nu duce nicaieri...
ella_c
Postat pe 16 August 2009 18:22
De la: iuby_vl, la data 2009-08-16 18:02:36Ella iti multumesc din suflet pentru sfaturi, chiar simt nevoia sa vbesc cu cineva care sa ma inteleaga...


eheee ....te inteleg!
ella_c
Postat pe 16 August 2009 18:23
De la: ella_c, la data 2009-08-16 18:23:41
De la: iuby_vl, la data 2009-08-16 18:02:36Ella iti multumesc din suflet pentru sfaturi, chiar simt nevoia sa vbesc cu cineva care sa ma inteleaga...


eheee ....te inteleg!


nu mai suferiti distrativa
DON_LUCIANO
Postat pe 16 August 2009 18:28
poate a aparut monotonia...sau are probleme pe care nu poate sa ti le impartaseasca ...depinde ce fel de persoana e ! de ce nu vorbesti cu el ..comunicare e cea mai importanta intr-o relatie.
roz5blue6lila7
Postat pe 16 August 2009 18:31
Buna,eu una nu inteleg de ce va vedeti o data pe luna daca va desparte o distanta atat de mica??? care este motivul???si cel mai bine vb cu el ce te nemultumeste,iti faci mai mult rau daca continui asa,aici ai sa ai parte si de sfaturi ,ironii,intelegere.....etc,dar solutia vine doar de la voi2 si atat,bafta
yza79
Postat pe 16 August 2009 18:38
De la: roz5bule6lila7, la data 2009-08-16 18:31:16poate a aparut monotonia...sau are probleme pe care nu poate sa ti le impartaseasca ...depinde ce fel de persoana e ! de ce nu vorbesti cu el ..comunicare e cea mai importanta intr-o relatie.

doar dupa un an monotonie???????
yza79
Postat pe 16 August 2009 18:44
De la: DON_LUCIANO, la data 2009-08-16 18:28:06 nu mai suferiti distrativa

Don_Luciano , nu sufar ....Doar ca o inteleg pe fata



ella_c
Postat pe 16 August 2009 19:47
De la: roz5bule6lila7, la data 2009-08-16 18:31:16poate a aparut monotonia...sau are probleme pe care nu poate sa ti le impartaseasca ...depinde ce fel de persoana e ! de ce nu vorbesti cu el ..comunicare e cea mai importanta intr-o relatie.


crede-ma ca am incercat sa stau de vb cu el dar imi zice de fiecare data ca nu e nimic schimbat, ca totul este ca si pana acum...dap, poate este ceva ce nu poate impartasi...insa totusi tinand cont ca am vbit despre orice in tot acest timp, nu vad de ce s-ar feri sa zica ce probleme are...
gya01
Postat pe 17 August 2009 10:33
De la: yza79, la data 2009-08-16 18:38:51Buna,eu una nu inteleg de ce va vedeti o data pe luna daca va desparte o distanta atat de mica??? care este motivul???si cel mai bine vb cu el ce te nemultumeste,iti faci mai mult rau daca continui asa,aici ai sa ai parte si de sfaturi ,ironii,intelegere.....etc,dar solutia vine doar de la voi2 si atat,bafta


ne vedem o data pe luna deoarece aproape de fiecare data cand ii propun sa ne intalnim imi spune ca are treaba pe la tzara...lucru pe care inainte nu-l facea...
gya01
Postat pe 17 August 2009 10:35
hmmm... e indradevar un pic complicata treaba...multe dintre noi au trecut prin asa ceva chiar si dupa 4-5 ani de relatie....cauzele pot fi diferite si nu trebuie sa te gandesti la ce e mai rau....dak lucreaza poate are o prb la servici, sau acas si ii e jena sa-ti spuna...ceea ce a intervenit intre voi poti afla numai dak discuti cu el!!! incearca sa-i arati cat de mult te afecteaza distanta asta dintre voi dar fara sa mergi la extrem...multa bafta
bruneagra25
Postat pe 17 August 2009 10:40
De la: bruneagra25, la data 2009-08-17 10:40:12hmmm... e indradevar un pic complicata treaba...multe dintre noi au trecut prin asa ceva chiar si dupa 4-5 ani de relatie....cauzele pot fi diferite si nu trebuie sa te gandesti la ce e mai rau....dak lucreaza poate are o prb la servici, sau acas si ii e jena sa-ti spuna...ceea ce a intervenit intre voi poti afla numai dak discuti cu el!!! incearca sa-i arati cat de mult te afecteaza distanta asta dintre voi dar fara sa mergi la extrem...multa bafta


