Setari Cookie-uri

Ce pot face?

Buna! As aprecia mult niste sfaturi sau pareri. Vreau sa trec peste situatia in care ma aflu si sunt epuizata din punct de vedere psihic. De aproape 3 ani de zile traiam in Londra, unde, am avut o relatie cu un barbat mai mare decat mine cu 16 ani.Sunt indragostita pana peste cap, am locuit impreuna, munceam impreuna, era totul roz. Singura problema pe care o aveam eu era fosta lui ( cu care are 3 copii ). Am incercat sa fiu cat se poate de intelegatoare, m-am ascuns, am tacut, am suportat desi stiam ca sunt inselata si mintita mereu. Dupa un an am ramas insarcinata ( nu am planuit ). El s-a bucurat, isi dorea mult un copil cu mine. In a 4-a luna de sarcina, insa, s-a hotarat ca nu ma mai vrea. Ca o iubeste pe ea, ca nu vrea nimic cu mine sau cu fetita ce o astept si mi-a cerut sa dispar din viata lui. Momentan m-am intors in Romania si mai am o luna pana sa nasc. El, s-a mutat inapoi la ea, e fericit de nu mai poate si m-a uitat complet. Dupa 3 luni inca mai plang 23h/24, inca il vreau inapoi si-l iubesc mai mult ca orice, dar in acelasi timp vreau din tot sufletul sa simta ce am simtit eu in tot acest timp, sa-l doara si sa ajunga exact in mizeria in care sunt eu acum. Ce e de facut?
kudika_976123
Postat pe 8 Noiembrie 2014 22:04
poti face sa nu te mai incurci niciodata cu cineva daca sti ca are pe altcineva asta daca subiectul este real

din pacate multe femei ii considera mai atragatori pe barbatii care au pe cineva
kudika_950728
Postat pe 8 Noiembrie 2014 22:23
Cati ani ai ?
Te poti intoarce in Anglia ? Ai drept de munca acolo ?
kudykkka
Postat pe 8 Noiembrie 2014 22:45
Ma asteptam sa fiu blamata pt asta. Spre apararea mea: ei erau despartiti de cateva luni de zile iar povestile lui despre ea o faceau sa para o femeie imposibila. Adica, clar el era victima si ea calau. Si da, probabil asta e karma si mi-am facut-o cu mana mea, dar eu tot nu pot sa ma impac cu ideea.

P.s. nu as fi aici daca nu as trece prin toata povestea asta. O sa-ti sune stupid dar am dat peste forum cautand pe cineva cu o situatie similara si pt ca nu am gasit nimic asemanator m-am hotarat sa-mi fac cont.
kudika_976123
Postat pe 8 Noiembrie 2014 22:47
nu te a blamat nimeni este doar interpretarea ta ireala,,ti am zis doar sa nu te mai incurci niciodata cu cineva daca sti ca are pe altcineva pentru ca tu ai zis ca stiai ca se duce si la ea,,,iar cand incepi o rel cu cineva incearca sa vz daca e si adevarat ce ti zice despre cealalta

karma nu exista nicaieri exista legile lui dumnezeu care nu inseamna karma

sunt multi care nu trec prin nici o poveste si sunt aici de dragul de a spune povesti
kudika_950728
Postat pe 8 Noiembrie 2014 22:56
iar copilul nu se planifica

daca e adevarat cauta l sa si recunoasca copilul sa te ajute la cresterea lui si asta e,,lasa sentimentul de razbunare cu ,,ce simti tu sa simta si el ca nu te duce nicaieri,,gaseste ti altu lucru care trebuia sa l faci demult
kudika_950728
Postat pe 8 Noiembrie 2014 23:02
Carmen: am 23 de ani, am NINO insa nu am lucrat deloc pe el, timp de 3 ani am lucrat in cafenele la turci ( la negru ) asa ca nu primesc maternitate decat alocatia ( child benefit ). Pentru pensia alimentara as putea sa lupt ai s-o castig legal dar avand inca 3 copii, eu primesc aproximativ £30 pe saptamana.

