Setari Cookie-uri

Cand femeile plang, umanitatea evolueaza.

De la: kidd_o, la data 2014-08-31 20:24:26
De la: -Iulya, la data 2014-08-31 13:58:36
De la: kidd_o, la data 2014-08-31 12:49:56
De la: -Iulya, la data 2014-08-30 14:15:10
De la: kidd_o, la data 2014-08-30 14:09:56
Da kiddo , nimeni nu e perfect , de aceea trebuie sa ne cunoastem si defectele nu doar calitatile , in momentul in care intram intr-o relatie.
Consider ca atat femeile cat si barbatii , avem in egala masura defecte si calitati.
Iar daca unele comentarii ti s-au parut rautacioase , priveste partea pozitiva : nimeni nu e perfect dar tindem sa atingem perfectiunea , ceea ce nu vom reusii vreodata


Ok, dar e foarte important sa incercam.



Nu incerc nimic , raman asa cum sunt pt ca nu sunt adepta perfectiunii , tu poti sa incerci
-Iulya
Postat pe 31 August 2014 20:31
De la: -Iulya, la data 2014-08-31 20:31:40
De la: kidd_o, la data 2014-08-31 20:24:26
De la: -Iulya, la data 2014-08-31 13:58:36
De la: kidd_o, la data 2014-08-31 12:49:56
De la: -Iulya, la data 2014-08-30 14:15:10
De la: kidd_o, la data 2014-08-30 14:09:56
Da kiddo , nimeni nu e perfect , de aceea trebuie sa ne cunoastem si defectele nu doar calitatile , in momentul in care intram intr-o relatie.
Consider ca atat femeile cat si barbatii , avem in egala masura defecte si calitati.
Iar daca unele comentarii ti s-au parut rautacioase , priveste partea pozitiva : nimeni nu e perfect dar tindem sa atingem perfectiunea , ceea ce nu vom reusii vreodata


Ok, dar e foarte important sa incercam.



Nu incerc nimic , raman asa cum sunt pt ca nu sunt adepta perfectiunii , tu poti sa incerci


Daca nu incercam sa tindem spre perfectiune nu evoluam deloc. Nu am spus ca eu incerc asta, o spun doar ca si chestie generala.
kidd_o
Postat pe 31 August 2014 20:56
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-29 23:58:26
De la: kudika_15804, la data 2014-08-29 18:03:49
Nu,Cristian,afirmatia mea nu este deloc contradictorie!!Acea nemultumire apare in momentul in care femeia nu este inteleasa sau este interpretata gresit,in conditiile in care ceea ce doreste este corect,normal si drept!!!Femeile sunt insistente,pentru ca,multe dintre ele sunt ambitioase si perseverente in a obtine ceva anume sau a realiza ceva multumitor!!Nu este chestiune de abilitati ,ci de acceptarea si intelegerea lor de catre ceillati,caci orice lucru obtinut in aceasta viata este rezultatul unui concurs de imprejurari,colaborari si mult suport asigurat in sprijinul obtinerii succesului!!!!!!


M-am intrebat si ma intreb in continuare cum se face ca in prima faza a unei relatii nu apar genul asta de probleme cum ar fi incapacitatea de a o intelege ce vrea partenerul de la tine.

Nu cumva vina principala a nemultumirilor ulterioare se datoreaza mai degraba greselilor facute la inceputul unei relatii.
Prima gresala si din punctul meu de vedere gresala cea mai importanta, fiind aceia de a ati cenzura propria fire de dragul de a face pe plac celuilat?



Radule, bag de seama ca te complexeaza rau femeile astea!
Tot asuzi pe aici incercand sa le intelegi!
Ele nu se inteleg pe ele insele cum ai putea tu, despicand firul prea mult, sa afli ce vor si ce le multumeste, cand ele habar nu au!?

PS: 99,99% dintre femei nu stiu ,o viata, ce vor!
Arno_28
Postat pe 5 Septembrie 2014 15:06
Mesaj pentru Kidd_o!!

Fiecare persoana detine un adevar,crede in adevarul lui,care ,poate,nu corespunde cu al celuilalt de langa el!!Drept urmare,nu pot crede decat in ADEVARUL meu,care nu suporta nicio indoiala,nu sufera incertitudine ,si stii de ce????Pentru ca nu pot exprima decat adevarul rezultat din trairile si simtirile mele,caz in care nu exista probe contrarii!!!

