Setari Cookie-uri

Avort,tradare,mintita,iluzii multe si vorbe in zadar

Avort,tradare,mintita,iluzii multe si vorbe in zadar.Este ora 06:21 nu am reusit sa dorm cu lacrimi in ochii, a doua zi dupa avort si prima zi cand am descoperit ca persoana de langa mine imi ascunde lucruri intr-un cuvant ma tradeaza omul cu care am o relatie mai bine de 4 ani si fiind totusi un barbat divortat cu un copil si o experienta de viata avand in vedere ca intre noi este o diferenta de 21 de ani.Am avut si probleme ptr ca el vrea sa stam numai in casa nu ma lasa sa ies fara el in oras la cafele sau etc desi el iasa mereu fara mn ,are o varsta parinti mei nu sunt de acord cu el este f posesiv nu mai am prietene nimic nu vb cu nimeni sunt multe de spus dar nu asta ma doare acum.Am decis sa raman cu el, sa trec peste toate obstacolele dintre noi si am ajuns azi aici..Sa intamplat sa raman insarcita desi mereu dar mereu m-am protejat cu prezervativ s-a rupt nu imi imaginez ce s-a intamplat avand in vedere ca am 24 de ani si am decis sa raman langa el in ciuda problemelor din relatia noastra. Mi-am dorit acest copil.Am zis ca daca asa a fost sa fie este o binecuvantare pentru noi un semn de bine dupa atatia ani,poate e timpul sa ma marit si sa am o familie dar el cand a auzit a spus din start ca NU pot face acest copil,Desi tocmai el era cel care imi spunea mereu sa facem un copil si cum il vom creste impreuna in casa noastra care este in constructii inca cum se va juca copilul in gradina si multe alte minciuni.Mi-a venit bineinteles cu tot felul de argumente ca nu avem bani,casa nu e gata, servici inca nu am, ai mei nu il accepta din cauza varstei e prea devreme ca il incurc in planurile lui mai are un copil mic si copilul nu ar suporta vestea unui alt frate cu alta femeie etc.I-am zis ca vreau sa il tin indiferent de ce considera el si mi-a zis ca dragoste cu forta nu se poate si nu il va iubi niciodata pe acel copil nu il va recunoaste pentru ca nu si la dorit.Am ajuns la avort in cele din urma am analizat situatia pe toate partile si am evitat momentul avortului nu stiu ce as fac cu un copil in conditiile in care mama cu siguranta mi-ar face bagajele sa plec de la ea cu el pentru ca nu accepta relatia si m-a dat o data afara din casa pentru el dupa care i-am ascuns defintiv relatia.Parintii nu m-ar sprijini, altii bani sau alta casa nu am de el sa nu mai zic nu vrea sa stie de mine cu un copil.Am facut avortul un moment teribil pentru care o sa ma invinovatesc mereu ...in ziua avortului el a iesit in oras cu prietenii nu s-a aratat interesat de durerea mea sufleteasca sau fizica m-a sunat doar si m-a intrebat daca am nevoie de ceva si doar atat...Azi este a doua zi de la avort si prima zi cand am descoperit ca el converseaza cu alta femeie.Sa intamplat sa ii aflu parola de la email dintr-o prostie cu putin timp inainte el nu stie ca eu am aflat parola lui de la email.Am intrat de curiozitate sa vad ce are acolo, el oricum isi lasa mereu telefoanele la vedere, emailul deschis si puteam sa verific oricand ceva dar bineinteles cand urma sa ne vedem stergea ce era compromitator pentru el si nu vedeam nimic decat stiri sport etc nu ma intelegeti gresit nu stau toata ziua sa verific telefonul ma uitam o data la o luna sau cand ne mai impacam dupa o cearta.Noi nu ne-am vazut de cateva zile iar eu in telef lui nu m-am uitat de vreo 2-3 luni pentru ca nici nu ma gandeam vrodata la asa ceva.Am descoperit niste mesaje in email de acum 2 saptamani pana azi inclusiv cu o femeie din trecutul lui