Am mai zis si repet: am incercat de n ori sa port o discutie deschisa cu el insa imi zice de fiecare data ca totul este ok si ca nu are nimic...Ba chiar isi revine o zi sau doua, dupa care o ia de la inceput... Oricum iti multumesc din suflet!
gya01
Postat pe 17 August 2009 10:50
De la: iuby_vl, la data 2009-08-17 10:50:48
De la: bruneagra25, la data 2009-08-17 10:40:12hmmm... e indradevar un pic complicata treaba...multe dintre noi au trecut prin asa ceva chiar si dupa 4-5 ani de relatie....cauzele pot fi diferite si nu trebuie sa te gandesti la ce e mai rau....dak lucreaza poate are o prb la servici, sau acas si ii e jena sa-ti spuna...ceea ce a intervenit intre voi poti afla numai dak discuti cu el!!! incearca sa-i arati cat de mult te afecteaza distanta asta dintre voi dar fara sa mergi la extrem...multa bafta


Am mai zis si repet: am incercat de n ori sa port o discutie deschisa cu el insa imi zice de fiecare data ca totul este ok si ca nu are nimic...Ba chiar isi revine o zi sau doua, dupa care o ia de la inceput... Oricum iti multumesc din suflet!

dupa parerea mea inseamna k nu-ti expui destul de bine pct de vedere si ceea ce te deranjeaza cu adevarat, incearca sa fi un pic mai "agresiva" daca altfel nu merge, "scutura-l" putin k sa-si dea seama k te poate pierde si k ceea ce simti u nu e o gluma.....
bruneagra25
Postat pe 17 August 2009 10:56
De obicei,atunci cand si-a pierdut interesul pt o persoana,care initial reprezenta totul,e din 2 cauze,parerea mea!
1.Cum zicea cineva..a intervenit plictisul(si e devreme rau!)
2.Pe firmament..e alta stea!
Varianta a doua nu convine,cred asta,dar trebuie luata in calcul.Zici ca ai fi aflat..da,de acord,dar daca si EL si STARUL..sunt implicati in alte relatii...nu s-ar ascunde?In fine..vezi si tu,cerceteaza mai in detaliu,trebuie sa iasa ceva!
locked
Postat pe 17 August 2009 10:56
De la: Mai_Mai, la data 2009-08-17 10:56:27De obicei,atunci cand si-a pierdut interesul pt o persoana,care initial reprezenta totul,e din 2 cauze,parerea mea!
1.Cum zicea cineva..a intervenit plictisul(si e devreme rau!)
2.Pe firmament..e alta stea!
Varianta a doua nu convine,cred asta,dar trebuie luata in calcul.Zici ca ai fi aflat..da,de acord,dar daca si EL si STARUL..sunt implicati in alte relatii...nu s-ar ascunde?In fine..vezi si tu,cerceteaza mai in detaliu,trebuie sa iasa ceva!


