Setari Cookie-uri

Iubire vs. obisnuinta

Buna! Am nevoie de cateva sfaturi, desi in sufletul meu stiu ce ar trebui sa fac.. Am decis sa scriu aici pentru a vedea si opiniile unor oameni din afara..
Am 24 de ani si de aprox. 3 ani am o relatie cu un fost coleg de facultate. Sirul intalnirilor noastre au inceput in momentul in care atat eu cat si el eram labili dpdv emotional. Eu pt ca abai iesisem dintr-o relatie care m-a "consumat", el pt ca trecea printr-o drama in familie.
Este de precizat faptul ca, primele 3 saptamani au fost de-a dreptul fulgeratoare. Era o mare pasiune intre noi, nu ne puteam dezlipi unul de celalalt...dupa aceste trei saptamani el a trebuit sa plece din tara pentru 2 luni. In momentul in care a plecat nu ma gandeam ca se va mai intoarce, cel putin nu la mine. Dar pe parcursul celor 2 luni, ma suna zilnic si vorbeam. Simteam ca nu e chiar barbatul de care aveam nevoie, avand in vedere ca eu sunt o persoana dinamica, activa, cu multi prieteni- el in schimb, era un tip singuratic, fara prieteni, pasionat practic de singuratate. Avand in vedere ca a trecut printr-o incercare f grea, nu am putut sa pun stop relatiei.. S-a intors, era din ce in ce mai "lipit" de mine..Am inceput sa accept situatia si mi-am zis ca probabil voi ajunge sa-l iubesc..Timpul a trecut..Am ajuns sa ne mutam impreuna..Si sincer, in acest moment regret acest lucru.. Din tipul linistit, dragut, s-a transformat intr-unul cu accese de violenta ( nu m-a lovit, dar ma sperie de cate ori intra in casa prin injuraturile si urletele sale- pt ca nu-i convin chestii banale- gen: cum am asezat hainele, lingurile, etc>). In afara de aceste accese de nebunie ale sale, in 3 ani, niciodata nu mi-a oferit absolut nimic. Este zgarcit si egoist. Nu participa foarte mult la cheltuielile casei, se enerveaza daca cumpar vreun lucru fara sa ma consult cu el, considera ca sunt nebuna pt ca merg sa dau bani pe tuns, vopsit, manichiura, etc. Cu toate acestea, il deranjeaza sa nu arat bine. Imi critica orice gram pus in plus.
Din fata vesela am ajuns o gospodina. Calc, spal, fac curatenie- nu ma ajuta aboslut deloc..Este obsedat de sex- si sincer imi vine sa mor cand trebuie sa facem acest lucru..
De curand, am cunoscut un tip.. am iesit de cateva ori cu el.. Si imi place foarte mult..,Este exact opusul prietenului meu- sociabil, vesel..
As vrea sa pun stop relatiei actuale, si nu neaparat de dragul tipului "nou" , dar nu stiu cum... Familia mea va fi socata daca ne vom desparti..El nu mai are pe nimeni, decat pe bunica sa.. nU are frati, nu are prieteni..Si plus ca locuim impreuna..Daca ar fi sa ne despartim, el nu ar vrea sa plece din apartament si nici eu nu prea am cum sa ma mut din considerente financiare, avand in vedere ca locuieste si sora mea cu noi..(platim chirie).
Dar, daca nu ma despart de el, o sa-l pierd pe tipul pe care l-am cunoscut recent-il plac tare mult.. Sunt intre ciocan si nicovala- si in fiecare dimineata imi dau seama cat imi urasc viata! as vrea sa pot pleca undeva departe, sa uit tot.. Dar nu pot! Mi-e mila de el..nu vreau sa -i ranesc pe ai mei..sunt si in an terminal - am o gramada de invatat- toata treaba asta ma da peste cap maxim!

Stiu ca povestea mea e lunga..dar as vrea sa va opriti macar putin atentia si sa -mi spuneti si voi o opinie.

