Setari Cookie-uri

Sunt o 'amanta' si vreau sa va impartasesc trairile mele.

Buna tuturor, am citit multe lucururi legate de acest subiect, adulterul...Va v-oi povesti povestea mea in amanunt,sper ca nu va ve-ti plictisi.
Pana acum mult timp vorbind cu o prietena aflata in postura de amanta,am spus ca nu v-oi fi niciodata in postura asta, m am inselat.
Acum 5 ani si ceva am cunoscut un baiat,nu foarte frumos, dar cu "vino-ncoa", eram implicata intr-o relatie de aproximativ un an,nu ma simteam fericita,defapt nici nu stiam ce este mai exact fericirea, nu o cunoscusem si credeam ca asa trebuie sa fie, nu vreau sa ma indepartez de la subiect cert este ca nu sunt o persoana infidela deci baiatul cunoscut, sa ii spune C a inceput s ma abordeze prin diferite moduri,a inceput sa faca parte usor usor din acelasi cerc de prieteni, in scurtele mele iesi in club, cafenele venea dupa mine oferindu-mi flori si cerandu-mi sa stea cu mine de vorba... dupa aproape un an in care el s-a tinut dupa mine eu m am despartit de baiatul cu care eram, si am zis ca merita sa iesim impreuna, am luat o ca pe o aventura,stiam ca mai are o prietena dar nu stiam foarte multe despre ea.Dupa nici 2 luni de cand eram impreuna, m am angajat la tatal lui la firma, unde majoritatea oamenilor erau apropriatii familiei, am aflat ca va trebui sa faca nunta, mai era jumatate de an, el era cu mine 7 zile din 7 20 de ore pe zi, nu stiu cand se vedea cu ea si nici nu imi pasa, fata cu care a facut nunta C este cu 3 ani mai mare decat el, are un trecut tumultos. Ma prezentat mamei lui, familiei cunosc 80% din familie.. in final nunta sa facut, ziua si noaptea nuntii el, mama lui chiar si tatal lui au vorbit cu mine la telefon non stop, am avut oameni prezenti acolo si din momentul ala am vrut sa vad daca ma minte, nu a stat cu mireasa la masa au fost apropiati strict la momentul dansului...A trecut la putin timp ea a plecat de acasa 2 luni aproape, am uitat sa precizez ca ea stia dinainte de nunta de noi 2 chiar am stat toti trei la masa iar ea a fost cea care a fost nevoita sa plece.. greseala a facut ca in urma cu multi ani de a ne cunoaste acesta sa treaca foarte multe lucruri pe numele ei, fara stirea parintilor, iar faptul ca ar putea afla la impins sa faca pasul acesta. Vreau sa va mai spun ca ei aveau aproape 10 ani de cand erau impreuna, timp in care aceasta la prins cu nenumarate femei si nu a renuntat la el, C nu a prezentat o familiei au aflat ei despre ea si nu a intrat la ei in casa abea dupa nunta.
au trecut 2 ani de la nunta timp in care el a fost cel care a alergat de la una la alta, nu am avut prea multe plecari impreuna la fel nici ea cu el, el din baiatul fustangiu a ajuns sa se schimbe si nu mai iese nicaieri, sau cu mine su in situatii extreme cu ea daca este cazul, eu am renuntat la locul de munca care il aveam la tatal lui pentru ca am avut o disputa cu sotia lui C, moment in care mama lui a sunat o si sa luat de ea, el mi a luat apararea, moment in care eu am renuntat la relatie aproximativ 2 luni timp in care C a stat mai mult beat si nu se mai preocupa de absolut nici o responsabilitate, mama lui a incercat sa ne impece dar fara nici un rezultat, pana in momentul in care el a venit plangand, ne am impacat iar la cateva luni am aflat ca ea era gravida, stiu o sa ma credeti nebuna ca am mai ramas, am ramas pentru ca primul lucru care el la facut la aflarea vestii a fost sa mearga la parintii lui sa spuna ca el vrea un test ADN...stiu ca au avut doar cateva contacte sexuale in perioada despartirii noastre pentru ca ea tot timpul ii reprosa la telefon ca o umileste si ca nu vrea sa fie cu ea... doamna sotie tot timpul sarcinii nu a vrut ca el sa mearga niciodata cu ea la o ecografie, si a schimbat 3 doctori, la fiecare consult datele ei ba cresteau semnificativ ba scadeau brusc, cert este ca dupa spusele mamei lui si dupa calculele ei ea a nascut la vreo 10 luni jumatate, acum dupa cateva luni de la nastere el nu tine la copil foarte mult a zis ca nu isi explica sentimentul, ea nu lasa copilul singur cu el sau mama lui nici o clipa, iar el acum ezita sa faca testul, acest test se va face in cel mai scurt timp cu sau fara acordul ei sau al lui, va fi facut mama lui.
In toata aceasta perioada de 4 ani fara o luna, el mi a aratat ca ma iubeste, chiar si atunci cand am mai fost despartiti/certati a facut toate eforturile sa stie de mine, chiar daca nu venea sa ne impacam, daca nu vorbea cu mine , o punea pe mama lui, vorbea cu mama mea, sau cu prietenele mele, la fel si eu, am avut mute momente de cumpana, multe momente in care am vrut sa renuntam amandoi dar nimic si nimeni nu a putut sa ne tina departe unul de altul.
Am uitat sa va spun ca incercam sa avem un copil de 3 ani de zile dar eu am probleme de sanatate, si va fi foarte greu sa am vreun copil, dar nu ne pierdem speranta..
