Setari Cookie-uri

Inselata si indragostita

Buna, am cautat pe net tot feluri de sfaturi cum sa treci peste o relatie, am iesit si cu altcineva dar degeaba, nu il pot uita pe fostul iubit. Am avut o relatie de 3 ani, apoi el m-a inselat. Prima data l-am iertat, sa nu dau cu piciorul la atatia ani. M-a inselat iar, ne-am despartit dar dupa cateva luni ne-am impacat iar...m-a inselat iar si bineinteles ca ne-am impacat dar dupa 1 an, timp in care nu l-am uitat deloc si il iubesc ca in prima zi. Ne-am impacat sambata cand el era inca intr-o relatie cu cea cu care m-a inselat si urma sa incheie lucrurile cu ea ca noi sa o putem lua de la capat, dar in seara asta aflu ca ea a ramas iar la el acasa ca sa discute despre despartire.
Nu ma inteleg, stiu ca se poarta oribil cu mine si nu merita, dar il iubesc si nu pot trece peste si nu vreau sa cad intr-o extrema sa ajung sa ii fiu amanta sau sa fiu paranoica tot timpul sau mai rau sa ajung sa il impart cu altcineva. Recitind ce scriu si mie mi se pare incredibil, dar am nevoie de putin ajutor sa ies din situatia asta.
kudika_974386
Postat pe 1 Octombrie 2014 01:28
De la: kudika_974386, la data 2014-10-01 01:28:22Buna, am cautat pe net tot feluri de sfaturi cum sa treci peste o relatie, am iesit si cu altcineva dar degeaba, nu il pot uita pe fostul iubit. Am avut o relatie de 3 ani, apoi el m-a inselat. Prima data l-am iertat, sa nu dau cu piciorul la atatia ani. M-a inselat iar, ne-am despartit dar dupa cateva luni ne-am impacat iar...m-a inselat iar si bineinteles ca ne-am impacat dar dupa 1 an, timp in care nu l-am uitat deloc si il iubesc ca in prima zi. Ne-am impacat sambata cand el era inca intr-o relatie cu cea cu care m-a inselat si urma sa incheie lucrurile cu ea ca noi sa o putem lua de la capat, dar in seara asta aflu ca ea a ramas iar la el acasa ca sa discute despre despartire.
Nu ma inteleg, stiu ca se poarta oribil cu mine si nu merita, dar il iubesc si nu pot trece peste si nu vreau sa cad intr-o extrema sa ajung sa ii fiu amanta sau sa fiu paranoica tot timpul sau mai rau sa ajung sa il impart cu altcineva. Recitind ce scriu si mie mi se pare incredibil, dar am nevoie de putin ajutor sa ies din situatia asta.




IESIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII,nu iti pierde demnitatea,onoarea,este tot ce ai mai scump!!!
kudika_15804
Postat pe 1 Octombrie 2014 07:09
386 , atata timp cat e plina lumea de gasculitze ca tine fara pic de mandrie , barbatii fac ce vor.Nu stiu cati ani ai , dar nu conteaza . Asa cum te formezi , asa esti pe viitor. Ramai asa si in cativa ani vei fi o nevasta inselata si plangand pe la coltzuri.
Zi inteleapta iti doresc.
Rotty_
Postat pe 1 Octombrie 2014 07:28
386 , uite ce am gasit...

http://www.psychologies.ro/anchete-si-dosar/elibereaza-te-de-fosta-relatie-2142152

