Setari Cookie-uri

o mare dilema!

Buna! povestea mea e una obisnuita: am trait o poveste frumoasa de iubire, timp de 7 luni, timp in care s-a pus chiar si problema oficializarii relatiei. Totul s-a naruit insa in momentul in care am aflat ca iubitul meu... nu era doar al meu! Avea o alta relatie inca dinainte de a ma cunoaste! Am fost distrusa cand am aflat asta, nu l-as fi crezut capabil de o asemenea marsavie... Totul s-a terminat, credeam eu definitiv....Am stat despartiti timp de 4 luni,timp in care a insistat sa ne impacam , motivand ca s-a despartit de prima iubita , ca regreta ca m-a mintit etc. Din prostie, l-am acceptat din nou in viata, doar ca nimic nu mai era la fel, ii reprosam mereu greseala, ne certam ca doi nebuni tot timpul... La 2 saptamani de la reimpacare , a reparut in viata mea un barbat de care fusesem extrem de atrasa in urma cu 2 ani si cu care am fost pe punctul de a fi impreuna... Am fost chiar pe puncul de a avea o aventura de o noapte (sau nu). Doar ca eu n-am vrut din mai multe motive: mi se parea ca sunt mult prea tanara pt el(eu 21-el 32 ani), imi era sef si in plus era un prieten foarte apropiat al parintilor mei. N-am putut trece peste asta si am regretat mult timp refuzul dar... era prea tarziu! Am realizat ca ma atrage la fel de mult ca acum 2 ani, pur si simplu am simtit ca-mi fuge pamantul de sub picioare, desi a fost o intalnire f scurta, intamplatoare. Cateva zile m-am gandit obsesiv la el si dupa o alta cearta cu iubitul , am luat hotararea de a ma desparti definitiv de el. Au mai trecut 2 luni in care nu am stiut prea multe despre el,apoi ne-am intalnit din nou... M-a intrebat in treacat cum stau cu dragostea, eu i-am spus ca sunt singura, apoi am inceput sa ne intalnim din ce in ce mai des. Ieseam impreuna, plimbari, drumetii , dar cu toate astea eu am incercat sa evit sa se intample ceva mai mult intre noi, in ciuda faptului ca il plac si sunt f atrasa de el.Intre timp fostul a inceput din nou sa ma preseze sa ma impac cu el. Ma simt oribil,de ce trebuie sa dea buzna in viata mea , cand tocmai credeam ca s-a terminat totul? de ce tocmai acum, cand reincerc sa-mi trec peste , sa-mi refac viata langa un om deosebit??? Si culmea incearca sa ma faca vinovata de de tot ce s-a intamplat, de faptul ca a inceput sa bea,sa ma acuze ca sunt o usuratica si multe alte mizerii. Probabil a uitat de tot ce mi-a facut el mie! Sunt intr-o mare dilema, ma simt vinovata fata de ex-ul, desi stiu ca n-ar trebui.. de iubit nu-l mai iubesc demult,am realizat asta la scurt timp dupa reimpacare. Pe de alta parte tipul celalalt ma vrea in viata lui, imi spune ca tine la mine... ce sa fac?
kudika129745
Postat pe 25 Februarie 2010 12:45
sa te combini cu asta si gata. ce atata dilema? zi' fostului sa nu te mai caute, nu'i mai raspunde la nici un fel de mesaj si cam atat. mergi mai departe, ce te consumi asa pt un individ care nu merita?
Shhh
Postat pe 25 Februarie 2010 12:50
De la: Shhh, la data 2010-02-25 12:50:49 sa te combini cu asta si gata. ce atata dilema? zi' fostului sa nu te mai caute, nu'i mai raspunde la nici un fel de mesaj si cam atat. mergi mai departe, ce te consumi asa pt un individ care nu merita?

nota 20, daca imi permiti!!
Lacra___
Postat pe 25 Februarie 2010 12:56
De la: Shhh, la data 2010-02-25 12:50:49 sa te combini cu asta si gata. ce atata dilema? zi' fostului sa nu te mai caute, nu'i mai raspunde la nici un fel de mesaj si cam atat. mergi mai departe, ce te consumi asa pt un individ care nu merita?


Scurt si la obiect.

Chiar nu inteleg de mai stai de vorba cu fostul, de ce ii mai dai ocazia sa iti puna in carca toate cele.

Eu n-am sa inteleg niciodata capacitatea unora in a-si "imputi" viata, nenica.
Iubesti pe altul, ce mare chestie. Asta e, dragoste cu sila nu exista.
Si in cazul asta, de ce nu te duci sa-ti traiesti idila frumos si insorit cu cel nou, in loc sa te balacesti in zoaiele reprosurilor cu fostul?
Ca e vina ta? E, nu zau!
Pai daca tu ii spuneai sa-si puna mana pe sina de tramvai si sa se uite cum i-o sectionaza 19 sau 21, ce ar fi facut?