As vrea sa fie asa usor " sa-mi gasesc altul " dar fiind insarcinata, nu am cum. Si chiar dupa, nu o sa-mi fie la fel de usor avand deja un copil. Nu vreau sa fiu inteleasa gresit, nu regret ca am pastrat fetita, doar nu cred ca e corect ca el sa nu-si asume niciun fel de responsabilitate.
kudika_976123
Postat pe 8 Noiembrie 2014 23:22
cum sa regreti ca ai pastrat,asa cva nici prin minte nu tre sa ti treaca,,cn a zis ca e corect,,cauta l sa si recunoasca copilul si sa te ajute,,altu iti gasesti si cu 3 copii inceteaza
kudika_950728
Postat pe 9 Noiembrie 2014 10:51
De la: kudika_976123, la data 2014-11-08 22:04:47Buna! As aprecia mult niste sfaturi sau pareri. Vreau sa trec peste situatia in care ma aflu si sunt epuizata din punct de vedere psihic. De aproape 3 ani de zile traiam in Londra, unde, am avut o relatie cu un barbat mai mare decat mine cu 16 ani.Sunt indragostita pana peste cap, am locuit impreuna, munceam impreuna, era totul roz. Singura problema pe care o aveam eu era fosta lui ( cu care are 3 copii ). Am incercat sa fiu cat se poate de intelegatoare, m-am ascuns, am tacut, am suportat desi stiam ca sunt inselata si mintita mereu. Dupa un an am ramas insarcinata ( nu am planuit ). El s-a bucurat, isi dorea mult un copil cu mine. In a 4-a luna de sarcina, insa, s-a hotarat ca nu ma mai vrea. Ca o iubeste pe ea, ca nu vrea nimic cu mine sau cu fetita ce o astept si mi-a cerut sa dispar din viata lui. Momentan m-am intors in Romania si mai am o luna pana sa nasc. El, s-a mutat inapoi la ea, e fericit de nu mai poate si m-a uitat complet. Dupa 3 luni inca mai plang 23h/24, inca il vreau inapoi si-l iubesc mai mult ca orice, dar in acelasi timp vreau din tot sufletul sa simta ce am simtit eu in tot acest timp, sa-l doara si sa ajunga exact in mizeria in care sunt eu acum. Ce e de facut?



1.Te-ai lovit de o situatie extrem de neplacuta,si in conditii nu tocmai normale pentru o relatie!!!

2.Nu ai ce sa mai faci,iti vei creste singura copilasul,care nu are nicio vina in ceea ce ti s-a intamplat!!
3.Razbunarea nu este o solutie,dimpotriva,iti va distruge ,si mai mult,sufletul greu incercat.
4.O eventuala impacare cu acel domn este de neconceput,diferenta de varsta dintre voi doi si faptul ca el a revenit la familia initiala sunt hotaratoare in ceea ce priveste esecul in demersul tau!!
5.Deocamdata,va trebui sa stai linistita si sa te pregatesi de aducerea pe lume a copilasului tau,dupa care,trebuie sa te interesezi care este procedura de responsabilizare a tatalui copilului tau,acel domn trebuie sa isi asume efectele faptelor sale!!!Consulta-te cu un avocat!!
6.Nu cred ca intoarcerea in Anglia este o solutie buna!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Noiembrie 2014 11:15
De la: kudika_976123, la data 2014-11-08 23:22:12Carmen: am 23 de ani, am NINO insa nu am lucrat deloc pe el, timp de 3 ani am lucrat in cafenele la turci ( la negru ) asa ca nu primesc maternitate decat alocatia ( child benefit ). Pentru pensia alimentara as putea sa lupt ai s-o castig legal dar avand inca 3 copii, eu primesc aproximativ £30 pe saptamana.

As vrea sa fie asa usor " sa-mi gasesc altul " dar fiind insarcinata, nu am cum. Si chiar dupa, nu o sa-mi fie la fel de usor avand deja un copil. Nu vreau sa fiu inteleasa gresit, nu regret ca am pastrat fetita, doar nu cred ca e corect ca el sa nu-si asume niciun fel de responsabilitate.