Poate ca te ajuta cu ceva...
Rotty_
Postat pe 1 Octombrie 2014 08:00
Nu este usor de trecut peste , dar gandeste-te ca meriti ceva mai bun , nu resturi de la alta masa , locul doi este pentru looseri !Fii demna , regaseste-te pe tine insati , cine esti incotro te indrepti , ce vrei sa faci tu cu viata ta ? ce vise ai , ce dorinte pe care nu ti le-ai indeplinit inca , iesi la shopping , iesi la plimbare e timp frumos profita ! Mergi la expozitii sa iti umpli sufletul de culoare , la un concert sau o piesa de teatru iesi cu peietenele la un ceai , sau intr-un club , citeste si asculta materiale motivationale si inca ceva important -IUBESTE-TE PE TINE INSATI !
http://www.youtube.com/watch?v=DZfPPlR7r6c
kudika_956659
Postat pe 1 Octombrie 2014 08:46
Buna , e ciudata situatia ta !
Da , il iubesti , il adori si ai da totul pentru el , acum nu as vrea sa te superi pe mine ce-ti zic , dar el ar face asta pentru tine ?
Din ce ai povestit deja te-a inlocuit cu o alta femeie de 2 ori si probabil nu a fost decat atat!
L-ai iertat o data , dar crede-ma nu mai ierta cand te inseala , deloc , nu conteaza cati ani ai impreuna!
Cand nu va merge cu cealalta tipa , va veni la tine ! Opreste-te , nu-l suna , nu-l contacta , sterge-l din memoria telefonului , blocheaza-i Fb si alte site-uri de socializare!
Stiu e greu , si eu trec printr-o despartire asa ca imi dau seama ce traire ai pe moment.
Dar daca te gandesti , sunt si baieti cuminti (putini de altfel) care ar da orice sa-i iubeasca cineva asa cum il iubeste tu pe animalul ala!
now000
Postat pe 1 Octombrie 2014 13:32
E o zicala care zice asa
"M-ai inselat o data , rusine tie , m-ai inselat a doua oara , rusine mie " !
Sper ca ai inteles despre ce e vorba si nu o sa mai incerci sa te impaci vreodata cu el pentru ca sunt altii care au nevoie de cineva sa-i iubeasca !
now000
Postat pe 1 Octombrie 2014 13:41
De la: now000, la data 2014-10-01 13:41:56E o zicala care zice asa
"M-ai inselat o data , rusine tie , m-ai inselat a doua oara , rusine mie " !
Sper ca ai inteles despre ce e vorba si nu o sa mai incerci sa te impaci vreodata cu el pentru ca sunt altii care au nevoie de cineva sa-i iubeasca !



Este adevarat ceea ce spui,dar inima femeii accepta mult prea multe in defavoarea ei,este mult prea ingaduitoare cu marsavia inii partenerului ei!!!Iubirea se explica in nenumarate feluri!!
kudika_15804
Postat pe 1 Octombrie 2014 13:45
Stie ca il iubesti si profita din plin. Daca nu o faci acum, o sa regreti mai tarziu..si suferi mai mult.
Darius_
Postat pe 1 Octombrie 2014 13:45
De la: kudika_974386, la data 2014-10-01 01:28:22Buna, am cautat pe net tot feluri de sfaturi cum sa treci peste o relatie, am iesit si cu altcineva dar degeaba, nu il pot uita pe fostul iubit. Am avut o relatie de 3 ani, apoi el m-a inselat. Prima data l-am iertat, sa nu dau cu piciorul la atatia ani. M-a inselat iar, ne-am despartit dar dupa cateva luni ne-am impacat iar...m-a inselat iar si bineinteles ca ne-am impacat dar dupa 1 an, timp in care nu l-am uitat deloc si il iubesc ca in prima zi. Ne-am impacat sambata cand el era inca intr-o relatie cu cea cu care m-a inselat si urma sa incheie lucrurile cu ea ca noi sa o putem lua de la capat, dar in seara asta aflu ca ea a ramas iar la el acasa ca sa discute despre despartire.
Nu ma inteleg, stiu ca se poarta oribil cu mine si nu merita, dar il iubesc si nu pot trece peste si nu vreau sa cad intr-o extrema sa ajung sa ii fiu amanta sau sa fiu paranoica tot timpul sau mai rau sa ajung sa il impart cu altcineva. Recitind ce scriu si mie mi se pare incredibil, dar am nevoie de putin ajutor sa ies din situatia asta.


