Setari Cookie-uri

Jurnalul lui Erikvanderty

De la: Arno_28, la data 2014-11-15 09:37:39
De la: Erikvanderty, la data 2014-11-10 19:56:46Cu toate ca ma grabesc la antrenament, simt nevoia sa mai scriu niste randuri.
Am observat ca cineva a punctat, bine as spune, ca sunt frustrat. Daca a facut-o din rautate, a nimerit-o, daca a facut-o folosindu-si inteligenta emotionala felicitari.
Desi in mod normal nu sunt o persoana frustrata, si imi place sa consider ca sunt un tip echilibrat, bine ancorat in realitate, recunosc ca in perioada aceasta sunt frustrat. Pur si simplu interactiunea cu Y ma consuma psihic si chiar daca rational stiu ca ar trebui sa o termin cu ea (de fapt am stiut de la inceput ca nici macar nu ar trebui sa las lucrurile sa evolueze) emotional, spre deosebirea mea, nu am taria sa o fac.
Ma uimeste, ma enerveaza, ma intriga dar in acelasi timp ma si atrage indiferenta ei. Una este o tipa care joaca rolul de indiferenta pentru a atrage atentia partenerului, si cu totul alta e ea: chiar este indiferenta.
Ieri seara, desi nu o mai vazusem de o saptamana imi era dor de ea asaca am sunat-o. Am vorbit putin, mi-a spus ca e ingrijorata cu o eventuala sarcina, ca face baie si vrea sa se bage in pat latelevizor. IAR? LA TELEVIZOR? Desi stiam dinainte raspunsul, aidoma unui caz in care vezi ceva enervant dar totusi continui s te uiti, mi-am calcat pe orgoliu si am invitat-o sa facem o plimbare. Dupa cum ma asteptam, m-a refuzat. Va marturisesc ca senzatia este unica, si eu nu am mai patit in viata mea asa ceva cu o femeie. Una este sa nu fie atrasa si interesata de tine, caz in care limiteaza interactiunea sau te respinge direct, una este sa fie interesata dar nu foarte mult, alta e sa fie interesata sa zic la un nivel "normal". Insa la ea e ceva ce nu pot defini. Daca simte ca vreau sa renunt, ii reprosez ceva, etc, plange de se scutura camsa pe ea. Si, chiar daca nu cred in general o femeie cand plange, totusi atitudinea parea destul de sincera. Insa cu toate astea poate sta si 3 saptamani, si o luna sa nu ne vedem (desi stam la 15 minute de mers cu masina unul de celalalt). Se multumeste cu vorbitul la telefon. Ma suna zilnic, chiar si de mai multe ori pe zi.
Cand facem sex si are mai multe orgasme, 2-3 zile e alt om. Ma suna sa ma vada pt 4 minute in oras doar ca sa ma salute, ma cheama la ea, etc. Cum se termina treaba revine la vechile "obiceiuri". Imi place sa cred ca din orice interactiune interumana ai ceva de invatat, insa aici singurul lucru care il pot invata este ca, oricata experienta si echilibru ai avea, tot poate aparea cate o femeie care sa iti tulbure realitate.
O saptamana buna tuturor. Ne auzim :)



Esti o persoana nu prea echilibrata si care nu scrie doar ca asa i-a venit cheful ci pentru ca are o dilema dar e prea plina de ingamfare sa ceara o opinie si atunci isi expune izmenele in public obtinand fara efort reactii si de ce nu idei.
Daca este macar 50 % adevar in ce povestesti, ma bucur ca mai exista si femei care isi mentin verticalitatea si independenta si nu devin o prelungire a unui barbat sufocant cum pari tu sa fii.
Din reactiile partenerei tale se infirma teoria ca sexul este cel mai important in viata unui adult.Pari sa vrei sa fii cu ea in fiecare secunda dar doar pentru sex, ceea ce nu mi se pare ca inseamna o legatura de iubire ci doar infatuare.Pari ca te macina faptul ca nu are nevoie de tine tot timpul, ca nu esti centrul universului ei.
Din asta reiese ca trebuie ceva mai mult decat sex plin de orgasme si atat.
krizantema
Postat pe 29 Decembrie 2015 09:37
cum auzi de sex cum hop si tu krizantemo
kudika_991915
Postat pe 29 Decembrie 2015 09:50
Wow tu ai inventat relatarile astea sau e pe bune?
GoldAngel
Postat pe 20 Februarie 2016 12:53
Erau 100% pe bune, nu ca macar pe jumatate. Din pacate timpul nu mi-a mai permis sa scriu.

Spunea cineva(nu mai stiu cine) ca in viata poti sa faci multe numai ca nu in acelasi timp.

Cand si daca voi mai simti nevoia, voi mai scrie :)
Erikvanderty
Postat pe 22 Martie 2016 22:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FACI SEX ORAL UNUI BARBAT SI APOI TE DESPARTI DE EL!!!! 166 De la: yupz_ 24 Iunie 2011 16:58
...! 34 De la: healthy005889 4 Iunie 2011 02:25
Virgin la 33 de ani 315 De la: kudika322914 5 Septembrie 2015 23:37
Rochite 3 De la: alfredodecurtofreco 18 Octombrie 2010 16:39
ati deschide vreodata usa goale celui care livreaza mancarea ? 4 De la: kudika_993357 22 Aprilie 2016 15:52