Zi mersi ca ai scapat de un asa ratat si vezi-ti de viata, dragutzo! Dar nu uita: numai tu ti-o poti face frumoasa si numai tu esti responsabila sa maturi jegul din calea ta. Pentru ca si vice-versa functioneaza: Nimeni nu poate fi facut responsabil daca tu dai cu oistea-n gard.

Cam asta ar fi, mai cu detaliu, ceea ce ti-a zis "Shhh" pe scurt.
Dor_a
Postat pe 25 Februarie 2010 13:01
Nu-l mai iubesc pe fostul, doar ma deranjeaza felul in care ma trateaza, de parca as fi proprietatea lui personala.
Mai mult nu se sfieste sa ma ameninte ca o sa-i spuna totul actualului despre "noi doi"... ca razbunare. Ceva gen : " nu esti a mea, nu vei fi nici a lui!!!!"
kudika129745
Postat pe 25 Februarie 2010 13:05
De la: kudika129745, la data 2010-02-25 13:05:43Nu-l mai iubesc pe fostul, doar ma deranjeaza felul in care ma trateaza, de parca as fi proprietatea lui personala.
Mai mult nu se sfieste sa ma ameninte ca o sa-i spuna totul actualului despre "noi doi"... ca razbunare. Ceva gen : " nu esti a mea, nu vei fi nici a lui!!!!"


Mai fata, m-am lamurit!
Uita ce am scris mai sus, nu esti dintre cele care merita deranjul.
Dor_a
Postat pe 25 Februarie 2010 13:13
De la: kudika129745, la data 2010-02-25 13:05:43Nu-l mai iubesc pe fostul, doar ma deranjeaza felul in care ma trateaza, de parca as fi proprietatea lui personala.
Mai mult nu se sfieste sa ma ameninte ca o sa-i spuna totul actualului despre "noi doi"... ca razbunare. Ceva gen : " nu esti a mea, nu vei fi nici a lui!!!!"


asta-i tare!
mie personal mi s-ar rupe daca ii spune, cand ii spune, ce i-ar spune despre "noi"!
one_size
Postat pe 25 Februarie 2010 20:37
De la: one_size, la data 2010-02-25 20:37:09
De la: kudika129745, la data 2010-02-25 13:05:43Nu-l mai iubesc pe fostul, doar ma deranjeaza felul in care ma trateaza, de parca as fi proprietatea lui personala.
Mai mult nu se sfieste sa ma ameninte ca o sa-i spuna totul actualului despre "noi doi"... ca razbunare. Ceva gen : " nu esti a mea, nu vei fi nici a lui!!!!"


asta-i tare!
mie personal mi s-ar rupe daca ii spune, cand ii spune, ce i-ar spune despre "noi"!


Da, ai dreptate . Voi incerca sa nu iau in seama mizeriile fostului, nu merita. Daca tipul cu care sunt tine la mine cu adevarat, atunci nu va lua in seama minciunile si calomniile fostului.Mi-e oarecum teama si de reactia parintilor mei,deoarece el este un prieten apropiat al familiei mele si a mai fost casatorit, ceea ce ar putea crea alte probleme...ai mei sunt genul care asculta mai mult de "gura lumii".Dar sunt optimista si sper ca nu vor fi probleme de genul asta....
Diana2004
Postat pe 25 Februarie 2010 21:14
Fostul nu te merita.Chiar crezi ca a anceput sa bea din cauza despartirei voastre?eu nu cred. Eu cred ca e un nimeni daca te acuza ca esti usuratica anca odata nu te merita urmeazati veata cu actualul sau cu altcineva dar cu el nu.
ines34
Postat pe 27 Februarie 2010 01:53
ca razbunare ? ce fel de razbunare ? sau ce poate sa ii spuna actualului prieten ? aici poate numai tu stii sa iti raspunzi ....eu am trecut prin ceva asemanator anul trecut despartire dupa o relatie de 6 ani jumate ....si ce crezi ? dupa cateva luni a venit plangand ...suparat ...ca nu poate fara mine si bla bla ....face treaba asta pt ca nu accepta ca u sa fii fericita iar el sa isi piarda jucaria ....uita de el ....iar cu actualul tau prieten ar trebui sa discuti despre asta , credema ca te poate ajuta foarte mult ....bafta
darckmoon
Postat pe 28 Februarie 2010 01:12
... ... fetelor, deschideti ochii inainte de a deschide picioarele ... prea disponibile, prea ahtiate de ''aventura'' ... nebuni sint cu gramada ...

