Setari Cookie-uri

Un moment unic, un dulce inimos!

prima intalnire cu persoana iubita la mine acasa, emotiile erau mari incat am uitat sa cumpar ceva dulce asa ca m-am apucat sa fac repede o buddinca cu vanilie, preferata mea, din graba si din emotie mi-a iesit cu ceva cololoase insa a fost buna, apreciata si pe deasupra am potolit si pofta de dulce
trruti
Postat pe 25 Septembrie 2014 13:10
in fiecare zi este o zii speciala pentru mine pentru ca am 3 copilasi frumosi si dragalasi mai ales cuminti si ne umple viata de bucurie in fiecare zii
kudika917742
Postat pe 25 Septembrie 2014 14:54
ADOR SA FAC CEVA DULCE IERI PLOUA ASA FRUMOS CUM NU AVEAM CHEF SA IESIM DIN CASA AM PUS UN FILM ROMANTIC AM FACUT Am luat un plic de Dr Oetker budinca vanilie bourbon si un plic budinca Dr Oetker ciocolata belgiana, am facut o dupa masa savuroasa cu stropii de ploaie arginti pe strazile pline de frunze arami;galbene si portocali.Budinca a fost delicioasa si filmul la fel. Dr Oetker imi aduce fericire in fiecare zi.
kudika423314
Postat pe 25 Septembrie 2014 15:37
Cele mai placute momente din viata mea sunt vacantele,atunci cand se intoarce fica mea de la studii din strainatate si ii pregatesc tot felul de bunatati,iar printre favoritele ei sunt budincile ,in special cea de vanilie.
macri
Postat pe 25 Septembrie 2014 18:12
Rasfatul dulce dupa o zi lunga la serviciu
Ar trebui sa fie memorabil, nu real supliciu!
Asa ca de indata ce ajung acasa
Uit grijile si repede eu scot din plasa
Cuore Pudding de la Dr. Oetker!
E doctorul meu dulce preferat
Ce ma alinta ca pe o printesa din regat!
Imi da momente speciale cu cei dragi
Si toata lumea cade de acord:
“Cum sa nu-l placi?”
MorningMist
Postat pe 25 Septembrie 2014 19:54
buna ziua, as vrea sa va posestesc un moment dragut din viata mea cand copilasii mei unul de 6 ani si unul de 2 ani au dorit sa mi faca o surpriza si sa faca niste clatite si din clatite am gasit o bucatarie plina de faina, doi copii plini de aluat din cap pana in picioare si cand am intrat in bucatarie: surpriza apare faina de peste tot si ei foarte veseli MAMIIII PREGATIM CLATITE iar eu i am intrebat "clatite??? sau jugravim bucataria". a fost amuzant dar mai amuzant a fost cand m am apucat sa strang . binenteles ca le am facut eu clatite ca lor le trecuse pofta de facut, aveau pofta de mancat
kudika067945
Postat pe 26 Septembrie 2014 06:05
Un monent frumos din viata mea a fost atunci cand

nepotei mei(4) au venit la mine in vacanta si eu le-am pregatit p budinca de la Dr. Oetker au fost incantati si decate ori vin la mine ma intreaba daca mai am budinca.
kudika068746
Postat pe 26 Septembrie 2014 06:43
Momentele frumoase din viata mea sunt cele cand vin copiii mei de la Bucuresti si eu le pregatesc tot felul de bunatati.Le plac dulciurile si le prepar cu ajutorul produselor Dr.Oetker budinci prajituri delicioase.
