Setari Cookie-uri

Situatie complicata:(

Ma aflu intr-o situatie destul de complicata...de aproximativ 3 luni am iesit dintr-o relatie de 3 ani jumatate cu un baiat de aceeasi varsta cu mine(19 ani) pe care parintii mei il adora..au fost multe probleme intre noi si am decis ca este mai bine sa ne separam,m-a ranit destul de mult prin nepasare in momentele in care aveam nevoie de el,din partea mea sentimente nu mai exista pt ca...recent..am intrat intr-o alta relatie. aici intervine PROBLEMA: eu am 19 ani el 15....stiu ca pare socant..suntem de 2 luni impreuna si toate cunostintele mele ma marginalizeaza...pt simplul motiv ca este mai mic decat mine...nimeni nu intelege de fapt ca el mi-a oferit in doar 2 luni de zile ce nu a reusit fostul sa imi ofere in 3 ani jum...toti cei care au stiut si de fosta mea relatie mi-au spus ca se bucura pentru mine...ca ne sta foarte bine impreuna..asta pana au aflat de varsta lui..(el nu arata de 15 ani si este destul de matur pt varsta pe care o are)...nu stiu cum sa fac sa trec peste comentariile tuturor..inclusiv alor mei..parintii lui stiu de mine si sunt alaturi de noi numai ca...ai mei nu accepta asta..desi ma vad foarte fericita datorita lui..nu accepta pt simplul motiv ca eu 'sunt la facultate si nu e de mne un pusti de liceu'...si nu..nu sunt prima lui prietena,a mai avut 2 relatii..una de 6 luni si alta de 3 luni,deci nu este chiar un 'pusti' in gandire..stie cum sa se comporte cu o fata..nu stiu cum as putea sa procedez sa fiu in continuare fericita alaturi de el..:(
kudika_974889
Postat pe 12 Octombrie 2014 13:07
De la: kudika_974889, la data 2014-10-12 13:07:06Ma aflu intr-o situatie destul de complicata...de aproximativ 3 luni am iesit dintr-o relatie de 3 ani jumatate cu un baiat de aceeasi varsta cu mine(19 ani) pe care parintii mei il adora..au fost multe probleme intre noi si am decis ca este mai bine sa ne separam,m-a ranit destul de mult prin nepasare in momentele in care aveam nevoie de el,din partea mea sentimente nu mai exista pt ca...recent..am intrat intr-o alta relatie. aici intervine PROBLEMA: eu am 19 ani el 15....stiu ca pare socant..suntem de 2 luni impreuna si toate cunostintele mele ma marginalizeaza...pt simplul motiv ca este mai mic decat mine...nimeni nu intelege de fapt ca el mi-a oferit in doar 2 luni de zile ce nu a reusit fostul sa imi ofere in 3 ani jum...toti cei care au stiut si de fosta mea relatie mi-au spus ca se bucura pentru mine...ca ne sta foarte bine impreuna..asta pana au aflat de varsta lui..(el nu arata de 15 ani si este destul de matur pt varsta pe care o are)...nu stiu cum sa fac sa trec peste comentariile tuturor..inclusiv alor mei..parintii lui stiu de mine si sunt alaturi de noi numai ca...ai mei nu accepta asta..desi ma vad foarte fericita datorita lui..nu accepta pt simplul motiv ca eu 'sunt la facultate si nu e de mne un pusti de liceu'...si nu..nu sunt prima lui prietena,a mai avut 2 relatii..una de 6 luni si alta de 3 luni,deci nu este chiar un 'pusti' in gandire..stie cum sa se comporte cu o fata..nu stiu cum as putea sa procedez sa fiu in continuare fericita alaturi de el..:(


Am trecut prin fazaasta, era chiar o moda in liceu, sa ai un boboc de prieten!
Tu fa ce simti si incearca sa nu te lasi influentata de nimeni.e doar o faza din viata ta, ce nu imteleg altii este ca relatiile la varsta ta si a lui nu sunt pentru totdeauna!
Arno_28
Postat pe 12 Octombrie 2014 14:06
Multumesc mult pentru sfat! Voi face ceea ce simt si voi incerca sa trec usor peste jignirile si glumele proaste care imi sunt adresate din cauza diferentei de varsta..:(
kudika_974889
Postat pe 12 Octombrie 2014 14:12
De la: kudika_974889, la data 2014-10-12 14:12:10Multumesc mult pentru sfat! Voi face ceea ce simt si voi incerca sa trec usor peste jignirile si glumele proaste care imi sunt adresate din cauza diferentei de varsta..:(



Ale adolescentei valuri!!!Draga mea,peste patru ani de zile ,vei vedea altfel lucrurile,daca veti mai fi impreuna atunci!!!Deocamdata,ce pot sa iti spun???Joaca-te,distreaza-te,caci numai asa ceva se poate face in situatia de fata,caci nimic nu este trainic la aceasta varsta!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Octombrie 2014 15:07
De la: kudika_15804, la data 2014-10-12 15:07:21
De la: kudika_974889, la data 2014-10-12 14:12:10Multumesc mult pentru sfat! Voi face ceea ce simt si voi incerca sa trec usor peste jignirile si glumele proaste care imi sunt adresate din cauza diferentei de varsta..:(



Ale adolescentei valuri!!!Draga mea,peste patru ani de zile ,vei vedea altfel lucrurile,daca veti mai fi impreuna atunci!!!Deocamdata,ce pot sa iti spun???Joaca-te,distreaza-te,caci numai asa ceva se poate face in situatia de fata,caci nimic nu este trainic la aceasta varsta!!!


tu nu le vezi nici acum,,draga noastra
maturizeaza te
kudika_950728
Postat pe 12 Octombrie 2014 16:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu vreau sa cred ca e imposibila 4 De la: cristiana_cris 24 Iulie 2009 12:04
ce sa fac?...parerea ta conteaza 114 De la: kudika102120 17 Octombrie 2012 21:24
poate mici sfaturi? 13 De la: Calandrinon 17 Decembrie 2009 12:02
EU ,CRISTINA 14 De la: scorpio67 8 Mai 2011 19:33
Mãrturia unei eleve care a luat Bac-ul ºi nu e fericitã 2 De la: Black_Lips 24 Iulie 2012 05:58