Setari Cookie-uri

as dori o parere, un sfat daca se poate

De la: Dida-1984, la data 2015-01-17 14:20:32
Andree pune pasiune si suflet in orice face si sufera pentru durerea fiecarui coleg de-a lui.
un coleg de-a lui mi-a povestit zilele trecute ca in Ajunul Craciunului (atunci i-am cerut eu timp) la vazut plangand si trandind viara.


Foarte frumos din partea domniei sale,este un sufletist complet!!!Draga mea,data fiind aceasta stare de lucruri,accepta comportamentul iubitului tau,daca poti sa faci asta si vedeti-va de viata voastra,caci el nu se va schimba!!!
kudika_15804
Postat pe 17 Ianuarie 2015 14:28
....un coleg de-a lui mi-a povestit zilele trecute ca in Ajunul Craciunului (atunci i-am cerut eu timp) la vazut plangand si trandind viara.""




Prietenul la nevoie se cunoaste

-Dyna-
Postat pe 17 Ianuarie 2015 14:31
De la: -Dyna-, la data 2015-01-17 14:31:22....un coleg de-a lui mi-a povestit zilele trecute ca in Ajunul Craciunului (atunci i-am cerut eu timp) la vazut plangand si trandind viara.""




Prietenul la nevoie se cunoaste



sa sti ca m-am gandit si eu la asta cu "prietenul" dar e mai mut prieten cu mine decat cu Andree, intamplarea face ca lucreaza aturi de Andree si pot sa spun ca acest prieten practic ne-a facut cunostiinta
Dida-1984
Postat pe 17 Ianuarie 2015 14:36
De la: kudika_975045, la data 2015-01-17 14:27:44
De la: -Dyna-, la data 2015-01-17 13:01:55
1- Nu stiam ca sufletul unui om , are nevoie de scoala si studii.













De ce te tot certi cu mine? Nu e loc pt 2 pareri pe ditamai forumul?


45 , nu ma cert cu nimeni , avem doar pareri diferite pe care ni le-am spus reciproc .
O zi frumoasa iti doresc.
Tu ai ce ai cu gramatica limbii romane dar nu intelegi ca nu toata lumea a studiat in romania.
-Dyna-
Postat pe 17 Ianuarie 2015 14:42
De la: -Dyna-, la data 2015-01-17 14:42:0645 , nu ma cert cu nimeni , avem doar pareri diferite pe care ni le-am spus reciproc .

ok :)
De la: -Dyna-, la data 2015-01-17 14:42:06O zi frumoasa iti doresc.

multumesc! asemenea!
De la: -Dyna-, la data 2015-01-17 14:42:06Tu ai ce ai cu gramatica limbii romane dar nu intelegi ca nu toata lumea a studiat in romania.

doar cu aia care vor sa ii credem doctori, restul sunt scuzati!

ba, a studiat in Romania, asta e tristetea:
"eu am facut scoala la nemti iar limba romana era pe locul 2"
in Germania, lb romana nu se studiaza deloc.

kudika_975045
Postat pe 17 Ianuarie 2015 14:57
De la: Dida-1984, la data 2015-01-17 14:36:36
De la: -Dyna-, la data 2015-01-17 14:31:22....un coleg de-a lui mi-a povestit zilele trecute ca in Ajunul Craciunului (atunci i-am cerut eu timp) la vazut plangand si trandind viara.""




Prietenul la nevoie se cunoaste



sa sti ca m-am gandit si eu la asta cu "prietenul" dar e mai mut prieten cu mine decat cu Andree, intamplarea face ca lucreaza aturi de Andree si pot sa spun ca acest prieten practic ne-a facut cunostiinta


Andree in sus , Andree-n jos
Decide-te , il accepti asa cum e , sau tii cont de amanunte , alegerea iti apartine .
-Dyna-
Postat pe 17 Ianuarie 2015 15:09
De la: kudika_975045, la data 2015-01-17 14:57:22
De la: -Dyna-, la data 2015-01-17 14:42:0645 , nu ma cert cu nimeni , avem doar pareri diferite pe care ni le-am spus reciproc .