Fiecare individ este perfect in imperfectiunea sa!!!
kudika_15804
Postat pe 5 Septembrie 2014 15:36
Frumos topic, romantic mod de a explica puterea manipulativa a slabiciunii umane, interdependenta femeie-barbat, cu efect pozitiv la scara evolutiva.

maybe
Postat pe 6 Septembrie 2014 16:23
De la: kudika_15804, la data 2014-09-05 15:36:33Mesaj pentru Kidd_o!!

Fiecare persoana detine un adevar,crede in adevarul lui,care ,poate,nu corespunde cu al celuilalt de langa el!!Drept urmare,nu pot crede decat in ADEVARUL meu,care nu suporta nicio indoiala,nu sufera incertitudine ,si stii de ce????Pentru ca nu pot exprima decat adevarul rezultat din trairile si simtirile mele,caz in care nu exista probe contrarii!!!

Fiecare individ este perfect in imperfectiunea sa!!!


nu exista curcubeu adevarul tau sau al meu ci parerea fiecaruia care este mai aproape sau nu de adevar
kudika_950728
Postat pe 6 Septembrie 2014 18:07
De la: Arno_28, la data 2014-09-05 15:06:42
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-08-29 23:58:26
De la: kudika_15804, la data 2014-08-29 18:03:49
Nu,Cristian,afirmatia mea nu este deloc contradictorie!!Acea nemultumire apare in momentul in care femeia nu este inteleasa sau este interpretata gresit,in conditiile in care ceea ce doreste este corect,normal si drept!!!Femeile sunt insistente,pentru ca,multe dintre ele sunt ambitioase si perseverente in a obtine ceva anume sau a realiza ceva multumitor!!Nu este chestiune de abilitati ,ci de acceptarea si intelegerea lor de catre ceillati,caci orice lucru obtinut in aceasta viata este rezultatul unui concurs de imprejurari,colaborari si mult suport asigurat in sprijinul obtinerii succesului!!!!!!


M-am intrebat si ma intreb in continuare cum se face ca in prima faza a unei relatii nu apar genul asta de probleme cum ar fi incapacitatea de a o intelege ce vrea partenerul de la tine.

Nu cumva vina principala a nemultumirilor ulterioare se datoreaza mai degraba greselilor facute la inceputul unei relatii.
Prima gresala si din punctul meu de vedere gresala cea mai importanta, fiind aceia de a ati cenzura propria fire de dragul de a face pe plac celuilat?



Radule, bag de seama ca te complexeaza rau femeile astea!
Tot asuzi pe aici incercand sa le intelegi!
Ele nu se inteleg pe ele insele cum ai putea tu, despicand firul prea mult, sa afli ce vor si ce le multumeste, cand ele habar nu au!?

PS: 99,99% dintre femei nu stiu ,o viata, ce vor!


Trebuie sa recunosc ca ai un spirit de observatie foarte bine dezvoltat.
De data asta esti foarte aproape de adevar.


PS. Mare norocos e barbatul ce reuseste sa o descopere pe cea de a 10000 femeie.
Asta daca este corect procentul de 99,99% la care faci referire.
Radu_Cristian_1
Postat pe 8 Septembrie 2014 21:33
Erata:
Mare norocos e barbatul ce reuseste sa o descopere pe cea de a 10000-a femeie.

Radu_Cristian_1
Postat pe 8 Septembrie 2014 21:35
De la: Arno_28, la data 2014-09-05 15:06:42
PS: 99,99% dintre femei nu stiu ,o viata, ce vor!


Am mai cugetat un pic si am ajuns la concluzia ca afirmatia ta este falsa intrucat femeile tot timpul vor ceva. In aceste conditii cum poti spune ca nu stiu ce vor.

Dilema mea nu este legata de ceea ce vor femeile.

Dilema mea este legata de repeziciunea cu care reusesc sa treaca de la o dorinta la alta.
E fenomenal cum dupa ce obtin ce vor imediat vor altceva.
Nici macar nu apuca sa se bucure de ceea ce au vrut.

