Setari Cookie-uri

iohanis,,alesul romanilor

alino,cum poti tu vreodata in viata asta sa votezi pe cineva in fruntea tarii care e banuit ca a vandut copii ?si nu asta i problema,problema mai mare e ca nu sa sinchisit sa dea celor ce el vrea sa l aleaga nici un argument ca nu a facut acest lucru sau cum de are atatea case,mai rau a trimis o femeie sa vorbeasca pentru el


in istoria noastra am avut mari conducatori,chiar daca eram o tara saraca asa erau timpurile atunci,dar oameni ca mihai viteazul stefan cel mare erau gata primii sa si dea viata sa apere tara de cotropitori,,,care ce faceau alino sti? iti luau copilul si il faceau musulman si peste 10 ani se intorcea sa lupte impotriva mamei lui si sa plateasca bir la turci daca aveai un horn plateai bir pentru 2,,,,


,,,povestea,,,,cu stefan cel mare nu i o poveste cwnd a venit acasa infrant de turci si ii zicea mamei sale,,Maria Oltea ,sa i deschida poarta iar ea nu l recunostea ,chipurile,, sti dc nu l recunostea alino?ca stia ca daca pierde batalia nenumarate femei vor fi violate ,nenumarati baietii copii vor fi luati si facuti islamisti si antrenati in armatele de cotropire ale islamistilor iar satenii vor platii bir turcilor dublu,,,,ia dat imbolt lui stefan sa castige batalia,,si sa intors la lupta si a castigato datorita mamei sala care mai tarziu a devenit calugarita


acestia au fost alino conducatori,,cei care s gata primii sa se jertfeasca pentru tara lor,,nicidecum unii ce dau semnale de pasarica trimitand o femeie sa le ia apararea



expune ti opinia alino

kudika_982635
Postat pe 28 Martie 2015 14:14
Cum iti spuneam , dragul meu , politica este o mafie legala , nu-ti bate capul cu toate prostiile
-Dyna-
Postat pe 28 Martie 2015 14:16
cea care isi bate capul daca ai votat esti tu nicidecum eu cu atat mai mult daca zici ca i mafie legala,,eu mi am zis opinia

deci asa cum ziceam nu mai vorbii pe teme ce nu le poti diseca
kudika_982635
Postat pe 28 Martie 2015 14:21
Toti care au fost la conducerea tarii , nu au facut nimic pt tara ci doar pt ei ...au furat si au vandut tara , umplandu-si sacii fara fund !
Nu Iohanis este vinovat pt cat a furat basescu si pitipoanca lui !!
Ai asteptari mari ca Iohanis sa acopere intr-un singur mandat , ceea ce au furat altii timp de ani si ani ?!!
Mai lasa-ma cu politica ta !

-Dyna-
Postat pe 28 Martie 2015 14:27
pai daca vrei sa te las dc te bagi in seama?asa cum am zis nu te baga in lucruri ce nu le stapanesti ca nu i cazul


ce treaba are cat a furat basescu sau iliescu sau altii,,,,eu am zis cu totul altceva,si anume cum pot unii oameni sa voteze un om ce nu i in stare sa le zica adevarul despre ce a facut cu niste copii ba mai rau trimite o femeie sa vorbeasca pentru el


crede ma nu i cazul sa vorbeste alte lucruri pe langa
kudika_982635
Postat pe 28 Martie 2015 14:34
dar na,,,,probabil romanii se multumesc in continuare sa fie tratati cu indiferenta,,,,,ba mai mult considerandui pe cei ce fac asta oamenii de seama si punandu i in fruntea tarii
kudika_982635
Postat pe 28 Martie 2015 14:39
Maaai omule explicatii trebuie sa dea cei ce au furat pana le-a iesit prin gusa !

Tot ei sunt cei care au premeditat cu minciuni pt a-l descredita pe Iohanis .