ok :)
De la: -Dyna-, la data 2015-01-17 14:42:06O zi frumoasa iti doresc.

multumesc! asemenea!
De la: -Dyna-, la data 2015-01-17 14:42:06Tu ai ce ai cu gramatica limbii romane dar nu intelegi ca nu toata lumea a studiat in romania.

doar cu aia care vor sa ii credem doctori, restul sunt scuzati!

ba, a studiat in Romania, asta e tristetea:
"eu am facut scoala la nemti iar limba romana era pe locul 2"
in Germania, lb romana nu se studiaza deloc.



Draga mea , uneori tastez o gramatica , pe care cand mi-o revizualizez , imi vine sa-mi dau cu tastarura peste degete dar de azi inainte , ma bazez pe tine
-Dyna-
Postat pe 17 Ianuarie 2015 15:20
De la: -Dyna-, la data 2015-01-17 13:01:55
De la: kudika_975045, la data 2015-01-17 12:19:05
De la: -Dyna-, la data 2015-01-17 10:43:58
De la: kudika_975045, la data 2015-01-16 23:37:17
De la: Dida-1984, la data 2015-01-16 11:03:52va rog scuzati greselile de ortografie.... stiu ca sunt cam multe


Nu sunt cam multe, sunt tone!
Te rog nu mai spune ca esti medic, aveam alta parere despre acea categorie si imi este greu sa te incadrez in randul lor.
Stiam ca mai exista doctori doar sa nu moara bolnavii dintr-o greseala de ortografie. Nu ca sa ne omorati cu ele.


Si-a scris povestea cu sufletul , nu a omorat pe nimeni din lipsa unor litere sau a unor mici greseli gramaticale , cu sau fara cratema.


Poate ai dreptate si n-a omorat pe nimeni. Doar parerea mea prea buna despre tinerii doctori, iar asta nu se pune. Dar cred ca n-ar fi fost deloc rau sa isi fi luat si sufletul cu ea la scoala.

Si on topic: Barbatii buni nu mai sunt buni? Voua va plac doar aia "adevarati", care eventual isi stalcesc fostele in bataie?

Mda, cum ziceam: nimic nu ma convinge ca Dida e doctorita.


1- Nu stiam ca sufletul unui om , are nevoie de scoala si studii.
Doctorii sunt simpli oameni ca si tine si fiecare are povestea sa de viata , ce nu are nicio legatura cu studiile.

2- Voua va plac ...
Necunoscandu-le pe" voua" ...ai dat un verdict sau un diagnostic ?
Tema era cu totul alta....se pare ca o modifici dupa bunul tau plac.

3- Sigur ai o colectie frumusica , pe raftul convingerilor tale.

Viata nu tine cont de studiile si gramatica nimanui.Exista si doctori care-si bat sotiile . sufletul unui om nu are nicio legatura cu studiile.
Corecteaza-ma


bravo pisoi ,asta se numeste parere obiectiva
george1
Postat pe 17 Ianuarie 2015 15:30
De la: Dida-1984, la data 2015-01-17 13:50:10
De la: george1, la data 2015-01-16 12:12:00da,,toti violonisti sunt niste romantici iti dai seama de aia canta la vioara altfel canta la bas
casataria e importanta de aici acele sentimente,,pai de unde altundeva curcubeu din mina,,,daca nu ai mai vorbi de dragul de a vorbi poate ti ar prinde bn



in general toti violonisti sunt romantici, dar Andree este printre cei mai romantici.
casatoria este foarte importanta dar daca ti-ai prinde sotia in pat cu instalatorul? sau cu tipul ce repara acoperisul? sau mai stiu eu cine, si tot ea cu gura mare ca a ajuns la asta pentru ca nu are ce face ca tu esti plecat mai tot timpul si ca ea e singura, ca nu are ocupatie si nici nu te-ar insotii ca se plictiseste, ai contiua sa o intreti dupa ce tot ea cere divortul? ai continua sa ii alimentezi contul bancar in fiecare luna? ai mai iubio?
o iau eu cumva razna sau toate astea sunt anormale