Radu_Cristian_1
Postat pe 8 Septembrie 2014 21:42
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-09-08 21:42:26
De la: Arno_28, la data 2014-09-05 15:06:42
PS: 99,99% dintre femei nu stiu ,o viata, ce vor!


Am mai cugetat un pic si am ajuns la concluzia ca afirmatia ta este falsa intrucat femeile tot timpul vor ceva. In aceste conditii cum poti spune ca nu stiu ce vor.

Dilema mea nu este legata de ceea ce vor femeile.

Dilema mea este legata de repeziciunea cu care reusesc sa treaca de la o dorinta la alta.
E fenomenal cum dupa ce obtin ce vor imediat vor altceva.
Nici macar nu apuca sa se bucure de ceea ce au vrut.




Femeia,daca imi este permis sa ma exprim astfel,este o cautare continua,caci ea nu poate stagna in sine,si,totodata,este o fiinta supusa unui proces de cunoastere si de autocunoastere destul de lung si rapid,si numai datorita curiozitatii ei proverbiale,cel putin,eu percep femeia in acest mod!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Septembrie 2014 07:52
Vreau sa precizez ca:
-mandria nu e o calitate,demnitatea e.
-se observa o doza imensa de "misoginism" reciproc!
cautatorul
Postat pe 9 Septembrie 2014 17:28
mandria..e arma prostiei..
Fulg-de-nea
Postat pe 9 Septembrie 2014 17:56
De la: kudika_15804, la data 2014-09-09 07:52:13
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-09-08 21:42:26
De la: Arno_28, la data 2014-09-05 15:06:42
PS: 99,99% dintre femei nu stiu ,o viata, ce vor!


Am mai cugetat un pic si am ajuns la concluzia ca afirmatia ta este falsa intrucat femeile tot timpul vor ceva. In aceste conditii cum poti spune ca nu stiu ce vor.

Dilema mea nu este legata de ceea ce vor femeile.

Dilema mea este legata de repeziciunea cu care reusesc sa treaca de la o dorinta la alta.
E fenomenal cum dupa ce obtin ce vor imediat vor altceva.
Nici macar nu apuca sa se bucure de ceea ce au vrut.




Femeia,daca imi este permis sa ma exprim astfel,este o cautare continua,caci ea nu poate stagna in sine,si,totodata,este o fiinta supusa unui proces de cunoastere si de autocunoastere destul de lung si rapid,si numai datorita curiozitatii ei proverbiale,cel putin,eu percep femeia in acest mod!!!


Constat ca pui femeia pe un piedestal foarte, foarte inalt, atat de inalt incat numai observi ca nu toate femeile se pot urca la nivelul la care esti tu.
Radu_Cristian_1
Postat pe 11 Septembrie 2014 16:29
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-09-11 16:29:05
Constat ca pui femeia pe un piedestal foarte, foarte inalt, atat de inalt incat numai observi ca nu toate femeile se pot urca la nivelul la care esti tu.



Este doar problema acelor femei,scara vietii este accesibila oricarei femei!!!Am si postat ,zilele trecute,un citat din care reiesea clar faptul ca ,SCARA este in fiecare dintre noi,deasupra noastra avand cerul si sub noi ...pamantul!!!!

Problema reala este cea referitoare la faptul ca,unele femei sunt obisnuite cu salturile,care conduc,de foarte multe ori,la prabusirea lor definitiva!!!

Si am simtul observatiei foarte dezvoltat,sunt atenta la detalii,chiar si la cele legate de activitatea userilor acestui forum,si ele sunt o oglinda a fetelor lor reale!!!

Femeia,care stie sa fie si sa se comporte ca o femeie,va ramane astfel pana la sfarsitul vietii!!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Septembrie 2014 16:37
Subscriu la ideea cu misoginismul.Nu trebuie sa uitam ca maimutoiul si maimuta sunt o apa si-un pamant
kudika023770
Postat pe 12 Septembrie 2014 16:17
Facand parte din aceeasi familie numeroasa, in clipa cand acuzam pe cineva, de fiecare data aratam cu degetul catre noi.
kudika023770
Postat pe 13 Septembrie 2014 17:34
De la: kudika023770, la data 2014-09-13 17:34:35Facand parte din aceeasi familie numeroasa, in clipa cand acuzam pe cineva, de fiecare data aratam cu degetul catre noi.

cata dreptate ai.." Ce tie nu-ti place altuia nu-i face!"..
Salut prietene..
Fulg-de-nea
Postat pe 13 Septembrie 2014 17:42
De la: kudika023770, la data 2014-09-13 17:34:35Facand parte din aceeasi familie numeroasa, in clipa cand acuzam pe cineva, de fiecare data aratam cu degetul catre noi.