kudika_3483
Postat pe 26 Septembrie 2014 08:26
Nu stiu care ar putea fi cel mai frumos moment. Cred ca sunt destule. Cum poti sa alegi? Am doua fete minunate : una a terminat de curand Facultatea de Medicina, cea de-a doua este studenta (incepand cu 1 octombrie) la Facultatea de Litere si este mamica unui baietel minunat, David Cristian. De fapt, David este minunea din viata noastra de zi cu zi. Este ,,dulcele" care a venit dintr-o data. Este cu adevarat CEA MAI FRUMOASA INTAMPLARE DIN VIATA NOASTRA. Si eu si sotul meu il adoram. Iar in bucatarie, este dulce foc. Bineinteles ca nu exista sa pegatim ceva fara el. Mai ales dulciuri. El este cel care pune marea majoritate a ingredientelor, iar daca dulcele include si foi care trebuie intinse, este musai sa aiba propria foaie de placinta cu propriul sucitor si bineinteles ,,paina", adica faina, pe o farfuriuta. Categoric este plin de ,,paina". Si sunt convinsa ca toti cei care avem copii si am fost la randul nostru copii, eram la fel in bucatarie, cand mamele noastre pregateau dulciuri. Va aduceti aminte? Era grozav cand eram copii, iar acum, cand il privesc pe David, retraiesc cumva acele timpuri, inclusiv timpurile cand fetitele noastre erau mici. Iubeste budinca de ciocolata sau vanilie si ii place sa le orneze singur, cu fructe, ciocolata rasa (bineinteles foarte putina, fiindca altfel nu ne mai intelegem) sau ornamente colorate de la Dr.Oetker. Este ajutorul meu de nadejde din bucatarie. Nici fetele, nici sotul nu ma ajuta cand pregatesc un dulce. Oricum nici nu ar avea loc, fiindca David ocupa, la propriu, toata bucataria. Are 4 ani, dar inca de la 1 an jumatate, poate doi, umplea bucataria de ,,paina", si acum la fel este. Toata bucataria este un nor de faina, dar, cum altfel ar fi ? Nu credeti ca viata nu poate fi mai frumoasa de atat : un dulce si o minune de baietel care sa o savureze? Iar noi? ... Il iubim pana la Luna si inapoi. E viata noastra!
kudika188688
Postat pe 26 Septembrie 2014 09:11
Aventura mea de la Baile Olanesti, Valcea, Romania a fost supersi tare ar avea nevoie de un pachest cadou Cuore Pudding Dr. Oetker! Am stat la plaja, la soare, am facut baie in bazinele cu apa termala, ne-am plimbat pe aleile racoroase ale parcului, am vazut apusul soarelui printre muntii stancosi, ne-am distrat la terasele de acolo cu prietenii si familia, ne-am bronzat, in concluzie a fost de vis! As mai repeta-o o data!
kudika_953970
Postat pe 26 Septembrie 2014 11:46
Intamplarea pe care o sa o povestesc nu e plina de umor sau de ingeniozitate,dar e plina de speranta.speranta pentru viitorul copilului meu,un copil care traieste in lumea lui,o lume inchisa si urata: lumea autismului.are aproape 6 ani,dar pana luna trecuta nu a vorbit deloc.dupa foarte multe ore de terapie,foarte mult timp pierdut,a spus primul cuvant.nu a spus "mama" sau "tata", ci a spus simplu "cioco". Adica ciocolata,ceva dulce.
Intamplarea a fost ca in acea zi eram la bucatarie si pregateam o budinca de ciocolata,surpriza ptr sotul meu.baietelul meu m-a vazut,s-a uitat la mine,dar nu a reactionat deloc.si -a vazut de treaba lui prin bucatarie,adica trantit,deschis usi de la dulapuri,scos lucruri din sertare,ceea ce face de obicei.dupa ce am terminat budinca,am pus-o in bol si am vrut sa o duc la rece,pe balcon.el a venit la mine,m-a tras de mana, si a spus "cioco". In momentul ala,era sa scap bolul din mana.a fost un soc ptr mine,dar in acelasi timp a fost o speranta ca va putea vorbi odata,ca viitorul nu este chiar asa urat ptr el.
27ralu
Postat pe 26 Septembrie 2014 11:54
Un moment simplu dar plin de bucurie, maxima daca pot zice asa, anul trecut de ziua sotului i-am pus in cutiuta de cadou rezultatul testul de sarcina, acesta fiind pozitiv, nu va pot povesti in cuvinte cata bucurie i-am putut da, primul nostru copil, rodul iubirii noastre, dorit de 3 ani. Acest moment l-am sarbatorit bineinteles cu ceva dulce, un tort musuroi de cartita de ladr oetker, preferatul sotului.