Exista legislatie,care te va ajuta sa il tragi la raspundere pe acel domn,dar, pentru reusita ta, va trebui sa dispui de o suma de bani considerabila!!!Dispui de buget????

Drag amea,te-ai "imbracat" cu o haina nepotrivita taliei tale,si iata cum un copil nevinovat va trebui sa sufere petru greselile facute de parintii lui,dar mergi mai departe,cu bune si cu mai putin bune!!!!Domnul sa te ajute,acum,nasterea pruncului tau este cel mai important lucru!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Noiembrie 2014 11:19
nu te lua dp ea,,haina nu conta conta sa incerci sa vz daca era si adevarat ce ti spunea
kudika_950728
Postat pe 9 Noiembrie 2014 11:25
De cand m-am intors acasa am incercat sa-l sun de cateva ori. Imi fac rau singura pentru ca eu plang si ma injosesc in fata lui iar tot ce aud de la el e ca nu ma vrea si ca e fericit cu familia lui. Practic, incearca sa ma calce in picioare si sa ma desconsidere in asa fel incat sa ma faca sa renunt. Nu e prost si ma cunoaste bine. Stie ca am orgoliu exagerat de mare si asta e calea prin care " ma poate da jos de pe spatele lui ".

Gandurile de razbunare nu am cum sa le scot din cap. Simt ca innebunesc pe zi ce trece. Am momente in care ma rog plangand la D-zeu sa-l pedepseasca in cel mai rau fel posibil. Dupa, imi pare rau. Nu am vrut niciodata raul nimanui, dar pur si simplu innebunesc la ideea ca ceilalti 3 primesc saptamanal cadouri, bani, haine de firma, ds-uri, scootere, etc. Si fetita mea nici macar n-o sa aiba un pic de atentie de la el. Nu vreau eu bani, nu vreau lucruri materiale, vreau ca ea sa fie iubita de tatal ei si lucru asta nu il pot impune legal.

kudika_976123
Postat pe 9 Noiembrie 2014 11:33
nu te mai ruga la dumnezeu sa pedepseasca pe cineva ca el nu baga toate prostiile oamenilor in seama ,eventual nu poti decat sa ti faci mai rau

lasa l uita l gaseste ti altu lucru care trebuia sa l faci demult,,orgoliul in acest caz nu te duce nicaieri,,o sa si recunoasca copilul si o sa ti de a pensie alimentara
kudika_950728
Postat pe 9 Noiembrie 2014 11:43
Probabil ca in mintea mea proasta, mai exista un colt de speranta ca intr-o zi o sa fim cum eram la inceput. Incerc sa ma impac cu ideea ca e gata dar nu reusesc pe deplin. Sunt constienta ca nu e posibil. Fosta o sa fie mereu in viata lui si incredere deplina nu ar avea niciodata de la mine asa ca am lungi-o degeaba. Si totusi...

Cat despre bugetul de care dispun, nu! Nu e destul de mare pt cate " nevoi " am momentan. Planul meu e sa ma intorc in Anglia dupa nastere si sa muncesc triplu ca sa-i pot oferi ei tot ce are nevoie. Si da, sa-mi caut avocati si sa-ncerc sa-l trag la raspundere. Insa momentan sunt foarte confuza. De aproape 4 luni traiesc intr-o depresie continua. Nu eram o fata slaba de caracter dar acum n-a ramas nimic din ce eram.
Ma desconsider singura, ( la urma urmei, am fost parasita pentru alta femeie ) ma vad urata, grasa, proasta. Intr-un cuvant, psihicul meu e praf.
kudika_976123
Postat pe 9 Noiembrie 2014 12:04
vz de treaba ta si lasa prostiile ,iti revi lasa orgoliul ca de aia iti faci si mai rau si uita te n fata,,gaseste ti altu,si nu ti trebui cn stie ce bani ai castig de cauza din start asta daca e adevarat ce zici aici
kudika_950728
Postat pe 9 Noiembrie 2014 12:11
De la: kudika_976123, la data 2014-11-09 12:04:16Probabil ca in mintea mea proasta, mai exista un colt de speranta ca intr-o zi o sa fim cum eram la inceput. Incerc sa ma impac cu ideea ca e gata dar nu reusesc pe deplin. Sunt constienta ca nu e posibil. Fosta o sa fie mereu in viata lui si incredere deplina nu ar avea niciodata de la mine asa ca am lungi-o degeaba. Si totusi...

