Setari Cookie-uri

despartit pentru ca am plecat la fac dupa 4 ani de relatie

am fost 4 ani impreuna si am plecat la facultate in alta tara mai vrea sa fie cu mine dupa 5 ani daca voi fi in stare sa sustin o familie? in acest timp ma ignora
wait_sign
Postat pe 5 Aprilie 2010 05:41
in ce sens te ignora? nu-ti mai raspunde la telefoane si se da invizibila pe mess?
miss_darine
Postat pe 5 Aprilie 2010 13:08
tu ce crezi?"ochii care nu se vad se uita".Dupa parerea mea,sunt slabe sansele, insa daca dragostea e adevarata,orice e posibil.Si gandeste-te ca e foarte ranita ca ai abandonat-o aici, ca dupa 4 ani de relatie parerea ei n-a contat,si ea n-a fost prioritatea ta. Oricum, multa bafta.
sakura_7777777
Postat pe 5 Aprilie 2010 13:09
ar trebuii sa inteleaga ,este vorba de viitorul tau,mai ales ca aveti 4 ani in spate
exista cai sa va vedeti in acesti 4 ani .....doar ca ,poate nu vrea relatii la distanta....poate crede ca vei gasii pe altcineva pe acolo,cum spunea cineva " e ranita ca ai abandonat-o aici"....
blaa
Postat pe 5 Aprilie 2010 15:28
De la: sakura_7777777, la data 2010-04-05 13:09:45tu ce crezi?"ochii care nu se vad se uita".Dupa parerea mea,sunt slabe sansele, insa daca dragostea e adevarata,orice e posibil.Si gandeste-te ca e foarte ranita ca ai abandonat-o aici, ca dupa 4 ani de relatie parerea ei n-a contat,si ea n-a fost prioritatea ta. Oricum, multa bafta.


ete ce sa spun. trebuia sa ramana fraieru in tara in loc sa realizeze ceva f important precum o fac. in afara si toate oportunitatile ce se ivesc pe parcursul anilor de studii, ca deh prioritatea o are cea care'i suge maciuca.
Shhh
Postat pe 5 Aprilie 2010 16:47
De la: Shhh, la data 2010-04-05 16:47:06
De la: sakura_7777777, la data 2010-04-05 13:09:45tu ce crezi?"ochii care nu se vad se uita".Dupa parerea mea,sunt slabe sansele, insa daca dragostea e adevarata,orice e posibil.Si gandeste-te ca e foarte ranita ca ai abandonat-o aici, ca dupa 4 ani de relatie parerea ei n-a contat,si ea n-a fost prioritatea ta. Oricum, multa bafta.


ete ce sa spun. trebuia sa ramana fraieru in tara in loc sa realizeze ceva f important precum o fac. in afara si toate oportunitatile ce se ivesc pe parcursul anilor de studii, ca deh prioritatea o are cea care'i suge maciuca.


Omu a intrebat daca sunt sanse sa mai reia relatia cu ea dupa, asa ca mi-am spus parerea si i-am explicat ce ar fi putut simti prietena lui (ce simte exact nu stiu) ca sa poata sa estimeze sansele de impacare.Nu l-am judecat pentru alegerea lui.Nu am zis ca ar fi trebuit sa ramana sau ca e bine ca a plecat,pur si simplu am intuit consecintele plecarii si semnificatia comportamentului iubitei lui.
sakura_7777777
Postat pe 6 Aprilie 2010 02:30
De la: Shhh, la data 2010-04-05 16:47:06
De la: sakura_7777777, la data 2010-04-05 13:09:45tu ce crezi?"ochii care nu se vad se uita".Dupa parerea mea,sunt slabe sansele, insa daca dragostea e adevarata,orice e posibil.Si gandeste-te ca e foarte ranita ca ai abandonat-o aici, ca dupa 4 ani de relatie parerea ei n-a contat,si ea n-a fost prioritatea ta. Oricum, multa bafta.


ete ce sa spun. trebuia sa ramana fraieru in tara in loc sa realizeze ceva f important precum o fac. in afara si toate oportunitatile ce se ivesc pe parcursul anilor de studii, ca deh prioritatea o are cea care'i suge maciuca.