kudika_16656
Postat pe 26 Septembrie 2014 18:13
As presara un moment unic din viata mea cu tortul diplomat dr oetker, un moment remarcabil,anul trecut de Paste sotul meu mi-a facut cea mai mare bucurie mi-a adus un mielut viu, marea mea dorinta era sa iubesc si sa mangai un miel , mereu cand ii vedeam la tv muream de dragul lor, iar sotul a avut grija ca o dorinta sa fie indeplinita. Stiu pare ceva banal pt unii insa pentru mine era o dorinta mare care mi-a umplut sufletul de bucurie.
kudika_16657
Postat pe 26 Septembrie 2014 18:19
Momentele unice si simple din viata mea sunt atunci cand savurez delicioasa budinca dr oetker, gustul ei fin si unic ma duce pe culmi inalte, prefer sa o savurez impreuna cu iubitul meu, el prefera budinca de ciocolata eu pe cea de vanilie, budinca este rasfatul nostru de weekend, atunci cand ne intalnim, fiecare clipa impreuna cu dr oetker este magica si dulce totodata.
tranddafiras
Postat pe 26 Septembrie 2014 18:24
De fiecare data cand imi rasfat puiul meu cu budinca sau cu clatite cu sirop de la dr oetker imi spune ''tati te iubesc atat de mult'' imi creste inima de bucurie si ma gandesc cum un gest atat de simplu te poate face foarte fericit, foarte adevarat vorba cum ca fericirea vine din lucruri marunte.
kudika_971204
Postat pe 26 Septembrie 2014 18:28
Hmm... Momente la care as asorta un Cuore Pudding Dr. Oetker? ...Pai:

Acele momente in care luam cina in familie, dar familia mai mare, nu cea obisnuita, cea in care "individul" cum i-l supranumeste tata vine sa-mi cunoasca parintii mai bine si parintii pe el, si se uita amandoi (prietenul + tata) unul la altul cu coada ochiului si rad in sinea lor la un gand ironic cum ca unul e mai bun/destept decat celalalt si stie mai multe dar nu vrea sa spuna. Cand incearca lingusindu-se pe un glas de care se mira si se sperie singuri sa fie manierati. As pune acolo pe masa, un Cuore Pudding Dr. Oetker sa-i mai sensibilizeze si indulceasca si sa mai destinda atmosfera.
Eh, ei ca ei, dar mie imi place momentul, ma amuza mereu. :D

Sau momentul acela, stiti voi, cred ca toata lumea a trecut in liceu sau facultate printr-o astfel de perioada... momentul acela cand pare ca nimic nu-ti iese bine... Cand te stresezi invatand pentru un examen... dar nu prea mult ca piere cheful, doar ce crezi tu ca se da si e mai interesant, jumate de materie, jumate
din subiecte... cand depui doar jumate de efort cat pentru jumate de munca... si ca atare iei numai jumate din nota aia babana... ati inteles
Atunci te duci increzator , mergand tantos in metrou/microbuz sau pe drum si privindu-i cu superioritate pe toti si gandid indraznet "Azi le arat eu lor!"
Apoi ajungi in banca, privind o foaie plina de cuvinte grupate in propozitii si propozitiile-n fraze si desi scrise in romana parca iti lipseste dictionarul. Si te uiti la ele si ele se uita la tine, parca razand, afurisitele!:
"Ha, ha, ha! Ce ghinion! ".
As lua cu siguranta ceva dulce sa-mi mai revin si sa ma incurajez. Si ce e mai bun decat Cuore Pudding Dr. Oetker?!
(Mi se intampla des, dar cu ceva care sa-mi indulceasca stima de sine dau vina pe soarta sau pe profesori sau pe vremea de afara si depasesc momentul... Data viitoare le arat eu, nu? Tot moment de bucurie, ca doar imi vine sa rad de ciuda, nu? )
MonykS
Postat pe 26 Septembrie 2014 20:14
Moment dulce : o cina romantica impreuna cu persoana iubita,la lumina lumanarilor, langa un pahar de vin rosu presarat cu delicatese dr oetker, o seara plina de romantism, voie buna si tandreta, o cina ce te face sa uiti de tot, o relaxare totala.