Daca tie iti place sa fii gunoiul lui, bravo tie, impaca-te din nou cu el.
Nu esti nici prima si nici ultima care face tampenii de genul asta
kidd_o
Postat pe 1 Octombrie 2014 14:09
De la: Rotty_, la data 2014-10-01 07:28:50386 , atata timp cat e plina lumea de gasculitze ca tine fara pic de mandrie , barbatii fac ce vor.Nu stiu cati ani ai , dar nu conteaza . Asa cum te formezi , asa esti pe viitor. Ramai asa si in cativa ani vei fi o nevasta inselata si plangand pe la coltzuri.
Zi inteleapta iti doresc.


kidd_o
Postat pe 1 Octombrie 2014 14:13
De la: kudika_15804, la data 2014-10-01 13:45:51
De la: now000, la data 2014-10-01 13:41:56E o zicala care zice asa
"M-ai inselat o data , rusine tie , m-ai inselat a doua oara , rusine mie " !
Sper ca ai inteles despre ce e vorba si nu o sa mai incerci sa te impaci vreodata cu el pentru ca sunt altii care au nevoie de cineva sa-i iubeasca !



Este adevarat ceea ce spui,dar inima femeii accepta mult prea multe in defavoarea ei,este mult prea ingaduitoare cu marsavia inii partenerului ei!!!Iubirea se explica in nenumarate feluri!!


Da , de aceea sunt atat de multe fete /femei dezamagite si care sufera pana la cer!
now000
Postat pe 1 Octombrie 2014 14:51
De la: now000, la data 2014-10-01 14:51:08
De la: kudika_15804, la data 2014-10-01 13:45:51
De la: now000, la data 2014-10-01 13:41:56E o zicala care zice asa
"M-ai inselat o data , rusine tie , m-ai inselat a doua oara , rusine mie " !
Sper ca ai inteles despre ce e vorba si nu o sa mai incerci sa te impaci vreodata cu el pentru ca sunt altii care au nevoie de cineva sa-i iubeasca !



Este adevarat ceea ce spui,dar inima femeii accepta mult prea multe in defavoarea ei,este mult prea ingaduitoare cu marsavia inii partenerului ei!!!Iubirea se explica in nenumarate feluri!!


Da , de aceea sunt atat de multe fete /femei dezamagite si care sufera pana la cer!


Da,pentru ca femeile,nu sunt toate croite pe acelasi calapod,ce apartine tuturor este inima,ca organ vorbind,dar ,care,insa, reactioneaza diferit!!Femeile,care iubesc din toata inima,care trec peste orice pentru iubitul lor,cele,care sunt in stare sa faca orice compromis,doar pentru a nu-l pierde pe partenerul lor,acelea sufera cel mai mult!!Multi le condamna judecandu-le aspru,dar se uita ca, unele femei pot iubi depasind iubirea de sine!!!!Multe femei nu pot renunta la o astfel de iubire,ceea ce produce atatea prabusiri psihice,dar care nu zdruncina indiferenta partenerilor,din pacate!!
kudika_15804
Postat pe 1 Octombrie 2014 14:58
De la: kudika_974386, la data 2014-10-01 01:28:22Buna, am cautat pe net tot feluri de sfaturi cum sa treci peste o relatie, am iesit si cu altcineva dar degeaba, nu il pot uita pe fostul iubit. Am avut o relatie de 3 ani, apoi el m-a inselat. Prima data l-am iertat, sa nu dau cu piciorul la atatia ani. M-a inselat iar, ne-am despartit dar dupa cateva luni ne-am impacat iar...m-a inselat iar si bineinteles ca ne-am impacat dar dupa 1 an, timp in care nu l-am uitat deloc si il iubesc ca in prima zi. Ne-am impacat sambata cand el era inca intr-o relatie cu cea cu care m-a inselat si urma sa incheie lucrurile cu ea ca noi sa o putem lua de la capat, dar in seara asta aflu ca ea a ramas iar la el acasa ca sa discute despre despartire.
Nu ma inteleg, stiu ca se poarta oribil cu mine si nu merita, dar il iubesc si nu pot trece peste si nu vreau sa cad intr-o extrema sa ajung sa ii fiu amanta sau sa fiu paranoica tot timpul sau mai rau sa ajung sa il impart cu altcineva. Recitind ce scriu si mie mi se pare incredibil, dar am nevoie de putin ajutor sa ies din situatia asta.