am fost ironic,,,sunt romantici in mintea ta in general toti,,iar de nevasta sa avea sentimente de orice natura pentru ca a cunoscuto ,,tu nu detaliasei ce sa intamplat,,,si nu i cazul sa fi geloasa ca tu l ai ales
george1
Postat pe 17 Ianuarie 2015 15:34
De la: Dida-1984, la data 2015-01-17 14:36:36
De la: -Dyna-, la data 2015-01-17 14:31:22....un coleg de-a lui mi-a povestit zilele trecute ca in Ajunul Craciunului (atunci i-am cerut eu timp) la vazut plangand si trandind viara.""




Prietenul la nevoie se cunoaste



sa sti ca m-am gandit si eu la asta cu "prietenul" dar e mai mut prieten cu mine decat cu Andree, intamplarea face ca lucreaza aturi de Andree si pot sa spun ca acest prieten practic ne-a facut cunostiinta



Dida,lasa-i prietenul in pa,las-o pe fosta in plata Domnului,problema este la tine,accepti compromisul sau nu,acesta este punctul nevralgic!!!Ai cunoscut aceste probleme inca de la inceputul relatiei voastre sau nu????Iubitul tau are o scuza,inca isi iubeste fosta sotie,dar tu,ce scuza ai,de te miri de niste fapte cunoscute????Problema nu este la iubitul tau,el are traseul deja stabilit,ci la tine!!!!
kudika_15804
Postat pe 17 Ianuarie 2015 15:51
De la: kudika_15804, la data 2015-01-17 15:51:34
De la: Dida-1984, la data 2015-01-17 14:36:36
De la: -Dyna-, la data 2015-01-17 14:31:22....un coleg de-a lui mi-a povestit zilele trecute ca in Ajunul Craciunului (atunci i-am cerut eu timp) la vazut plangand si trandind viara.""




Prietenul la nevoie se cunoaste



sa sti ca m-am gandit si eu la asta cu "prietenul" dar e mai mut prieten cu mine decat cu Andree, intamplarea face ca lucreaza aturi de Andree si pot sa spun ca acest prieten practic ne-a facut cunostiinta



Dida,lasa-i prietenul in pa,las-o pe fosta in plata Domnului,problema este la tine,accepti compromisul sau nu,acesta este punctul nevralgic!!!Ai cunoscut aceste probleme inca de la inceputul relatiei voastre sau nu????Iubitul tau are o scuza,inca isi iubeste fosta sotie,dar tu,ce scuza ai,de te miri de niste fapte cunoscute????Problema nu este la iubitul tau,el are traseul deja stabilit,ci la tine!!!!


Corectez..."in pace"*!
kudika_15804
Postat pe 17 Ianuarie 2015 15:52
De la: kudika_15804, la data 2015-01-17 15:51:34
De la: Dida-1984, la data 2015-01-17 14:36:36
De la: -Dyna-, la data 2015-01-17 14:31:22....un coleg de-a lui mi-a povestit zilele trecute ca in Ajunul Craciunului (atunci i-am cerut eu timp) la vazut plangand si trandind viara.""




Prietenul la nevoie se cunoaste



sa sti ca m-am gandit si eu la asta cu "prietenul" dar e mai mut prieten cu mine decat cu Andree, intamplarea face ca lucreaza aturi de Andree si pot sa spun ca acest prieten practic ne-a facut cunostiinta



Dida,lasa-i prietenul in pa,las-o pe fosta in plata Domnului,problema este la tine,accepti compromisul sau nu,acesta este punctul nevralgic!!!Ai cunoscut aceste probleme inca de la inceputul relatiei voastre sau nu????Iubitul tau are o scuza,inca isi iubeste fosta sotie,dar tu,ce scuza ai,de te miri de niste fapte cunoscute????Problema nu este la iubitul tau,el are traseul deja stabilit,ci la tine!!!!


