Setari Cookie-uri

Am nevoie de sfaturi

Buna ziua ,ma numesc Catalin am 33 de ani sunt necasatorit,fara copii(desi imi doresc enorm),un om normal zic eu cu bune si rele,problema mea este ca mi se intampla a doua oara sa intanlesc o femeie cu copil ,sa sintetizez si in acelasi timp va rog sa va expuneti o parere cum ar trebui sa fac sa ma integrez intr-o relatie in care partenera are copil?uneori visez sa am si eu o familie o sotie care sa imi dea importanta sa simt din tot sufletul ca ma iubeste neconditional asa cum la randul meu as face-o fara regrete ,nu sunt perfect si nu cer perfectiunea doar ca in acest caz simt ca nu sunt bagat in seama si ma doare teribil .
cata1981
Postat pe 17 Octombrie 2014 16:21
De la: cata1981, la data 2014-10-17 16:21:50Buna ziua ,ma numesc Catalin am 33 de ani sunt necasatorit,fara copii(desi imi doresc enorm),un om normal zic eu cu bune si rele,problema mea este ca mi se intampla a doua oara sa intanlesc o femeie cu copil ,sa sintetizez si in acelasi timp va rog sa va expuneti o parere cum ar trebui sa fac sa ma integrez intr-o relatie in care partenera are copil?uneori visez sa am si eu o familie o sotie care sa imi dea importanta sa simt din tot sufletul ca ma iubeste neconditional asa cum la randul meu as face-o fara regrete ,nu sunt perfect si nu cer perfectiunea doar ca in acest caz simt ca nu sunt bagat in seama si ma doare teribil .


TRebuie sa intelegi ca, iubirea fata de copii are importanta ei si iubirea manifestata fata de partenerul de viata are valentele ei,aceste fatete ale iubirii nu se interfereaza,dar pot conduce la prezenta armoniei in cuplu!!!Nu trebuie sa privesti relatia cu egoism,caci nu este cazul,o femeie ,care este si mama stie cum se gestioneze iubirea fata de copii si cea fata de sot,nu poate devaforiza pe niciuna dintre cele doua!!Ea isi iubeste copilul pentru ca este normal sa faca acest lucru,doar este MAMA!!!Tot ea isi iubeste si partenerul,asa cum este si normal in viata de cuplu!!!Cele doua iubiri seamana prin tandretea,daruirea si devotamentul prezente in sufletul oricarei femei de buna credinta!!!

Daca ai o relatie cu o doamna,care este si mama,apropie-te de acel copil,prin intelegere si sustinere,acesta este primul pas!!!Nu iti fie teama ca doamna respectiva nu te va iubi,in favoarea pruncului ei,caci ea va sti cum sa iti dovedeasca iubirea ei,total diferita de cea aratata copilului ei!!Comunicarea este foarte importanta,atat cu copilul,cat si cu mama copilului!!Ai rabdare cu amandoi,si cei doi vor avea rabdare cu tine!!!Priveste totul cu degajare,caci numai astfel vei reusi sa te integrezi in noua familie!!

Esti obisnuit cu anumite tabieturi???Renunta la ele,daca poti face acest lucru,include mama si copilul in viata si in intimitatea ta ,si ei vor proceda identic!!!

Ca sa iubesti femeia respectiva,trebuie,mai intai ,sa ii accepti copilul si sa reusesti sa il iubesti!!!Dupa care,poti merge mai departe in relatie!!!