dixit
Postat pe 27 Septembrie 2014 13:03
De ziua sotului am vrut sa-i fac o surpriza si m-am apucat sa-i fac un tort.A iesit jalnic,musafirii sunau la usa si eu nu aveam nimic pregatit .Am intrat in panica si nu stiam ce sa inventez Atunci mi-am adus aminte ca aveam cumparata o cutie de tiramisu de la Dc.Oetker.Am citit instructiunile si m-am apucat de treaba.In 25 min. prajitura era la frigider si in cateva ore lumanarile aratau super pe prajitura mea.I-am spus sotului ca toata lumea are tort de ziua lor dar nu oricine are prajitura tiramisu
kudika069789
Postat pe 27 Septembrie 2014 21:48
In 20 ani nu am fost departe unul de celalalt (eu si sotul). Acum 1 luna a fost plecat in Germania 10 zile cu un prieten. Cele 10 zile ni s-au parut ani chiar daca vorbeam la telefon de 2 ori pe zi.
Cand a venit acasa am simtit nevoia sa il intampin cu ceva dulce, asa ca am facut tor.
Nu a fost cel mai grozav, dar pentru ca a fost acoperit de "dulcea revedere", a fost bun.
Ar fi fost momentul ideal sa fi avut Cuore Pudding Dr. Oetker. Asa probabil as fi aratat cat de dulce e relatia noastra.
mysa20
Postat pe 28 Septembrie 2014 09:04
Fiecare moment e unic in felul sau, pentru mine venirea copiilor acasa de sarbatori este un moment de fericire, asa ca eu am grija sa-i rasfat cu cei mai bun,tortul diplomat si musuroiul de cartita nu lipseste, preferatele lor.
4patratzel
Postat pe 28 Septembrie 2014 11:03
Din fiecare weekend fac un moment special deoarece suntem toata familia in acelasi loc si intotdeauna pregatesc ceva dulce din produse de la Dr.Oetker.Iubesc aceste produse.
VIORICA_grace
Postat pe 28 Septembrie 2014 14:24
Viata noastra este o insiruire de evenimente, unele fericite, unele mai putin fericite, important este ca noi sa ne pastram optimismul si sa trecem peste fiecare cu umor si zambetul pe buze.
Cred ca acesta este esenta Cuore Pudding Dr. Oetker, un zambet cald si dulce ambalat si gata de a fi folosit.
Momentele din viata mea care se asorteaza perfect cu Cuore Pudding Dr. Oetker sunt momentele in care fetitele mele (am doua, sunt minunate dar nazdravane!!!! au 7 si 4 ani) depasesc bariera de zgomot, deranj si credeti-ma fac asta de mai multe ori, in fiecare zi, iar eu ma vad detasata langa un desert inimos, chiar si fetele mele s-ar opri din misiune lor zilnica de a face dezordine sa guste din desertul "magic".
Asteptam acum cu nerabdare Craciunul, nu stiu de ce dar asa m-a cuprins un dor de impodobit bradul, de impachetat cadouri, um moment minunat af fi in seara de ajun, sa impartim toti Cuore Pudding si sa povestim...despre Mos Craciun!
Flory_Si_Tibi_Matei_1
Postat pe 29 Septembrie 2014 08:29
Un moment unic in viata mea a fost revederea cu iubitul meu dupa 3 luni de zile, 3 luni de singuratate plecata departe de el, a fost un moment dulce cu dr oetker, un moment plin de lacrimi de fericire, a fost de vis!
ninoleta
Postat pe 29 Septembrie 2014 11:54
O intamplare unica si hazlie am petrecut acum cateva luni, am pregatit o tava de cremsnit de la dr oetker ca sa-o duc a doua zi la munca sa-mi servesc colegii de ziua mea, dimineata am intaziat un pic cu pregatirile si in graba deschid frigiderul iau platoul cu salata boeuf in loc de parjitura fara sa-mi dau seama, merg la munca, il pun in frigider, la ora mesei scot platoul incepe lumea sa-mi cante la multi ani in timp ce-l desfac si cand colo ce sa vezi, salata in loc de tort , la inceput m-am enervat un pic apoi ne-am pus pe un ras de ne durea burta, a fost buna si salata :D
kudika_5511
Postat pe 29 Septembrie 2014 12:02
Familia mea este foarte importanta pentru mine, asa ca la fiecare sfarsit de saptamana ne strangem cu totii si petrecem momente placute impreuna.Ne face placere sa mancam impreuna si la desert sa ne desfatam cu prajitura noastra preferata de la Dr.Oetker,Cremsnit.Mai ales acum ca a venit toamna,in dupa amiezele reci de octombrie,merge intotdeauna o budinca de ciocolata.