corecteaza,,tu ii trasezi traseul nu el,,imaginatia ta dupa vorbele altora,,,nu mai cerceta si crede lucruri despre oameni dp vorbele altora curcubeu,fa ti un bn
george1
Postat pe 17 Ianuarie 2015 16:09
De la: -Dyna-, la data 2015-01-17 15:20:47Draga mea , uneori tastez o gramatica , pe care cand mi-o revizualizez , imi vine sa-mi dau cu tastarura peste degete dar de azi inainte , ma bazez pe tine


Insisti. Dar nu, nu te baza pe mine. Ma deranjeaza gramatica (nu greselile de tastare) doar cand spune despre autor ca n-a citit destul cat sa decida vietile altor oameni, cu posibilitatea sinistra sa fie vorba si de viata mea. Altfel, Traiasca normalitatea!
kudika_975045
Postat pe 17 Ianuarie 2015 16:13
corecteaza,,ti a spus alina odata ca dc vrei sa fie totul perfect si acum nu faci decat sa arati tu mereu ce nervoasa esti tu cand gresesti,,,nu mai fi influentabila curcubeu fa ti un bn,,chiar nu impresionezi cand vrei sa arati cva pentru cva
george1
Postat pe 17 Ianuarie 2015 16:13
De la: kudika_975045, la data 2015-01-17 16:13:01
De la: -Dyna-, la data 2015-01-17 15:20:47Draga mea , uneori tastez o gramatica , pe care cand mi-o revizualizez , imi vine sa-mi dau cu tastarura peste degete dar de azi inainte , ma bazez pe tine


Insisti. Dar nu, nu te baza pe mine. Ma deranjeaza gramatica (nu greselile de tastare) doar cand spune despre autor ca n-a citit destul cat sa decida vietile altor oameni, cu posibilitatea sinistra sa fie vorba si de viata mea. Altfel, Traiasca normalitatea!


Draga mea 45 :) chiar imi esti simpatica
-Dyna-
Postat pe 17 Ianuarie 2015 22:09
Problema este ca nu noua trebuie sa ne ceri parerea. Apeleaza la biserica si la aspectul civil al matrimonialelor.Adica ai toate avantajele sa te mariti cu el. Depinde insa cat de desteapta esti ca femeie.
kudika023770
Postat pe 18 Ianuarie 2015 06:25
Buna!
Multe raspunsuri ai mai primit.
La unele am ras cu pofta iar altele mi-au lasat un gust amar.
Ok, cu gramatica si ortografia nu merge!
Ok, sufletul nu are nevoie de asemenea cunostinte!
Ok, nu ai prea avut noroc pe plan sentimental...
Dar am vazut un comment de luat in considerare: (pe scurt) problema nu e la altii. Problema esti tu- trebuie sa vezi cat de dispusa esti sa faci aceste compromisuri si sa iei decizii care iti influenteaza viata pe termen mediu/lung.
Si in ultimul rand NU POT SA CRED ca un medic psihiatru ti-a recomandat sa ceri sfaturi pe un forum!!!! Un om cu scaun la cap ti-ar fi recomandat sa mergi la un psiholog! Nu sa iti asterni povestea in eter unde fiecare sa spuna ce are chef- la misto sau nu, in cunostinta de cauza sau nu!

Sfatul meu- mergi la un psiholog! O parere obiectiva si bazata pe niste studii, analiza si experienta face cat toate parerile primite online si de la prieteni.
Eu asa am procedat si sunt foarte impacata cu mine!
Mult succes!