Fii blajin cu acel copilas,dar ferm!!Fii intelegator,dar hotarat!!Renunta la orgolii,caci ele nu fac casa buna,cu situatia de fata!!!Discuta cu doama respectiva,daca te simti neglijat,spune-i,si ei,ceea ce ne-ai tastat pe acest topic!!Te va asculta!!!
kudika_15804
Postat pe 17 Octombrie 2014 16:39
Iti multumesc pentru sfaturi,stiu ca asta este singura solutie sa ma implic in viata lor nu numai in viata ei,nu este usor dar eu sper ca voi reusi daca chiar imi doresc ,am stat putin timp impreuna cam 2 sap si a fost ok fata ei este superba este ceva de vis intodeauna mi-am dorit o fetita ,ma joc cu ea ma place este totul ok ,spun asta pentru ca am intrbat-o si pe ea in cele 2 saptamani cat am stat cum a fost si a spus ca este super ok relatia mea cu copilul,acum eu am venit in orasul meu natal o perioada de o luna sau chiar doua pentru ca depindem mult de renovarea apartamentului ,aici a fost o mica problema dureaza mai mult decat ne-am imaginat si acum vorbim doar la telefon numai ca in ultimul timp vorbim foarte rar adica o data pe zi ea explicand ca are treaba cu muncitorii acolo la ap ,asta cred si nu sunt absurd ,numai ca eu nu as procedea asa ,am vorbit cu ea toate aceste vorbe pe care le spun aici sunt un tip foarte deschis comunicativ nu imi este teama ca pierd ceva numai ca pe mine ma macina aceste lucruri,eu spre exemplu as vorbi cu ea mai des m=ar interesa ce face si altele....ea nu este asa este mai rece si asta ma face mai distant si ma pune pe ganduri daca sa ma mai intorc sau nu
cata1981
Postat pe 17 Octombrie 2014 16:51
De la: cata1981, la data 2014-10-17 16:51:59Iti multumesc pentru sfaturi,stiu ca asta este singura solutie sa ma implic in viata lor nu numai in viata ei,nu este usor dar eu sper ca voi reusi daca chiar imi doresc ,am stat putin timp impreuna cam 2 sap si a fost ok fata ei este superba este ceva de vis intodeauna mi-am dorit o fetita ,ma joc cu ea ma place este totul ok ,spun asta pentru ca am intrbat-o si pe ea in cele 2 saptamani cat am stat cum a fost si a spus ca este super ok relatia mea cu copilul,acum eu am venit in orasul meu natal o perioada de o luna sau chiar doua pentru ca depindem mult de renovarea apartamentului ,aici a fost o mica problema dureaza mai mult decat ne-am imaginat si acum vorbim doar la telefon numai ca in ultimul timp vorbim foarte rar adica o data pe zi ea explicand ca are treaba cu muncitorii acolo la ap ,asta cred si nu sunt absurd ,numai ca eu nu as procedea asa ,am vorbit cu ea toate aceste vorbe pe care le spun aici sunt un tip foarte deschis comunicativ nu imi este teama ca pierd ceva numai ca pe mine ma macina aceste lucruri,eu spre exemplu as vorbi cu ea mai des m=ar interesa ce face si altele....ea nu este asa este mai rece si asta ma face mai distant si ma pune pe ganduri daca sa ma mai intorc sau nu



Nu fi absurd si nu ii pune buna credinta la indoiala,poti intelege si accepta ca iubita ta nu este la fel ca tine?????Ai rabdare !!!!Poate este mai inchisa in comunicare si in nevoia de a vorbi cu tine!!!De cat timp va cunoasteti????Nu grabi lucrurile!!!!Asteapta sa se termine acele lucrari la apartament,de ce trebuie sa fii posesiv????
kudika_15804
Postat pe 17 Octombrie 2014 18:28
ne cunoastem de 3 luni ,asta ar fi singura solutie sa am rabdare
cata1981
Postat pe 17 Octombrie 2014 18:45
De la: cata1981, la data 2014-10-17 18:45:48ne cunoastem de 3 luni ,asta ar fi singura solutie sa am rabdare