Ai vrut politica , na politica
-Dyna-
Postat pe 28 Martie 2015 14:43
bai alino tu esti constienta de ce spui?
cine a premeditat cu minciuni? acest lucru planeaza de mult timp nu de la alegeri,,,acea familie a spus ca iohanis a intermediat aceasta vanzare nimeni altcineva si asta nu i de la alegeri ci mai demult,,,,eu nu zic nici o secunda ca i adevarat sau nu ca n am de unde sa stiu,,,,,

ce zic eu e cu totul altceva,cum e posibil ca un om ce se vrea conducator sa trimita o femeie sa l apere el nefiind in stare sa le zica celor ce vrea el sa l voteze ce sa intamplat


daca asa om va doriti ca sef de stat este de plans
kudika_982635
Postat pe 28 Martie 2015 14:52
offf tu chiar nu intelegi pe cine ar fi trebuit sa voteze romanii ?
Care dintre cei care au candidat , erau curati ca lacrima ?!!!
Tu ai ce ai cu Iohanis , era mai bun ala ce a umplut tara de "succesuri " ??? a ?
-Dyna-
Postat pe 28 Martie 2015 14:58
pai voi nu vede ti ce frumos sunte ti dusi de nas cu sintagma sa mergem la vot ca asa i bn,,,,,,nu a zis nimeni ca era mai bun sau nu dar cu sigurata asa cva nu poti vota niciodata in viata asta daca esti om cu capul pe umeri,,adica iohanis
kudika_982635
Postat pe 28 Martie 2015 15:01
Nu inteleg ce ai cu el vino cu argumente sa inteleg .
-Dyna-
Postat pe 28 Martie 2015 15:05
In principiu, din 5 rele alegi una mai putin rea... Dar cand sustii ca mai mult de jumatate din cetatenii votanti nu au capul pe umeri..., mira-m-as sa fie asa , argumentezi!
Iar faptul ca, domnul Iohannis, nu a raspuns acuzatiilor, bine a facut, a demonstrat ca este un tip decent si destept, atitudine demna de un conducator!
kudika_981534
Postat pe 28 Martie 2015 17:21
sigur daca doamnr fereste o sa fi ti furati sau prostiti pe fata sa spune ti ca esye un tip destept si decent


exact cum ziceam din pacate romanii au mintea n alte partii
kudika_982635
Postat pe 29 Martie 2015 00:18
alina mai sus cica vino cu argumente


iata cu cn vorbesc,,ii arat argumentul inca de ka bun inceput iar ea cica vino cu argumente,,,,,,,cu tot respectul dam dovada de minte multa de aia suntem ,,,,,,,,
kudika_982635
Postat pe 29 Martie 2015 00:24
De la: kudika_982635, la data 2015-03-28 14:14:10alino,cum poti tu vreodata in viata asta sa votezi pe cineva in fruntea tarii care e banuit ca a vandut copii ?si nu asta i problema,problema mai mare e ca nu sa sinchisit sa dea celor ce el vrea sa l aleaga nici un argument ca nu a facut acest lucru sau cum de are atatea case,mai rau a trimis o femeie sa vorbeasca pentru el


in istoria noastra am avut mari conducatori,chiar daca eram o tara saraca asa erau timpurile atunci,dar oameni ca mihai viteazul stefan cel mare erau gata primii sa si dea viata sa apere tara de cotropitori,,,care ce faceau alino sti? iti luau copilul si il faceau musulman si peste 10 ani se intorcea sa lupte impotriva mamei lui si sa plateasca bir la turci daca aveai un horn plateai bir pentru 2,,,,


,,,povestea,,,,cu stefan cel mare nu i o poveste cwnd a venit acasa infrant de turci si ii zicea mamei sale,,Maria Oltea ,sa i deschida poarta iar ea nu l recunostea ,chipurile,, sti dc nu l recunostea alino?ca stia ca daca pierde batalia nenumarate femei vor fi violate ,nenumarati baietii copii vor fi luati si facuti islamisti si antrenati in armatele de cotropire ale islamistilor iar satenii vor platii bir turcilor dublu,,,,ia dat imbolt lui stefan sa castige batalia,,si sa intors la lupta si a castigato datorita mamei sala care mai tarziu a devenit calugarita


acestia au fost alino conducatori,,cei care s gata primii sa se jertfeasca pentru tara lor,,nicidecum unii ce dau semnale de pasarica trimitand o femeie sa le ia apararea



expune ti opinia alino

pe tine cand te vinde????????????????
NEGRUTTTT
Postat pe 29 Martie 2015 09:40
alta inteligenta
kudika_982635
Postat pe 29 Martie 2015 09:54
De la: kudika_982635, la data 2015-03-29 00:24:30alina mai sus cica vino cu argumente


iata cu cn vorbesc,,ii arat argumentul inca de ka bun inceput iar ea cica vino cu argumente,,,,,,,cu tot respectul dam dovada de minte multa de aia suntem ,,,,,,,,



Argumentul tau este varza !
Si eu pot spune despre tine vrute si nevrute inventate la mana a doua , asa cum s-a procedat si cu iohannis , pe cand basescu si udrea ta , ca si ceilalti , au demonstrat prin fapte cata parte si-au facut , apelat si la buzunarul omului de rand.
Asa ca vino cu argumente ce nu ti le pot contrazice , ai vrut politica , acum de ce nu-ti convine ?!