Cat despre bugetul de care dispun, nu! Nu e destul de mare pt cate " nevoi " am momentan. Planul meu e sa ma intorc in Anglia dupa nastere si sa muncesc triplu ca sa-i pot oferi ei tot ce are nevoie. Si da, sa-mi caut avocati si sa-ncerc sa-l trag la raspundere. Insa momentan sunt foarte confuza. De aproape 4 luni traiesc intr-o depresie continua. Nu eram o fata slaba de caracter dar acum n-a ramas nimic din ce eram.
Ma desconsider singura, ( la urma urmei, am fost parasita pentru alta femeie ) ma vad urata, grasa, proasta. Intr-un cuvant, psihicul meu e praf.



AI FOST,DOAR O FEMEIE NAIVA,nimic mai mult,dar nu iti mai plange de mila,vei avea un copilas de crescut!!!!Lasa depresia,devin-o responsabila pentru actiunile tale,caci fetita ta va avea nevoie de o mama puternica,nu de o plangacioasa!!!Treci printr-o perioada grea si nu te autosugestiona negativ,acel barbat nu va reveni la tine,ai fost doar o prada usoara,singurul aspect negativ fiind faptul ca fetita ta va creste fara tatal ei langa ea!!!Nu te autodescalifica,caci nu este cazul!!!Esti,doar o femeie nefericita,dar nu esti singura,nu??Ai familie ,care te poate sprijini si ajuta in cresterea fetitei!!!!
Acel domn s-a intors la familia lui,impaca-te cu acest gand si traieste-ti viata ,chiar daca ti-ai distrus-o singura!!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Noiembrie 2014 12:19
De la: kudika_976123, la data 2014-11-09 11:33:34De cand m-am intors acasa am incercat sa-l sun de cateva ori. Imi fac rau singura pentru ca eu plang si ma injosesc in fata lui iar tot ce aud de la el e ca nu ma vrea si ca e fericit cu familia lui. Practic, incearca sa ma calce in picioare si sa ma desconsidere in asa fel incat sa ma faca sa renunt. Nu e prost si ma cunoaste bine. Stie ca am orgoliu exagerat de mare si asta e calea prin care " ma poate da jos de pe spatele lui ".

Gandurile de razbunare nu am cum sa le scot din cap. Simt ca innebunesc pe zi ce trece. Am momente in care ma rog plangand la D-zeu sa-l pedepseasca in cel mai rau fel posibil. Dupa, imi pare rau. Nu am vrut niciodata raul nimanui, dar pur si simplu innebunesc la ideea ca ceilalti 3 primesc saptamanal cadouri, bani, haine de firma, ds-uri, scootere, etc. Si fetita mea nici macar n-o sa aiba un pic de atentie de la el. Nu vreau eu bani, nu vreau lucruri materiale, vreau ca ea sa fie iubita de tatal ei si lucru asta nu il pot impune legal.




Iti spun doar atat:

Nu te mai umili in fata acelui domn!!!Asuma-ti greseala enorma,pe care ai facut-o!!!!Legea il va supune platii unei pensii de intretinere si crestere,dar nu il poate obliga la mai mult,daca domnia sa nu va dori sa faca parte din viata fiicei voastre!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Noiembrie 2014 12:22
nu prea poti spune nimanui nimic,,lasa acum sunt eul deoparte daca poti si de abia la urma incearca sa spui
kudika_950728
Postat pe 9 Noiembrie 2014 12:28
Ai iubit INTENS , vei avea un copilas, DE CE PLANGI ...?ai cunoscut iubirea , vei avea un copil , deci privilegiul de a fi mamica , tarieste frumos pentru copilul tau si lasa viata sa curga frumos ! FII DEMNA SI PATREAZA-TI VERTICALITATEA , CRESTE-TI COPILUL IN RESPECT FATA DE TATAL LUI SI VEI VEDEA CA VIATA ITI VA OFERI O COMPENSATIE MINUNATA !!!! NU INCERCA SA CONTROLEZI TU TOTUL , DUMNEZEU TE VA RASPLATI PE MASURA DEMNITATII SI BUNATATII TALE. In ACESTE TIMPURI MULTE FEMEI ISI CRESC SINGURE COPII SI ISI PASTREAZA VIATA FRUMOASA!DOVEDESTE-TI TIE CE FEL DE PERSOANA ESTI , AI CARACTER SAU NU !SUCCES !NASTERE USOARA!
kudika_956659
Postat pe 9 Noiembrie 2014 12:32
idea nu e sa cunosti iubirea gabriela,,ca nu incepi o relatue doar ca sa cunosti tu iubirea ci ca sa fi si iubit,,altfel te cam desconsideri
kudika_950728
Postat pe 9 Noiembrie 2014 12:37
De la: kudika_956659, la data 2014-11-09 12:32:54Ai iubit INTENS , vei avea un copilas, DE CE PLANGI ...?ai cunoscut iubirea , vei avea un copil , deci privilegiul de a fi mamica , tarieste frumos pentru copilul tau si lasa viata sa curga frumos ! FII DEMNA SI PATREAZA-TI VERTICALITATEA , CRESTE-TI COPILUL IN RESPECT FATA DE TATAL LUI SI VEI VEDEA CA VIATA ITI VA OFERI O COMPENSATIE MINUNATA !!!! NU INCERCA SA CONTROLEZI TU TOTUL , DUMNEZEU TE VA RASPLATI PE MASURA DEMNITATII SI BUNATATII TALE. In ACESTE TIMPURI MULTE FEMEI ISI CRESC SINGURE COPII SI ISI PASTREAZA VIATA FRUMOASA!DOVEDESTE-TI TIE CE FEL DE PERSOANA ESTI , AI CARACTER SAU NU !SUCCES !NASTERE USOARA!



Gabriela,iarta-ma ,dar un barbat,care isi abandoneaza copilul ,chiar si nenascut fiind,necontand motivatia abandonului in sine,nu merita nici bruma de respect,opinia mea!!UN COPIL NU ESTE NUMAI AL MAMEI,CI SI AL TATALUI,SI PENTRU TOTDEAUNA,nu doar pentru o clipa de facut sex!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Noiembrie 2014 12:42
De la: kudika_15804, la data 2014-11-09 12:42:00
De la: kudika_956659, la data 2014-11-09 12:32:54Ai iubit INTENS , vei avea un copilas, DE CE PLANGI ...?ai cunoscut iubirea , vei avea un copil , deci privilegiul de a fi mamica , tarieste frumos pentru copilul tau si lasa viata sa curga frumos ! FII DEMNA SI PATREAZA-TI VERTICALITATEA , CRESTE-TI COPILUL IN RESPECT FATA DE TATAL LUI SI VEI VEDEA CA VIATA ITI VA OFERI O COMPENSATIE MINUNATA !!!! NU INCERCA SA CONTROLEZI TU TOTUL , DUMNEZEU TE VA RASPLATI PE MASURA DEMNITATII SI BUNATATII TALE. In ACESTE TIMPURI MULTE FEMEI ISI CRESC SINGURE COPII SI ISI PASTREAZA VIATA FRUMOASA!DOVEDESTE-TI TIE CE FEL DE PERSOANA ESTI , AI CARACTER SAU NU !SUCCES !NASTERE USOARA!



Gabriela,iarta-ma ,dar un barbat,care isi abandoneaza copilul ,chiar si nenascut fiind,necontand motivatia abandonului in sine,nu merita nici bruma de respect,opinia mea!!UN COPIL NU ESTE NUMAI AL MAMEI,CI SI AL TATALUI,SI PENTRU TOTDEAUNA,nu doar pentru o clipa de facut sex!!!