anushcka23
Postat pe 18 Ianuarie 2015 09:01
Din ce ai scris la inceput,am inteles ca l-ai cunoscut la spital,sau ceva de genul,și ca tu ai fost cea cu , care a fãcut fizioterapie.... Acum spui ca prin intermediul unui prieten
crista82
Postat pe 18 Ianuarie 2015 13:26
Draga Dida, este complicat sa-ti dau un sfat.
Trebuie sa haotarasti singura.Avand in vedere ca este divortat,n-as renunta.Poate ca acea privire de dragoste era pentru faptul ca era grav bolnava.Cine stie!!
Fa cum iti dicteaza inima! Eu cred ca te iubeste din moment ce nu inceteaza sa te caute.
Tu hotarasti!
Bafta si o viata frumoasa!
kudika146021
Postat pe 18 Ianuarie 2015 13:58
De la: -Dyna-, la data 2015-01-17 22:09:11 Draga mea 45 :) chiar imi esti simpatica


Multumesc! Dar te rog, nu ma incuraja nici in gluma, oricum folosesc franele destul de putin.
Si profit de ocazie sa recunosc: eu nu am un raft cu convingeri... Am tone de rafturi!
Doar cateva exemple:
1. nu tot ce zboara se mananca;
2. doctorii adevarati sunt niste fiinte dispuse sa isi prajeasca creierul invatand toata viata; daca orice prostovan ar putea fi medic, as fi si eu (este doar o autoironie);
3. oamenii sunt niste fiinte ciudate care nu reusesc sa fie sincere nici in anonimat etc

In fine, la subiect: ma intreb daca Dida nu este maseuza care a facut fizioterapie cu pacientul olandez si sansele sa fie doctorita sunt zero? (o cam da de gol faptul ca nu stie ce nu stie). Asta are importanta doar in contextul in care eu pun sub semnul intrebarii toata povestea ei. Personal, as fi apreciat mai mult daca spunea asa:
"mi se spune Dida, tocmai am implinit 31 de ani si simt ca imi scapa printre degete un olandez. ce pot sa fac?".

Sa nu crezi draga Dida ca ai parte doar de comentarii de care n-ai chef din partea mea, sa stii ca eu sunt sigura ca Andree va fi si al tau: este un tip prea cumsecade, fara mari sanse in fata smecherutelor. Asa ca stai linistita.

Si pt ca stiu ca am si niste scuze de cerut: imi pare foarte rau ca am putut sa ma indoiesc de scoala romaneasca de medicina, mai ales ca cei mai destepti dintre colegii mei de liceu si cei mai destepti oameni pe care ii stiu sunt doctori. Este o tampenie sa cred ca oricine poate fi medic, asa ca doctorilor adevarati le cer scuze pentru ca am pus semnul egal intre ei si orice agramat!





kudika_975045
Postat pe 18 Ianuarie 2015 16:06
De la: kudika_975045, la data 2015-01-18 16:06:39
De la: -Dyna-, la data 2015-01-17 22:09:11 Draga mea 45 :) chiar imi esti simpatica


Multumesc! Dar te rog, nu ma incuraja nici in gluma, oricum folosesc franele destul de putin.
Si profit de ocazie sa recunosc: eu nu am un raft cu convingeri... Am tone de rafturi!
Doar cateva exemple:
1. nu tot ce zboara se mananca;
2. doctorii adevarati sunt niste fiinte dispuse sa isi prajeasca creierul invatand toata viata; daca orice prostovan ar putea fi medic, as fi si eu (este doar o autoironie);
3. oamenii sunt niste fiinte ciudate care nu reusesc sa fie sincere nici in anonimat etc

In fine, la subiect: ma intreb daca Dida nu este maseuza care a facut fizioterapie cu pacientul olandez si sansele sa fie doctorita sunt zero? (o cam da de gol faptul ca nu stie ce nu stie). Asta are importanta doar in contextul in care eu pun sub semnul intrebarii toata povestea ei. Personal, as fi apreciat mai mult daca spunea asa:
"mi se spune Dida, tocmai am implinit 31 de ani si simt ca imi scapa printre degete un olandez. ce pot sa fac?".




Spatiu virtual si socializarea are rostul sau mai mult sau mai putin.

Astfel de povesti gasesti la orice pas pe forum ,povesti inventate la secunda , de aceea este foarte usor de remarcat lipsa adevarului sau a sinceritatii !
Privesc doar partea pozitiva a acestor povesti , restul imi folosesc si sunt motivata sa din toata inima .

