Setari Cookie-uri

De ce mincinosii au mai multe sanse ca cei sinceri ?! Asta sa fie lumea in care traim?

Toti spunem ca toata lumea minte si in mare parte asa si este, ca mintim cu sau fara scop minciuna tot minciuna este, totusi cand vine vorba de o relatie de dragoste sau una de prietenie ambii sunt la fel de vinovati, atat cel care spune minciuna cat si cel care o primeste, asta la modul general.
De exemplu un barbat minte o femeie din cauza lui, dar si a ei, pentru ca ea cauta un anume tip de barbat si de multe ori nu se sfieste sa o arate, mai ca ar pune si o plancarda cu lista aceluia pe placul ei, atunci barbatul vede si daca nu e conform standardelor ei, incearca sa fie oricine altcineva mai putin el insusi, la fel si viceversa e valabil, acum nu zic, ca mai sunt si exceptii.
O alta intrebare ar fi.. de ce prin minciuna se cladesc mai multe relatii decat prin sinceritate?...
E posibil sa-mi fii raspuns tot eu la propria intrebare, dar as vrea sa stiu mai multe pareri din partea voastra daca aveti. Ms!

Postat pe 3 Februarie 2015 02:43
De la: , la data 2015-02-03 02:43:26 Toti spunem ca toata lumea minte si in mare parte asa si este, ca mintim cu sau fara scop minciuna tot minciuna este, totusi cand vine vorba de o relatie de dragoste sau una de prietenie ambii sunt la fel de vinovati, atat cel care spune minciuna cat si cel care o primeste, asta la modul general.
De exemplu un barbat minte o femeie din cauza lui, dar si a ei, pentru ca ea cauta un anume tip de barbat si de multe ori nu se sfieste sa o arate, mai ca ar pune si o plancarda cu lista aceluia pe placul ei, atunci barbatul vede si daca nu e conform standardelor ei, incearca sa fie oricine altcineva mai putin el insusi, la fel si viceversa e valabil, acum nu zic, ca mai sunt si exceptii.
O alta intrebare ar fi.. de ce prin minciuna se cladesc mai multe relatii decat prin sinceritate?...
E posibil sa-mi fii raspuns tot eu la propria intrebare, dar as vrea sa stiu mai multe pareri din partea voastra daca aveti. Ms!



Din pacate,a practica minciuna,mai ales in cadrul relatiilor,a devenit un nou stil de viata!!De ce???Uneori,este din cauza mediocritatii,falsitatii si lipsei de educatie a unuia sau a ambilor parteneri!!!Sinceritatea in relatiii este greu acceisibila din cauza supeficialitatii cu care este priviat acele relatii!!Sinceritatea,Adevarul in sine presupun constanta si straduinta in insusirea lor,ori cum se poate ajunge la asa ceva in ritmul in care se deruleaza relatiile moderne????Minciuna este usor practicabila,aduce foloase imediate,scuteste persoana rspectiva de oferirea explicatiilor,este folosita drept scuza si scuteste prcaticantul de asumarea responsabilitatilor!!Nicio relatie nu este perfecta si oamenilor le este teama sa fie ei insisi,caci aceasta presupune sa lase garda jos,expunandu-si propria sensibilitate,de care pot profita ceilalti!!Oamenii sunt lasi in asumarea sinceritatii,caci aceasta inseamna sa isi recunoasca defectele in fata partenerului!!!!Nu exista tipare in iubire!!A-l accepta pe celalalt si a nu-l minti,a nu profita de cel de langa tine,de sentimentele lui sincere,iata ce impiedica oamenii in relatii sa fie sinceri,unii cu ceilalti!!!Sa spui ceea ce doresti de la partener si de la relatie,acestea sunt cele doa cai de armonizare a oricarei relatii!!!SINCERITATEA,DESCHIDEREA IN RELATIE!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Februarie 2015 07:26
De la: kudika_15804, la data 2015-02-03 07:26:41
Din pacate,a practica minciuna,mai ales in cadrul relatiilor,a devenit un nou stil de viata!!De ce???Uneori,este din cauza mediocritatii,falsitatii si lipsei de educatie a unuia sau a ambilor parteneri!!!Sinceritatea in relatiii este greu acceisibila din cauza supeficialitatii cu care este priviat acele relatii!!Sinceritatea,Adevarul in sine presupun constanta si straduinta in insusirea lor,ori cum se poate ajunge la asa ceva in ritmul in care se deruleaza relatiile moderne????Minciuna este usor practicabila,aduce foloase imediate,scuteste persoana rspectiva de oferirea explicatiilor,este folosita drept scuza si scuteste prcaticantul de asumarea responsabilitatilor!!Nicio relatie nu este perfecta si oamenilor le este teama sa fie ei insisi,caci aceasta presupune sa lase garda jos,expunandu-si propria sensibilitate,de care pot profita ceilalti!!Oamenii sunt lasi in asumarea sinceritatii,caci aceasta inseamna sa isi recunoasca defectele in fata partenerului!!!!Nu exista tipare in iubire!!A-l accepta pe celalalt si a nu-l minti,a nu profita de cel de langa tine,de sentimentele lui sincere,iata ce impiedica oamenii in relatii sa fie sinceri,unii cu ceilalti!!!Sa spui ceea ce doresti de la partener si de la relatie,acestea sunt cele doa cai de armonizare a oricarei relatii!!!SINCERITATEA,DESCHIDEREA IN RELATIE!!!



