Setari Cookie-uri

un sfat?

cred ca si eu am nevoie de un sfat,de o parere obiectiva.Am un prieten de 6 luni pe care,culmea,am ajuns sa-l iubesc foarte mult,numai ca el,atunci and noi am inceput relatia,era deja implicat intr-o alta si avea si nunta stabilita.Timpul a trecut,ne-am indragostit unul de celalt,dar el acea relatie nu a incheiat-o,mai mult,iubita lui a facut toate demersurile necesare nuntii.Vazand ca s-a ajuns asa departe,eu am incercat sa pun capat relatiei,desi imi este foarte greu.El spune ca ma iubeste,ca nu se poate lipsi de mine si ca o sa divorteze.Stiu ca pare greu de crezut,nici eu nu mai stiu ce sa cred...Par doar vorbe fruoase pentru a ma pastra amanta lui.Poate ma ajutati voi cu un sfat.Multumesc mult si sper sa nu ma considerati intru totul penibila.
kudika034128
Postat pe 17 Aprilie 2010 22:12
Daca te vroia numai pt el,se casatorea cu tine,nu cu celalta,iar tu chiar vrei sa fii a 3 a roata d ela caruta?..si pana cand?,la un moment dat vei vrea sa ai tu propria ta familie..si atunci.....
amrita
Postat pe 18 Aprilie 2010 23:45
sorry for you
subscriu
LOPY_71
Postat pe 19 Aprilie 2010 00:02
De la: amrita, la data 2010-04-18 23:45:36 chiar vrei sa fii a 3 a roata d ela caruta?.....


Poate de la bicicleta ... Caruta are patru roti , din cate stiu .
ella_c
Postat pe 19 Aprilie 2010 06:42
De la: kudika034128, la data 2010-04-17 22:12:07.El spune ca ma iubeste,ca nu se poate lipsi de mine si ca o sa divorteze.Stiu ca pare greu de crezut,nici eu nu mai stiu ce sa cred...Par doar vorbe fruoase pentru a ma pastra amanta lui.Poate ma ajutati voi cu un sfat.Multumesc mult si sper sa nu ma considerati intru totul penibila.


Incearca sa traiesti fara el o perioada. Lasa-i timp sa-si rezolve "problemele" .Daca nu face nicio miscare inseamna ca au fost doar vorbe frumoase...

ella_c
Postat pe 19 Aprilie 2010 06:49
Nu esti penibila,doar ca el nu te merita absolut deloc.Pai cum vine asta ca o sa divorteze dupa aia? Pai daca zice ca te vrea cu adevarat si te iubeste nici macar nu se insoara ce sa mai vorbim de divortat.Ar pune capat relatiei in care e si ar fi doar al tau...Mai biine renunta tu la el...nu-l mai cauta o perioada poate asa si-ar pune un semn de intrebare si s-ar hotara asupra faptului...Meriti un barbat care sa te iubeasca cu adevarat si sa fie doar al tau,sa fii tu pe locul 1 pentru el nu intotdeauna pe locul 2 si sa nu-l imparti cu nimeni.Te pup !
wild_2409
Postat pe 19 Aprilie 2010 06:58
Merci pentru sfaturi.Da...e cel mai ok asa si deja am rupt relatia.E drept ca ma tulbura cand suna si-mi spune ca vrea sa ma vada...Si e la fel de adevarat ca mai calc si stramb cateodata,dar sunt convinsa ca o sa reusesc sa ma debarasez total destul de curand.Va pup si eu.Sa fiti iubite/iubiti.
kudika034128
Postat pe 20 Aprilie 2010 00:12
De la: kudika034128, la data 2010-04-17 22:12:07cred ca si eu am nevoie de un sfat,de o parere obiectiva.Am un prieten de 6 luni pe care,culmea,am ajuns sa-l iubesc foarte mult,numai ca el,atunci and noi am inceput relatia,era deja implicat intr-o alta si avea si nunta stabilita.Timpul a trecut,ne-am indragostit unul de celalt,dar el acea relatie nu a incheiat-o,mai mult,iubita lui a facut toate demersurile necesare nuntii.Vazand ca s-a ajuns asa departe,eu am incercat sa pun capat relatiei,desi imi este foarte greu.El spune ca ma iubeste,ca nu se poate lipsi de mine si ca o sa divorteze.Stiu ca pare greu de crezut,nici eu nu mai stiu ce sa cred...Par doar vorbe fruoase pentru a ma pastra amanta lui.Poate ma ajutati voi cu un sfat.Multumesc mult si sper sa nu ma considerati intru totul penibila.