Tu pe cine ai votat ???
-Dyna-
Postat pe 29 Martie 2015 13:19
te ai trezit,,

e bn ca,crezi ca s inventate,,asta denota ce incredere ai in el,,,basescu si udrea nu s ai mei ,,logic ca n am votat cu nimeni
kudika_982635
Postat pe 29 Martie 2015 13:25
De la: kudika_982635, la data 2015-03-29 13:25:41 te ai trezit,,

e bn ca,crezi ca s inventate,,asta denota ce incredere ai in el,,,basescu si udrea nu s ai mei ,,logic ca n am votat cu nimeni


Da m-am trezit

N-ai votat , dar faci politica , de aceea multe voturi si le impart hotii intre ei , pt ca cei ca tine le da mana libera de a decide asupra votului lor , neprezentandu-se la vot ....pai uite asa a domnit basescu atatea ani la rand !

Nici macar nu ai dreptul de a face politica , tat timp cat tu nu ai votat !!!!!
Din punctul meu de vedere , toti sunt o apa si-un pamant imediat cum ajung la putere , fura si oul , si boul , si tot ce le cade in mana ...mai fura omul , dar nu in halul asta
-Dyna-
Postat pe 29 Martie 2015 13:33
si atunci dc ii votezi
kudika_982635
Postat pe 29 Martie 2015 13:37
De la: kudika_982635, la data 2015-03-29 13:37:03 si atunci dc ii votezi


Votez ca sa stiu sigur care-i hotul
-Dyna-
Postat pe 29 Martie 2015 13:39
pai ai vazut,,imi zici mie ca s vinovat dar tie iti place sa fi furata de aia te duci cu inima deschisa la vot ba poate ai mai stat si la coada
kudika_982635
Postat pe 29 Martie 2015 13:41
De la: kudika_982635, la data 2015-03-29 13:41:56pai ai vazut,,imi zici mie ca s vinovat dar tie iti place sa fi furata de aia te duci cu inima deschisa la vot ba poate ai mai stat si la coada


Pai da ...macar eu stiu care-i hotul ca doar nu-l votez degeaba
Dar tu , tu esti furat si habar nu ai de cine esti vinovat daca-i sti cine-i hotul , ai sti sa-l lucrezi si tu la randul tau , asta pt ca-i cunosti strategia
-Dyna-
Postat pe 29 Martie 2015 13:47
da,,strategia ta este sa i votezi sa te fure
kudika_982635
Postat pe 29 Martie 2015 13:51
De la: kudika_982635, la data 2015-03-29 13:51:22da,,strategia ta este sa i votezi sa te fure


Esti culmea !
Imi aleg hotul nuuu dupa ce sunt furata ,sa ma intreb cine m-a furat ....asa macar stiu si astept pana ma fura de tot , cand nu mai are ce sa -mi ia , pleaca singur ...iar eu scap de el si-mi aleg altul
-Dyna-
Postat pe 29 Martie 2015 13:54
Asta ca din atatea hoti , se va nimeri unul mai cu inima ...sa mai lase de la el , sa ia boul dar sa-mi lase macar oul
-Dyna-
Postat pe 29 Martie 2015 13:56
mda,,tot ce spui este plin de logica
kudika_982635
Postat pe 29 Martie 2015 13:58
E , sa nu zici ca nu ma pricep la politica
-Dyna-
Postat pe 29 Martie 2015 13:58
ft mult
kudika_982635
Postat pe 29 Martie 2015 14:00
De la: kudika_982635, la data 2015-03-29 13:37:03 si atunci dc ii votezi


Hai sa fiu sincera , nici eu nu am votat m-am lasat pagubasa de data asta
-Dyna-
Postat pe 29 Martie 2015 14:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
greu 3 De la: Indiana_Jones 29 Octombrie 2011 10:23
Dificultati de reangajare dupa nastere 4 De la: timeAftertime 30 Aprilie 2009 16:24
haideti sa dam o sansa unei iubiri ...multumesc 7 De la: iris_4_ever 4 Februarie 2009 18:11
cuplu cautam domnisoara sau cuplu 34 De la: ionut_tudor 16 Martie 2010 14:39
Noua constiinta = singuratate? 220 De la: contesina 10 Martie 2011 20:26