Scuze,corectez,..."cu care este privita acea relatie!* Ma grabesc si scriu spontan!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Februarie 2015 07:29
" O alta intrebare ar fi.. de ce prin minciuna se cladesc mai multe relatii decat prin sinceritate?... "

De ce crezi ca auzi de despartiri pe la tot coltul ?
Neata :)

Rotty_
Postat pe 3 Februarie 2015 07:44
De la: , la data 2015-02-03 02:43:26 Toti spunem ca toata lumea minte si in mare parte asa si este, ca mintim cu sau fara scop minciuna tot minciuna este, totusi cand vine vorba de o relatie de dragoste sau una de prietenie ambii sunt la fel de vinovati, atat cel care spune minciuna cat si cel care o primeste, asta la modul general.
De exemplu un barbat minte o femeie din cauza lui, dar si a ei, pentru ca ea cauta un anume tip de barbat si de multe ori nu se sfieste sa o arate, mai ca ar pune si o plancarda cu lista aceluia pe placul ei, atunci barbatul vede si daca nu e conform standardelor ei, incearca sa fie oricine altcineva mai putin el insusi, la fel si viceversa e valabil, acum nu zic, ca mai sunt si exceptii.
O alta intrebare ar fi.. de ce prin minciuna se cladesc mai multe relatii decat prin sinceritate?...
E posibil sa-mi fii raspuns tot eu la propria intrebare, dar as vrea sa stiu mai multe pareri din partea voastra daca aveti. Ms!


Multora le lipseste curajul de a fi ei insasi !
-Dyna-
Postat pe 3 Februarie 2015 12:03
si tie,cand iti pui mai multe nume
george1
Postat pe 3 Februarie 2015 12:04
De la: george1, la data 2015-02-03 12:04:02si tie,cand iti pui mai multe nume