Multumesc!
adelynnee
Postat pe 1 Aprilie 2012 10:08
opinia mea e ca habar n-ai ce vrei.cred ca o sa fi o pasare calatoare pentru ca dupa alte cateva luni o sa-ti placa alt barbat si asa mai departe.
sfatul meu este sa iti satisfaci cativa ani poftele fara sa mai implici sentimental vreun barbat pentru ca tu inca nu sti ce inseamna iubirea dupe cum se constata.
as putea fi si mai dur dar nu vreau sa ating si alti spectatori
jean_luc_picard
Postat pe 1 Aprilie 2012 10:25
Da, jean_luc_picard , este posibil sa nu am habar ce inseamna iubirea... Si nu pot fi pasare calatoare pt ca nu simt nevoia..Si nici nu am "pofte" ciudate...Desi poate ar fi mai bine asa..:D

geo-revitalizat, exceptand obisnuinta.. ma retine langa el o problema"administrativa", sa zicem (faptul ca impartim acelasi acoperis- el nu se da plecat- eu chiar nu pot ca sta si sor'mea cu noi- si nu o pot muta asa de azi pe maine), plus ca mi-e mila de el.. E singur cuc.. Nu are nici un prieten.. E mega dependent de mine.. Nu -mi place sa-i stiu pe oameni tristi..As vrea ca el insusi sa-si dea seama ca nu merge relatia asta si sa spuna stop.. Nu stiu cum sa ma despart..Intelegi?
adelynnee
Postat pe 1 Aprilie 2012 10:33
De la: adelynnee, la data 2012-04-01 10:33:00Da, jean_luc_picard , este posibil sa nu am habar ce inseamna iubirea... Si nu pot fi pasare calatoare pt ca nu simt nevoia..Si nici nu am "pofte" ciudate...Desi poate ar fi mai bine asa..:D

geo-revitalizat, exceptand obisnuinta.. ma retine langa el o problema"administrativa", sa zicem (faptul ca impartim acelasi acoperis- el nu se da plecat- eu chiar nu pot ca sta si sor'mea cu noi- si nu o pot muta asa de azi pe maine), plus ca mi-e mila de el.. E singur cuc.. Nu are nici un prieten.. E mega dependent de mine.. Nu -mi place sa-i stiu pe oameni tristi..As vrea ca el insusi sa-si dea seama ca nu merge relatia asta si sa spuna stop.. Nu stiu cum sa ma despart..Intelegi?


lasa niste mesaje de la altul sau fabricate la indemana lui
jean_luc_picard
Postat pe 1 Aprilie 2012 10:37
De la: adelynnee, la data 2012-04-01 10:33:00Da, jean_luc_picard , este posibil sa nu am habar ce inseamna iubirea... Si nu pot fi pasare calatoare pt ca nu simt nevoia..Si nici nu am "pofte" ciudate...Desi poate ar fi mai bine asa..:D

geo-revitalizat, exceptand obisnuinta.. ma retine langa el o problema"administrativa", sa zicem (faptul ca impartim acelasi acoperis- el nu se da plecat- eu chiar nu pot ca sta si sor'mea cu noi- si nu o pot muta asa de azi pe maine), plus ca mi-e mila de el.. E singur cuc.. Nu are nici un prieten.. E mega dependent de mine.. Nu -mi place sa-i stiu pe oameni tristi..As vrea ca el insusi sa-si dea seama ca nu merge relatia asta si sa spuna stop.. Nu stiu cum sa ma despart..Intelegi?
da-i un sms...
1_APRILIE_2012
Postat pe 1 Aprilie 2012 10:39
De la: geo_revitalizat, la data 2012-04-01 10:38:48
De la: adelynnee, la data 2012-04-01 10:33:00Da, jean_luc_picard , este posibil sa nu am habar ce inseamna iubirea... Si nu pot fi pasare calatoare pt ca nu simt nevoia..Si nici nu am "pofte" ciudate...Desi poate ar fi mai bine asa..:D

geo-revitalizat, exceptand obisnuinta.. ma retine langa el o problema"administrativa", sa zicem (faptul ca impartim acelasi acoperis- el nu se da plecat- eu chiar nu pot ca sta si sor'mea cu noi- si nu o pot muta asa de azi pe maine), plus ca mi-e mila de el.. E singur cuc.. Nu are nici un prieten.. E mega dependent de mine.. Nu -mi place sa-i stiu pe oameni tristi..As vrea ca el insusi sa-si dea seama ca nu merge relatia asta si sa spuna stop.. Nu stiu cum sa ma despart..Intelegi?


inteleg da' nu pricep.
o discutie privind posibilitatea relocarii administrative a lui, este mai mult decat binevenita.
probabil daca vei continua asa, te vei marita cu el din mila, vei face sex din mila si tot din mila ii vei face un copil.