Un copil nu este vinovat de lipsa de caracter a unuia dintre parteneri , daca este crescut cu demnitate si fara ranchiuna fata de parintele care l-a abandonat va creste integru , daca va prelua din revolata si indarjirea mamei fata de tatal infidel,deocamdata , va creste cu sechele emotionale si frica de abandon !Copilul inca nu s-a nascut , viata ia uneori intorsaturi la care nimeni nu se asteapta , nu putem trage concluzii irevocabile acum , timpul le rezolva pe toate !Totul atarna de puterea ei de a trai frumos si de a nu se mai crampona de ceea ce ar fi fost . Trebuie sa luam prezentul asa cum este !sa traim frumos in armonie , caci cei ce ne ranesc vor fi si ei avertizati intr-un fel sau altul de soarta si de DUMNEZEU !
ESTE DOAR PAREREA MEA!
kudika_956659
Postat pe 9 Noiembrie 2014 12:56
De la: kudika_950728, la data 2014-11-09 12:37:59idea nu e sa cunosti iubirea gabriela,,ca nu incepi o relatue doar ca sa cunosti tu iubirea ci ca sa fi si iubit,,altfel te cam desconsideri

Te contrazic, daca ai sti ca este iubirea vietii tale ai trai-o la maxim atata cat este ...iar daca din aceasta iubirtea grozava rezulta un copil , esti binecuvantata , viata si lucrurile se indreapta cumva , DUMNEZEU are grija de asta !
kudika_956659
Postat pe 9 Noiembrie 2014 12:58
De la: kudika_976123, la data 2014-11-08 23:22:12Carmen: am 23 de ani, am NINO insa nu am lucrat deloc pe el, timp de 3 ani am lucrat in cafenele la turci ( la negru ) asa ca nu primesc maternitate decat alocatia ( child benefit ). Pentru pensia alimentara as putea sa lupt ai s-o castig legal dar avand inca 3 copii, eu primesc aproximativ £30 pe saptamana.

As vrea sa fie asa usor " sa-mi gasesc altul " dar fiind insarcinata, nu am cum. Si chiar dupa, nu o sa-mi fie la fel de usor avand deja un copil. Nu vreau sa fiu inteleasa gresit, nu regret ca am pastrat fetita, doar nu cred ca e corect ca el sa nu-si asume niciun fel de responsabilitate.



Draga mea , asuma-ti consecintele ,copilul iti va aduce un dram in plus de maturitate , e trup din trupul tau , un suflet care te va iubii neconditionat si pt care merita sa-ti asumi toata responsabilitatea.

Cat de corect sau incorect este din partea lui ...este mult prea tarziu de a-ti cere drepturi care iti apartin , dar nu-ti sta in putere de a le pune in aplicare.
Presupun ca parintii tai te vor ajuta , in timp cauta-ti un loc de munca si in viitor nu mai fi atat de naiva.
Din aceasta relatie , sper ca ai tras o invatatura ! Razbunarea nu isi are rostul , calculeaza unde anume ai gresit si tu , pune greselile in balanta si vei vedea ca sunt egale cu ale sale , chiar daca greseala ta cea mai mare este naivitatea specifica varstei tale.
In viata nu poti cere responsabilitate si sprijin unui barbat care s-a folosit de tineretea ta , cu acceptul tau , tu fiind constienta ca are deja 3 copii , al tau nu semnifica pt el absolut nimic , este doar al tau si responsabilitatea doar a ta.
Iti poti creste copilul singura , astfel vei invata sa nu mai crezi in tot ce zboara !
Solutia este sa devii stapana pe tine maturizandu-te in gandire , nu sa alergi in cautarea altui barbat in speranta ca te va ajuta , vei face o alta greseala !
Copilul tau are nevoie de o mama cerebrala , stapana pe sine care sa depinda in viata doar de ea , nu de barbatii din viata ei !
Esti tanara , viitorul tau si a copilului tau , depinde doar de tine !!!
Lasa copilariile si maturizeaza-te !
kudykkka
Postat pe 9 Noiembrie 2014 13:03
De la: kudika_956659, la data 2014-11-09 12:58:54
De la: kudika_950728, la data 2014-11-09 12:37:59idea nu e sa cunosti iubirea gabriela,,ca nu incepi o relatue doar ca sa cunosti tu iubirea ci ca sa fi si iubit,,altfel te cam desconsideri

