Setari Cookie-uri

Am nevoie de liniste si de un sfat

Buna! Sunt noua pe forum si sper ca nu am gresit topicul! Pentru a intelege ce ma nelinisteste trebuie sa incep cu ce s.a intamplat in trecut. Acum 11 ani ani am avut o relatie cu un barbat insurat (eu aveam 17 ani, el 24 de ani), el a fost primul barbat din viata mea. Nu am stiut ca este insurat, am aflat in timpul relatiei ca este insurat, sotia era plecata in Italia. Am vrut sa ma despart de el, dar a reusit sa ma abureasca (nu vreau sa ma scuz, dar...) si am ramas impreuna pana intro zi cand ne.a vazut mama lui, iar ea neavand putere de convingere asupra lui (ca sa ne desparta) i.a spus mamei mele! Ne.am despartit, eu mi.am vazut de viata mea. L-am cunoscut pe sotul meu (pe care il iubesc foarte mult), m.am casatorit, am si doi copii minunati. El a ramas cu sotia, care nu a aflat niciodata de mine sau de cele cu care a mai fost el.Are si el 2 copii, unul dintre copii este la aceeasi gradinita cu fetita mea. Cand ma duceam sa o iau pe cea mica de la gradinita ma mai intalneam cu el, nu discutam, doar ne salutam. Ma purtam cu el exact ca si cu celelalte persoane care.si asteptau copii sa iasa de la gradinita. Vineri m.am intalnit cu el, m.a oprit si m.a intrebat direct ca de ce il evit, de ce il ignor, daca am regrete in legatura cu ce a fost intre noi; ca el se mai gandeste din cand in cand la cea fost intre noi, intrebarea lui a fost daca eu ma mai gandesc (raspunsul meu a fost un NU categoric) plus multe vrajeli de genul: ''tot frumoasa ai ramas'' s.a. (nu cred nimic din ce mi.a spus) Ceea ce ma nelinisteste pe mine este faptul ca de ce imi spune toate aceste afirmatii, in conditiile in care acum suntem fiecare pe drumul lui, cu familia lui? Incerca sa faca o comparatie intre el si sotul meu (nu seamana deloc), ca sotul meu a fost sustinerea mea dupa ce noi ne.am despartit (total neadevarat)! Sincer, aceasta discutie m.a cam ravasit, eu nu mai simt nimic pentru el, dar ma face sa ma gandesc la cea fost intre noi, cat de naiva am fost, din pacate! Maine sigur ma voi intalni cu el, nu vreau sa mai existe niciun dialog intre noi, deoarece nu imi face bine! Nu stiu cum si ce sa fac, deoarece el este foarte insistent! A incercat sa ma faca sa cred ca sotul meu nu este fidel, mi.a zis ca daca ma inseala eu nu am cum sa aflu (sotul meu lucreaza momentan in alt oras). Sper ca ati avut rabdare sa cititi tot ce am scris!
mayya_ale
Postat pe 30 Martie 2015 15:17
De la: kudika_984506, la data 2015-03-30 15:17:14Buna! Sunt noua pe forum si sper ca nu am gresit topicul! Pentru a intelege ce ma nelinisteste trebuie sa incep cu ce s.a intamplat in trecut. Acum 11 ani ani am avut o relatie cu un barbat insurat (eu aveam 17 ani, el 24 de ani), el a fost primul barbat din viata mea. Nu am stiut ca este insurat, am aflat in timpul relatiei ca este insurat, sotia era plecata in Italia. Am vrut sa ma despart de el, dar a reusit sa ma abureasca (nu vreau sa ma scuz, dar...).................................................................................................


Respecta-te si respecta-ti familia,daca ai gresit o data necunoscand situatia reala,nu repeta greseala,caci nu vei mai avea scuze!!Vezi-ti de familia ta!!Ai oglinda in casa??Uita-te in ea si spune, cu voce tare,ce vezi in ea!!!
kudika_15804
Postat pe 30 Martie 2015 15:21
Multumesc pentru raspuns! De cedat nu voi ceda, deoarece relatia mea cu el, mi.a facut mult rau si nu mai simt nimic pentru el! imi iubesc foarte mult sotul si nu vreau sa stric familia frumoasa pe care o avem! Din cauza despartirii de el plus faptul ca mi.am dezamagit parintii am intrat in depresie, am avut nevoie de spitalizare plus 6 luni de tratament pentru a.mi reveni. Sunt mai sensibila in aceasta perioada, am o fetita de 3 luni si se stie faptul ca femeile sunt mai sensibile dupa nastere!
mayya_ale
Postat pe 30 Martie 2015 15:36
De la: mayya_ale, la data 2015-03-30 15:36:38Multumesc pentru raspuns! De cedat nu voi ceda, deoarece relatia mea cu el, mi.a facut mult rau si nu mai simt nimic pentru el! imi iubesc foarte mult sotul si nu vreau sa stric familia frumoasa pe care o avem! Din cauza despartirii de el plus faptul ca mi.am dezamagit parintii am intrat in depresie, am avut nevoie de spitalizare plus 6 luni de tratament pentru a.mi reveni. Sunt mai sensibila in aceasta perioada, am o fetita de 3 luni si se stie faptul ca femeile sunt mai sensibile dupa nastere!



Pentru ca esti labila psihic,ai ramas cu acea stare si cu predispozitia la sensibilitate,dar nu ramane ancorata in asa ceva,nu este nevoie!!!!Aspectul acesta,legat de intoarcerea in trecut reprezinta una dintre greselile,pe care le fac multe femei!!Cui foloseste??Nimanui,si,cu atat mai putin,tie!!!Ai sot,care te respecta,ai un bebe,vezi-ti de viata ta si creste-ti copilasul asa cum se cuvine!!Sa iti traiasca si sa fiti sanatosi!!!
kudika_15804
Postat pe 30 Martie 2015 15:43
Multumesc mult! :-)
mayya_ale
Postat pe 30 Martie 2015 15:54
Maya , tu topai asa de pe un forum pe altul cu aceeasi postare ?
Rotty_
Postat pe 30 Martie 2015 16:25
Aveam nevoie de sfaturi, dar acum le.am primt
! Astazi m.am dus mai devreme si am luat fetita de la gradinita! Va fi totul bine!
mayya_ale
Postat pe 30 Martie 2015 16:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
TRADAT IN DRAGOSTE SAU BLESTEMAT-OARE CATA INFIDELITATE SI PERVERSITATE POATE EXISTA IN OAMENII 3 De la: heaven2007 13 Noiembrie 2009 06:51
L-am prins ca m-a inselat! 29 De la: Mihaela_Trusca_1 27 Septembrie 2014 19:30
nush ce sa fac....un sfat sau macar o parere 25 De la: kudika067383 10 Septembrie 2009 01:04
ce e de facut? 20 De la: queenm 15 Noiembrie 2009 18:31
dilema... 22 De la: taiko 15 Octombrie 2009 15:34