Cine vorbea
-Dyna-
Postat pe 3 Februarie 2015 12:07
sti ca vorbesti prostii, si sti cum ma numesc si sti ca nu m am dat niciodata altcineva
george1
Postat pe 3 Februarie 2015 12:09
De la: kudika_15804, la data 2015-02-03 07:26:41
De la: , la data 2015-02-03 02:43:26 Toti spunem ca toata lumea minte si in mare parte asa si este, ca mintim cu sau fara scop minciuna tot minciuna este, totusi cand vine vorba de o relatie de dragoste sau una de prietenie ambii sunt la fel de vinovati, atat cel care spune minciuna cat si cel care o primeste, asta la modul general.
De exemplu un barbat minte o femeie din cauza lui, dar si a ei, pentru ca ea cauta un anume tip de barbat si de multe ori nu se sfieste sa o arate, mai ca ar pune si o plancarda cu lista aceluia pe placul ei, atunci barbatul vede si daca nu e conform standardelor ei, incearca sa fie oricine altcineva mai putin el insusi, la fel si viceversa e valabil, acum nu zic, ca mai sunt si exceptii.
O alta intrebare ar fi.. de ce prin minciuna se cladesc mai multe relatii decat prin sinceritate?...
E posibil sa-mi fii raspuns tot eu la propria intrebare, dar as vrea sa stiu mai multe pareri din partea voastra daca aveti. Ms!



Din pacate,a practica minciuna,mai ales in cadrul relatiilor,a devenit un nou stil de viata!!De ce???Uneori,este din cauza mediocritatii,falsitatii si lipsei de educatie a unuia sau a ambilor parteneri!!!Sinceritatea in relatiii este greu acceisibila din cauza supeficialitatii cu care este priviat acele relatii!!Sinceritatea,Adevarul in sine presupun constanta si straduinta in insusirea lor,ori cum se poate ajunge la asa ceva in ritmul in care se deruleaza relatiile moderne????Minciuna este usor practicabila,aduce foloase imediate,scuteste persoana rspectiva de oferirea explicatiilor,este folosita drept scuza si scuteste prcaticantul de asumarea responsabilitatilor!!Nicio relatie nu este perfecta si oamenilor le este teama sa fie ei insisi,caci aceasta presupune sa lase garda jos,expunandu-si propria sensibilitate,de care pot profita ceilalti!!Oamenii sunt lasi in asumarea sinceritatii,caci aceasta inseamna sa isi recunoasca defectele in fata partenerului!!!!Nu exista tipare in iubire!!A-l accepta pe celalalt si a nu-l minti,a nu profita de cel de langa tine,de sentimentele lui sincere,iata ce impiedica oamenii in relatii sa fie sinceri,unii cu ceilalti!!!Sa spui ceea ce doresti de la partener si de la relatie,acestea sunt cele doa cai de armonizare a oricarei relatii!!!SINCERITATEA,DESCHIDEREA IN RELATIE!!!



Asa este...
Only_One
Postat pe 3 Februarie 2015 15:52
De la: Rotty_, la data 2015-02-03 07:44:59" O alta intrebare ar fi.. de ce prin minciuna se cladesc mai multe relatii decat prin sinceritate?... "

De ce crezi ca auzi de despartiri pe la tot coltul ?
Neata :)



Tocmai asta e cauza, asta ma gandeam si eu.
Only_One
Postat pe 3 Februarie 2015 15:54
O alta intrebare este, de ce nu mi-a aparut mie profilul si s-a pus singur "necunoscut" ca jena nu-mi era sa initiez acest subiect cu marca inregistrata "Only" ;))
Si ma amuza anul pus "1970" ...nici eu nici forumul nu existam pe atunci plus ca are avatarul unei dudui :))
In orice caz mersi pentru pareri!! :)
Only_One
Postat pe 3 Februarie 2015 16:00
onli tu acum esti tu ,,nu i nici o noutate ca zici asa este ,,vorbe de dragul de a vorbii fara sa zici nimic e si practica ta
george1
Postat pe 3 Februarie 2015 16:28
De la: Only_One, la data 2015-02-03 16:00:13O alta intrebare este, de ce nu mi-a aparut mie profilul si s-a pus singur "necunoscut" ca jena nu-mi era sa initiez acest subiect cu marca inregistrata "Only" ;))
Si ma amuza anul pus "1970" ...nici eu nici forumul nu existam pe atunci plus ca are avatarul unei dudui :))
In orice caz mersi pentru pareri!! :)