Simtul gregar este destul de dezvoltat astfel incat sa fie recunoscut ca stil de viata!!
O intrebare:

Cei acuzati cum ar trebui sa se comporte,mai ales cand nu au nimic tangent cu acuzatiile aduse???
kudika_15804
Postat pe 13 Septembrie 2014 17:55
Persoanele in cauza pot sa manance un cataif si sa bea o cafea turceasca. Sau daca vor sa se implice putin, pot sa-i recomande acuzatorului serviciile unui psihiatru. Unii dintre ei joaca foarte bine table.( Ma refer la psihiatri.)
kudika023770
Postat pe 15 Septembrie 2014 18:51
De la: kudika023770, la data 2014-09-15 18:51:57Persoanele in cauza pot sa manance un cataif si sa bea o cafea turceasca. Sau daca vor sa se implice putin, pot sa-i recomande acuzatorului serviciile unui psihiatru. Unii dintre ei joaca foarte bine table.( Ma refer la psihiatri.)



Doua recomandari pline de gratie!!!

Probabil acei psihiatri,buni jucatori de table, nu au clienti sau nu stiu sa isi exercite profesia de baza!!!Oricum,centrele specializate primesc orice caz de urgenta si au si camasi de forta in dotare!!

Acuzatorii sunt perimati deja intr-o lume demna de ei!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Septembrie 2014 19:03
De la: kudika023770, la data 2014-09-12 16:17:24
Subscriu la ideea cu misoginismul.
Nu trebuie sa uitam ca maimutoiul si maimuta sunt o apa si-un pamant.
Facand parte din aceeasi familie numeroasa, in clipa cand acuzam pe cineva, de fiecare data aratam cu degetul catre noi.



La prima vedere pare foarte inteleapta postarea.

Doar la prima vedere.

De ce?

Pentru ca viata este mult mai complexa ca sa o poti rezuma la ceva atat de simplu si banal ca enuntul tau.
O persoana care crede ca toti suntem o apa si un pamant nu cred ca are suficient respect pentru cei din jur.

Nu cred ca exista un enunt valabil pentru toata lumea cu exceptia celui care spune ca orice om se naste si moare intr-o buna zi.