ceea ce n-ar fi ceva ciudat ! 99% din oameni ajung asa sau tu crezi ca nevasta-ta are alt motiv cu tine!?
jean_luc_picard
Postat pe 1 Aprilie 2012 10:41
De la: adelynnee, la data 2012-04-01 10:33:00Da, jean_luc_picard , este posibil sa nu am habar ce inseamna iubirea... Si nu pot fi pasare calatoare pt ca nu simt nevoia..Si nici nu am "pofte" ciudate...Desi poate ar fi mai bine asa..:D

geo-revitalizat, exceptand obisnuinta.. ma retine langa el o problema"administrativa", sa zicem (faptul ca impartim acelasi acoperis- el nu se da plecat- eu chiar nu pot ca sta si sor'mea cu noi- si nu o pot muta asa de azi pe maine), plus ca mi-e mila de el.. E singur cuc.. Nu are nici un prieten.. E mega dependent de mine.. Nu -mi place sa-i stiu pe oameni tristi..As vrea ca el insusi sa-si dea seama ca nu merge relatia asta si sa spuna stop.. Nu stiu cum sa ma despart..Intelegi?


Boala lunga , moarte sigura.
Cand o sa-ti ajunga cutitul la os o sa pleci netinuta , o sa treci si peste partea cu finantele.
Sora ta e cumva minora , depinde de tine? Daca nu , cred ca poate sta si picioarele ei , iar tu sa-ti refaci viata .
Thais13
Postat pe 1 Aprilie 2012 10:41
Mi se pare aiurea sa "fabric" niste mesaje... E urat...

Si sa stiti ca am vorbit cu el pe tema despartirii, a mutatului... dar nu ma prea ia in serios.. Ia totul in gluma. Nu ma crede in stare nici sa-l insel si nici sa-l parasesc..

In luna iulie imi expira contractul de inchiriere.. Cred ca de abia atunci o sa fie in regula treaba cu mutatul..:)) Oarecum..
si doamne fereste, chair nu vreau sa fac vreun copil cu el din mila! ...
adelynnee
Postat pe 1 Aprilie 2012 10:44
De la: geo_revitalizat, la data 2012-04-01 10:42:06
De la: jean_luc_picard, la data 2012-04-01 10:41:01
De la: geo_revitalizat, la data 2012-04-01 10:38:48
De la: adelynnee, la data 2012-04-01 10:33:00Da, jean_luc_picard , este posibil sa nu am habar ce inseamna iubirea... Si nu pot fi pasare calatoare pt ca nu simt nevoia..Si nici nu am "pofte" ciudate...Desi poate ar fi mai bine asa..:D

geo-revitalizat, exceptand obisnuinta.. ma retine langa el o problema"administrativa", sa zicem (faptul ca impartim acelasi acoperis- el nu se da plecat- eu chiar nu pot ca sta si sor'mea cu noi- si nu o pot muta asa de azi pe maine), plus ca mi-e mila de el.. E singur cuc.. Nu are nici un prieten.. E mega dependent de mine.. Nu -mi place sa-i stiu pe oameni tristi..As vrea ca el insusi sa-si dea seama ca nu merge relatia asta si sa spuna stop.. Nu stiu cum sa ma despart..Intelegi?


inteleg da' nu pricep.
o discutie privind posibilitatea relocarii administrative a lui, este mai mult decat binevenita.
probabil daca vei continua asa, te vei marita cu el din mila, vei face sex din mila si tot din mila ii vei face un copil.


ceea ce n-ar fi ceva ciudat ! 99% din oameni ajung asa sau tu crezi ca nevasta-ta are alt motiv cu tine!?


ce vrei sa insinuezi pickard???? ca-mi scapa aspectul asta

nimic personal ,stai linistit!
dar in periplul meu virtual am constata ca toata lumea are orice alt motiv de a sedea cu partenerul in afara de iubire
jean_luc_picard
Postat pe 1 Aprilie 2012 10:44
Intr-adevar, foarte putini oameni mai au o relatie bazata pe iubire.. Dar eu asta mi-as dori! Sa pot avea o astfel de relatie.. Pt ca asta pe care o am ma face nefericita..
Si uite asa ajungem la alt subiect.. Se poate avea o relatie bazata pe iubire? Ce e iubirea asta si mai ales.. cam cat considerati voi ca "dureaza" un astfrl de sentiment?

O sa ajung ca mama, care spune ca important este respectul intr-0 relatie! :((
adelynnee
Postat pe 1 Aprilie 2012 10:50
De la: geo_revitalizat, la data 2012-04-01 10:43:42
De la: Thais13, la data 2012-04-01 10:41:58
De la: adelynnee, la data 2012-04-01 10:33:00Da, jean_luc_picard , este posibil sa nu am habar ce inseamna iubirea... Si nu pot fi pasare calatoare pt ca nu simt nevoia..Si nici nu am "pofte" ciudate...Desi poate ar fi mai bine asa..:D

geo-revitalizat, exceptand obisnuinta.. ma retine langa el o problema"administrativa", sa zicem (faptul ca impartim acelasi acoperis- el nu se da plecat- eu chiar nu pot ca sta si sor'mea cu noi- si nu o pot muta asa de azi pe maine), plus ca mi-e mila de el.. E singur cuc.. Nu are nici un prieten.. E mega dependent de mine.. Nu -mi place sa-i stiu pe oameni tristi..As vrea ca el insusi sa-si dea seama ca nu merge relatia asta si sa spuna stop.. Nu stiu cum sa ma despart..Intelegi?