Nu este nimic neobisnuit pentru acest site,nu esti singrul user caruia i s-a intamplat asa ceva!!Treci peste si zambeste!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Februarie 2015 16:30
dc cei ce arata ipocrizie vorbesc de mincinosi,,,nu vorbesc ei de iubire in schimb de nenumarate ori ii catalogheaza pe toti barbatii la fel? unde e iubirea?,,,,cine s mincinosi?

cum putem vorbii la asemenea subiecte ?simplu dragii mei,doar daca suntem ipocriti din pacate
george1
Postat pe 3 Februarie 2015 16:45
De la: george1, la data 2015-02-03 16:28:47onli tu acum esti tu ,,nu i nici o noutate ca zici asa este ,,vorbe de dragul de a vorbii fara sa zici nimic e si practica ta


Faptul ca sunt de acord cu cineva nu e problema ta si din cate observ nu-ti convine ca sunt de acord cu dusmanul tau sau cu omul care tot timpul il contrazici fara sa ai ceva bun de spus, doar "de dragul de a vorbi fara sa zici nimic" si atunci te intreb eu pe tine, cine este ipocritul?
Only_One
Postat pe 3 Februarie 2015 19:23
De la: Only_One, la data 2015-02-03 19:23:40
De la: george1, la data 2015-02-03 16:28:47onli tu acum esti tu ,,nu i nici o noutate ca zici asa este ,,vorbe de dragul de a vorbii fara sa zici nimic e si practica ta


Faptul ca sunt de acord cu cineva nu e problema ta si din cate observ nu-ti convine ca sunt de acord cu dusmanul tau sau cu omul care tot timpul il contrazici fara sa ai ceva bun de spus, doar "de dragul de a vorbi fara sa zici nimic" si atunci te intreb eu pe tine, cine este ipocritul?


eronat ,dusmanul meu nu i nimeni,,cineva care catalogheaza toti barbatii la fel si e rasist,nu cred ca poate vorbi de minciunile altora,,deci am ceva bun de spus chiar daca nu i pe placul tau sau al ei,iar din pacate ea e ipocrita
george1
Postat pe 3 Februarie 2015 20:45
Ma bag si eu in seama si ii raspund primei persoane cu o intamplare .
OK , acum 6 luni am postat pe aici o problema care o aveam , care inca mai persista ... ei bine , dupa ce am inceput fac , fata pe care o iubeam , s-a jucat iarasi cu focul , acum am crezut ca , chiar am o sansa ( inca o mai iubesc , dar am renuntat sa mai sper la ceva pentru ca ... vezi tu mai jos) avand in vedere ca am ajuns sa facem toate lucrurile care le face un cuplu , etc etc ( ea fiind inca cu altul ) , am crezut ca il va parasi pe ala , stiind ca o iubesc de aproape 1 an .
Vrei sa-ti zic ce s-a intamplat ? Ei bine , dupa ce i-am aratat de 20000 de ori ca o iubesc , ce a facut , s-a culcat cu mine si nu doar o data , m-am atasat si mai mult de ea si apoi a zis ca ea nu poate sa-l paraseasca pe iubi ... m-a socat lucrul asta ... eu o iubesc si acum si nu are rost sa-i zic aluia ce s-a intamplat intre noi chiar daca ala e un ... stii tu ,badaran .
Ei bine ce traieste ea acum e o minciuna si crede-ma , e foarte fericita , iar eu sunt trist .
Ti-am raspuns la intrebare cred :D
now000
Postat pe 5 Februarie 2015 12:16
De la: now000, la data 2015-02-05 12:16:43Ma bag si eu in seama si ii raspund primei persoane cu o intamplare .
OK , acum 6 luni am postat pe aici o problema care o aveam , care inca mai persista ... ei bine , dupa ce am inceput fac , fata pe care o iubeam , s-a jucat iarasi cu focul , acum am crezut ca , chiar am o sansa ( inca o mai iubesc , dar am renuntat sa mai sper la ceva pentru ca ... vezi tu mai jos) avand in vedere ca am ajuns sa facem toate lucrurile care le face un cuplu , etc etc ( ea fiind inca cu altul ) , am crezut ca il va parasi pe ala , stiind ca o iubesc de aproape 1 an .
Vrei sa-ti zic ce s-a intamplat ? Ei bine , dupa ce i-am aratat de 20000 de ori ca o iubesc , ce a facut , s-a culcat cu mine si nu doar o data , m-am atasat si mai mult de ea si apoi a zis ca ea nu poate sa-l paraseasca pe iubi ... m-a socat lucrul asta ... eu o iubesc si acum si nu are rost sa-i zic aluia ce s-a intamplat intre noi chiar daca ala e un ... stii tu ,badaran .
Ei bine ce traieste ea acum e o minciuna si crede-ma , e foarte fericita , iar eu sunt trist .
Ti-am raspuns la intrebare cred :D