Radu_Cristian_1
Postat pe 17 Septembrie 2014 20:33
De regula, exceptiile confirma regula, ca sa incep cu ultima afirmatie a interlocutorului meu.
Intr-adevar viata este foarte complexa.Confirm.
Legat de respectul pentru cei din jur, faptul ca am curajul sa afirm ca toti suntem o apa si-un pamant, nu trebuie sa dispere pe nimeni, deoarece cam aceasta este realitatea.Sa va dau un exemplu:
Un om merge cu masina pe sosea, iar dupa cativa kilometri calca doi pietoni.Indiferent de motivatiile care se gasesc inaintea acestei intamplari, celui din masina i se deschide dosar penal pentru ucidere din culpa.Cu ce este cel din masina superior celor care au mers pe jos? Care dintre cei aflati la locul faptei sunt demni de respectul nostru?
Sau haideti sa punem altfel problema:
Suntem pe un site de socializare.Intr-un fel, suntem cu totii egali. Prin ce anume,parerea colegului meu :"nu cred ca are suficient respect pentru cei din jur"( adica sta cam rau cu simturile / e nesimtit, haide sa creez o opinie colectiva impotriva Bibicului si sa-l sutuiesc, fiindca ma calca pe nervi si diseara iar trebuie sa iau paracetamol) este mai buna decat ideea ca: "toti oamenii sunt o apa si-un pamant"?
Stimate colege si colegi.Insasi subiectul acestui topic este fantezist , un pic neserios, dar nimeni nu va opreste sa cautati o explicatie mai mult sau mai putin absurda, fara ca sa va opreasca cineva.
kudika023770
Postat pe 18 Septembrie 2014 15:43
De la: kudika023770, la data 2014-09-18 15:43:08De regula, exceptiile confirma regula, ca sa incep cu ultima afirmatie a interlocutorului meu.
Intr-adevar viata este foarte complexa.Confirm.
Legat de respectul pentru cei din jur, faptul ca am curajul sa afirm ca toti suntem o apa si-un pamant, nu trebuie sa dispere pe nimeni, deoarece cam aceasta este realitatea.Sa va dau un exemplu:
Un om merge cu masina pe sosea, iar dupa cativa kilometri calca doi pietoni.Indiferent de motivatiile care se gasesc inaintea acestei intamplari, celui din masina i se deschide dosar penal pentru ucidere din culpa.Cu ce este cel din masina superior celor care au mers pe jos? Care dintre cei aflati la locul faptei sunt demni de respectul nostru?
Sau haideti sa punem altfel problema:
Suntem pe un site de socializare.Intr-un fel, suntem cu totii egali. Prin ce anume,parerea colegului meu :"nu cred ca are suficient respect pentru cei din jur"( adica sta cam rau cu simturile / e nesimtit, haide sa creez o opinie colectiva impotriva Bibicului si sa-l sutuiesc, fiindca ma calca pe nervi si diseara iar trebuie sa iau paracetamol) este mai buna decat ideea ca: "toti oamenii sunt o apa si-un pamant"?
Stimate colege si colegi.Insasi subiectul acestui topic este fantezist , un pic neserios, dar nimeni nu va opreste sa cautati o explicatie mai mult sau mai putin absurda, fara ca sa va opreasca cineva.


Nu generalizarea in sine este incorecta,ci mentalitatea omului,caci aceasta difera de la individ la individ,aceasta este un factor,care diferentiaza,totusi,oamenii!!DAR,da,din punct de vedere al CREATIEI,suntem egali in tot,nimeni nu este superior celuilalt!!!

Raspunsuri la intrebari:
1.Conducatorul autoturismului nu este cu nimic superior persoanelor terestre,daca vorbim ,strict,din punct de vedere al desfasurarii evenimentelor legate de accident!!
2.Toti cei aflati al locul accidentului merita respectul celorlalti,pentru ca sunt oameni,iar gravitatea comiterii acelui accident nu poate stirbi din aceel respect,decat in anumite conditii stabilite de catre organele de Politie,alcool,conducere fara permis,violenta fatisa s.am.d.
3.Atat parerea colegului .care ti-a raspuns,cat si opinia ta sunt egale,din punct de vedere al superioritatii,adica,nu sunt superioare,caci sunt mult prea generale,ca sa le pot aprecia la valoarea reala!
4.Site-ul "Kudika" este un site democrat,unde fiecare este liber sa isi exprime opiniile in mod deliberat,dar politicos si civilizat!!!
kudika_15804
Postat pe 18 Septembrie 2014 15:56
De la: kudika023770, la data 2014-09-18 15:43:08
Sau haideti sa punem altfel problema:
Suntem pe un site de socializare.
Intr-un fel, suntem cu totii egali.
Prin ce anume,parerea colegului meu :"nu cred ca are suficient respect pentru cei din jur"( adica sta cam rau cu simturile / e nesimtit, haide sa creez o opinie colectiva impotriva Bibicului si sa-l sutuiesc, fiindca ma calca pe nervi si diseara iar trebuie sa iau paracetamol)
este mai buna decat ideea ca: "toti oamenii sunt o apa si-un pamant"?


Nu e vorba daca afirmatia mea e mai buna sau mai rea decat a ta.

Cand am afirmat ca nu cred ca ai suficient respect pentru cei din jur nu m-am gandit la interpretarea data de tine, nu m-am gandit la nesimtire.
Eu am reactionat asa pentru ca eu consider ca in clipa in care ii consideri pe toti cei din jur o apa si un pamant deja te situezi pe o pozitie superioara, genul celor carora le place sa-i priveasca de sus pe ceilalti ignorand cu buna stiinta faptul ca ajungem sa fim toti o apa si un pamant abia dupa ce dam ortul popii.
Pana atunci ne diferentiem genetic, spiritual, cultural, etc. , avand opinii diferite, trairi diferite si interpretari diferite la situatiile din viata noastra cotidiana.