Draga mea , tu esti cea care gresesti pt ca ai ales sa iubesti pt doi ! Daca relatia nu a mers de la inceput , nimic nu se va schimba nici in viitor.
E alegerea ta, de a ramane intr-o relatie de care nu esti multumita.
kudykkka
Postat pe 3 Octombrie 2014 18:06
De la: kudika_974386, la data 2014-10-01 01:28:22Buna, am cautat pe net tot feluri de sfaturi cum sa treci peste o relatie,


exista o carte scrisa " cum sa treci peste o relatie in care ai fost inselata, pentru prosti".
cauto in magazine
placinta_cu_mere
Postat pe 18 Octombrie 2014 14:44
Esti si indragostita si inselata ??? Asta se cheama ca te afli intr-una din cele mai fericite situatii. Ar putea sa-ti dea cateva sfaturi... o femeie care a patit la fel. Da' vezi tu... mai rare asemenea cazuri, caci femeia moderna, evoluata, emancipata... da cu el de pamant de nu se vede !!! "Altu' la ranad, are balta peste ! "
alegro6543
Postat pe 18 Octombrie 2014 15:58
De la: kudika_974386, la data 2014-10-01 01:28:22Buna, am cautat pe net tot feluri de sfaturi cum sa treci peste o relatie, am iesit si cu altcineva dar degeaba, nu il pot uita pe fostul iubit. Am avut o relatie de 3 ani, apoi el m-a inselat. Prima data l-am iertat, sa nu dau cu piciorul la atatia ani. M-a inselat iar, ne-am despartit dar dupa cateva luni ne-am impacat iar...m-a inselat iar si bineinteles ca ne-am impacat dar dupa 1 an, timp in care nu l-am uitat deloc si il iubesc ca in prima zi. Ne-am impacat sambata cand el era inca intr-o relatie cu cea cu care m-a inselat si urma sa incheie lucrurile cu ea ca noi sa o putem lua de la capat, dar in seara asta aflu ca ea a ramas iar la el acasa ca sa discute despre despartire.
Nu ma inteleg, stiu ca se poarta oribil cu mine si nu merita, dar il iubesc si nu pot trece peste si nu vreau sa cad intr-o extrema sa ajung sa ii fiu amanta sau sa fiu paranoica tot timpul sau mai rau sa ajung sa il impart cu altcineva. Recitind ce scriu si mie mi se pare incredibil, dar am nevoie de putin ajutor sa ies din situatia asta.