Din pacate,te-ai complacut in minciuna tinerei respective!!!
kudika_15804
Postat pe 5 Februarie 2015 12:23
De la: now000, la data 2015-02-05 12:16:43Ma bag si eu in seama si ii raspund primei persoane cu o intamplare .
OK , acum 6 luni am postat pe aici o problema care o aveam , care inca mai persista ... ei bine , dupa ce am inceput fac , fata pe care o iubeam , s-a jucat iarasi cu focul , acum am crezut ca , chiar am o sansa ( inca o mai iubesc , dar am renuntat sa mai sper la ceva pentru ca ... vezi tu mai jos) avand in vedere ca am ajuns sa facem toate lucrurile care le face un cuplu , etc etc ( ea fiind inca cu altul ) , am crezut ca il va parasi pe ala , stiind ca o iubesc de aproape 1 an .
Vrei sa-ti zic ce s-a intamplat ? Ei bine , dupa ce i-am aratat de 20000 de ori ca o iubesc , ce a facut , s-a culcat cu mine si nu doar o data , m-am atasat si mai mult de ea si apoi a zis ca ea nu poate sa-l paraseasca pe iubi ... m-a socat lucrul asta ... eu o iubesc si acum si nu are rost sa-i zic aluia ce s-a intamplat intre noi chiar daca ala e un ... stii tu ,badaran .
Ei bine ce traieste ea acum e o minciuna si crede-ma , e foarte fericita , iar eu sunt trist .
Ti-am raspuns la intrebare cred :D


Faci parte dintre cei care ai ales minciuna !
Ai ales o relatie in trei , si te-ai ales cu ce-ai cules!
Daca celalalt barbat e un badaran , afla ca ea v-a folosit in aceeasi categorie pe amundoi.
-Dyna-
Postat pe 5 Februarie 2015 12:30
Nu am vrut sa aleg minciuna ci pursi simplu inca o iubeam , am incercat sa stau mereu distant etc etc ,,, si am cazut iar in aceeasi capcana ... nu am intrat in relatia asta pentru ca am vrut eu sa se desparta , imi era rusine si sa o tin de mana , dar m-a atras incontinuu.
now000
Postat pe 5 Februarie 2015 12:39
De la: now000, la data 2015-02-05 12:39:27Nu am vrut sa aleg minciuna ci pursi simplu inca o iubeam , am incercat sa stau mereu distant etc etc ,,, si am cazut iar in aceeasi capcana ... nu am intrat in relatia asta pentru ca am vrut eu sa se desparta , imi era rusine si sa o tin de mana , dar m-a atras incontinuu.