Hai noroc!


Radu_Cristian_1
Postat pe 18 Septembrie 2014 17:03
Nu m-am considerat superior, deoarece cand am spus: "toti" m-am inclus si eu in aceasta lume.Eu zic ca ar fi grozav sa bem o bere impreuna iar daca doamna doreste, o invitam la o cafea.
kudika023770
Postat pe 18 Septembrie 2014 20:33
De la: kudika023770, la data 2014-09-18 20:33:21Nu m-am considerat superior, deoarece cand am spus: "toti" m-am inclus si eu in aceasta lume.Eu zic ca ar fi grozav sa bem o bere impreuna iar daca doamna doreste, o invitam la o cafea.


Multumesc pentru invitatie.

Ai intuit foarte bine ca doamna prefera o cafea.


Radu_Cristian_1
Postat pe 18 Septembrie 2014 20:51
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-09-08 21:42:26
De la: Arno_28, la data 2014-09-05 15:06:42
PS: 99,99% dintre femei nu stiu ,o viata, ce vor!


Am mai cugetat un pic si am ajuns la concluzia ca afirmatia ta este falsa intrucat femeile tot timpul vor ceva. In aceste conditii cum poti spune ca nu stiu ce vor.

Dilema mea nu este legata de ceea ce vor femeile.

Dilema mea este legata de repeziciunea cu care reusesc sa treaca de la o dorinta la alta.
E fenomenal cum dupa ce obtin ce vor imediat vor altceva.
Nici macar nu apuca sa se bucure de ceea ce au vrut.



Afirmatia mea este corecta , Radule si ti-ai raspund singur la ea: vor tot timpul altceva, acel ceva care de 99,99% nu corespunde cu ceea ce vor de fapt, pentru ca repet: habar nu au!
Arno_28
Postat pe 22 Septembrie 2014 17:54
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-09-11 16:29:05
De la: kudika_15804, la data 2014-09-09 07:52:13
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-09-08 21:42:26
De la: Arno_28, la data 2014-09-05 15:06:42
PS: 99,99% dintre femei nu stiu ,o viata, ce vor!


Am mai cugetat un pic si am ajuns la concluzia ca afirmatia ta este falsa intrucat femeile tot timpul vor ceva. In aceste conditii cum poti spune ca nu stiu ce vor.

Dilema mea nu este legata de ceea ce vor femeile.

Dilema mea este legata de repeziciunea cu care reusesc sa treaca de la o dorinta la alta.
E fenomenal cum dupa ce obtin ce vor imediat vor altceva.
Nici macar nu apuca sa se bucure de ceea ce au vrut.




Femeia,daca imi este permis sa ma exprim astfel,este o cautare continua,caci ea nu poate stagna in sine,si,totodata,este o fiinta supusa unui proces de cunoastere si de autocunoastere destul de lung si rapid,si numai datorita curiozitatii ei proverbiale,cel putin,eu percep femeia in acest mod!!!


Constat ca pui femeia pe un piedestal foarte, foarte inalt, atat de inalt incat numai observi ca nu toate femeile se pot urca la nivelul la care esti tu.


Femeia de azi, la nevelul de involutie la care se afla( din fericire , nu toate) nu merita pusa pe nici un piedestal.Repet , lucrez cu public si constat ca cele mai necivilizate, needucate si fara principii sunt din pacate femeile.
Urcati-va in orice mijloc de transport in comun si ce remarcati?
-ca iti iei coate in coaste de la o femeie
-ca zbiara in telefon ca a facut aseara varza cu carne drept in urechea ta
-ridica mana sa se tina de bara si iti muta nasul de nespalata
-are o 'papornita"adusa din talciocurile din Italia si pentru ca ai facut greseala sa n-o remarci te trezesti cu papornita lovita peste picioare, impunsa in coaste sau bagata in fund
- daca remarci ca nu e bine ce face si atragi atentia incepe sa urle si sa te jigneasca in fel si chip
-e culoarul gol dar se opreste exact in spatele tau si te trezesti cu o mare burta gretoasa pe spate sau cu o pereche de tzatze intre omoplati de ti se taie pofta de mancare pe 3 zile....