Domnule draga,este timpuriu sa estimezi ce va fi maine sau ceea ce va doriti cu adevarat,nu este nimic sedimentat in relatia voastra,este o incercare,un nou drum pentru fiecare dintre voi!!!Grabesti mesul lucrurilor,te inteleg,esti atras de acea doamna,de fiica ei ,pentru ca iti doresti o fiica,dar nu precipita atmosfera debutanta ,cu ganduri tulburi si insistente fara rost!!!!!Gandeste-te,sunteti de-abia la inceput,pot interveni multe probleme,dar daca esti rabdator si matur in judecata,totul va decurge firesc!!!!Noul in propria viata este valabil si pentru iubita ta si pentru fiica ei!!!!Cand vor fi lucrarile finalizate,va veti reintalni si va veti continua relatia,pas cu pas!!!
kudika_15804
Postat pe 17 Octombrie 2014 19:05
Iti respect parerea dar nu pot fi de acord in totalitate cu ea,nu sunt un tip insistent oricat mi-ar placea o femeie daca sentimentul nu este reciproc nu ma aventurez intr=o gaura neagra,este normal sa fiu mai precaut pentru ca in trecut am suferit ca de altfel cu totii am suferit din iubire din diverse motive,acum eu imi doresc o familie ,o femeie care sa isi dea viata pentru mine asa cum eu as face-o in orice clipa poate cer prea mult,eu am intervenit pe acest site sa cer o parere sa aud alte voci care au trecut prin asa ceva ,este prima data in viata mea cand intru pe un site sa cer o parere in acest sens ,doamna draga nu estimez nimic doar cer o parere atata tot ,pentru mine femeia pe pamant este sublima numai faptul ca da nastere unui copil este minunat ,este un nou inceput pentru ambii si aceasta distanta este un test pentru mine in special daca o sa rezist vom fi impreuna pentru totdeauna asta imi doresc
cata1981
Postat pe 17 Octombrie 2014 19:27
De la: kudika_15804, la data 2014-10-17 16:39:00
De la: cata1981, la data 2014-10-17 16:21:50Buna ziua ,ma numesc Catalin am 33 de ani sunt necasatorit,fara copii(desi imi doresc enorm),un om normal zic eu cu bune si rele,problema mea este ca mi se intampla a doua oara sa intanlesc o femeie cu copil ,sa sintetizez si in acelasi timp va rog sa va expuneti o parere cum ar trebui sa fac sa ma integrez intr-o relatie in care partenera are copil?uneori visez sa am si eu o familie o sotie care sa imi dea importanta sa simt din tot sufletul ca ma iubeste neconditional asa cum la randul meu as face-o fara regrete ,nu sunt perfect si nu cer perfectiunea doar ca in acest caz simt ca nu sunt bagat in seama si ma doare teribil .


TRebuie sa intelegi ca, iubirea fata de copii are importanta ei si iubirea manifestata fata de partenerul de viata are valentele ei,aceste fatete ale iubirii nu se interfereaza,dar pot conduce la prezenta armoniei in cuplu!!!Nu trebuie sa privesti relatia cu egoism,caci nu este cazul,o femeie ,care este si mama stie cum se gestioneze iubirea fata de copii si cea fata de sot,nu poate devaforiza pe niciuna dintre cele doua!!Ea isi iubeste copilul pentru ca este normal sa faca acest lucru,doar este MAMA!!!Tot ea isi iubeste si partenerul,asa cum este si normal in viata de cuplu!!!Cele doua iubiri seamana prin tandretea,daruirea si devotamentul prezente in sufletul oricarei femei de buna credinta!!!

Daca ai o relatie cu o doamna,care este si mama,apropie-te de acel copil,prin intelegere si sustinere,acesta este primul pas!!!Nu iti fie teama ca doamna respectiva nu te va iubi,in favoarea pruncului ei,caci ea va sti cum sa iti dovedeasca iubirea ei,total diferita de cea aratata copilului ei!!Comunicarea este foarte importanta,atat cu copilul,cat si cu mama copilului!!Ai rabdare cu amandoi,si cei doi vor avea rabdare cu tine!!!Priveste totul cu degajare,caci numai astfel vei reusi sa te integrezi in noua familie!!