Boala lunga , moarte sigura.
Cand o sa-ti ajunga cutitul la os o sa pleci netinuta , o sa treci si peste partea cu finantele.
Sora ta e cumva minora , depinde de tine? Daca nu , cred ca poate sta si picioarele ei , iar tu sa-ti refaci viata .


e ca o taietura. dureroasa dar necesara.



Ca si intre femei si intre barbati sunt destui pe care-i domina testosteronul si nu neuronii .Astora n-ai decat sa le dai papucii.Cu cat mai "curata"taietura cu atat mai bine.Poate asa isi va invata si el lectia de la viata ca ea nu e proprietatea lui si se va purta mai bine iar ea va intelege ca nu-i OK sa suporte orice de la un barbat doar pentru ca sta cu el.
Thais13
Postat pe 1 Aprilie 2012 10:52
De la: adelynnee, la data 2012-04-01 10:50:00Intr-adevar, foarte putini oameni mai au o relatie bazata pe iubire.. Dar eu asta mi-as dori! Sa pot avea o astfel de relatie.. Pt ca asta pe care o am ma face nefericita..
Si uite asa ajungem la alt subiect.. Se poate avea o relatie bazata pe iubire? Ce e iubirea asta si mai ales.. cam cat considerati voi ca "dureaza" un astfrl de sentiment?

O sa ajung ca mama, care spune ca important este respectul intr-0 relatie! :((


Si are mare dreptate!
Dragoste si respect! Astea tin o relatie si da exista inca destule relatii construite pe dragoste si respect!
Thais13
Postat pe 1 Aprilie 2012 10:54
De la: Thais13, la data 2012-04-01 10:52:14
De la: geo_revitalizat, la data 2012-04-01 10:43:42
De la: Thais13, la data 2012-04-01 10:41:58
De la: adelynnee, la data 2012-04-01 10:33:00Da, jean_luc_picard , este posibil sa nu am habar ce inseamna iubirea... Si nu pot fi pasare calatoare pt ca nu simt nevoia..Si nici nu am "pofte" ciudate...Desi poate ar fi mai bine asa..:D

geo-revitalizat, exceptand obisnuinta.. ma retine langa el o problema"administrativa", sa zicem (faptul ca impartim acelasi acoperis- el nu se da plecat- eu chiar nu pot ca sta si sor'mea cu noi- si nu o pot muta asa de azi pe maine), plus ca mi-e mila de el.. E singur cuc.. Nu are nici un prieten.. E mega dependent de mine.. Nu -mi place sa-i stiu pe oameni tristi..As vrea ca el insusi sa-si dea seama ca nu merge relatia asta si sa spuna stop.. Nu stiu cum sa ma despart..Intelegi?


Boala lunga , moarte sigura.
Cand o sa-ti ajunga cutitul la os o sa pleci netinuta , o sa treci si peste partea cu finantele.
Sora ta e cumva minora , depinde de tine? Daca nu , cred ca poate sta si picioarele ei , iar tu sa-ti refaci viata .


e ca o taietura. dureroasa dar necesara.



Ca si intre femei si intre barbati sunt destui pe care-i domina testosteronul si nu neuronii .Astora n-ai decat sa le dai papucii.Cu cat mai "curata"taietura cu atat mai bine.Poate asa isi va invata si el lectia de la viata ca ea nu e proprietatea lui si se va purta mai bine iar ea va intelege ca nu-i OK sa suporte orice de la un barbat doar pentru ca sta cu el.