Am uitat sa ma iau de faza cu maciuca...nu te supara, dar mi se pare oribil sa consideri ca o iubita e doar aia care "suge maciuca". Asta spune multe despre caracterul tau.
sakura_7777777
Postat pe 6 Aprilie 2010 03:00


si cam ce spune draga?? esti si tu vreo ghicitoare?? iar daca aia era "iubita" cred ca tb sa aiba o cu totul si totul alta parere si atitudine. tipe de astea care inca isi mai sterg mucii cu dosul manecii de la camasa sunt destule, si "iubite pe deasupra"
Shhh
Postat pe 6 Aprilie 2010 07:36
Cin' te-a suparat Shhh? Eu cred ca te iei de Sakura doar pentru ca iti aduce aminte de ceva (sau de cineva)....

.... sa vezi ce mi-o iau acu'


On topic: personal, nu cred ca la varsta voastra poate supravietui o relatie la distanta atat de mult timp. Si poate asta a realizat si ea, dar n-a vrut sa para lupul rau spunandu-ti motivul adevarat pentru care nu mai vrea sa fiti impreuna. Plus de asta, e aproape imposibil ca si tu si ea sa stati pe uscat 5 ani de zile. Eu zic sa te bucuri de noile experiente, sa inveti, sa te maturizezi si sa-ti veti de viata in continuare.
kitty_krieger
Postat pe 6 Aprilie 2010 11:26
tocmai ce am citit ce ai scris pe alt topic. Sa inteleg ca esti plecat de ceva vreme (cel putin 2 ani)? Si ca deja ai inteles ce voiam sa spun cu statul pe uscat?
kitty_krieger
Postat pe 6 Aprilie 2010 11:34
De la: Shhh, la data 2010-04-06 07:36:18

si cam ce spune draga?? esti si tu vreo ghicitoare?? iar daca aia era "iubita" cred ca tb sa aiba o cu totul si totul alta parere si atitudine. tipe de astea care inca isi mai sterg mucii cu dosul manecii de la camasa sunt destule, si "iubite pe deasupra"


Is ghicitoare..citesc in cuvinte. Dar se pare ca te pricepi si tu la asta daca o etichetezi pe fata aia asa usor.
sakura_7777777
Postat pe 6 Aprilie 2010 14:00
De la: kitty_krieger, la data 2010-04-06 11:26:27Cin' te-a suparat Shhh? Eu cred ca te iei de Sakura doar pentru ca iti aduce aminte de ceva (sau de cineva)....

.... sa vezi ce mi-o iau acu'


On topic: personal, nu cred ca la varsta voastra poate supravietui o relatie la distanta atat de mult timp. Si poate asta a realizat si ea, dar n-a vrut sa para lupul rau spunandu-ti motivul adevarat pentru care nu mai vrea sa fiti impreuna. Plus de asta, e aproape imposibil ca si tu si ea sa stati pe uscat 5 ani de zile. Eu zic sa te bucuri de noile experiente, sa inveti, sa te maturizezi si sa-ti veti de viata in continuare.


nu m'a suparat nimeni, doar ca ma enerveaza la maxim ca dupa atatia ani de relatie sa vina partenerul/partenera si sa sara de c_r in sus ca el/ea tb sa aiba prioritate in luarea unor decizii f importante. eu cred ca tb sa fii practic in viata, mai ales ca traim totusi in Romania, si ne scufundam incet si sigur. mai intai tb sa te realizezi profesional/financiar si dupa aia sa pui temelie intr'o relatie. eu stiu ca dragostea nu tine de foame, am trait asta pe propria piele si mi'am schimbat viziunile total.
Shhh
Postat pe 6 Aprilie 2010 14:32
sa va explic mai clar eu am fost primul pt ea si am respectat asta pana am plecat si a inceput sa vrea o viata mai sigura si asta era singura cale pt care puteam obtine un contract de munca in rest munceam cu ziua si greu gaseam din pricina corpului care nu ma ajuta prea mult, apoi plecasem cand au intrat in criza majoritatea patronilor si clar ramaneau doar cei cu experienta sau cei cu contracte.
intrun fel vroia sa mai experimenteze si ea, ca avea fete care experimentau in fiecare luna pe langa ea si nu puteam sa o scot de acolo decat cu un loc de munca sigur, apropo de plecat la facultate tot ea m-a comvins, ca au fost cam grei acei ani muncind ea tot timpul si eu mai rar.
ce ma intereseaza e daca se mai gandeste sa reluam dupa ce voi termina cu fac ca neam despartit din imbratishare cat am asteptat autocarul apoi m-am gandit sa o las libera sa experimenteze dupa doua luni adik la telefon.
wait_sign
Postat pe 6 Aprilie 2010 15:32
ce face ma?? sa experimenteze?? ce?
Shhh
Postat pe 6 Aprilie 2010 16:13
ce rost avea cinci ani nu-s doua zile
wait_sign
Postat pe 6 Aprilie 2010 16:16
Eu in locul ei nu stiu daca as mai accepta sa se reia relatia !
Hai sa zicem ca ai dreptate, era necesar sa pleci din tara, insa nu crezi ca nu prea este corect sa vii acum sa speri ca va fi din nou cu tine ?