Esti obisnuit cu anumite tabieturi???Renunta la ele,daca poti face acest lucru,include mama si copilul in viata si in intimitatea ta ,si ei vor proceda identic!!!

Ca sa iubesti femeia respectiva,trebuie,mai intai ,sa ii accepti copilul si sa reusesti sa il iubesti!!!Dupa care,poti merge mai departe in relatie!!!

Fii blajin cu acel copilas,dar ferm!!Fii intelegator,dar hotarat!!Renunta la orgolii,caci ele nu fac casa buna,cu situatia de fata!!!Discuta cu doama respectiva,daca te simti neglijat,spune-i,si ei,ceea ce ne-ai tastat pe acest topic!!Te va asculta!!!


are tabieturi poate e alcolist sau cva de genu,,

renunta la orgoliul de ai zice unei fete ca are boala venerica cand nu are poti acum esti tu?
kudika_950728
Postat pe 17 Octombrie 2014 19:28
De la: cata1981, la data 2014-10-17 19:27:55Iti respect parerea dar nu pot fi de acord in totalitate cu ea,nu sunt un tip insistent oricat mi-ar placea o femeie daca sentimentul nu este reciproc nu ma aventurez intr=o gaura neagra,este normal sa fiu mai precaut pentru ca in trecut am suferit ca de altfel cu totii am suferit din iubire din diverse motive,acum eu imi doresc o familie ,o femeie care sa isi dea viata pentru mine asa cum eu as face-o in orice clipa poate cer prea mult,eu am intervenit pe acest site sa cer o parere sa aud alte voci care au trecut prin asa ceva ,este prima data in viata mea cand intru pe un site sa cer o parere in acest sens ,doamna draga nu estimez nimic doar cer o parere atata tot ,pentru mine femeia pe pamant este sublima numai faptul ca da nastere unui copil este minunat ,este un nou inceput pentru ambii si aceasta distanta este un test pentru mine in special daca o sa rezist vom fi impreuna pentru totdeauna asta imi doresc


crede ma nu trebui sub nici o forma sa ei parerea ei in considerare,,,ea are fixatii si tendinte de misandrism,,incearca sa si creeze singura piedestal pe acest site si cine i zice adevarul inseamna ca o uraste asa crede asta pentru ca deviaza de la realitate

vezi sa nu aibe pe altcineva daca nu te baga in seama ,ai totusi ptna rabdare dar fi precaut
kudika_950728
Postat pe 17 Octombrie 2014 19:35
Eu respect parerea orcarei persoane de aici ,de aceea am deschis acest topic sa aflu cateva pareri ,asta nu inseamna ca o sa le si pun in practica ,o sa i-au ce consider eu ca este mai bun,un lucru este cert trebuie putina rabdare
cata1981
Postat pe 17 Octombrie 2014 19:38
De la: cata1981, la data 2014-10-17 19:38:15Eu respect parerea orcarei persoane de aici ,de aceea am deschis acest topic sa aflu cateva pareri ,asta nu inseamna ca o sa le si pun in practica ,o sa i-au ce consider eu ca este mai bun,un lucru este cert trebuie putina rabdare


este el cert da fi cu bagare de seama ca si sa ai rabdare si sa ti o ia altu nu i bn
kudika_950728
Postat pe 17 Octombrie 2014 19:41
De la: cata1981, la data 2014-10-17 19:38:15Eu respect parerea orcarei persoane de aici ,de aceea am deschis acest topic sa aflu cateva pareri ,asta nu inseamna ca o sa le si pun in practica ,o sa i-au ce consider eu ca este mai bun,un lucru este cert trebuie putina rabdare