Si exemplele pot continua.
Ceea ce descriu eu este real si nu reflecta nici o evolutie a femeilor incat sa fie puse pe un pidestal, poate doar la un muzeu de caricaturi.
Arno_28
Postat pe 22 Septembrie 2014 18:19
De la: Arno_28, la data 2014-09-22 18:19:32
Femeia de azi, la nevelul de involutie la care se afla( din fericire , nu toate) nu merita pusa pe nici un piedestal.Repet , lucrez cu public si constat ca cele mai necivilizate, needucate si fara principii sunt din pacate femeile.
Urcati-va in orice mijloc de transport in comun si ce remarcati?
-ca iti iei coate in coaste de la o femeie
-ca zbiara in telefon ca a facut aseara varza cu carne drept in urechea ta
-ridica mana sa se tina de bara si iti muta nasul de nespalata
-are o 'papornita"adusa din talciocurile din Italia si pentru ca ai facut greseala sa n-o remarci te trezesti cu papornita lovita peste picioare, impunsa in coaste sau bagata in fund
- daca remarci ca nu e bine ce face si atragi atentia incepe sa urle si sa te jigneasca in fel si chip
-e culoarul gol dar se opreste exact in spatele tau si te trezesti cu o mare burta gretoasa pe spate sau cu o pereche de tzatze intre omoplati de ti se taie pofta de mancare pe 3 zile....

Si exemplele pot continua.
Ceea ce descriu eu este real si nu reflecta nici o evolutie a femeilor incat sa fie puse pe un pidestal, poate doar la un muzeu de caricaturi.



Intr-adevar,draga mea,din fericire,nu toate femeile sunt si se comporta asa cum ai descris mai sus!!!Dar ,tot ceea ce spui face referire, doar la o anumita tipologie,care corespunde unui singur tip de femeie!!!

"O femeie evoluatã este incapabilã sã se mulþumeascã vreodatã cu un bãrbat care are un nivel spiritual mai scãzut decât cel la care trãieºte ea."___ Graham White
kudika_15804
Postat pe 22 Septembrie 2014 19:26
De la: Arno_28, la data 2014-09-22 17:54:00
De la: Radu_Cristian_1, la data 2014-09-08 21:42:26
De la: Arno_28, la data 2014-09-05 15:06:42
PS: 99,99% dintre femei nu stiu ,o viata, ce vor!


Am mai cugetat un pic si am ajuns la concluzia ca afirmatia ta este falsa intrucat femeile tot timpul vor ceva. In aceste conditii cum poti spune ca nu stiu ce vor.

Dilema mea nu este legata de ceea ce vor femeile.

Dilema mea este legata de repeziciunea cu care reusesc sa treaca de la o dorinta la alta.
E fenomenal cum dupa ce obtin ce vor imediat vor altceva.
Nici macar nu apuca sa se bucure de ceea ce au vrut.



Afirmatia mea este corecta , Radule si ti-ai raspund singur la ea: vor tot timpul altceva, acel ceva care de 99,99% nu corespunde cu ceea ce vor de fapt, pentru ca repet: habar nu au!


Sa fie oare din cauza faptului ca nu toate femeile au reusit sa tina ritmul la care a ajuns emanciparea femeii?

Diferenta intre pozitia femeii in societate acum 100 de ani si cea din prezent este foarte mare.

In ultimul secol, statutul social al barbatilor nu s-a schimbat atat de radical precum statutul social al femei. Probabil ca de aici provine bulversarea femeilor.



C
Radu_Cristian_1
Postat pe 22 Septembrie 2014 21:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu nu mai inteleg nika... 5 De la: kudika014697 8 Iulie 2010 09:12
ce sa fac cu economiile mele? 3 De la: felicias72 13 Iunie 2010 13:54
Cand nu poti fi cu cel pe care il iubesti, ai sta cu cel care te iubeste? 89 De la: baby_r 29 Aprilie 2013 11:32
Iubesc un barbat cu copil - dati-mi si mie un sfat 20 De la: kudika495111 4 Ianuarie 2013 13:50
buna:D 2 De la: Barbie30 11 Iulie 2010 11:13