marco918
Postat pe 28 Februarie 2010 01:15
de ce te ofensezi atata pt nimik? incearca sa nu-l bagi in seama pe fostul tau prieten si incearca o relatie cu acest baiat....daca tu crezi ca se merita atunci treci la fapte...daca fostul nu te-a apreciat....asta e.!
steffy91
Postat pe 28 Februarie 2010 15:10
acceptal nu conteaza varsta exista pustoaice de 17-18 ani care stau cu tipi de 32
cat despre ex-ul ........... nu merita nici macar un gand
iulia_eu
Postat pe 4 Martie 2010 10:41
De la: kudika129745, la data 2010-02-25 12:45:03Buna! povestea mea e una obisnuita: am trait o poveste frumoasa de iubire, timp de 7 luni, timp in care s-a pus chiar si problema oficializarii relatiei. Totul s-a naruit insa in momentul in care am aflat ca iubitul meu... nu era doar al meu! Avea o alta relatie inca dinainte de a ma cunoaste! Am fost distrusa cand am aflat asta, nu l-as fi crezut capabil de o asemenea marsavie... Totul s-a terminat, credeam eu definitiv....Am stat despartiti timp de 4 luni,timp in care a insistat sa ne impacam , motivand ca s-a despartit de prima iubita , ca regreta ca m-a mintit etc. Din prostie, l-am acceptat din nou in viata, doar ca nimic nu mai era la fel, ii reprosam mereu greseala, ne certam ca doi nebuni tot timpul... La 2 saptamani de la reimpacare , a reparut in viata mea un barbat de care fusesem extrem de atrasa in urma cu 2 ani si cu care am fost pe punctul de a fi impreuna... Am fost chiar pe puncul de a avea o aventura de o noapte (sau nu). Doar ca eu n-am vrut din mai multe motive: mi se parea ca sunt mult prea tanara pt el(eu 21-el 32 ani), imi era sef si in plus era un prieten foarte apropiat al parintilor mei. N-am putut trece peste asta si am regretat mult timp refuzul dar... era prea tarziu! Am realizat ca ma atrage la fel de mult ca acum 2 ani, pur si simplu am simtit ca-mi fuge pamantul de sub picioare, desi a fost o intalnire f scurta, intamplatoare. Cateva zile m-am gandit obsesiv la el si dupa o alta cearta cu iubitul , am luat hotararea de a ma desparti definitiv de el. Au mai trecut 2 luni in care nu am stiut prea multe despre el,apoi ne-am intalnit din nou... M-a intrebat in treacat cum stau cu dragostea, eu i-am spus ca sunt singura, apoi am inceput sa ne intalnim din ce in ce mai des. Ieseam impreuna, plimbari, drumetii , dar cu toate astea eu am incercat sa evit sa se intample ceva mai mult intre noi, in ciuda faptului ca il plac si sunt f atrasa de el.Intre timp fostul a inceput din nou sa ma preseze sa ma impac cu el. Ma simt oribil,de ce trebuie sa dea buzna in viata mea , cand tocmai credeam ca s-a terminat totul? de ce tocmai acum, cand reincerc sa-mi trec peste , sa-mi refac viata langa un om deosebit??? Si culmea incearca sa ma faca vinovata de de tot ce s-a intamplat, de faptul ca a inceput sa bea,sa ma acuze ca sunt o usuratica si multe alte mizerii. Probabil a uitat de tot ce mi-a facut el mie! Sunt intr-o mare dilema, ma simt vinovata fata de ex-ul, desi stiu ca n-ar trebui.. de iubit nu-l mai iubesc demult,am realizat asta la scurt timp dupa reimpacare. Pe de alta parte tipul celalalt ma vrea in viata lui, imi spune ca tine la mine... ce sa fac?

asa-s paraziti,cind ti-e mai bine apar si iti strica totul...incearca sa il ignori cit poti de mult si sa-l pui la punct sa-ti dea pace!!! ...parerea mea ;)
Kattyy
Postat pe 4 Martie 2010 17:29
FUGI DE EL CAT MAI DEPARTE! CINE A GRESIT O DATA O FACE DE NENUMARATE ORI...LA BARBATI E CARACTERISTICA GENERALA....SI EU AM TRECUT PRIN ASTA SI AM SUFERIT MULT,AS FI VRUT SA FIU IAR A LUI DAR AM LUAT DECIZIA CORECTA SA NU! SI ACUM FACE ASTA ALTOR FEMEI...
amircristian
Postat pe 16 Martie 2010 19:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Noua Lege a pensiilor :celor care mai apuca! 2 De la: clau19 10 Februarie 2010 23:20
sufar mult de la despartire 35 De la: Darkmagic 14 Septembrie 2011 14:31
pana la urma ma iubeste sau nu ? 3 De la: Barbie30 25 Iulie 2010 11:54
buna! 3 De la: Sibel_16 3 Februarie 2011 16:22
e musulman 61 De la: kukla 28 Septembrie 2011 01:03