Setari Cookie-uri

Indragostita !

Sunt indragostita de un baiat. Ne cunoastem de aproximativ 2 luni , in tot acest timp am vorbit mult prin mesaje, pe messenger, telefon, ne-am vazut. Insa noi2 aveam eram " angajati" intr-o alta relatie cu alte persoane doar ca relatile nu mai mergeau si eram pe punctul de a pune capat! Acum suntem amandoi singuri doar ca de ceva timp nu imi mai raspunde la tel:| nu imi mai da nici un semn:(( Si nu stiu ce sa mai fac pentru ca m-am indragostit de el , ma gandesc toata ziua la el:| Nu stiu cum sa fac sa se intoarca la mine:| :((
kudika_Diannnna
Postat pe 16 Iulie 2011 19:48
De la: kudika_Diannnna, la data 2011-07-16 19:48:41Sunt indragostita de un baiat. Ne cunoastem de aproximativ 2 luni , in tot acest timp am vorbit mult prin mesaje, pe messenger, telefon, ne-am vazut. Insa noi2 aveam eram " angajati" intr-o alta relatie cu alte persoane doar ca relatile nu mai mergeau si eram pe punctul de a pune capat! Acum suntem amandoi singuri doar ca de ceva timp nu imi mai raspunde la tel:| nu imi mai da nici un semn:(( Si nu stiu ce sa mai fac pentru ca m-am indragostit de el , ma gandesc toata ziua la el:| Nu stiu cum sa fac sa se intoarca la mine:| :((


ce sa mai faci!? da-ti demisia si din relatia asta
pickard
Postat pe 16 Iulie 2011 19:52
De la: kudika_Diannnna, la data 2011-07-16 19:48:41Nu stiu cum sa fac sa se intoarca la mine:| :((


Nu face in niciun fel, daca nu se intoarce inseamna ca nu te vrea suficient de mult. Dragoste cu sila nu se poate
In doua luni s-au intamplat foarte multe, te-ai grabit. Te-ai despartit de unul, te-ai indragostit de altul si deja esti abandonata. Parerea mea este ca tipul este implicat intr-o relatie, si nu cu tine.
_vio_
Postat pe 16 Iulie 2011 19:55
Ei, asta e. Adevarata arta nu consta in a sti sa castigi ci in a sti sa pierzi. Ai pierdut, asta e situatia si trebuie sa mergi mai departe.
Eva32
Postat pe 31 Iulie 2011 00:06
De la: kudika_Diannnna, la data 2011-07-16 19:48:41Sunt indragostita de un baiat. Ne cunoastem de aproximativ 2 luni , in tot acest timp am vorbit mult prin mesaje, pe messenger, telefon, ne-am vazut. Insa noi2 aveam eram " angajati" intr-o alta relatie cu alte persoane doar ca relatile nu mai mergeau si eram pe punctul de a pune capat! Acum suntem amandoi singuri doar ca de ceva timp nu imi mai raspunde la tel:| nu imi mai da nici un semn:(( Si nu stiu ce sa mai fac pentru ca m-am indragostit de el , ma gandesc toata ziua la el:| Nu stiu cum sa fac sa se intoarca la mine:| :((

Probabil ii pare rau de fosta lui prietena si poate ca el sufera dupa aia si ink nu isi poate revenii dupa relatzia lui , sau dc nu poate tipa aia a aflat de tine si i-a dat papucii si poate ca are remuscari si vrea sa se impace cu ea si deaia nu raspunde ...nu potzi sti cu adevarat ... Uita-l ,cauta si inceark sa nu te mai indragostesti asa fara sa fi impreuna cu cineva, ca tu te-ai indragostit ca itzi vb frum la tel si ca s-a purat frum in momentele alea putzine petrecute cu tine , dar cine stie ce pacoste poate fi cand apar obligatziile.. Treci mai departe
xardasxp
Postat pe 31 Iulie 2011 05:27
Eu cred ca el este un moft de-al tau. tocmai ca nu prea l-ai avut asta te face si mai mult sa-l vrei. ia-ti gandul de la el. o sa-l uiti cu prima opcazie cu care o sa apara altul mai interesant la orizont.
kudika410734
Postat pe 1 August 2011 00:04
Rectific : "ocazie". Scuze. tastatura asta e de vina.
kudika410734
Postat pe 1 August 2011 00:05
UITA-L! A fost doar o aventura! Exista un soi de Barbati lasi care cand ceva nu merge in relatia lor se refugiaza in altele, cu gandul ca vor gasi ceva mult mai bun si ca vor uita curand de toate. Insa deseori revin in relatiile lor iniziale fara a mai da niciun semn de viata, fara nici o expicatie noilor iubite, ca si cum nici nu ar fi existat vreodata.
Mi s-a intamplat si mie multi ani urma sa ma indragostesc lulea de baiatul gresit. Era atragator, inteligent, gentil, dar si las dupa toate. Se furisase in bratele mele ca in puf... Nu-mi marturisise nimic... am trait 3 luni de aventura, poate cele mai frumoase in viata mea, dar a disparut de la o zi la alta fara nici o explicatie... L-am asteptat saptamani de-a randul, l-am telefonat ore in sir, dar fara nici un raspuns... Credeam ca innebunesc, nu stiam ce sa mai cred... ma rugam la Dumnezeu sa nu i se fi intamplat ceva rau... dar sa vezi ironia sortii, m-am intalnit intamplator dupa vreo luna cu el si cu "sotia" (caci intre timp ai devenise sotie Domnita) se plimbau prin parc. Am ramas socata, nu avem nici putere sa ai raspund la salut... Avuse inca tupeul sa-mi prezinte sotia. Mi-a trebuit mai mult de un an ca sa imi revin... Nu am acceptat multi ani de-a randul sa mi se faca curte, toti baietii de atunci se mirau de comportamentul meu insa nu puteam spune nimanui prin ce trecusem...
E cea mai trista dezamagire in dragoste pe care am avuto, e cea care m-a durut cel mai mult, de accea vreau sa iti spun SA IL UITI, sa iti cauti de viata ta, megi la club, fa sport, stai cu fetele, incearca sa fii cat mai ocupata ca sa nu mai ai timp ca sa te gandesti la el, caci NU MERITA. O sa il uti cu timpul!
Mult noroc si numai bine!
Elly_Whitesoul
Postat pe 1 August 2011 17:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu ce vreau 13 De la: kudika_9575 11 Iunie 2012 18:29
Cand inveti...sa pierzi frumos! 41 De la: Marin_Alexandra_1 24 Noiembrie 2011 14:45
am nevoie de cateva pareri, pls... 14 De la: elle26 28 Iulie 2009 11:34
gemeni-pesti sau gemeni-sagetator???? 1 De la: agniska__s 11 Mai 2010 20:43
iubirea dintr-o femeie maritata care are 35 ani si un.......tanar.... care are 22 ani. 18 De la: Barbie30 2 Noiembrie 2010 23:06