Te contrazic, daca ai sti ca este iubirea vietii tale ai trai-o la maxim atata cat este ...iar daca din aceasta iubirtea grozava rezulta un copil , esti binecuvantata , viata si lucrurile se indreapta cumva , DUMNEZEU are grija de asta !


ma contrazici degeaba si probabil te gandesti la ce ai trait tu cu aventura ta,,asa cum am zis daca doar te multumesti ca iubesti tu fara sa fi iubit nu inseamna decat ca nu te respecti
kudika_950728
Postat pe 9 Noiembrie 2014 13:07
De la: kudika_976123, la data 2014-11-09 12:04:16Probabil ca in mintea mea proasta, mai exista un colt de speranta ca intr-o zi o sa fim cum eram la inceput. Incerc sa ma impac cu ideea ca e gata dar nu reusesc pe deplin. Sunt constienta ca nu e posibil. Fosta o sa fie mereu in viata lui si incredere deplina nu ar avea niciodata de la mine asa ca am lungi-o degeaba. Si totusi...

Cat despre bugetul de care dispun, nu! Nu e destul de mare pt cate " nevoi " am momentan. Planul meu e sa ma intorc in Anglia dupa nastere si sa muncesc triplu ca sa-i pot oferi ei tot ce are nevoie. Si da, sa-mi caut avocati si sa-ncerc sa-l trag la raspundere. Insa momentan sunt foarte confuza. De aproape 4 luni traiesc intr-o depresie continua. Nu eram o fata slaba de caracter dar acum n-a ramas nimic din ce eram.
Ma desconsider singura, ( la urma urmei, am fost parasita pentru alta femeie ) ma vad urata, grasa, proasta. Intr-un cuvant, psihicul meu e praf.



Draga mea ! Renunta sa mai gandesti ca un copil(esti un copil) Ai cel mai de pret dar pe care d-zeu il ofera unei femei ! Gandeste pozitiv pt ca vei reusi sa iti cresti copilasul , fara ajutorul acelui cretin !!!
Nu ai fost parasita pt o alta femeie , aceea femeie a fost si ea parasita si lasata cu 3 copii ... pt altele !
Aveai nevoie de un astfel de barbat langa tine si copilul tau ?!!!!!
Esti tanara , esti frumoasa , poti fi puternica , lasa vaicaritul si priveste partea buna din viata ta , pt ca nu ai pierdut nimic , dimpotriva , venirea pe lume a copilasului , iti va arata si iti va da puterea pe care tu crezi ca omai ai.
Daca te prind ca te vaicaresti ca o baba , te trag de par :)
Ai grija de tine
kudykkka
Postat pe 9 Noiembrie 2014 13:19
De la: kudika_956659, la data 2014-11-09 12:56:10te]
Un copil nu este vinovat de lipsa de caracter a unuia dintre parteneri , daca este crescut cu demnitate si fara ranchiuna fata de parintele care l-a abandonat va creste integru , daca va prelua din revolata si indarjirea mamei fata de tatal infidel,deocamdata , va creste cu sechele emotionale si frica de abandon !Copilul inca nu s-a nascut , viata ia uneori intorsaturi la care nimeni nu se asteapta , nu putem trage concluzii irevocabile acum , timpul le rezolva pe toate !Totul atarna de puterea ei de a trai frumos si de a nu se mai crampona de ceea ce ar fi fost . Trebuie sa luam prezentul asa cum este !sa traim frumos in armonie , caci cei ce ne ranesc vor fi si ei avertizati intr-un fel sau altul de soarta si de DUMNEZEU !
ESTE DOAR PAREREA MEA!



Imi mentin opinia ,respectand-o pe a ta,esti mult mai indulgenta decat mine!!!! Din pacate,viata m-a contrazis in perioada in care aveam aceleasi convingeri ca tine,de aceea este bine ca nu ai cunoscut multe dintre traumele la care te poate supune un partener,care se dovedeste a fi un monstru,nu un tata pentru copiii tai!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Noiembrie 2014 13:25
De la: kudika_976123, la data 2014-11-08 22:47:11Ma asteptam sa fiu blamata pt asta. Spre apararea mea: ei erau despartiti de cateva luni de zile iar povestile lui despre ea o faceau sa para o femeie imposibila. Adica, clar el era victima si ea calau. Si da, probabil asta e karma si mi-am facut-o cu mana mea, dar eu tot nu pot sa ma impac cu ideea.