In cele din urma eu cred ca este mult mai greu sa gasesti o persoana potrivita pt tine, decat un job, si daca ai gasit-o si ai renuntat la ea, sa fii sanatos ( ,,tu'' general )
Summer_
Postat pe 6 Aprilie 2010 16:31
era usor cu jobul dar tineam la imaginea noastra amandoi si nu ii placea sa fiu eu ala necajitu, ea la birou si eu la spalat vase sau wcuri ca prost nu-s, nici vase nu pot spala la viteza
wait_sign
Postat pe 6 Aprilie 2010 16:38
Incearca sa o contactezi, vorbeste cu ea, insista daca trebuie ( daca chiar vrei sa reiei relatia )...incercarea moarte n-are !

Bafta !
Summer_
Postat pe 6 Aprilie 2010 16:42
problema e ca mai am un an jumate sa nu fie prea devreme. si nici nu stiu cum sa incep dupa ce stie ca am acu o relatie si eu si ea care nu prea merg zic eu si mai am si o relatie cam nashpa cu mana dreapta care nu o pot contola in totalitate da am permis de sofer profesionisti sa va faceti o idee
wait_sign
Postat pe 6 Aprilie 2010 16:50
apropo la baiatu cu maciuca decat sa fii infidel mai bine mam despartit sa nu avem mustrari daca ar fi cazul sa se reia relatia
wait_sign
Postat pe 6 Aprilie 2010 16:53
1. sunt fata (cu maciuca)
2. interesant mod de a gandi. v'ati despartit, va cotzaiti in voie, ca deh n'aveti obligatie fata de nimeni, si cand va intalniti va reluati relatia... pai asta ce inseamna?? crezi ca nu e un fel de inselat? crezi ca daca veti fi iar impreuna faptul ca ati fost si cu altii nu va va deranja??
Shhh
Postat pe 6 Aprilie 2010 17:21
De la: wait_sign, la data 2010-04-06 16:50:05problema e ca mai am un an jumate sa nu fie prea devreme. si nici nu stiu cum sa incep dupa ce stie ca am acu o relatie si eu si ea care nu prea merg zic eu si mai am si o relatie cam nashpa cu mana dreapta care nu o pot contola in totalitate da am permis de sofer profesionisti sa va faceti o idee


mai pune si tu un punct, o virgula, ce treaba are totusi permisul de soferi cu problema ta cu mana dreapta ?nu am inteles
Shhh
Postat pe 6 Aprilie 2010 17:22
De la: wait_sign, la data 2010-04-06 16:50:05problema e ca mai am un an jumate sa nu fie prea devreme. si nici nu stiu cum sa incep dupa ce stie ca am acu o relatie si eu si ea care nu prea merg zic eu si mai am si o relatie cam nashpa cu mana dreapta care nu o pot contola in totalitate da am permis de sofer profesionisti sa va faceti o idee


ah... sa inteleg ca toti soferii profesionisti sunt labagii?????
Shhh
Postat pe 6 Aprilie 2010 17:23
adik nu pot face laba cu mana dreapta dar pot conduce o mashina un camion ´´ imi permit sa parchez tirul in orice parcare´´ deh patronii in ziua de azi daca nu poti sa cari vre-o trei saci de ciment in maini si unu pe cap de odata nu prea esti muncitor
wait_sign
Postat pe 6 Aprilie 2010 21:45
frate, tu sigur ai plecat la facultate? esti cam incoerent

oricum, daca am inteles bine, ea te-a impins de la spate sa faci ceva cu viata ta. Si, dupa ce ai plecat (ca daca nu era ea sa te impinga de la spate, nu plecai), ati hotarat sa va despartiti si sa fiti cu altii daca asa aveti chef. Iar tu acum te astepti sa pocnesti din degete si ea sa fie iar cu tine.
Nu frate, nu merge asa! Dupa tot ce a facut pentru tine, cred ca merita ceva mai multa straduiala. Poate ar trebui sa o recuceresti, sa o curtezi, mai ceva ca prima oara cand v-ati cunoscut. Sa-i arati ca ea e cea pe care o vrei si nu alta.

