Setari Cookie-uri

AM NEVOIE DE UN SFAT!!!

Buna.Am o relatie de 5 ani.Desi am trecut prin foarte multe impreuna cu iubitul meu,acum trecem printr-o situatie dificila...cred ca de 1an relatia noastra sa distantat...neam racit si un suntem multumiti nici unul dintre noi.Eu il iubesc enorm si aveam planuri ca intr-un viitor sa avem o familia,acum insa nustiu daca mai poate fii.Locuim imreuna si ma ajut foarte mult ,tot timpul ma sprijina doar ca avem discutii din ce in ce mai dese si simtim ca un suntem fericiti,ca sa pierdut acel farmec,el zice ca ma iubeste si eu sctiu asta doar ca nu stiu ce sa mai cred,poate doar tine la mine pentru ca si el recunoaste ca nu mai simte acelas lucru ca inainte,la ultima discutie mia spus ca am lucruri bune dar cele rele le acopera cate o data si ca stie ca nici eu nu sunt fericita,suntem foarte diferiti.Am vorbit de multe ori dupa care am decis ca trebuie sa facem ce va ca total sa fie bine pentru ca nici unul nu vrea sa incheie aceasta relatie dar intr-un final el nu schimba nimic.Nu ma simt iubita,inainte era iubitor,atent dar acum nu mai e la fel si spune ca asa e el.Nu stiu sincer ce sa mai fac .Un vreau sal pierd dar nici asa numai pot continua.Ajutatima va rog!

nadiuta25
Postat pe 20 Martie 2015 23:43
De la: nadiuta25, la data 2015-03-20 23:43:45Buna.Am o relatie de 5 ani.Desi am trecut prin foarte multe impreuna cu iubitul meu,acum trecem printr-o situatie dificila...cred ca de 1an relatia noastra sa distantat...neam racit si un suntem multumiti nici unul dintre noi.Eu il iubesc enorm si aveam planuri ca intr-un viitor sa avem o familia,acum insa nustiu daca mai poate fii.Locuim imreuna si ma ajut foarte mult ,tot timpul ma sprijina doar ca avem discutii din ce in ce mai dese si simtim ca un suntem fericiti,ca sa pierdut acel farmec,el zice ca ma iubeste si eu sctiu asta doar ca nu stiu ce sa mai cred,poate doar tine la mine pentru ca si el recunoaste ca nu mai simte acelas lucru ca inainte,la ultima discutie mia spus ca am lucruri bune dar cele rele le acopera cate o data si ca stie ca nici eu nu sunt fericita,suntem foarte diferiti.Am vorbit de multe ori dupa care am decis ca trebuie sa facem ce va ca total sa fie bine pentru ca nici unul nu vrea sa incheie aceasta relatie dar intr-un final el nu schimba nimic.Nu ma simt iubita,inainte era iubitor,atent dar acum nu mai e la fel si spune ca asa e el.Nu stiu sincer ce sa mai fac .Un vreau sal pierd dar nici asa numai pot continua.Ajutatima va rog!




Ati intrat in rutina relatiei!!!Care sunt problemele reale????Discutati-le si eliminati-le,daca va iubiti!!!Nicio relatie nu este Raiul pe pamant,dar daca el nu incearca sa schimbe nimic din raul relatiei,fa-o tu,mai ales daca defectele tale il deranjeaza atat de mult!!Poate,daca va vedea la tine modificari majore,te va urma in schimbarea lucrurilor!!!Spui ac sunteti diferiti!!!Hmm,dar timp de cinci ani de zile,nu ai vazut diferentele dintre voi???De regula,spiritele diferite se atrag,este vorba de acea energie,care vine in completarea celeilalte,cu pozitivitatea ei!!!

Draga mea,siteurile virtuale nu pot rezolva problemele existente in relatii!!!!Pe de alta parte,nefericirea distruge orice relatie,ca exista relatii,care continua sub auspiciile aceleasi triste nefericiri,este dovada de lasitate in fata vietii!!!Oamenii trebuie sa traiasca fericiti!!!!

Certurile,care se mentin fara a se cauta eliminarea cauzelor declansatoare va vor face mult rau,cu toate calitatile de care dispuneti!!!Comunicati deschis!!!!!
kudika_15804
Postat pe 21 Martie 2015 07:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mai merita osteneala? 36 De la: Boca 26 Ianuarie 2010 09:47
optica noua?! 8 De la: luyyzz 6 Iulie 2009 18:14
De ce sa-u purtat asa de urat cu mine si ce sa fac sa nu mai patesc asa ceva? 161 De la: kudika_978393 14 Ianuarie 2015 19:48
GELOZIA 3 De la: gugulina74 9 Septembrie 2009 16:24
infidelitatea viitorului sot 38 De la: kudikaroxi 30 Iunie 2009 17:19