P.s. nu as fi aici daca nu as trece prin toata povestea asta. O sa-ti sune stupid dar am dat peste forum cautand pe cineva cu o situatie similara si pt ca nu am gasit nimic asemanator m-am hotarat sa-mi fac cont.



Sa iti spun ceva!!!!!!Sunt tot femeie ca si tine,dar nu suport cand vad o alta femeie blamandu-se,CACI NU ESTE CAZUL,FEMEILE SUNT ADEVARATE AMAZOANE ATUNCI CAND TREBUIE SA ISI CONTROLEZE VIATA!!!FA-O!!!Acea doamna este una dintre miile de femei,care accepta niste lucruri,pe cand,tu esti o alta femeie, cu alte principii de viata!!Esti incapatanata,si aceasta nu va fi in favoarea ta!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Noiembrie 2014 13:36
De la: kudika_976123, la data 2014-11-08 22:04:47


frectie de dude!
gaseste unu' care sa te fac sa uiti de el.
placinta_cu_mere
Postat pe 9 Noiembrie 2014 14:05
De la: Carmen_13, la data 2014-11-09 13:19:29
De la: kudika_976123, la data 2014-11-09 12:04:16Probabil ca in mintea mea proasta, mai exista un colt de speranta ca intr-o zi o sa fim cum eram la inceput. Incerc sa ma impac cu ideea ca e gata dar nu reusesc pe deplin. Sunt constienta ca nu e posibil. Fosta o sa fie mereu in viata lui si incredere deplina nu ar avea niciodata de la mine asa ca am lungi-o degeaba. Si totusi...

Cat despre bugetul de care dispun, nu! Nu e destul de mare pt cate " nevoi " am momentan. Planul meu e sa ma intorc in Anglia dupa nastere si sa muncesc triplu ca sa-i pot oferi ei tot ce are nevoie. Si da, sa-mi caut avocati si sa-ncerc sa-l trag la raspundere. Insa momentan sunt foarte confuza. De aproape 4 luni traiesc intr-o depresie continua. Nu eram o fata slaba de caracter dar acum n-a ramas nimic din ce eram.
Ma desconsider singura, ( la urma urmei, am fost parasita pentru alta femeie ) ma vad urata, grasa, proasta. Intr-un cuvant, psihicul meu e praf.



Draga mea ! Renunta sa mai gandesti ca un copil(esti un copil) Ai cel mai de pret dar pe care d-zeu il ofera unei femei ! Gandeste pozitiv pt ca vei reusi sa iti cresti copilasul , fara ajutorul acelui cretin !!!
Nu ai fost parasita pt o alta femeie , aceea femeie a fost si ea parasita si lasata cu 3 copii ... pt altele !
Aveai nevoie de un astfel de barbat langa tine si copilul tau ?!!!!!
Esti tanara , esti frumoasa , poti fi puternica , lasa vaicaritul si priveste partea buna din viata ta , pt ca nu ai pierdut nimic , dimpotriva , venirea pe lume a copilasului , iti va arata si iti va da puterea pe care tu crezi ca omai ai.
Daca te prind ca te vaicaresti ca o baba , te trag de par :)
Ai grija de tine

Asta cam este mesajul si indemnul meu ! Nu mai plange , nu ai motive , fruntea sus fii demna , vei fi mama !
kudika_956659
Postat pe 9 Noiembrie 2014 15:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O relatiie pe net? 21 De la: Valy90 30 Mai 2011 03:14
Ce fel de om sa fie..acest ...barbat? 12 De la: heaven2007 22 Iulie 2009 08:48
indragostita de un alt barbat 173 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:47
2000 km intre noi :( 3 De la: ingerash_tau_micutz 10 Ianuarie 2009 20:20
cosfused sau doar ............... you name it? 6 De la: Rock_this 29 Iulie 2009 21:49