Nu tot ce zboara se mananca -se afla pe raftul convingerilor mele .
Nu voi cataloga niciodata ca oamenii sunt fiinte ciudate ! Ar insemna sa uit ca sunt om , la randul meu.
Te pomenesti ca tu esti extraterestra
-Dyna-
Postat pe 18 Ianuarie 2015 17:49
De la: -Dyna-, la data 2015-01-18 17:49:20
Astfel de povesti gasesti la orice pas pe forum ,povesti inventate la secunda , de aceea este foarte usor de remarcat lipsa adevarului sau a sinceritatii !
Privesc doar partea pozitiva a acestor povesti , restul imi folosesc si sunt motivata sa din toata inima .

ai mare dreptate!

De la: -Dyna-, la data 2015-01-18 17:49:20
Nu tot ce zboara se mananca -se afla pe raftul convingerilor mele .
Nu voi cataloga niciodata ca oamenii sunt fiinte ciudate ! Ar insemna sa uit ca sunt om , la randul meu.
Te pomenesti ca tu esti extraterestra

extraterestra doar pe forum, dar aflu eu cu ce se mananca si asta...
altfel, doar o fiinta bipeda obisnuita si plina de ciudatenii. :D

kudika_975045
Postat pe 18 Ianuarie 2015 19:18
De la: kudika_975045, la data 2015-01-18 19:18:33

extraterestra doar pe forum, dar aflu eu cu ce se mananca si asta...
altfel, doar o fiinta bipeda obisnuita si plina de ciudatenii. :D

[/quote]

Welcome to this site!!!Enjoy it!!!
kudika_15804
Postat pe 18 Ianuarie 2015 19:31
De la: kudika_975045, la data 2015-01-18 19:18:33
De la: -Dyna-, la data 2015-01-18 17:49:20
Astfel de povesti gasesti la orice pas pe forum ,povesti inventate la secunda , de aceea este foarte usor de remarcat lipsa adevarului sau a sinceritatii !
Privesc doar partea pozitiva a acestor povesti , restul imi folosesc si sunt motivata sa din toata inima .

ai mare dreptate!

De la: -Dyna-, la data 2015-01-18 17:49:20
Nu tot ce zboara se mananca -se afla pe raftul convingerilor mele .
Nu voi cataloga niciodata ca oamenii sunt fiinte ciudate ! Ar insemna sa uit ca sunt om , la randul meu.
Te pomenesti ca tu esti extraterestra

extraterestra doar pe forum, dar aflu eu cu ce se mananca si asta...
altfel, doar o fiinta bipeda obisnuita si plina de ciudatenii. :D




Apreciez extraterestrele terestre
-Dyna-
Postat pe 18 Ianuarie 2015 19:53
De la: kudika_15804, la data 2015-01-18 19:31:28Welcome to this site!!!Enjoy it!!!


De la: -Dyna-, la data 2015-01-18 19:53:38
Apreciez extraterestrele terestre


Va multumesc, Doamnelor! Stiu ca aveti rabdare, nu gluma. Inclusiv cu mine.

Oare printre primele semne ca te-a prins microbul scrisului pe forum este si o durere crunta de cap? Sau e doar o raceala obisnuita? :)

O saptamana buna tuturor!
kudika_975045
Postat pe 19 Ianuarie 2015 10:21
De la: kudika_975045, la data 2015-01-19 10:21:09
De la: kudika_15804, la data 2015-01-18 19:31:28Welcome to this site!!!Enjoy it!!!


De la: -Dyna-, la data 2015-01-18 19:53:38
Apreciez extraterestrele terestre


Va multumesc, Doamnelor! Stiu ca aveti rabdare, nu gluma. Inclusiv cu mine.

Oare printre primele semne ca te-a prins microbul scrisului pe forum este si o durere crunta de cap? Sau e doar o raceala obisnuita? :)

O saptamana buna tuturor!