E complicat cu tine, e complicat pentru ca nu vezi adevarata problema. Barbatul pe care il iubesti are, la randul lui o problema. Dar e a lui!! Pentru el situatia pare a fi in ordine... el alege ce face, cu cine si cand. Functie de cum ii este lui bine.
Dar tu?! De ce nu alegi sa faci doar ce iti este tie bine si doar acele persoane cu care tie iti este bine sa fii?!
Te atasezi de iluzii, nu de persoane reale, vad eu. Pentru ca persoanele reale fac lucruri care pe tine te dor... si continui sa ramai atasata de iluzia ta, care poarta doar chipul celui pe care pretinzi ca-l iubesti. O femeie sanatoasa si echilibrata isi asuma greseala de a se fi inselat in legatura cu un om. Si ia decizia buna pentru binele ei.
Tu de ce nu faci asta, de ce te afunzi singura in suferinta, in esec si dezamagire?!
Vrei sa ajungi in stadiul acela de mutilare psihica in care doar medicina sa te poata salva?!
Iubeste-te pe tine si protejeaza-te de persoane-iluzie de iubire... Fa minimul gest de a nu le mai accepta in viata ta, daca nu iti fac bine.
Nu e vinovat agresorul, cand il stim, vina este a noastra ca nu ne aparam. De ce alegi sa fii victima, cand poti sa fii macar libera, daca nu o victorioasa in ale vietii?!
Asta este exclusiv treaba ta, nimeni nu poate face gestul in numele tau...
maybe
Postat pe 18 Octombrie 2014 16:56
386 se poate sa fii masochista ca... altfel nu mi vine sa cred ca l poti accepta pe el si situatia ingrata.Sfaturile s de prisos.Mergi la un psiholog si cu siguranta vei intelege mai multe.Succes!!
Ireverentioasa
Postat pe 19 Octombrie 2014 10:19
Te-a inselat de mai mult de trei ori. Raspunde-ti la intrebarea: pot sa mai am incredere in el?
Alta: de cate ori e plecat ma gandesc ca s-ar putea sa fie cu alta femeie chiar si daca intarzie 5 minute?
L-ai intrebat ce ve vede la cealalta si nu vede la tine?

Eu una cred ca ar trebui sa intrerupi orice relatie cu el dar se pare ca te complaci bine in acea situatie de a fi inselata si de a astepta sa termine cu cealalta femeie.

Bafta in orice alegi.
mariacristinapp
Postat pe 19 Octombrie 2014 23:51
Nu ar trebuii sa te lamentezi atat , ai ceea ce meriti , se joaca cu tine ptr stie ca isi permite , este clar ca el nu te iubeste si te poate avea oricand isi doreste , trebuie doar sa pocneasca din degete. Singura te poti ajuta , pastrandu-ti demnitatea !
banalulanonim
Postat pe 20 Octombrie 2014 10:14
De la: kudika_974386, la data 2014-10-01 01:28:22Buna, am cautat pe net tot feluri de sfaturi cum sa treci peste o relatie, am iesit si cu altcineva dar degeaba, nu il pot uita pe fostul iubit. Am avut o relatie de 3 ani, apoi el m-a inselat. Prima data l-am iertat, sa nu dau cu piciorul la atatia ani. M-a inselat iar, ne-am despartit dar dupa cateva luni ne-am impacat iar...m-a inselat iar si bineinteles ca ne-am impacat dar dupa 1 an, timp in care nu l-am uitat deloc si il iubesc ca in prima zi. Ne-am impacat sambata cand el era inca intr-o relatie cu cea cu care m-a inselat si urma sa incheie lucrurile cu ea ca noi sa o putem lua de la capat, dar in seara asta aflu ca ea a ramas iar la el acasa ca sa discute despre despartire.
Nu ma inteleg, stiu ca se poarta oribil cu mine si nu merita, dar il iubesc si nu pot trece peste si nu vreau sa cad intr-o extrema sa ajung sa ii fiu amanta sau sa fiu paranoica tot timpul sau mai rau sa ajung sa il impart cu altcineva. Recitind ce scriu si mie mi se pare incredibil, dar am nevoie de putin ajutor sa ies din situatia asta.




Iubesti pe naiba!
Esti o toanta, slaba, lasa, fara ambitie si caracter!
Carpa de sters pe jos!
Arno_28
Postat pe 26 Octombrie 2014 16:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre o "relatie"trecuta 24 De la: kudika346682 12 Februarie 2015 00:00
Situatie bizara ! 67 De la: kudika432798 12 Mai 2013 12:11
Eu + el + verisorul lui. 118 De la: justforfun84 24 Iunie 2011 16:42
cum sa tràiesti cu un barbat ZGÄRCIT ? 71 De la: kudika428300 6 Martie 2014 16:00
Sufletul pereche -mit sau realitate? 88 De la: roz5blue6lila7 1 Decembrie 2010 15:36