cu care s-a culcat de multe ori cu care nu a avut o relatie pentru ca ea este casatorita doar se intalneau si aveai relatii sexuale dar se mai sunau si el ii povestea ce probleme are cu nevasta au rams prieteni pana si la inceputul relatiei cu mine cand discuta cu ea despre noi plecam impreuna si ea il suna si il intreba de vorba cum e vremea etc desi stia ca e cu mine sincer la inceput nu am avut nici o treaba cu asta pentru ca ma asigurat ca sunt doar amici si atat ca nu se vad si nu se intampla nimic intre ei l-am lasat sa mai vorbeasca avand incredere in vorbele lui pana cand ea suna mereu chiar si el o suna dar vorbeau amical si vorbeam si eu cu ea a devenit deranjat incepusenm sa il iubesc si ma deranja deja foarte tare i-am interzis sa mai vb cu ea i-a zis si ei i-am sters nr de telef si gata pana azi nu am mai auzit nimic de ea si el din acest punct de vedere ci doar ca a venit ea de 2 ori acolo unde lucreaza el cu niste proiecte dar ca nu a vb el cu ea.Acum in mesajele descoperite azi vorbeau de niste acte si probleme de munca eu nu stiam ca el incepe sa o ajute pe ea intr-un proiect mesaje care nu erau date in fiecare zi ci cu intrerupere de o zi doua sau chiar 3 ceea ce imi intareste convingerea ca au nr unul altuia ci ii spunea ca vor vorbi mai multe despre asta cand o sa se mai vada de unde reiese ca ei s-au mai intalnit fara ca eu sa stiu normal.Ea ii zice ca mai intai are nevoie de ajutorul lui si se roaga de el intr-o problema sa o sustina etc ca e la inceput iar el ii vorbeste cu draga mea ii spune ca el a facut atatea lucruri pentru ea si ca o ajuta.Ma deranjeaza ca vorbeste pe ascuns cu ea desi mie nu mi-a zis un cuvant ca are probabil nr ei trecut sub un alt nume ca isi dau emailuri si mesaje cu buna dimineata.Am citit un mesaj in care el spunea ca o asteapta la birou si ea a venit si probabil s-au mai intalnit si in alte parti de care eu nu stiu.Stau sa ma gandesc ca daca nu avea nimic de ascuns fata de mine imi spunea ce se intampla dar faptul ca el tace se suna se vede se intalneste cu ea fara ca eu sa stiu ma termine.Noi ne sunam mereu cand iesim din casa la orice si daca duc gunoiul in sun ideea este ca in afara de servici si iesiri cu baietii nu stiu sa fi mers altundeva decat daca a iesit fara sa imi zica cu ea imi este greu cand ma gandesc ca el vb cu o femeie cu care s-a culcat ani la rand si nu se rascoleste nimic in sufletului lui iar cand o vede nu isi aminteste de acele momente.Acum nu stiu ce sa fac nu am nici o dovada concreta ca s-a intamplat ceva sexual intre ei ce sa fac? Ma duc si ii spun iar el neaga eu nu am alte dovezii concrete desi mi se pare destul de grav ce a facut pana acum.Sau stau si mai astept poate prind o intalnire concreta un mesaj de dragoste ceva sa vad ce se intampla intre ei si eu nu stiu..sunt toata plansa.E cel mai teriibil moment din viata mea sa stiu ca el joaca teatru langa minei mi ascunde asta sad.Ce sa fac? incotr-o sa o apuc acum ce sa mai cred?
kudika_973686
Postat pe 14 Septembrie 2014 07:09
De la: kudika_973686, la data 2014-09-14 07:09:39Avort,tradare,mintita,iluzii multe si vorbe in zadar.Este ora 06:21 nu am reusit sa dorm cu lacrimi in ochii, a doua zi dupa avort si prima zi cand am descoperit ca persoana de langa mine imi ascunde lucruri intr-un cuvant ma tradeaza omul cu care am o relatie mai bine de 4 ani si fiind totusi un barbat divortat cu un copil si o experienta de viata avand in vedere ca intre noi este o diferenta de 21 de ani..................................................