Clar asa e..dar trebuie sa fii foarte curajos...
Are nevoie sigur de un mic "refresh" al vietii.. Dar nu vreau sa ma simt vinovata in cazul in care "refreshul" asta il va face sa devina si mai singur decat e..
adelynnee
Postat pe 1 Aprilie 2012 10:56
De la: adelynnee, la data 2012-04-01 10:08:51Buna! Am nevoie de cateva sfaturi, desi in sufletul meu stiu ce ar trebui sa fac.. Am decis sa scriu aici pentru a vedea si opiniile unor oameni din afara..
Am 24 de ani si de aprox. 3 ani am o relatie cu un fost coleg de facultate. Sirul intalnirilor noastre au inceput in momentul in care atat eu cat si el eram labili dpdv emotional. Eu pt ca abai iesisem dintr-o relatie care m-a "consumat", el pt ca trecea printr-o drama in familie.
Este de precizat faptul ca, primele 3 saptamani au fost de-a dreptul fulgeratoare. Era o mare pasiune intre noi, nu ne puteam dezlipi unul de celalalt...dupa aceste trei saptamani el a trebuit sa plece din tara pentru 2 luni. In momentul in care a plecat nu ma gandeam ca se va mai intoarce, cel putin nu la mine. Dar pe parcursul celor 2 luni, ma suna zilnic si vorbeam. Simteam ca nu e chiar barbatul de care aveam nevoie, avand in vedere ca eu sunt o persoana dinamica, activa, cu multi prieteni- el in schimb, era un tip singuratic, fara prieteni, pasionat practic de singuratate. Avand in vedere ca a trecut printr-o incercare f grea, nu am putut sa pun stop relatiei.. S-a intors, era din ce in ce mai "lipit" de mine..Am inceput sa accept situatia si mi-am zis ca probabil voi ajunge sa-l iubesc..Timpul a trecut..Am ajuns sa ne mutam impreuna..Si sincer, in acest moment regret acest lucru.. Din tipul linistit, dragut, s-a transformat intr-unul cu accese de violenta ( nu m-a lovit, dar ma sperie de cate ori intra in casa prin injuraturile si urletele sale- pt ca nu-i convin chestii banale- gen: cum am asezat hainele, lingurile, etc>). In afara de aceste accese de nebunie ale sale, in 3 ani, niciodata nu mi-a oferit absolut nimic. Este zgarcit si egoist. Nu participa foarte mult la cheltuielile casei, se enerveaza daca cumpar vreun lucru fara sa ma consult cu el, considera ca sunt nebuna pt ca merg sa dau bani pe tuns, vopsit, manichiura, etc. Cu toate acestea, il deranjeaza sa nu arat bine. Imi critica orice gram pus in plus.
Din fata vesela am ajuns o gospodina. Calc, spal, fac curatenie- nu ma ajuta aboslut deloc..Este obsedat de sex- si sincer imi vine sa mor cand trebuie sa facem acest lucru..
De curand, am cunoscut un tip.. am iesit de cateva ori cu el.. Si imi place foarte mult..,Este exact opusul prietenului meu- sociabil, vesel..
As vrea sa pun stop relatiei actuale, si nu neaparat de dragul tipului "nou" , dar nu stiu cum... Familia mea va fi socata daca ne vom desparti..El nu mai are pe nimeni, decat pe bunica sa.. nU are frati, nu are prieteni..Si plus ca locuim impreuna..Daca ar fi sa ne despartim, el nu ar vrea sa plece din apartament si nici eu nu prea am cum sa ma mut din considerente financiare, avand in vedere ca locuieste si sora mea cu noi..(platim chirie).
Dar, daca nu ma despart de el, o sa-l pierd pe tipul pe care l-am cunoscut recent-il plac tare mult.. Sunt intre ciocan si nicovala- si in fiecare dimineata imi dau seama cat imi urasc viata! as vrea sa pot pleca undeva departe, sa uit tot.. Dar nu pot! Mi-e mila de el..nu vreau sa -i ranesc pe ai mei..sunt si in an terminal - am o gramada de invatat- toata treaba asta ma da peste cap maxim!

Stiu ca povestea mea e lunga..dar as vrea sa va opriti macar putin atentia si sa -mi spuneti si voi o opinie.

Multumesc!