Va spun cu sinceritate ca iubesc, si simt ca sunt iubita, respectata, nu sunt tinuta ascunsa si toata lumea stie de noi doi si ne sprijina, plecarea ei nu stiu cand va fi, si daca va fi vreodata... sincer astept testul copilului, si nu pentru ca as avea ceva cu copilul l as creste cu cea mai mare placere, iubire si devotament in cazul unei despartiri intre cei doi,asta in conditiile in care este al lui... acesta ii bate aporpouri dese despre originile paterne ale copilului de fata cu diverse persoane chiar si cu mama lui, ea a refuzat diplomat un test de paternitate atunci cand i a fost propus...
CERT ESTE CA ASTEPTAREA E GREA,stiu ca ei nu vor scandal si nici nu vrem ca copilul acesta daca este al lui sa stie vreodata ca tatal a facut testul de paternitate, asa ca asteptam ca sa avem un moment in care copilul nu va fi inconjurat de mama ei soara nepoata vecina... stiu ca nu v oi putea astepta la nesfarsit si nu v oi mai putea continua foarte mult timp, ma vad langa el, stiu ca nu ma minte cu lucruri importante, totul am verificat pentru ca nu poti avea incredere intr o astfel de situatie...
Concluzia mea este urmatoarea, am ajuns sa traiesc o iubire complicata , am dus lupte grele, razboiul nu stiu cine il va castiga, stiu ca iubesc, m am simtit iubita, respectata si nu m am simtit a doua femeie niciodata... Daca as fi vazut ca sotia lui are cel mai mic respect fata de el si fata de tot ceea ce ia oferit in trecut, daca as fi vazut macar o scanteie intre cei doi, daca el m ar fi tinut ascunsa, daca nu as fi putut verifica lucrurile spuse de el si l as fi prins cu minciuna, as fi renuntat si nu as fi putut sa continui
Ar mai fi multe de povestit mai ales despre ea, ca om, caracter fapte, la fel si despre el,chiar si despre mine... dar nu vreau sa va mai plictisesc...
Sper ca Bunul Dumnezeu sa ne ofere un deznodamant bun pentru toti, atunci cand va considera el de cuvinta...Consider ca in situatiile similare celei pe care o traiesc binele invinge ca in basmele citite cand eram copil...
kudika_973726
Postat pe 15 Septembrie 2014 03:41
De la: kudika_973726, la data 2014-09-15 03:41:43Buna tuturor, am citit multe lucururi legate de acest subiect, adulterul...Va v-oi povesti povestea mea in amanunt,sper ca nu va ve-ti plictisi.
Pana acum mult timp vorbind cu o prietena aflata in postura de amanta,am spus ca nu v-oi fi niciodata in postura asta, m am inselat.
Acum 5 ani si ceva am cunoscut un baiat,nu foarte frumos, dar cu "vino-ncoa", eram implicata intr-o relatie de aproximativ un an,nu ma simteam fericita,defapt nici nu stiam ce este mai exact fericirea, nu o cunoscusem si credeam ca asa trebuie sa fie, nu vreau sa ma indepartez de la subiect cert este ca nu sunt o persoana infidela deci baiatul cunoscut, sa ii spune C a inceput s ma abordeze prin diferite moduri,a inceput sa faca parte usor usor din acelasi cerc de prieteni, in scurtele mele iesi in club, cafenele venea dupa mine oferindu-mi flori si cerandu-mi sa stea cu mine de vorba... dupa aproape un an in care el s-a tinut dupa mine eu m am despartit de baiatul cu care eram, si am zis ca merita sa iesim impreuna, am luat o ca pe o aventura,stiam ca mai are o prietena dar nu stiam foarte multe despre ea.Dupa nici 2 luni de cand eram impreuna, m am angajat la tatal lui la firma, unde majoritatea oamenilor erau apropriatii familiei, am aflat ca va trebui sa faca nunta, mai era jumatate de an, el era cu mine 7 zile din 7 20 de ore pe zi, nu stiu cand se vedea cu ea si nici nu imi pasa, fata cu care a facut nunta C este cu 3 ani mai mare decat el, are un trecut tumultos. Ma prezentat mamei lui, familiei cunosc 80% din familie.. in final nunta sa facut, ziua si noaptea nuntii el, mama lui chiar si tatal lui au vorbit cu mine la telefon non stop, am avut oameni prezenti acolo si din momentul ala am vrut sa vad daca ma minte, nu a stat cu mireasa la masa au fost apropiati strict la momentul dansului...A trecut la putin timp ea a plecat de acasa 2 luni aproape, am uitat sa precizez ca ea stia dinainte de nunta de noi 2 chiar am stat toti trei la masa iar ea a fost cea care a fost nevoita sa plece.. greseala a facut ca in urma cu multi ani de a ne cunoaste acesta sa treaca foarte multe lucruri pe numele ei, fara stirea parintilor, iar faptul ca ar putea afla la impins sa faca pasul acesta. Vreau sa va mai spun ca ei aveau aproape 10 ani de cand erau impreuna, timp in care aceasta la prins cu nenumarate femei si nu a renuntat la el, ..................................................

Parerea mea???Este o tragedie insotita de multe asteptari si durere pe masura tragismului situatiei!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Septembrie 2014 07:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
emotii inainte de nunta sau? 3 De la: grace009081 19 Ianuarie 2013 19:54
Iubit sau facultate 12 De la: kudika_936193 1 Octombrie 2013 18:33
Produse naturiste pt.tonusul sexual si afrodisiace 2 De la: blissuca 7 Ianuarie 2014 15:35
Acel moment cand vrei sa o dragalesti si iti povesteste de fost. 9 De la: kudika_1015877 22 August 2016 00:50
Petrecere a fetelor cu sau fara stripperi¿ 8 De la: anasaiescu 14 Iulie 2010 20:18