Regret tot ceea ce ti s-a intamplat,dar sterge-ti lacrimile,aduna-ti gandurile si vezi-ti de viata ta,dar departe de acel domn!!Atat el,cat si tu sunteti responsabili pentru avortul facut,dar numai tu stii ce este in sufletul tau!!!Nimeni nu are dreptul sa iti judece decizia luata,dar trebuie as iti continui viata,apropie-te de parintii tai,sunt singurii,care te pot ajuta in acest moment,in special,mama ta!!!Exista prea mult rau facut in viata ta,nu continua ceva,care te distruge,chiar daca o va face in timp, si nu imediat!!!

Da,relatia ta nu este cu nimic diferita de toate celelalte relatii in care exista minciuni,ipocrizie,infidelitate si prostie!!!Unii barbati nu se dezic de felul de a fi si de a se comporta!!!

Inceteaza cu plansul si cu regretele,nu te vor ajuta la nimic!!Ia viata in piept,invata din propriile greseli,caci si tu ai gresit in aceasta relatie si cauta alt drum pentru tine!!!Vrei partener???Cauta pana vei gasi barbatul,care nu te va minti,este adevarat,este putin probabil ca vei gasi un asemenea domn,dar mai exista si barbati demni de numele lor!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Septembrie 2014 10:47
Te inteleg cat iti este de greu , doar ca dupa parerea mea ai facut niste greseli!
Prima greseala este ca nu te-ai despartit de el de cand inca ti-a dat motive intemeiate !
Si a doua greseala este ca ai stat cu un barbat mult mai mare decat tine!
Incearca sa-l uiti , treci peste si data viitoare sa fii mai atenta!
La dracu sunt baieti care merita si poate si cu 1-2 ani mai mici ca tine , doar trebuie sa-i gasesti!
Barbatul cu care ai vrut sa construiesti ceva a fost doar interesat de partea ta fizica nu si de cea sufleteasca! Crede-ma multi baieti/barbati sunt asa!
Ai 24 de ani incearca sa te pui pe picioare cat de repede posibil cu un job si sa poti sa fii independenta!
now000
Postat pe 14 Septembrie 2014 16:05
Iti vei distruge viata si iti vei pierde tineretea fara un rost daca ramai alaturi de acest om !
Sterge-ti lacrimile si iesi din aceasta relatie fara viitor ,pt ca viitorul tau de a fi mai bun depinde de deciziile pe care le iei in acest moment dupa aceasta experienta.
kudykkka
Postat pe 14 Septembrie 2014 16:31
Când o sã începi sã trãiești viața ta? Dupã standardele tale? Pe care le meriți evident. Asa putin te respecti incat te chinui intr-o situatie de genul acesta?
Cand o sa incepi sa faci ceea ce iti doresti cu adevarat?
Ce astepti?
Trezeste-te!
SinKlara
Postat pe 9 Noiembrie 2014 06:22
Tu 24 , el 45? Peste 5-6 ani el va incepe sa dea rateuri iar tu esti in floarea varstei. Stai cumva cu el pentru bani? Gaseste-ti o cale sa fii independenta din punct de vedere financiar si cauta un tip de varsta apropiata cu a ta, care are mentalitatea ta.
alisa_lacatus
Postat pe 9 Noiembrie 2014 06:46
Situ prin ce treci, am trecut prin ceva asemanator anul trevut , am ramas insarcinata mi a spus ca nu l vrea , vornea de parca era vorba despre in sac de cartofi, in momentul asta nu lua nici o decizie , dupa avort sufferi de depresie, lasa sa Mai treaca o perioada, punete pe picioare si da i maxim retarduli , vezi ce l doare cel Mai tare si fa l sa sufere fara mila, Asa o perioada nu sa ti dedici viata lucrului asta . Fa tu cartile de data asta
kudika032025
Postat pe 9 Noiembrie 2014 06:48
Scuza-ma ca ti-o spun in fata , dar se foloseste de tine si de naivitatea ta , intr-un mod atit de evident incit stau si ma intreb de ce mai stai cu el !?
E clar ca mai are relatii sexuale cu cealalta femeie , barbatii nu investesc in femei pe care nu le doresc decit daca cistiga ceva de acolo , iar la ei nu e cazul .