Daca ai inteles ideea de baza,sper sa o pui in practica cat mai repede!!!Nicio relatie trainica nu se deruleaza cu si in graba!!!Ai punctat corect,citeste toate opiniile legate de tema propusa de tine si alege numai acele opinii,care te pot ajuta in relatia ta!!!Avand rabdare cu acea doamna,poti evalua obiectiv nivelul la care va ajunge relatia voastra in timp!!!
kudika_15804
Postat pe 17 Octombrie 2014 19:42
consider ca daca exista iubire nu se va intampla asta,nu sunt naiv sa cred in tot ce zboara sunt constient ca sunt atatea tentatii in zilele noastre,dar eu sunt optimsit si merg inainte cu speranta,ce vroiam eu sa aflu de la voi mai concret este cum poate o femeie sa isi iubeasca si copilul si sotul cu intenstiate maxima in asa fel incat sa nu faca diferenta?poate gresesc ce spun sau ce gandesc dar intreb pentru ca este normal sa simti ca esti iubit sa isi faca timp pentru tine oare o femeie cu copil poate face asa ceva ?
cata1981
Postat pe 17 Octombrie 2014 19:46
De la: kudika_15804, la data 2014-10-17 19:42:56
De la: cata1981, la data 2014-10-17 19:38:15Eu respect parerea orcarei persoane de aici ,de aceea am deschis acest topic sa aflu cateva pareri ,asta nu inseamna ca o sa le si pun in practica ,o sa i-au ce consider eu ca este mai bun,un lucru este cert trebuie putina rabdare



Daca ai inteles ideea de baza,sper sa o pui in practica cat mai repede!!!Nicio relatie trainica nu se deruleaza cu si in graba!!!Ai punctat corect,citeste toate opiniile legate de tema propusa de tine si alege numai acele opinii,care te pot ajuta in relatia ta!!!Avand rabdare cu acea doamna,poti evalua obiectiv nivelul la care va ajunge relatia voastra in timp!!!


mda ,avand rabdare poti evalua obiectiv in timp nivelul la care va ajunge si daca avand rabdare nu o sa ajunga in timp sa n aiba ce evalua io dai tu innapoi?

tu ai grija de diagnosticele din imaginatia ta ca e sistemul medical la pamant
kudika_950728
Postat pe 17 Octombrie 2014 19:48
De la: cata1981, la data 2014-10-17 19:27:55Iti respect parerea dar nu pot fi de acord in totalitate cu ea,nu sunt un tip insistent oricat mi-ar placea o femeie daca sentimentul nu este reciproc nu ma aventurez intr=o gaura neagra,este normal sa fiu mai precaut pentru ca in trecut am suferit ca de altfel cu totii am suferit din iubire din diverse motive,acum eu imi doresc o familie ,o femeie care sa isi dea viata pentru mine asa cum eu as face-o in orice clipa poate cer prea mult,eu am intervenit pe acest site sa cer o parere sa aud alte voci care au trecut prin asa ceva ,este prima data in viata mea cand intru pe un site sa cer o parere in acest sens ,doamna draga nu estimez nimic doar cer o parere atata tot ,pentru mine femeia pe pamant este sublima numai faptul ca da nastere unui copil este minunat ,este un nou inceput pentru ambii si aceasta distanta este un test pentru mine in special daca o sa rezist vom fi impreuna pentru totdeauna asta imi doresc



Domnule draga,AI RABDARE,reciprocitatea despre care vorbesti nu se naste instant!!!Ceea ce doresti nu este incorect sau rau,dar lucrurile acestea nu se vad imediat,voi doi trebuie sa fiti impreuna pentru a va cunoaste cat mai mult,ori acest lucru nu este posibil acum din cauza acelor probleme la apartament!!!Fii precaut,nu te retine nimeni de la asta,dar precautia nu trebuie sa apara atat de timpuriu,caci sunteti la inceput de drum,ea este valabila o data cu trecerea timpului,cand vei vedea cum se va comporta iubita ta cu tine!!!Normal ca viata te ajuta sa obtii experienta,dar AI RABDARE!!!
kudika_15804
Postat pe 17 Octombrie 2014 19:49
da,si iti multumesc pentru raspunsuri,ai dreptate o relatie trainica se bazeaza pe respect,rabdare si incredere iar increderea se castiga in timp
cata1981
Postat pe 17 Octombrie 2014 19:49
De la: cata1981, la data 2014-10-17 19:46:52consider ca daca exista iubire nu se va intampla asta,nu sunt naiv sa cred in tot ce zboara sunt constient ca sunt atatea tentatii in zilele noastre,dar eu sunt optimsit si merg inainte cu speranta,ce vroiam eu sa aflu de la voi mai concret este cum poate o femeie sa isi iubeasca si copilul si sotul cu intenstiate maxima in asa fel incat sa nu faca diferenta?poate gresesc ce spun sau ce gandesc dar intreb pentru ca este normal sa simti ca esti iubit sa isi faca timp pentru tine oare o femeie cu copil poate face asa ceva ?