Ca sa fiu concisa si sa ma exprim strict la subiect,vin si iti spun ca iubirea nu are nimic in comun cu mila,compasiunea si condescendenta,decat colateral,dar nu definitorie!!!!!Din acelasi sentiment de mila ai acceptat o relatie cu domnul respectiv,in conditiile in care ii cunosteai ,doar o latura a firii,caracterului si temperamentului lui,,,care,in ciuda tuturor aparentelor,s-a dovedit a fi si o persoana violenta,irascibila,dominatoare,zgarcita si introvertita!!!Deloc pe placul tau as spune!!!!!!Colac peste pupaza,,ai cunoscut barbatul ideal,care sa corespunda dorintelor tale,,,ei,ce poti sa faci in momentul in care te afli intre doi barbati?????trebuie as cerni prin sita,familia ta si starea lui familiala,,atunci cand vorbim de iubire,toate aceste aspecte cad in subsidiar,,aveti tangenta cu ele,dar nu sunt hotaratoare in ceea ce va priveste!!!
Draga mea,,ca sfat,,,iti pot spune urmatorul lucru---orice relatie se bazeaza pe comunicare reciproca,si in cazul tau este valabila aceasta forma de relationare!!Nu te poti minti,nu atunci cand facem referire la un viitor sentimental,,,fii sincera cu tine si cu el,,vorbiti,spune-i adevarul in ceea ce priveste sentimentele tale pentru el,,,spune-i ceea ce te nemultumeste in acest moment,,,O viata traita in comun,dar lipsita de armonie si intelegere,este un chin real si un trai trait in minciuna!!Incearac sa gasesti o solutie pentru rezolvarea coabitarii,cauta o alta locuinta,,chiar daca el nu va voi sa paraseasca apartamentul,fa-o tu in conditii decente!!Te doare sufletul pentru situatia lui,dar trebuie sa fii ferma in ceea ce te priveste,mila nu tine loc de dragoste,,compasiunea nu sta la masa cu iubirea,nu incurca lucrurile!!O ai pe sora ta,cautati-va alta locuinta si nu prelungi ceva ,ce nu iti mai aduce multumire sufleteasca!!Sa ramai langa un barbat din mila,care este si violent,chiar ca este un gest imprudent si o miscare gresita!!!
MissRainbow
Postat pe 1 Aprilie 2012 10:58
MISSRainbow, m-a atins fermitatea cuvintelor tale...
Stiu ca mila e cel mai josnic sentiment..asa de mult mi-as dori sa nu-l simt..
Ma gandesc la o solutie si poate o voi gasi inainte sa-mi expire contractul de inchiriere;))
adelynnee
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:05
De la: adelynnee, la data 2012-04-01 10:56:13
De la: Thais13, la data 2012-04-01 10:52:14
De la: geo_revitalizat, la data 2012-04-01 10:43:42
De la: Thais13, la data 2012-04-01 10:41:58
De la: adelynnee, la data 2012-04-01 10:33:00Da, jean_luc_picard , este posibil sa nu am habar ce inseamna iubirea... Si nu pot fi pasare calatoare pt ca nu simt nevoia..Si nici nu am "pofte" ciudate...Desi poate ar fi mai bine asa..:D

geo-revitalizat, exceptand obisnuinta.. ma retine langa el o problema"administrativa", sa zicem (faptul ca impartim acelasi acoperis- el nu se da plecat- eu chiar nu pot ca sta si sor'mea cu noi- si nu o pot muta asa de azi pe maine), plus ca mi-e mila de el.. E singur cuc.. Nu are nici un prieten.. E mega dependent de mine.. Nu -mi place sa-i stiu pe oameni tristi..As vrea ca el insusi sa-si dea seama ca nu merge relatia asta si sa spuna stop.. Nu stiu cum sa ma despart..Intelegi?


Boala lunga , moarte sigura.
Cand o sa-ti ajunga cutitul la os o sa pleci netinuta , o sa treci si peste partea cu finantele.
Sora ta e cumva minora , depinde de tine? Daca nu , cred ca poate sta si picioarele ei , iar tu sa-ti refaci viata .


e ca o taietura. dureroasa dar necesara.



Ca si intre femei si intre barbati sunt destui pe care-i domina testosteronul si nu neuronii .Astora n-ai decat sa le dai papucii.Cu cat mai "curata"taietura cu atat mai bine.Poate asa isi va invata si el lectia de la viata ca ea nu e proprietatea lui si se va purta mai bine iar ea va intelege ca nu-i OK sa suporte orice de la un barbat doar pentru ca sta cu el.








Clar asa e..dar trebuie sa fii foarte curajos...
Are nevoie sigur de un mic "refresh" al vietii.. Dar nu vreau sa ma simt vinovata in cazul in care "refreshul" asta il va face sa devina si mai singur decat e..



Un om este singur pentru asa vrea sa fie.E totusi un om matur , nu e un copil de care sa-ti fie mila ca nu se descurca.mila nu inlocuieste ce ar trebui sa fie intre voi .
Thais13
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:10
De la: kudika517468, la data 2012-04-01 11:13:30Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.