Daca e alta ,,stea" de ce mai sta cu mine atunci? Ce rost ar mai avea sa continue cu agonia asta? Oricum as da-o nu reusesc sa-l inteleg... Multumesc inca o data pentru sfaturi!
gya01
Postat pe 17 August 2009 12:11
De foarte multe ori, o alta relatie se construieste paralel cu precedenta.E trist!Cauta in trecutul tau si al altor x personaje si-ai sa vezi ca asa e.Iubitul tau a ramas,poate,zic asa, in relatia asta, pentru ca o fi adeptul proverbului "E rau cu rau,dar mai rau e fara rau!" Incearca sa-l "slabesti",da-i atentie,cu portia,fii mai ralaxata,detasata si..usor indiferenta.Va fi greu,dar merita,e un test!
locked
Postat pe 17 August 2009 12:35
De la: Mai_Mai, la data 2009-08-17 12:35:12De foarte multe ori, o alta relatie se construieste paralel cu precedenta.E trist!Cauta in trecutul tau si al altor x personaje si-ai sa vezi ca asa e.Iubitul tau a ramas,poate,zic asa, in relatia asta, pentru ca o fi adeptul proverbului "E rau cu rau,dar mai rau e fara rau!" Incearca sa-l "slabesti",da-i atentie,cu portia,fii mai ralaxata,detasata si..usor indiferenta.Va fi greu,dar merita,e un test!


Dap, este o idee foarte buna cu testul...Va fii greu dar merita incercat! Multumesc frumos
gya01
Postat pe 17 August 2009 18:42
De la: Mai_Mai, la data 2009-08-17 12:35:12De foarte multe ori, o alta relatie se construieste paralel cu precedenta.E trist!Cauta in trecutul tau si al altor x personaje si-ai sa vezi ca asa e.Iubitul tau a ramas,poate,zic asa, in relatia asta, pentru ca o fi adeptul proverbului "E rau cu rau,dar mai rau e fara rau!" Incearca sa-l "slabesti",da-i atentie,cu portia,fii mai ralaxata,detasata si..usor indiferenta.Va fi greu,dar merita,e un test!


O sa incerc sa fiu un pic mai ,,retinuta"... Daca ma iubeste, se va schimba in sperantza sa nu ma piarda... Iar daca nu, macar aflu si eu ce am de facut si nu mai imi pierd vremea cu ceva ce oricum nu ar duce nicaieri... Acum sper sa pot sa fac ceea ce scriu eu aici...
gya01
Postat pe 17 August 2009 18:52
Uitasem sa zic o chestie..cand o femeie simte ceva,o mica schimbare la EL..inseamna ca e ceva..EL are ceva!Ce?ramane de vazut!
locked
Postat pe 17 August 2009 22:02
De la: Mai_Mai, la data 2009-08-17 22:02:59Uitasem sa zic o chestie..cand o femeie simte ceva,o mica schimbare la EL..inseamna ca e ceva..EL are ceva!Ce?ramane de vazut!


Sunt convinsa ca are ceva si cel mai mult imi doresc sa`si revina...
gya01
Postat pe 18 August 2009 10:31
:( Imi pare rau pentru ce ti se intampla si inteleg alegerea de a ramane langa el. Cred ca cel mai bine ar fi sa pui problema altfel - sa incerci sa ii explici ca pe tine te doare schimbarea lui si ca ar trebui sa te inteleaga si ca ti-ar face bine sa discutati despre chestia asta. Aici nu mai poate sa spuna ca nu s-a schimbat nimic, caci vorbesti despre tine. Bafta! Daca simti ca tine la tine .. mai ai rabdare, cat mai poti. Daca nu vrei sa mai ai rabdare .. .strada-i plina. Dar nu sta in tot impul asta, caci o sa-ti para rau. Go out and have fun.
loveisblinde
Postat pe 18 August 2009 11:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat.....orice.... 42 De la: deea2xad 9 Mai 2010 16:50
iubire inposibila 11 De la: elfuletz5 9 Martie 2009 23:49
Iubire imposibila .. ce pot sa fac ?? 6 De la: kudika_14009 26 August 2012 10:59
Probleme cu iubitul 15 De la: clau19 6 August 2010 17:37
doar atit .... il iubesc. 35 De la: SIDONIA69 15 Mai 2009 11:52