Setari Cookie-uri

Surpriza ajutor!

Eu m-am idragostit de un baiat cu care am fost colega de liceu.Ne-am urat si certat 3 din 4 ani de zile.. dar ceva s-a schimbat. Am inceput sa vorbim, am devenit prieteni si apoi mai mult. Amandoi stiam ca eu voi pleca sa continui studiile in strainatate, dar am vrut sa ne distram.Distractia aceasta s-a transformat, ne-a facut sa ne schimbam. Inainte sa plec i-am spus sa fie fericit si daca va fi vreodata sa reajungem impreuna atunci asa sa fie. In noiembrie este ziua lui si mi-ar placea sa merg acasa pentru un weekend sa il surprind. Credeti ca este o greseala ?
kudika_932542
Postat pe 19 Septembrie 2014 21:50
De la: kudika_932542, la data 2014-09-19 21:50:30Eu m-am idragostit de un baiat cu care am fost colega de liceu.Ne-am urat si certat 3 din 4 ani de zile.. dar ceva s-a schimbat. Am inceput sa vorbim, am devenit prieteni si apoi mai mult. Amandoi stiam ca eu voi pleca sa continui studiile in strainatate, dar am vrut sa ne distram.Distractia aceasta s-a transformat, ne-a facut sa ne schimbam. Inainte sa plec i-am spus sa fie fericit si daca va fi vreodata sa reajungem impreuna atunci asa sa fie. In noiembrie este ziua lui si mi-ar placea sa merg acasa pentru un weekend sa il surprind. Credeti ca este o greseala ?


Si numai sti chiar nimic despre el de cand ai plecat?
Eu cred ca ar trebui sa te interesezi la prietenii vostri comuni sau la apropiatii lui despre cum decurge viata lui in momentul de fata. Mai exact cat timp a trecut de cand ai vorbit ultima oara cu el??
Decizia tu o vei lua, insa ai grija sa nu te arunci cu capul inainte. Nu ai inca certitudinea ca el este singur in prezent! De unde sti ca nu s-a indragostit de altcineva acum? Mai ales..ca stim cu toatele cum sunt baietii in ziua de azi...
Daca l-ai sfatuit sa fie fericit cu siguranta baiatul asa a facut...deci nu ai de unde sa sti ce inseamna fericirea lui la momentul de fata..
Sasha_Criss
Postat pe 19 Septembrie 2014 22:29
De la: kudika_932542, la data 2014-09-19 21:50:30Eu m-am idragostit de un baiat cu care am fost colega de liceu.Ne-am urat si certat 3 din 4 ani de zile.. dar ceva s-a schimbat. Am inceput sa vorbim, am devenit prieteni si apoi mai mult. Amandoi stiam ca eu voi pleca sa continui studiile in strainatate, dar am vrut sa ne distram.Distractia aceasta s-a transformat, ne-a facut sa ne schimbam. Inainte sa plec i-am spus sa fie fericit si daca va fi vreodata sa reajungem impreuna atunci asa sa fie. In noiembrie este ziua lui si mi-ar placea sa merg acasa pentru un weekend sa il surprind. Credeti ca este o greseala ?


Genul asta de surprize pot provoca suferinte.

La cat de ieftin este sa suni in ziua de azi e de preferat sa sa vorbesti cu el inainte de a trai cine stie ce deziluzie.

In acelas timp este posibil sa iasa bine si sa nu se fi atasat de altcineva.

Nu se stie niciodata.

Ce stiu cu siguranta este faptul ca intr-o relatie mai speciala asa ca a voastra nu este cazul sa va faceti surprize de genul asta. Adica sa apari pe nepusa masa riscand sa te pui si tu si el intr-o postura delicata si neplacuta.
Radu_Cristian_1
Postat pe 19 Septembrie 2014 23:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubire sau obsesie ?!.. 129 De la: kudika127260 31 Octombrie 2011 07:43
iubire imposibila? 2 De la: darksukkubus69 1 Mai 2010 01:37
relatiile la distanta 70 De la: denissblidariu 16 Ianuarie 2011 12:37
Cand expira o relatie? 9 De la: mkdisk 24 Septembrie 2009 10:25
secretul varvatilor puternici 8 De la: GYPSI 6 Martie 2010 20:28