Ce are aceasta criszoe cu subiectul asta?
Vorbim despre cum ar trebui sa fie o relatie intre un barbat si o femeie , nu e criszoe discutata aici , nu e atat de importanta.Nu mai lansati mesaje aiurea doar de dragul de a crea scandal.
Thais13
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:16
De la: geo_revitalizat, la data 2012-04-01 10:46:38
De la: jean_luc_picard, la data 2012-04-01 10:44:52
De la: geo_revitalizat, la data 2012-04-01 10:42:06
De la: jean_luc_picard, la data 2012-04-01 10:41:01
De la: geo_revitalizat, la data 2012-04-01 10:38:48
De la: adelynnee, la data 2012-04-01 10:33:00Da, jean_luc_picard , este posibil sa nu am habar ce inseamna iubirea... Si nu pot fi pasare calatoare pt ca nu simt nevoia..Si nici nu am "pofte" ciudate...Desi poate ar fi mai bine asa..:D

geo-revitalizat, exceptand obisnuinta.. ma retine langa el o problema"administrativa", sa zicem (faptul ca impartim acelasi acoperis- el nu se da plecat- eu chiar nu pot ca sta si sor'mea cu noi- si nu o pot muta asa de azi pe maine), plus ca mi-e mila de el.. E singur cuc.. Nu are nici un prieten.. E mega dependent de mine.. Nu -mi place sa-i stiu pe oameni tristi..As vrea ca el insusi sa-si dea seama ca nu merge relatia asta si sa spuna stop.. Nu stiu cum sa ma despart..Intelegi?


inteleg da' nu pricep.
o discutie privind posibilitatea relocarii administrative a lui, este mai mult decat binevenita.
probabil daca vei continua asa, te vei marita cu el din mila, vei face sex din mila si tot din mila ii vei face un copil.


ceea ce n-ar fi ceva ciudat ! 99% din oameni ajung asa sau tu crezi ca nevasta-ta are alt motiv cu tine!?


ce vrei sa insinuezi pickard???? ca-mi scapa aspectul asta

nimic personal ,stai linistit!
dar in periplul meu virtual am constata ca toata lumea are orice alt motiv de a sedea cu partenerul in afara de iubire


multi ti-au zis da' nu vrei sa aculti, nu mai lua relatia ta de etalon . oameni mai traiesc si din iubire


fi mai explicit! doar nu vrei sa insinuezi ca tu ai o relatie de iubire cand faci ceea ce faci pe forumul asta si pe altele
jean_luc_picard
Postat pe 1 Aprilie 2012 11:47
De la: geo_revitalizat, la data 2012-04-01 13:09:22
De la: jean_luc_picard, la data 2012-04-01 11:47:21
De la: geo_revitalizat, la data 2012-04-01 10:46:38
De la: jean_luc_picard, la data 2012-04-01 10:44:52
De la: geo_revitalizat, la data 2012-04-01 10:42:06
De la: jean_luc_picard, la data 2012-04-01 10:41:01
De la: geo_revitalizat, la data 2012-04-01 10:38:48
De la: adelynnee, la data 2012-04-01 10:33:00Da, jean_luc_picard , este posibil sa nu am habar ce inseamna iubirea... Si nu pot fi pasare calatoare pt ca nu simt nevoia..Si nici nu am "pofte" ciudate...Desi poate ar fi mai bine asa..:D

geo-revitalizat, exceptand obisnuinta.. ma retine langa el o problema"administrativa", sa zicem (faptul ca impartim acelasi acoperis- el nu se da plecat- eu chiar nu pot ca sta si sor'mea cu noi- si nu o pot muta asa de azi pe maine), plus ca mi-e mila de el.. E singur cuc.. Nu are nici un prieten.. E mega dependent de mine.. Nu -mi place sa-i stiu pe oameni tristi..As vrea ca el insusi sa-si dea seama ca nu merge relatia asta si sa spuna stop.. Nu stiu cum sa ma despart..Intelegi?


inteleg da' nu pricep.
o discutie privind posibilitatea relocarii administrative a lui, este mai mult decat binevenita.
probabil daca vei continua asa, te vei marita cu el din mila, vei face sex din mila si tot din mila ii vei face un copil.


ceea ce n-ar fi ceva ciudat ! 99% din oameni ajung asa sau tu crezi ca nevasta-ta are alt motiv cu tine!?


ce vrei sa insinuezi pickard???? ca-mi scapa aspectul asta

nimic personal ,stai linistit!
dar in periplul meu virtual am constata ca toata lumea are orice alt motiv de a sedea cu partenerul in afara de iubire


multi ti-au zis da' nu vrei sa aculti, nu mai lua relatia ta de etalon . oameni mai traiesc si din iubire


fi mai explicit! doar nu vrei sa insinuezi ca tu ai o relatie de iubire cand faci ceea ce faci pe forumul asta si pe altele


din nou, nu incerca sa etalonezi lumea doar din prisma relatiei tale.



de ce te ascunzi dupa corcodus?! lasa relatia mea ca e una normala daca poate fi normal sa ai primul copil la 44 de ani
jean_luc_picard
Postat pe 1 Aprilie 2012 13:23
De la: Thais13, la data 2012-04-01 11:16:40
De la: kudika517468, la data 2012-04-01 11:13:30Oameni buni ,nu va lasati inselati de aceasta criszoe, esti demna de mila! criszoe este o "evlavioaso"o mincinoasa.