bella75
Postat pe 29 Septembrie 2014 12:08
Dupa ce inchei o zi mai buna, sau mai putin buna la munca, ajung acasa. Aici imi astept viitorul sot, cu o inimia calda si plina de iubire, dar si cu o inima dulce desert de la Dr, Otker. Ne rasfatam mereu cu dulcele inimos, iar pentru mine sunt momete unice care reprezinta siguranta si incredere... Sper sa nu ma trezesc niciodata din acest vin frumos.
ancutza131
Postat pe 29 Septembrie 2014 14:51
intr-o seara sotul mi-a zis ca are pofta de budinca de la dr oetker, zis si facut, dau fuguta la magazin iau cateva plicuri si ma apuc de facut, sotul o prefera mai dulce asa ca eu mai pun o lingurita de zahar pudra in ea, dar de data aceasta am incurcat borcanele si am pus o lingurita de sare de lamaie, ii duc sa manance si vad eu ca s-a cam innegrit la fata, se stramba dar nu stiam de ce, mi-a zis apoi ca are un gust ciudat rau de tot, eu nu-mi explicam de ce, el imi zice ca poate e expirata, eu ma indoiam, ii zis ca ii fac alta si sa vedem daca tot asa e, ma duc pun laptele, pun budinca si cand sa pun''zaharul pudra'' vad ce scrie pe borcan, fac ochii cat cepele si-mi dau seama de greseala facuta :))))
ma duc la sot sa-i povestesc isprava mea, inainte de a incepe m-a bufnit rasul, el m-a ghicit si mi-a zis: zi repede ce prostie ai facut?
apoi ne-am amuzat pe cinste
kudika_16684
Postat pe 29 Septembrie 2014 18:17
Într-o dupã amiazã de sâmbãtã primim un telefon cum cã vom avea musafiri...
Buuun...aveam cu ce sã servim la masã, musafirii noºtrii anunțați mai devreme, dar nu aveam desert... ºi pentru a avea o zi frumoasã pânã la capãt, m-am apucat de treabã:-)
1 litru de lapte ºi 2 plicuri cu budincã de ciocolatã era desertul perfect pentru acea ocazie.
Iar surpriza a fost de ambele pãrți, eu mulțumitã ca am avut desert delicios ºi rapid de fãcut, dar ºi pentru musafirii ce au mâncat ceva delicios.

Maria_Elena_79
Postat pe 30 Septembrie 2014 08:14
Fetita mea are un 1 anisor si 6 luni si este in continua descoperire de gusturi noi..foarte des ne bucuram impreuna cu preparate Dr.OETKER..sunt usor de preparat si foarte bune..Asa ca ne apucam de gatit si este foarte mare veselie in bucatarie mai ales ca fetita mai mult distruge.....:-)) dar ne bucuram impreuna de gustul Dr. Oetker!
iedera21
Postat pe 30 Septembrie 2014 09:35
este foarte frumos si palpitant cand vin copiii de la scoala si dau buzna in frigider sa vada daca le-am pregatit ceva dulce drept rasplata pentru rezultatele bune la invatatura, iar eu am grija ca de fiecare data sa am pregatit cate o prajitura sau o budinca.
kudika_974360
Postat pe 30 Septembrie 2014 09:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs: Castiga un dar de la Mos! 2494 De la: ggm 16 Decembrie 2009 16:13
Concurs : Castiga 2 lotiuni de corp de la NIVEA pentru 2 momente speciale! 275 De la: concursKudika 10 Iunie 2009 18:11
Redecoreaza-ti camera cu Dulux ! 146 De la: concursKudika 16 Martie 2011 16:20
Concurs Tarot 839 De la: ryana4cutty 22 Martie 2010 16:44
Concurs Kudika si Palmolive 104 De la: concursKudika 6 Iulie 2009 19:22