Desi, eu cred ca vrei sa te asiguri ca te asteapta cineva cand te intorci, conteaza mai putin cine.
kitty_krieger
Postat pe 7 Aprilie 2010 12:32
ea stiind ca sunt destul de simpatic si carismatic nu isi putea imagina ca voi fi cheie de biserica, Ca sa nu fiu egoist stabilisem dinnainte sa ne vadem si cu altii in acest timp mai in gluma mai in serios cat timp voi fi plecat. Si acum nu mai stiu daca a mai respectat aceasta regula sau a lasa-o balta si se gandeste ca eu am uitat-o, Am mai avertizat-o si ca nu pot sa invat cat timp ma gandesc la ea si la ce face acolo atat timp cat inca mai eram cuplati.
nu stiu? sa cred ca a luat de tot in serios despartirea sau doar sa nu ma mai gandesc la ea si sa imi vad de carte.
nici nu stiu ce sa fac sa starnesc de pe acum sentimente, daca le mai are sau nu, sa mai astept pana voi mai avea macar un an sau jumatate de semestru sau dupa ce voi termina tot, adik un an jumate.
apropo de scris coerent si virgule in economie nu prea am treaba cu scrisul mai mult calcule si citit pe verticala: tabele si alte alea.
wait_sign
Postat pe 8 Aprilie 2010 01:31
De la: wait_sign, la data 2010-04-08 01:31:09ea stiind ca sunt destul de simpatic si carismatic nu isi putea imagina ca voi fi cheie de biserica, Ca sa nu fiu egoist stabilisem dinnainte sa ne vadem si cu altii in acest timp mai in gluma mai in serios cat timp voi fi plecat. Si acum nu mai stiu daca a mai respectat aceasta regula sau a lasa-o balta si se gandeste ca eu am uitat-o, Am mai avertizat-o si ca nu pot sa invat cat timp ma gandesc la ea si la ce face acolo atat timp cat inca mai eram cuplati.
nu stiu? sa cred ca a luat de tot in serios despartirea sau doar sa nu ma mai gandesc la ea si sa imi vad de carte.
nici nu stiu ce sa fac sa starnesc de pe acum sentimente, daca le mai are sau nu, sa mai astept pana voi mai avea macar un an sau jumatate de semestru sau dupa ce voi termina tot, adik un an jumate.
apropo de scris coerent si virgule in economie nu prea am treaba cu scrisul mai mult calcule si citit pe verticala: tabele si alte alea.



Asteapta si tu sa iti termini treburile acolo ( facultatea) si cand vi....vezi care 'i situatia !
stai chill pana atunci ca te agiti degeaba !pana nute vezi intr-o situatie,nu poti decat sa faci presupuneri!

blaa
Postat pe 8 Aprilie 2010 03:13
dar nu vreau sa o pierd in vre-o casatorie atunci chiar nu vreau sa ma mai implic, inca o iubesc destul de mult o vreau inapoi
wait_sign
Postat pe 8 Aprilie 2010 03:37
pai da fii barbat frate ce naiba. ai impresia ca e veo femeie moarta dupa barbati ca tine?plini de intrebari, de framantari? fii naibii barbat sun'o vb cu ea, spune'i clar ca nu ai uitat'o, ca mai vrei sa reiei ce ati lasat, intreab'o si pe ea ce parere are, ce naiba te invarti asa?esti prea nehotarat, prea nesigur, si ma indoiesc ca ei ii place compoRtamentul asta al tau. FII BARBAT!!!
Shhh
Postat pe 8 Aprilie 2010 07:47
dupa cum spui tu o sa ia o decizie cam rapida si nu prea cred ca o sa recunoasca ce vrea cu adevarat
wait_sign
Postat pe 10 Aprilie 2010 04:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa revin in forma? 5 De la: mirela_ciupi 18 Martie 2010 13:48
Ajutor 2 De la: raluca_25772 21 Iunie 2022 16:19
buna 10 De la: Titanika 23 Februarie 2012 18:18
Amanta ideala 661 De la: pickard 3 Iulie 2011 20:57
nudism acasa 5 De la: kudika_12457 3 Septembrie 2012 18:08