asta e tare


lasa-ma sa ma casatoesc iti promit ca divortez!!!!!!!
anastasia_m
Postat pe 25 Aprilie 2010 10:44
nici nu a facut nunta si divorteaza?sa iubesti e un lucru frumos dardar in relatia asta se pare ca doar tu iubesti si el profita.daca te iubea termina relatia fara a sta pe ganduri.acum sunteti iubiti dupa nunta...amanti... sa zicem ca se desparte si sta cu tine ,esti sigura ca e numai al tau?ca de lupul isi schimba parul ..... si barbatii amantele .....si uite asa se schimba rolul si nu cred ca-ti pica bine.pune punct telatiei
delegeanu
Postat pe 8 Mai 2010 00:01
De la: kudika034128, la data 2010-04-20 00:12:40..Si e la fel de adevarat ca mai calc si stramb cateodata,dar sunt convinsa ca o sa reusesc sa ma debarasez total destul de curand.

tot cu el calci stramb? schimba pantofii pe sandale ca vine vara
miss_darine
Postat pe 8 Mai 2010 19:40
nu lasa timpul sa treaca cu un asemenea barbat....nu te iubeste ....vrajela k divorteza
kudika178973
Postat pe 8 Mai 2010 21:45
LASA-L KUTATZI PE ALTCINEVA SAU BOTEAZA-I K SA FI MAI APROAPE DE EL K CUMATRA
george_ta
Postat pe 9 Mai 2010 12:02
De la: kudika034128, la data 2010-04-17 22:12:07cred ca si eu am nevoie de un sfat,de o parere obiectiva.Am un prieten de 6 luni pe care,culmea,am ajuns sa-l iubesc foarte mult,numai ca el,atunci and noi am inceput relatia,era deja implicat intr-o alta si avea si nunta stabilita.Timpul a trecut,ne-am indragostit unul de celalt,dar el acea relatie nu a incheiat-o,mai mult,iubita lui a facut toate demersurile necesare nuntii.Vazand ca s-a ajuns asa departe,eu am incercat sa pun capat relatiei,desi imi este foarte greu.El spune ca ma iubeste,ca nu se poate lipsi de mine si ca o sa divorteze.Stiu ca pare greu de crezut,nici eu nu mai stiu ce sa cred...Par doar vorbe fruoase pentru a ma pastra amanta lui.Poate ma ajutati voi cu un sfat.Multumesc mult si sper sa nu ma considerati intru totul penibila.

cunosc destule cazuri in care sa despartit....de iubita de multi ani,insa doar unul in care a divortat.Mai exact povestea suna cam asa: relatie de 9 ani nunta stabilita si tipul "mirele" a cunoscuto pe fata X cu 4 luni inainte de nunta...acesta sa casatorit in continuare si a divortat dupa cateva luni sa casatorit cu fata X intr-un an maxim si acum au si un baietel foarte frumos....si da sunt foarte fericiti impreuna si se iubesc mult......
depinde forte mult de el si de tine in acelasi timp....nu e vorba de generalitati aici deci nici de sfaturi pentru ca nimeni de pe acest forum nu te cunoste nici pe tine nici pe el si nu stim dak sunteti sau nu capabili de anumete lucruri....sper ca te-am ajutat macar un pic.mult noroc
kudika026442
Postat pe 10 Mai 2010 18:30
PS: nu lua o hotarare pripita si nu te lua dupa gura targului...parerea mea este sa incerci sal astepti ca poate chiar te iubeste si va renunta la "mireasa" (tu il cunosti cel mai bine si stii daca ar face asta sau nu si cat de "fericita" e relatia lor)....sper doar sa nu suferi si mai mult dupaceea....iti dau acest sfat pentru ca e posibil sa nu mai poata anula din anumite privinte si iar fi mai usor sa divorteze....nu stiu e doar o parere...te pup
kudika026442
Postat pe 10 Mai 2010 18:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vi se pare normal? 24 De la: kudika369746 9 Noiembrie 2013 14:22
oare ma iubeste? 30 De la: Kamitzu_15 6 Februarie 2011 21:10
hormoniiisi fac de cap. face ca lumea sa se insele, si uite asa apar gelosii si crimele 17 De la: utad 3 Mai 2010 10:31
BUNA 5 De la: mika76 25 Februarie 2011 10:36
Amanta in devenire, si/sau sotie fidela? 948 De la: kudika_945392 13 Februarie 2014 16:01