Dar cel mai important este faptul ca e un mincinos si un manipulator de prima clasa : iti povesteste cit de frumos se va juca copilul vostru in noua casa , dar face dragoste cu prezervativ :))))))) , iti spune sa faci avort cind ramii gravida si nici nu se gindeste la ce te supune atit fizic cit si din punct de vedere religios (avortul este o crima: e ca si cum el ar merge azi acasa si si-ar infige cutitul in gitul copilului pe care il are deja ) amindoi sinteti responsabili pentru crima in mod egal in fata lui Dumnezeu si veti raspunde pentru asta , tu trebuie sa stai mereu in casa pentru ca el sa poata iesi nestingherit cu prietenii si "prietenele" fara sa ii fie frica ca il vei prinde , iti spune ca copilul lui nu ar suporta acum gindul unui frate facut cu alta femeie , dar cind o sa il suporte : cind creste , devine mai constient si mai gelos ???
Iti umple capul de prostii si tu stai si te supui ca o proasta regulilor lui ! Se pare ca la voi in relatie regulile sint doar pentru tine , iar daca continui relatia cu el , ti-o meriti din plin si nu mai ai de ce sa te plingi fiindca singura iti alegi soarta asta de victima folosita , mintita si umilita !
Daca dupa cite ti-a dacut nu ii dai papucii spunindu-i in fata TOATE motivele pentru care tu consideri ca e un nemernic cu care tu nu ai de gind sa iti irosesti tineretea , atunci esti proasta !
Vezi-ti de viata ta , construieste-ti un viitor frumos , in care sa fii independenta financiar , pentru a nu fi nevoita sa stai linga o javra fiindca nu ai unde sa pleci !
O sa si mult de lucru , dar in final , cind vei fi pe picioarele tale , o sa iti dai seama ca a meritat : vei fi libera sa iti gasesti un barbat care sa te respecte, sa te iubeasca si sa te trateze frumos , iar daca vei da peste vre-un magar , ii vei putea renunta la el rapid , fara sa iti pui problema ca nu te descurci fara mama !
Si foarte important : mergi sa te spovedesti , fa-ti canonul cu speranta ca Dumnezeu te va ierta pentru crima facuta , si boteaza singura o fetita saraca sau fara parinti si ocupa-te de ea in timpul liber ca sa ti se ierte pacatul !
Bafta !
crinolina_34
Postat pe 9 Noiembrie 2014 07:48
Cu scuzele de rigoare,dar e vina ta. Te lasi în continuare prostitã de un șmecher care te joacã pe degete cum vrea el,exploatandu-ti slãbiciunile. Ai fãcut si avort....pãcat! Te înșalã sistematic si tu accepti asta. Ori n-ai prea multã școalã,ori ai avut probleme acasã cã altfel nu înțeleg ce naiba te tine lângã unul pe care-l doare-n cot de tine. În cazul ãsta,iti meriti soarta!
kudika350116
Postat pe 9 Noiembrie 2014 07:50
..as vrea sa vorbesc cu tine in particular,cum pot afla id de mes?
ai0141
Postat pe 9 Noiembrie 2014 07:51
Misca-ti fundu' la treaba'
Mr_6pack
Postat pe 9 Noiembrie 2014 09:29
Ok, articolul este ridicol...iti plangi de mila pentru ceva la care ai aderat de buna voie si nesilita de nimeni...nu imi dau cu parerea , fiecare traieste cum isi asterne, personal accept ce spunea un mare filozof al secolului 20 : "daca suntem fericiti , este din cauza noastra, daca suntem nefericiti , este tot din cauza noastra..Raiul si iadul exista in noi""....deci domnisoara, mata iti decizi viata , nimeni altcineva. Se pare ca totusi cochetezi cu suferinta !! Daca deschizi bine ochii vei observa ca alaturi este fericirea..tu alegi...sper sa te luminezi singurica si sa pasesti in viata bazandu-te pe puterea care ti-o da fiinta ta, singurul prieten care nu te dezamageste, dar pentru asta priveste doar in tine, in interiorul tau. Succes !!
Thales50
Postat pe 9 Noiembrie 2014 10:19
De la: ai0141, la data 2014-11-09 07:51:17..as vrea sa vorbesc cu tine in particular,cum pot afla id de mes?


