Setari Cookie-uri

Nu stiu pe care sa il aleg

Buna fetelor. De ceva timp am o problema cu care ma confrunt si simt ca o iau razna uneori. Am 19 ani si pana acum doua luni am avut o relatie superba de 2 ani. A fost prima mea iubire, genul de iubire pasionala, dusa la extrem, am fi facut orice unul pentru celalalt, o iubire care bate filmele. Am trait alaturi de el cele mai frumoase momente, surprize in mijlocul noptii, nopti intregi in care plangeam de fericire si niste sentimente extrem de puternice. El are o situatie materiala mai proasta si a facut foarte multe sacrificii pentru mine si mereu a dat totul pentru a ma face fericita. In ultima vreme incepusem sa devenim nemultumiti si sa nu ne mai apreciem unul pe altul. El este o persoana dezordonata, nu are multi prieteni, nu se tine de promisiuni si este foarte schimbator. Eu am cunoscut un tip si am vrut sa ies cu el sa vad cum e, sa ies si cu altcineva ca doar am 19 ani si am vazut putine la viata mea. Nu aveam intentia sa insel, ci doar sa vad si cum sunt alti barbati. Mi-a placut foarte mult de acest tip, este aranjat, ordonat, are planuri de viitor, are teluri in viata, are multi prieteni si relatii peste tot. Mi-a placut de el ca perosna, am avut discutii la alt nivel. L-am inselat pe prietenul meu si dupa m-am despartit de el pentru a fi cu al doilea. Dar nu voiam sa fie ceva de durata, ci doar cat sa experimentez si apoi sa ma intorc la primul(mai ales ca si el "experimentase" alte fete cat a fost cu mine). Am inceput parca sa ma indragostesc de al doilea care imi ofera tot si se poarta superb si simt ca alaturi de el ma dezvolt si cunosc. Ma simt bine cu el, dar nu e iubire pasionala. Fostul ar face orice sa fim inapoi impreuna, dar langa el, desi e iubire adevarata, nu simt ca ma dezvolt deloc. El toata relatia tot ce a facut a facut pentru mine, a renuntat la forte multe pentru mine si acum i-am frant inima rau de tot. Inca mai vorbim..Ma doare si pe mine foarte tare, dar nu stiu ce sa aleg. Nu stiu daca pe fostul il iubeam doar pentru ca dadea atatea pentru mine si ma facea sa ma simt extraordinar, dar nu il apreciam ca om, ca principii, iar pe al doilea nu stiu daca il iubesc doar pentru ca il apreciez ca om si ca realizari.
kudika_977501
Postat pe 7 Decembrie 2014 18:47
De la: kudika_977501, la data 2014-12-07 18:47:46Buna fetelor.


....Nu stiu daca pe fostul il iubeam doar pentru ca dadea atatea pentru mine si ma facea sa ma simt extraordinar, dar nu il apreciam ca om, ca principii, iar pe al doilea nu stiu daca il iubesc doar pentru ca il apreciez ca om si ca realizari.

.............................................

Nu iubesti pe niciunul dintre ei!!!!Iubesti rasfatul,bunastarea,confortul,dar nu inima partenerului,si daca acesta este modest din punct de vedere financiar,va deveni o piedica in calea ta,un bun exemplu fiind,chiar comportamentul tau!!!!!!Si in plus de asta,esti o adolescenta,ai tot timpul din lume sa cunosti barbatul,care sa fie potent din toate punctele de vedere,si de care sa te indragostesti cu adevarat!!!Pana atunci,fa-ti putina ordine in viata!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Decembrie 2014 19:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire imposibila 21 De la: MaraDonna 23 Septembrie 2009 23:17
Substitutie hormonala 22 De la: Fusun_ge 4 Februarie 2014 17:46
oare ma iubeste, sau se preface...?! 41 De la: kudika330717 21 Noiembrie 2010 18:19
cum sa trec peste???? 2 De la: roxi_berzi 25 Iulie 2010 04:01
ajutor mam indragostit prea tare 76 De la: Pudika416607 9 Septembrie 2011 21:08