logic ca poate nu are treaba cu copilul nu mai fi nagara pe copil ai grija sa nu aibe pe altu
kudika_950728
Postat pe 17 Octombrie 2014 19:50
De la: cata1981, la data 2014-10-17 19:46:52consider ca daca exista iubire nu se va intampla asta,nu sunt naiv sa cred in tot ce zboara sunt constient ca sunt atatea tentatii in zilele noastre,dar eu sunt optimsit si merg inainte cu speranta,ce vroiam eu sa aflu de la voi mai concret este cum poate o femeie sa isi iubeasca si copilul si sotul cu intenstiate maxima in asa fel incat sa nu faca diferenta?poate gresesc ce spun sau ce gandesc dar intreb pentru ca este normal sa simti ca esti iubit sa isi faca timp pentru tine oare o femeie cu copil poate face asa ceva ?



Da,o poate face,daca isi iubeste partenerul din toata inima!!!Repet,nu confunda iubirea fata de copil cu cea fata de partener!!!
kudika_15804
Postat pe 17 Octombrie 2014 19:50
De la: cata1981, la data 2014-10-17 19:49:25da,si iti multumesc pentru raspunsuri,ai dreptate o relatie trainica se bazeaza pe respect,rabdare si incredere iar increderea se castiga in timp



DA,numai in aceste conditii!!!!Pentru putin!!! Ai rabdare,cu tine in primul rand,si restul va veni de la sine!!!!
kudika_15804
Postat pe 17 Octombrie 2014 19:52
De la: kudika_15804, la data 2014-10-17 19:49:03
De la: cata1981, la data 2014-10-17 19:27:55Iti respect parerea dar nu pot fi de acord in totalitate cu ea,nu sunt un tip insistent oricat mi-ar placea o femeie daca sentimentul nu este reciproc nu ma aventurez intr=o gaura neagra,este normal sa fiu mai precaut pentru ca in trecut am suferit ca de altfel cu totii am suferit din iubire din diverse motive,acum eu imi doresc o familie ,o femeie care sa isi dea viata pentru mine asa cum eu as face-o in orice clipa poate cer prea mult,eu am intervenit pe acest site sa cer o parere sa aud alte voci care au trecut prin asa ceva ,este prima data in viata mea cand intru pe un site sa cer o parere in acest sens ,doamna draga nu estimez nimic doar cer o parere atata tot ,pentru mine femeia pe pamant este sublima numai faptul ca da nastere unui copil este minunat ,este un nou inceput pentru ambii si aceasta distanta este un test pentru mine in special daca o sa rezist vom fi impreuna pentru totdeauna asta imi doresc



Domnule draga,AI RABDARE,reciprocitatea despre care vorbesti nu se naste instant!!!Ceea ce doresti nu este incorect sau rau,dar lucrurile acestea nu se vad imediat,voi doi trebuie sa fiti impreuna pentru a va cunoaste cat mai mult,ori acest lucru nu este posibil acum din cauza acelor probleme la apartament!!!Fii precaut,nu te retine nimeni de la asta,dar precautia nu trebuie sa apara atat de timpuriu,caci sunteti la inceput de drum,ea este valabila o data cu trecerea timpului,cand vei vedea cum se va comporta iubita ta cu tine!!!Normal ca viata te ajuta sa obtii experienta,dar AI RABDARE!!!