Nu are nicio legatura migrena cu dorinta de a posta pe acest site,daca esti o persoana stapana pe sine,care stie sa faca diferentele ,care se impun intre "the real life" si "the virtual space",in schimb,poate fi o problema de sine statatoare sau un prim simptom al unei raceli rebele!!!Ai grija de tine,o zi cu sanatate!! Rabdare??Cum sa nu,este o arma eficienta in contracararea repulsiei,care poate aparea la un moment dat!!!
kudika_15804
Postat pe 19 Ianuarie 2015 10:27
ai vazut,,da ril laif si da virtual speis,,,si ti mai dam si sugestii medicale,,,suntem plini de bunavointa aici
george1
Postat pe 19 Ianuarie 2015 10:35
sa treci pe la,,,ce faci in acest moment,,sa vz ce frumos scriu
george1
Postat pe 19 Ianuarie 2015 10:38
Frumoasa Zaraza, Dida iti zice, scuze ca te-am botezat... ti-a recomandat cineva sa apelezi la psiholog si eu imi permit sa ii intaresc sfatul, din mai multe motive.
Voi incerca sa te conving, argumentand, tot din spusele tale: ai 31 de ani, deja ai experimentat vaduvia si refugiul in munca peste masura...
Aceste traume trebuie rezolvate intai, apoi regasirea sufletesca si disponibilitatea pentru o noua iubire...
Desavarsirea profesionala e un proces lung si necesita concentrare, iar un medic mai are multe de parcurs la anii acestia.
Dinspre partea cu amorul, tot la psiholog gasesti alinare...si, vorba aceea, dai bani unui coleg, iti tii rangul (nivelul social, nu din snobism ci din demnitate si considerente practice).
Artistul iubeste iubirea, altfel nu poate sa cante si sa incante. Daca vrei sot traditional, nu iubi un artist, admira-l pe scena si-atat, parerea mea.
maybe
Postat pe 20 Ianuarie 2015 02:03
De la: -Dyna-, la data 2015-01-17 10:43:58
De la: kudika_975045, la data 2015-01-16 23:37:17
De la: Dida-1984, la data 2015-01-16 11:03:52va rog scuzati greselile de ortografie.... stiu ca sunt cam multe


Nu sunt cam multe, sunt tone!
Te rog nu mai spune ca esti medic, aveam alta parere despre acea categorie si imi este greu sa te incadrez in randul lor.
Stiam ca mai exista doctori doar sa nu moara bolnavii dintr-o greseala de ortografie. Nu ca sa ne omorati cu ele.


Si-a scris povestea cu sufletul , nu a omorat pe nimeni din lipsa unor litere sau a unor mici greseli gramaticale , cu sau fara cratema.

Sufletul nu incurca gramatica si ortografia sa se manifeste, lipsa pregatirii scolare, DA! Daca ai ceva exercitiu in corecta vorbire/scriere, n-ai probleme la editare, indiferent cu ce scrii (fireste, cu mainile ).
Intrebarea mea este: de cand ai vazut ca simti ceva pt el, stiind ca-i divortat, de ce nu ai elucidat misterul relatiei cu fosta sotie, motive de divort etc. Nu crezi ca ai cam stat pe coada cum se spune, iar acum te lamentezi pt ca-l pierzi pe dl care ti-a dat "un comision" considerabil?
Aaaaa, si inca ceva: relatia medic pacient nu e interzisa cumva? Intreb, nu dau cu parul.
puiut_77
Postat pe 20 Ianuarie 2015 09:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 15 De la: Barbie30_ 1 Iunie 2011 10:55
ce parere aveti despre relatia dintre un profesor si o eleva ? 19 De la: kudika066423 20 Septembrie 2009 11:55
iubire inposibila 11 De la: elfuletz5 9 Martie 2009 23:49
Dilema mea 19 De la: maxidanny 30 Decembrie 2009 16:15
A spus ca ma iubeste, dar m-a parasit ! 7 De la: Sarikiz 19 Februarie 2013 19:48