Ce are aceasta criszoe cu subiectul asta?
Vorbim despre cum ar trebui sa fie o relatie intre un barbat si o femeie , nu e criszoe discutata aici , nu e atat de importanta.Nu mai lansati mesaje aiurea doar de dragul de a crea scandal.
pai nu este ea importanta si importanta este persoana din spatele ei
pinochyoo
Postat pe 1 Aprilie 2012 14:37
2...ne kkm pe rind in chelia ta,guristule
1_APRILIE_2012
Postat pe 1 Aprilie 2012 14:59
De la: geo_revitalizat, la data 2012-04-01 14:58:12sunteti doi sau doar unul singur si voriti pe rand?
ce tare
pinochyoo
Postat pe 1 Aprilie 2012 15:01
georgian oare din cauza la criza este nubunie in lume
pinochyoo
Postat pe 1 Aprilie 2012 15:02
De la: geo_revitalizat, la data 2012-04-01 15:00:52va beteti pe tastatura care sa scrie primul ??
ne batem pe chelia ta toaletata...asa cum se cuvine...la dublu...guristule
1_APRILIE_2012
Postat pe 1 Aprilie 2012 15:04
De la: geo_revitalizat, la data 2012-04-01 15:05:38
De la: 1_APRILIE_2012, la data 2012-04-01 15:04:10
De la: geo_revitalizat, la data 2012-04-01 15:00:52va beteti pe tastatura care sa scrie primul ??
ne batem pe chelia ta toaletata...asa cum se cuvine...la dublu...guristule


a da, personalitatea se curma-n scriere. celalalt ego se zbate in replici. curand veti apela la dictionarul explicativ.
nu avem nevoie de lucrurile tale,guristule...
1_APRILIE_2012
Postat pe 1 Aprilie 2012 15:08
chiar avea nevoie de o schimbare guristul...si ceva nou si proaspat il incanta intotdeauna pe gurist...indiferent unde i s-ar lipi
1_APRILIE_2012
Postat pe 1 Aprilie 2012 15:13
De la: geo_revitalizat, la data 2012-04-01 15:14:32
De la: 1_APRILIE_2012, la data 2012-04-01 15:08:05
De la: geo_revitalizat, la data 2012-04-01 15:05:38
De la: 1_APRILIE_2012, la data 2012-04-01 15:04:10
De la: geo_revitalizat, la data 2012-04-01 15:00:52va beteti pe tastatura care sa scrie primul ??
ne batem pe chelia ta toaletata...asa cum se cuvine...la dublu...guristule


a da, personalitatea se curma-n scriere. celalalt ego se zbate in replici. curand veti apela la dictionarul explicativ.
nu avem nevoie de lucrurile tale,guristule...


stiu, va sodomizati reciproc
bucal alternativ pe tine...ca nu ai decat o gaura'n kur...si ai un singur bot...guristule...
1_APRILIE_2012
Postat pe 1 Aprilie 2012 15:18
ha vreti sa fiti prieteni mei
pinochyoo
Postat pe 1 Aprilie 2012 15:23
De la: Broscaru, la data 2012-04-01 15:25:08Si pana la urma zinica e femeie sau barbat?
pot sa sun un prieten
pinochyoo
Postat pe 1 Aprilie 2012 15:26
De la: 1_APRILIE_2012, la data 2012-04-01 15:35:38tu umbli dupa gurist si il pupi in kur pe diem , cap-de-lemn



monreve3031
Postat pe 1 Aprilie 2012 16:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cadou de paste 7 De la: crisoake 8 Aprilie 2014 21:22
AJUTOR! VA IMPLOR! CITIT TOT! VA ROG MULT!! 10 De la: kudika_22408 5 Decembrie 2012 10:05
o mica greseala 94 De la: kudika095118 21 Ianuarie 2010 21:06
Ce ma sfatuiti sa fac? 8 De la: adriana87_21 6 Mai 2009 14:58
despartiri-impacari....dar nici un rezultat! 0 De la: 27 Februarie 2010 15:03