Si eu. :)
THEjeweller
Postat pe 9 Noiembrie 2014 10:22
Sterge-ti lacrimile, fruntea sus si mergi mai departe si fungi de el pentru ca nu te iubeste. Un barbat care te iubeste cu adevarat accepta ideea de a avea prieteni. Posesiv la inceput, agresor si controlator mai tarziu si spun din proprie experienta. Considera o experienta de viata, invata din ea si ai grija sa nu se mai repete. Mult succes.
kudika_943440
Postat pe 9 Noiembrie 2014 10:33
regret ca rebuie sa iti spun asta insa te puteai astepta ca diferenta de 21 de ani se va rasfrange negativ in comportamentul lui fata de tine. Tu la aceasta varsta doresti sa iesi, sa-ti traiesti viata pe cand el deja a intrat intr-o perioada in care relaxarea nu inseamna iesit cu prietenii, discoteca, etc. ci lenevit in fata televizorului, citit ziarul in pijamale la ora 12, etc. In ceea ce priveste copilul nedorit, e clar ca nu vede un viitor cu tine ci doar o relatie de moment. (Chiar daca acel moment este mai lung, ......). Nu ai spus nimic despre tine, daca lucrezi, unde, etc. Parerea mea este sa il parasesti, sa rupi orice legatura cu el, sa iti construiesti o viata a ta (chiar daca pare dificil nu este imposibil) iar parintilor da-le timp. In momentul in care vor vedea ca viata ta a intrat pe fagasul normal cu siguranta te vor sprijini. Ai incredere si multa bafta.
maria_doina
Postat pe 9 Noiembrie 2014 12:53
De la: kudika_973686, la data 2014-09-14 07:09:39Avort,tradare,mintita,iluzii multe si vorbe in zadar.Este ora 06:21 nu am reusit sa dorm cu lacrimi in ochii, a doua zi dupa avort si prima zi cand am descoperit ca persoana de langa mine imi ascunde lucruri intr-un cuvant ma tradeaza omul cu care am o relatie mai bine de 4 ani si fiind totusi un barbat divortat cu un copil si o experienta de viata avand in vedere ca intre noi este o diferenta de 21 de ani.


Diferenta de varsta spune multe , tu 24 de ani , el 45 .....cum puteti fi atat de credule !
Un barbat ce are o anumita varsta si i se pune pe tava o trufanda , niciodata nu o va refuza , omul isi traieste viata ..pt ca la varsta lui nu are niciun gand sa isi faca o familie alaturi de o copila care pese 10-15 ani ii va da cu sutul in fund..pt ca ea va deveni o femeie in timp ..iar el un ciot bun de lasat.
Cum poti sa te minti si sa strigi in gura mare ..ca esti o proasta ?!!!
Ori te destepti , ori ramai asa cum esti
kudykkka
Postat pe 9 Noiembrie 2014 13:50
Ai mare dreptate ,intelept mess.complimenti!
scarlett_ohara74
Postat pe 9 Noiembrie 2014 14:16
De la: kudika_973686, la data 2014-09-14 07:09:39
Avort,tradare,mintita,iluzii multe si vorbe in zadar.Este ora 06:21 nu am reusit sa dorm cu lacrimi in ochii, a doua zi dupa avort si prima zi cand am descoperit ca persoana de langa mine imi ascunde lucruri intr-un cuvant ma tradeaza omul cu care am o relatie mai bine de 4 ani si fiind totusi un barbat divortat cu un copil si o experienta de viata avand in vedere ca intre noi este o diferenta de 21 de ani.

