Setari Cookie-uri

barbati pretentiosi...

S-a deviat putin de la subiectul principal dar e interesant si as vrea s adaug ca eu una nu as sta cu un acest fel de barbat ,sau as sta pana as gasi unul pe care m-as putea baza in viata de zi cu zi
din pacate multe femei aleagra dupa tiparele astea "super machoo" care oricand pot renunta la o rel bazata pe sex daca se plictisesc
kudika_976684
Postat pe 22 Noiembrie 2014 16:42
De la: kudika_976684, la data 2014-11-22 16:42:44 S-a deviat putin de la subiectul principal dar e interesant si as vrea s adaug ca eu una nu as sta cu un acest fel de barbat ,sau as sta pana as gasi unul pe care m-as putea baza in viata de zi cu zi
din pacate multe femei aleagra dupa tiparele astea "super machoo" care oricand pot renunta la o rel bazata pe sex daca se plictisesc


"sau as sta pana as gasi unul pe care m-as putea baza in viata de zi cu zi"
Vezi asta suna extrem de prost. Cum adica sa stai cu cineva doar asa de frunza verde? Pai in opinia mea. ori stai cu cineva si iuvbesti acea persoana ori du-te fa-ti facutele si da-i pace.
De ce ai sta cu cineva pe care nu-l iubesti, nu simti nimic pt. el? Bani, masina, casa?
Chestia asta eu nu pot s-o inteleg si nici nu cred ca trebuie. Am intrebat femei care au facut exact lucrul asta si ce raspuns am obtinut: "Pai nu stiu", "Nu pot sa-ti explic", "Asta este" blah blah.
De ce? E asa greu sa-ti analizezi viata si sa vezi daca mai ti la un om sau nu?
kidd_o
Postat pe 22 Noiembrie 2014 17:31
exista cateva motive:1. pentru ca exista tipi care tot ei te cauta pe motiv ca se simt f bine in compania ta.2 .acelasi motiv il ai si tu dar simti ca nu poti cladi o relatie serioasa datorita distantei ,vietilor diferite etc...pana la urma nici ei nu se plang de aceasta legatura tip"beneficii de ambele parti"
kudika_976684
Postat pe 22 Noiembrie 2014 18:00
De la: kudika_976684, la data 2014-11-22 18:00:37exista cateva motive:1. pentru ca exista tipi care tot ei te cauta pe motiv ca se simt f bine in compania ta.2 .acelasi motiv il ai si tu dar simti ca nu poti cladi o relatie serioasa datorita distantei ,vietilor diferite etc...pana la urma nici ei nu se plang de aceasta legatura tip"beneficii de ambele parti"



Acest tip de relatie s-a extins foarte mult,dar prezinta riscul lipsei sentimentelor reale,totul bazandu-se,doar pe placerile de moment!!!Ce este trist este faptul ca ,tinerii nu constientizeaza pericolul adus de astfel de relatii!!! Totul se rezuma,doar la "sa te simti bine"?????
kudika_15804
Postat pe 22 Noiembrie 2014 18:06
De la: kudika_15804, la data 2014-11-22 18:06:40
De la: kudika_976684, la data 2014-11-22 18:00:37exista cateva motive:1. pentru ca exista tipi care tot ei te cauta pe motiv ca se simt f bine in compania ta.2 .acelasi motiv il ai si tu dar simti ca nu poti cladi o relatie serioasa datorita distantei ,vietilor diferite etc...pana la urma nici ei nu se plang de aceasta legatura tip"beneficii de ambele parti"



Acest tip de relatie s-a extins foarte mult,dar prezinta riscul lipsei sentimentelor reale,totul bazandu-se,doar pe placerile de moment!!!Ce este trist este faptul ca ,tinerii nu constientizeaza pericolul adus de astfel de relatii!!! Totul se rezuma,doar la "sa te simti bine"?????


exact la asta indemni tu lumea pe aici neconstientazand ce faci
kudika_950728
Postat pe 22 Noiembrie 2014 18:24
Eu nu indemn lumea la absolut nimic,fiecare e liber sa faca ce vrea si cum simte ca e mai bine pentru el.Vorba aia: unii se simt constransi sa faca anumite lucruri dar pe urma ii incearca regretele ca nu au incercat !si nu stiu ce e mai frustrant pentru ei iar parerea lumii este relativa,mai ales al barbatilor.Daca faci pe sfanta te catalogheaza drept femeie frustrata si ne.... cu mentalitate rigida ,daca nu ,esti femeie usoara.Asa ca
kudika_976684
Postat pe 9 Decembrie 2014 17:19
De la: kudika_976684, la data 2014-12-09 17:19:21Eu nu indemn lumea la absolut nimic,fiecare e liber sa faca ce vrea si cum simte ca e mai bine pentru el.Vorba aia: unii se simt constransi sa faca anumite lucruri dar pe urma ii incearca regretele ca nu au incercat !si nu stiu ce e mai frustrant pentru ei iar parerea lumii este relativa,mai ales al barbatilor.Daca faci pe sfanta te catalogheaza drept femeie frustrata si ne.... cu mentalitate rigida ,daca nu ,esti femeie usoara.Asa ca


casca ochii ,nu vb cu tn
kudika_976884
Postat pe 9 Decembrie 2014 17:31
eu am raspuns la mesajul precedent,despre ce vorbim?
kudika_976684
Postat pe 10 Decembrie 2014 14:38
mesajul anterior nu ti era adresat,,nu ma intreba pe mn despre ce vorbesti
kudika_976884
Postat pe 10 Decembrie 2014 14:48
De la: kidd_o, la data 2014-11-22 17:31:34
De la: kudika_976684, la data 2014-11-22 16:42:44 S-a deviat putin de la subiectul principal dar e interesant si as vrea s adaug ca eu una nu as sta cu un acest fel de barbat ,sau as sta pana as gasi unul pe care m-as putea baza in viata de zi cu zi
din pacate multe femei aleagra dupa tiparele astea "super machoo" care oricand pot renunta la o rel bazata pe sex daca se plictisesc


"sau as sta pana as gasi unul pe care m-as putea baza in viata de zi cu zi"
Vezi asta suna extrem de prost. Cum adica sa stai cu cineva doar asa de frunza verde? Pai in opinia mea. ori stai cu cineva si iuvbesti acea persoana ori du-te fa-ti facutele si da-i pace.
De ce ai sta cu cineva pe care nu-l iubesti, nu simti nimic pt. el? Bani, masina, casa?
Chestia asta eu nu pot s-o inteleg si nici nu cred ca trebuie. Am intrebat femei care au facut exact lucrul asta si ce raspuns am obtinut: "Pai nu stiu", "Nu pot sa-ti explic", "Asta este" blah blah.
De ce? E asa greu sa-ti analizezi viata si sa vezi daca mai ti la un om sau nu?
eu nu cred ca cineva sta cu alta persoana doar de frunza verde...poate doar pe timpul iernii ca atunci frunza verde-i mai rara
yumy
Postat pe 10 Decembrie 2014 21:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
wow 1 De la: Vivaics 3 Iunie 2007 22:38
revenirea 2 De la: Thales50 24 Noiembrie 2014 10:24
Alta varianta a cap.II 3 De la: iriscos 29 Mai 2007 17:43
.............. 1 De la: rodyka79 30 Mai 2007 21:11
De vorba cu mine insami 1 De la: nicoleta_calin2003 26 Mai 2007 22:41