asa cum ti am zis ea are tendinte misandrine si crede cca femeia nu greseste are proobleme cu apartamentul si nu poate vb cu tn iti dai seama


vezi sa nu aiba pe altcineva sau sa nu ii convina cva la tn
kudika_950728
Postat pe 17 Octombrie 2014 19:55
uneori se spune ca daca doi oameni sunt identici nu este bine ca nu exista sarea si piperul in relatie,in cazul meu este opusul eu sunt mai foc sa spun asa cu dorinta mai mare mai energic care isi doreste sa fie iubit si in centrul atentiei iar ea este o femeie mai rece desi spune ca ma iubeste si vrea sa fie cu mine toata viata nu contest asta plus ca ea ma chemat acolo deci nu avea nici un interes sa se expuna in fata copilului cu diversi barbati daca ea nu era sigura ca eu sunt ceea ce vrea dar ea nu a avut parte de o relatie cu intensitate adica acei fluturasi ,eu am trait asemenea momente si este fantastic ma intreb exista compatibilitate intre doi oameni care sunt diferiti?
cata1981
Postat pe 17 Octombrie 2014 19:56
De la: kudika_15804, la data 2014-10-17 19:52:15
De la: cata1981, la data 2014-10-17 19:49:25da,si iti multumesc pentru raspunsuri,ai dreptate o relatie trainica se bazeaza pe respect,rabdare si incredere iar increderea se castiga in timp



DA,numai in aceste conditii!!!!Pentru putin!!! Ai rabdare,cu tine in primul rand,si restul va veni de la sine!!!!


consolideaza ti piedestalul tresara inima n tn tn cand iti multumeste cineva pentru niste vorbe care nu ti le aplici
kudika_950728
Postat pe 17 Octombrie 2014 19:58
da ai punctat bine numai daca isi iubeste partenerul din toata inima ,stiu ca mama isi iubeste puiul este ceva normal .nu exista iubire mai mare sunt constient,numai ca eu sunt singur nu am copil eu am nevoie de iubire nu stiu daca poate o femeie sa aibe timp sa ii ofere unui barbat singur timp suficient
cata1981
Postat pe 17 Octombrie 2014 20:00
De la: cata1981, la data 2014-10-17 19:56:40uneori se spune ca daca doi oameni sunt identici nu este bine ca nu exista sarea si piperul in relatie,in cazul meu este opusul eu sunt mai foc sa spun asa cu dorinta mai mare mai energic care isi doreste sa fie iubit si in centrul atentiei iar ea este o femeie mai rece desi spune ca ma iubeste si vrea sa fie cu mine toata viata nu contest asta plus ca ea ma chemat acolo deci nu avea nici un interes sa se expuna in fata copilului cu diversi barbati daca ea nu era sigura ca eu sunt ceea ce vrea dar ea nu a avut parte de o relatie cu intensitate adica acei fluturasi ,eu am trait asemenea momente si este fantastic ma intreb exista compatibilitate intre doi oameni care sunt diferiti?



NU TREBUIE SA FITI IDENTICI,caci sunteti doua persoane diferite,dar va puteti completa daca simtiti ca sunteti unul pentru celalalt!!Tu esti pasional,ea este o femeie rece,dar se mai poate schimba ajutata de tine!!Gandeste-te,ea a ramas cu un copil,nu este usor,este traumatizant chiar,dar o poti sprijini sa treaca de dezamagirea,care i-a umbrit viata!!!
kudika_15804
Postat pe 17 Octombrie 2014 20:00
De la: cata1981, la data 2014-10-17 19:56:40uneori se spune ca daca doi oameni sunt identici nu este bine ca nu exista sarea si piperul in relatie,in cazul meu este opusul eu sunt mai foc sa spun asa cu dorinta mai mare mai energic care isi doreste sa fie iubit si in centrul atentiei iar ea este o femeie mai rece desi spune ca ma iubeste si vrea sa fie cu mine toata viata nu contest asta plus ca ea ma chemat acolo deci nu avea nici un interes sa se expuna in fata copilului cu diversi barbati daca ea nu era sigura ca eu sunt ceea ce vrea dar ea nu a avut parte de o relatie cu intensitate adica acei fluturasi ,eu am trait asemenea momente si este fantastic ma intreb exista compatibilitate intre doi oameni care sunt diferiti?