ia-o de la capat !!!!!!!!!!!!!!!!!!esti tanara si viata este doar la inceput ! casca ochii mai bine inainte te a te culca cu oricine !!
kudika_956659
Postat pe 9 Noiembrie 2014 14:48
In locul tau nu as mai sta pe ganduri nici o secunda, mi-as face valiza si as pleca fara sa ma uit in urma,pt ce sa iti irosesti tineretea langa o asemenea jigodie care are anii care i are si nu e stabil. Ce iti ofera tie acesta persoana?
Au dreptate parintii tai, dar dragostea e oarba si nu mai avem loc sa vedem si adevarata fata a lucrurilor. Nu merita un asemnea om sa te aiba langa el. Lasa-l si pleaca pana nu e prea tarziu , sau vrei sa iti mai faca vre-o supriza si sa ramai marcata pt tot restu-l vietii? E plina lumea de barbati doar pe el l-ai gasit?
Multa bafta!!!
mojito
Postat pe 10 Noiembrie 2014 01:47
Eu nu sunt in masura sa-ti dau sfaturi,am facut atatea greseli,mi-am expus copilul unor pericole cu fostul concubin,care ma ameninta ca-mi omoara copilul,uitata-te la dumnezeu si de acolo iti va veni si puterea de a sti ce sa faci mai departe.Ai prieteni adevarati,macar unul asculta-l si mergi mai departe cum stii tu.Credinta e singura care ne salveaza,dute la biserica,nu astepta sa te asculte preotii,nu o fac Bafta.
kudika_975702
Postat pe 10 Noiembrie 2014 10:51
Nu te judec dar,iarta-ma, chiar nu pot sa inteleg motivele pentru care ai stat in aceasta "relatie"...La 24 de ani viata acum incepe, fa-ti o cariera, studiaza, ocupa-ti timpul cu folos nu plangand dupa un asemenea barbat....
eleniakk
Postat pe 10 Noiembrie 2014 13:14
Draga mea,

Ca si ceilalti membri de pe site, te sfatuiesc acelasi lucru, sa treci mai departe, sa iti faci curaj si sa nu uiti ca in lumea aceasta sunt oameni de valoare care te iubesc cu adevarat, iar primii dintre ei sunt parintii tai...nu la intoarce spatele lor ci mai degrabba acestui nemernic....NICIODATA nu te-a iubit sau pretuit la adevarata ta valoare...esti o fiinta inestimabila, cu multe valori si poti fi o persona ce poate schimba lumea, lumea ei si a celor din jurul ei, numai in bine....Nu te mai lasa amagita de barbati...cel care te va iubi cu adevarat iti va arata in fiecare moment si tu vei simti acest lucru, nu va trebui sa ti-o spuna nimeni...
Nu mai cauta probe ale inselatoriei lui, iti ofera chiar unele foarte evidente...iti vei face si mai mult rau, crede-ma am trecut pe acolo!!!
Concentrea-za pe sanatatea ta, cariera ta si pe cei care te iubesc cu adevarat...restul nu mai conteaza...
Acum iti este foarte greu sa accepti lucrurile acestea pentru ca inca ai sentimente pentru el....dar cand vor trece...iti va fi rusine de tine si te vei ura cu ardoare ca ai permis astfel de "incidente"...sper sa rezisti cand vei realiza...

Mult curaj,

biank23
Postat pe 10 Noiembrie 2014 18:59
Poate ca ar fi bine sa mergi la un specialist sa faci consiliere post avort..altfel o sa ajungi sa suferi de sindromul post avort care este foarte greu...daca vrei eu pot sa te ajut...ai nevoie de cineva care sa te inteleaga si sa te ajute.
kudika596933
Postat pe 11 Noiembrie 2014 13:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
:- 15 De la: Aladiah 4 Mai 2009 11:45
Cum sa scap de fostul? 63 De la: monika885 16 Iulie 2012 16:47
a cunoscut pe alta 48 De la: darksukkubus69 13 Decembrie 2010 19:44
am deschis ochii si mi`am dat seama ca am stat cu draq! 32 De la: ariannna1985 7 Noiembrie 2009 18:54
Aparitia celei de-a treia persoane... 97 De la: FRACTURATA 30 Martie 2009 16:14