Taci , esti un badaran , nu-ti cauta scuze , cum ai putut sa accepti ca barbat sa fii pe locul doi , in viata unei femei mincinoase , esti la fel.
Un barbat cu principii , nu accepta niciodata minciuna in viata lui !
-Dyna-
Postat pe 5 Februarie 2015 12:44
Jesus , de aceea nu am mai acceptat si m-am retras , am lasat-o sa fie fericita cu el.
E funny o chestie ca numai tu mi-ai spus ca sunt un badaran cand puteam foarte frumos sa fiu un badaran sa ma culc cu ea si apoi sa o las intr-o balta de lacrimi si sa o despart si de ala . Fizolofie de femeie , cica badaran ...
now000
Postat pe 5 Februarie 2015 12:59
De la: now000, la data 2015-02-05 12:59:20Jesus , de aceea nu am mai acceptat si m-am retras , am lasat-o sa fie fericita cu el.
E funny o chestie ca numai tu mi-ai spus ca sunt un badaran cand puteam foarte frumos sa fiu un badaran sa ma culc cu ea si apoi sa o las intr-o balta de lacrimi si sa o despart si de ala . Fizolofie de femeie , cica badaran ...


Daca taceai ,filozof ramaneai
-Dyna-
Postat pe 5 Februarie 2015 13:05
Daca mi-as fi batut joc de ea in ultimul hal , cum eram ? :)) pentru ca asta ar fi trebuit sa se intample la felul cum s-a purtat.
now000
Postat pe 5 Februarie 2015 13:09
De la: now000, la data 2015-02-05 13:09:51Daca mi-as fi batut joc de ea in ultimul hal , cum eram ? :)) pentru ca asta ar fi trebuit sa se intample la felul cum s-a purtat.



Erai asemenea ei,tinere!!!Nu prelungi un dialog inutil,caci nu te avantajeaza!!!
kudika_15804
Postat pe 5 Februarie 2015 13:12
De la: now000, la data 2015-02-05 13:09:51Daca mi-as fi batut joc de ea in ultimul hal , cum eram ? :)) pentru ca asta ar fi trebuit sa se intample la felul cum s-a purtat.


Ea fiind intr-o relatie cu un badaran...TU ce rol aveai in aceasta relatie ?!!
-Dyna-
Postat pe 5 Februarie 2015 13:23
De la: now000, la data 2015-02-05 13:09:51Daca mi-as fi batut joc de ea in ultimul hal , cum eram ? :)) pentru ca asta ar fi trebuit sa se intample la felul cum s-a purtat.



O fata singura si la locul ei , nu te-a atras !
Vezi tu cum si voi barbatii gresiti !
Succes in gasirea unei fete sincere si cuminte
-Dyna-
Postat pe 5 Februarie 2015 13:32
Te-am scapat de : daca si parca
-Dyna-
Postat pe 5 Februarie 2015 13:34
Iti multumesc pentru sfaturi si sugestii! :D
now000
Postat pe 5 Februarie 2015 13:49
De la: -Dyna-, la data 2015-02-05 13:32:33
De la: now000, la data 2015-02-05 13:09:51Daca mi-as fi batut joc de ea in ultimul hal , cum eram ? :)) pentru ca asta ar fi trebuit sa se intample la felul cum s-a purtat.



O fata singura si la locul ei , nu te-a atras !
Vezi tu cum si voi barbatii gresiti !
Succes in gasirea unei fete sincere si cuminte


Normal ca si barbatii gresesc, doar nu sunt sfinti :)) si consider ca si femeia si barbatul greseste in egala masura fie ea mare sau mica, nimeni nu e scutit.
"O fata singura si la locul ei nu te-a atras!"...crede-ma ca daca pt tine e o exclamare pt mine e o intrebare ce mi-o pun constant, dar stii tu vizavi de alegerea fetelor catre baieti.
Only_One
Postat pe 5 Februarie 2015 15:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PRO SI CONTRA : CASATORIILE GAY 9 De la: CarrieS 8 August 2009 19:23
Buna tuturor! 10 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 15:07
Ce stitii despre cartile alea de genu : crestere in inaltime si celelalte 7 De la: geo_x 2 Octombrie 2009 19:29
Cariera vs iubire :( 4 De la: ancu2066 30 Septembrie 2011 09:11
Parintii lui 7 De la: kudika393148 12 Iunie 2011 00:35