uitate la croroscrop,,vezi ca incepi sa vb vorbe


tu ti faci compatibilitatea nu trebui sa intrebi pe altii
kudika_950728
Postat pe 17 Octombrie 2014 20:00
este parerea ta,nu sunt genul sa tresare inima de la un comentariu crede-ma nu sunt un copil,imi place sa respect asa am fost invatat
cata1981
Postat pe 17 Octombrie 2014 20:02
De la: kudika_15804, la data 2014-10-17 20:00:54
De la: cata1981, la data 2014-10-17 19:56:40uneori se spune ca daca doi oameni sunt identici nu este bine ca nu exista sarea si piperul in relatie,in cazul meu este opusul eu sunt mai foc sa spun asa cu dorinta mai mare mai energic care isi doreste sa fie iubit si in centrul atentiei iar ea este o femeie mai rece desi spune ca ma iubeste si vrea sa fie cu mine toata viata nu contest asta plus ca ea ma chemat acolo deci nu avea nici un interes sa se expuna in fata copilului cu diversi barbati daca ea nu era sigura ca eu sunt ceea ce vrea dar ea nu a avut parte de o relatie cu intensitate adica acei fluturasi ,eu am trait asemenea momente si este fantastic ma intreb exista compatibilitate intre doi oameni care sunt diferiti?



NU TREBUIE SA FITI IDENTICI,caci sunteti doua persoane diferite,dar va puteti completa daca simtiti ca sunteti unul pentru celalalt!!Tu esti pasional,ea este o femeie rece,dar se mai poate schimba ajutata de tine!!Gandeste-te,ea a ramas cu un copil,nu este usor,este traumatizant chiar,dar o poti sprijini sa treaca de dezamagirea,care i-a umbrit viata!!!


deci doar femeia putea fi dezamagita nici decum invers,,era logic
kudika_950728
Postat pe 17 Octombrie 2014 20:03
nu este usor sa inlocuiesc pe tatal adevarat ,nu am fost pus in asemneea postura dar cred ca in prima faza este bine sa fiu doar prieten si poate cu timpul ea va decide ce inseamnatate voi avea
cata1981
Postat pe 17 Octombrie 2014 20:04
De la: cata1981, la data 2014-10-17 20:02:09este parerea ta,nu sunt genul sa tresare inima de la un comentariu crede-ma nu sunt un copil,imi place sa respect asa am fost invatat


prietene pricepi greu nu de tn era vorba

incearca sa nu mai intrebi pe altii ce sa faci ai totusi o varsta iar pe altii nu i cunosti
kudika_950728
Postat pe 17 Octombrie 2014 20:05
nu cred in zodii sau altele ,nu pot sa imi fac o parere daca sunt compatibil sau nu dupa o zodie sau alte .... sunt realist si cred ca traind impreuna imi voi da seama daca suntem potriviti
cata1981
Postat pe 17 Octombrie 2014 20:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 11 De la: kudika006877 14 Aprilie 2009 20:19
Nehotarat 10 De la: _vio_ 23 Iunie 2011 17:00
Iubire la distanta. Help!! 9 De la: kudika_19168 6 Noiembrie 2012 10:51
Pe cine e mai bine sa aleg? 12 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:46
yasmine 5 De la: d3lya_healthy 30 Decembrie 2012 12:52